Strona 7 z 14 PierwszyPierwszy 1234567891011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 136

Temat: Rdza ...

  1. #61
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    Nie wiem co dla Ciebie jest wykopaliskiem, a co nie, ale mam na myśli modele z ostatnich 20 lat

    156, 147, GT - progi, podłoga
    159 - sanki przód/tył, progi
    I co Ci mam odpisać? Najstarsze z tych aut ma 25 lat, najmłodsze 12, a Ty oczekujesz salonowego lakieru bez dodatkowej konserwacji. Tak to tylko w Erze kiedyś było, jeśli pamiętasz, co to była Era
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  2. #62
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    To, że samochód rdzewieje z dołu bez wykonanej konserwacji to jedno (choć mój stary wóz po 29 latach nie ma rdzy z dołu) a to, że po 5 latach rdza wyłazi w części dachowej i to jak zdaje się pisał autor - zabezpieczanej ceramiką, która w sumie też jest chyba trochę ściemą nastawioną na wyciąganie kasy od ludzi, no ale jednak oznacza, że właściciel dba o samochód to już lekka kompromitacja. Ale jeżeli to nie jest regułą tylko odosobnionym przypadkiem tym bardziej serwis ze względu na reputację marki powinien to naprawić, nawet po gwarancji...chyba, że to jednak jest standardowa sytuacja.

  3. #63
    Użytkownik Fachowiec Avatar FXX
    Dołączył
    07 2012
    Auto
    Volvo S60 D5 R-design/ Peugeot 308 T9
    Postów
    2,553

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    I co Ci mam odpisać? Najstarsze z tych aut ma 25 lat, najmłodsze 12, a Ty oczekujesz salonowego lakieru bez dodatkowej konserwacji. Tak to tylko w Erze kiedyś było, jeśli pamiętasz, co to była Era
    Ja nigdzie nie napisałem czego oczekuję, więc nie wiem skąd ten wniosek

    A te samochody nie rdzewieją dopiero teraz, a rdzewiały kilka lat po opuszczeniu salonu. 8-letnie 156 już miały rude podłogi i progi. W 159, którą miałem mimo, że jako 3-latek była zabezpieczona dość porządnie, a potem uzupełniana była konserwacja (tylko dzięki temu progi nie zgniły), to po kolejnych kilku latach sanki się sypały.
    Progi w 159 też szybko leciały, bo Włosi ich konstrukcję tak sobie wymyślili, że co byś nie robił, zawsze tam będzie stała wilgoć
    Jak widać po pojawiających się postach dot. Giulietty, mimo młodszego rocznika też już progi zaczynają lecieć.

    I tak to tylko w Erze było powiadasz? Nic dziwnego, Era też nie błyszczała ofertą wśród konkurencji w swoich czasach, zwłaszcza w Tak Taku (tak, miałem pre-paida i abo w tej sieci jakiś czas)
    Ostatnio edytowane przez FXX ; 05-06-2023 o 21:20

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał FXX Zobacz post
    A te samochody nie rdzewieją dopiero teraz, a rdzewiały kilka lat po opuszczeniu salonu. 8-letnie 156 już miały rude podłogi i progi. W 159, którą miałem mimo, że jako 3-latek była zabezpieczona dość porządnie, a potem uzupełniana była konserwacja (tylko dzięki temu progi nie zgniły), to po kolejnych kilku latach sanki się sypały.
    Progi w 159 też szybko leciały, bo Włosi ich konstrukcję tak sobie wymyślili, że co byś nie robił, zawsze tam będzie stała wilgoć
    Jak widać po pojawiających się postach dot. Giulietty, mimo młodszego rocznika też już progi zaczynają lecieć.
    Odnośnie Giulietty to się nie wypowiadam, bo nigdy nie miałem. 147 sprzedałem/wymieniłem po 7 latach bez najmniejszych śladów korozji. W 159 po 10 latach zauważyłem korozję w tylnej części progu od strony kierowcy - oddałem do naprawy (wymiany progu) do ASO. Po dokładniejszych oględzinach okazało się, że kamienie spod tylnego koła wybiły małą dziurkę w tylnej części progu i wewnątrz zbierała się woda, która przeżarła próg od środka. Ostatnio mój młody zauważył taki sam objaw w 159 po prawej stronie od strony pasażera. Auto ma dzisiaj 15 lat i nie oczekuję od ASO naprawy gwarancyjnej - dofinansuje mu 50% kosztów wymiany progu i będzie jeździł dalej z bananem na twarzy
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  5. #65
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Wciąż nie wiemy czy 40 mikronów lakieru wpływa na korozję.

    I problemem nie jest ona bo z chemią i fizyka nie wygrasz, a podejście polmozbytowe Autoryzowanego przez Alfa Romeo czyli Alfy Romeo de facto do zagadnienia gdzie klient musi kolejny raz angażować czas i środki .
    Auto to skomplikowane urządzenie i różne sprawy mogą wyjść. Ale . We wspomnianej Maździe wymieniają gratis lusterka nieskladajace się mimo 5 lat po gwarancji i braku przeglądów w ASO. Co za problem w Alfie oczyścić i pomalować i to - w czasie gwarancji - !? Dając równoważne auto zastępcze na ten czas oczywiście. Szumne zapowiedzi "dążymy do Lexusa" można jak widać w bajki włożyć.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 05-06-2023 o 23:21

  6. #66
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    gościu - naprawdę nie pisz bzdur bo już powoli przestaje to być śmieszne- farba na mazdach ma tylko 40 mikronów nawet zadrapiesz czy cokolwiek tego nie da się wypolerować - to jest samochód nie kapliczka że nic nie złapie podczas użytkowania. Pod spodem nie ma ocynku a jak farba słaba a też pełni funkcje antykorozyjną i zabezpieczającą to zaraz jest rudna. Naprawdę Panowie bądźmy poważni bo poziom dyskusji szoruje przez tego typu głupkowate wpisy po dnie.

  7. #67
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,222

    Domyślnie

    Dyskusja z d*.
    Inna sprawa że jaka by nie była dobra powłoka to skład stali i tak wydaje się kluczowy. Mercedesy W203 miały całkiem porządny lakier a rdzewiały od środka wściekle, coś tam było skopane z domieszkiwaniem węgla podobno i nie było siły na rudą jakby z zewnątrz nie dbać o szczelność powłoki. Innymi słowy wszystko ważne.

  8. #68
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    No i powyższy post naprawdę powinien walnąć wielką kropę w tej dziwnej dyskusji. Lakier NIE jest od zabezpieczenia antykorozyjnego, chyba, że mówimy o zabezpieczeniu przed uszkodzeniami mechanicznymi - kamyczki, piach, itp.

  9. #69
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    No i powyższy post naprawdę powinien walnąć wielką kropę w tej dziwnej dyskusji. Lakier NIE jest od zabezpieczenia antykorozyjnego, chyba, że mówimy o zabezpieczeniu przed uszkodzeniami mechanicznymi - kamyczki, piach, itp.
    Ale latający jak ... z miernikiami uważają że tak. Auto ma 120 - nie rdzewieje, Ma 40 - rdzewieje. Świat jest taki prosty ... (dla prostych ludzi) .
    Tak "rozumując" można iść dalej , np - zmienię olej 2x częściej niż zaleca konstruktor = silnik przejedzie 2x dłużej. Ups.. "gościu" jeden tak zmieniał zdaje się i guzik to dało.

    He, w Pucharówce (Alfa taka) lakier złazi płatami i ... nie rdzewieje , a to 156 wykopalisko więc powinna w zasadzie nie istnieć, znowu jakieś auto nie wie, że jak mniej lakieru to ma rdzewieć i nic innego na to wpływu nie ma. Proszkowo malowane konstrukcje Brytyjczyków jakie mam , gdzie lakieru chyba z pół milimetra z kolei - rdzewieją pod tym "proszkiem" . Naprawdę nie byłbym tak pewien związku grubości lakieru, czy akryl nie akryl, z tym co rdzewieje co nie.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 06-06-2023 o 08:57

  10. #70
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    . We wspomnianej Maździe wymieniają gratis lusterka nieskladajace się mimo 5 lat po gwarancji i braku przeglądów w ASO. Co za problem w Alfie oczyścić i pomalować i to - w czasie gwarancji - !? Dając równoważne auto zastępcze na ten czas oczywiście. Szumne zapowiedzi "dążymy do Lexusa" można jak widać w bajki włożyć.
    Jeśli wymienili lusterka w Maździe po gwarancji to pewnie dlatego, że mechanizm był uznany za wadliwy przez producenta i powinien być wymieniony na przeglądzie. W innym przypadku nikt nie będzie nikomu prezentów robił po gwarancji i naprawiał samochód, nie wiem dlaczego Alfa miałaby być wyjątkiem od tej reguły.
    Co do jakości zabezpieczeń w Mazdzie to polecam ostatni numer czasopisma Motor - jest tam opisany stan techniczny Mazdy 6 z 2015 roku. Pomimo tego, że importer dodatkowo zabezpiecza ten samochody przed sprzedażą jak u nas w Polmozbycie maluchy się zabezpieczało to i tak ruda zadomowiła się już we wnęce na koło zapasowe. Do tego nalot korozyjny w wielu miejscach na podłodze i spodzie progów.

Podobne wątki

  1. Lotna rdza
    Utworzone przez Driller w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-03-2021, 09:53
  2. Rdza
    Utworzone przez Krzysiek723 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 19:51
  3. Rdza na plastiku?!
    Utworzone przez Texas w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 14:13
  4. [156] RDZA RDZA RDZA RDZA
    Utworzone przez nfear w dziale 156
    Odpowiedzi: 95
    Ostatni post / autor: 07-11-2012, 18:48
  5. rdza w alfach 156 !!!!
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-10-2006, 17:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory