Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 34

Temat: Kopnięcie skrzyni biegów przy ruszaniu po odpuszczeniu hamulca.

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Idea dynamicznej wymiany oleju w skrzyni mnie wydaje się świetna - po prostu skrzynia musi być do tego przystosowana. Nasze ZFy wg. ich producenta nie są do tego przystosowane. Co więcej może powiedzieć pan Kazio z garażu pod Lublinem czy innym Wrocławiem (bez obrazy dla Kazia, Lublina i Wrocławia ) - że jego zdaniem są przystosowane, bo doznał olśnienia nad ranem, że tak jest?
    W tym konkretnym przypadku sytuacja wydaje się prosta - wymiana oleju w sposób niezgodny z wymaganiami producenta skrzyni - więc to warsztat powinien udowodnić, że wiedział co robi? Stawiam coś pysznego, że żaden warsztat tego NIE udowodni. Uprzedzając wrzask "znaffców" materii - tak, wolę mieć wymienione 50% oleju w skrzyni co 50kkm niż wymiony cały olej i niedziałającą skrzynię biegów...

  2. #12
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    tak, wolę mieć wymienione 50% oleju w skrzyni co 50kkm
    Wielu ludzi robi dwie wymiany statyczne jedna za drugą, z wymianą filtra tylko przy drugiej zmianie.
    Ilość oleju jak przy dynamicznej a wymiana w bardzo dużym stopniu %.

    Swoją drogą też jakiś niezły ku**s wymyślił ten filtr zintegrowany z miską i przy okazji koszt naście razy wyższy.

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Wielu ludzi robi dwie wymiany statyczne jedna za drugą, z wymianą filtra tylko przy drugiej zmianie.
    Ilość oleju jak przy dynamicznej a wymiana w bardzo dużym stopniu %.

    Swoją drogą też jakiś niezły ku**s wymyślił ten filtr zintegrowany z miską i przy okazji koszt naście razy wyższy.
    Filtr w misce to całkiem dobre rozwiązanie. W 6 biegowym jatco miałem filtr w skrzyni, który wymienialo się tylko przy remoncie. O ile mnie pamięć nie myli to w busie w zf4hp20 również tak miałem więc filtr nigdy nie był zmieniany. Tutaj mamy możliwość niedużym kosztem zmienić filtr razem z olejem.

  4. #14
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    W obu wypadkach robota i efekt są takie same tylko koszt różny - samodzielny filtr kilkanaście-kilkadziesiąt złotych zamiast misko-filtra za kilkaset.
    Tu też jakiś pacan może Ci zmienić olej a nie dotknąć do misko-filtra, tak samo jak tam nie wymienić samego filtra.
    Nie widzę tu nic "całkiem dobrego" poza zarobkiem dla producenta misek.
    Środowisko też się cieszy z możliwości utylizacji większej ilości zasyfionego złomu....

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    W obu wypadkach robota i efekt są takie same tylko koszt różny - samodzielny filtr kilkanaście-kilkadziesiąt złotych zamiast misko-filtra za kilkaset.
    Tu też jakiś pacan może Ci zmienić olej a nie dotknąć do misko-filtra, tak samo jak tam nie wymienić samego filtra.
    Nie widzę tu nic "całkiem dobrego" poza zarobkiem dla producenta misek.
    Środowisko też się cieszy z możliwości utylizacji większej ilości zasyfionego złomu....
    Ja dobrze cie zrozumiałem, że zrownujesz koszt demontażu skrzyni w celu wymiany filtra z wymianą miski ze zintegrowanym filtrem? Jeśli tak to zazdroszczę tanich "majstrów".

  6. #16
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Wiesz co chyba się nie zrozumieliśmy :-).
    Te skrzynie z którymi ja miałem do czynienia (Mercedes, Nissan) to nie trzeba demontować skrzyni żeby się dostać do filtra. Po prostu odkręcasz miskę (z 10 śrub z pamięci), zdejmujesz ją i masz filtr na "wierzchu" do zdjęcia jednym ruchem (bądź jedna dodatkowa śruba). Pomijając same spuszczenie oleju to jest 15 minut roboty, robiłem to sam ładne kilka razy.

    Ty chyba masz na myśli jakieś bardziej skomplikowane dostępy do filtra, inne skrzynie niż te które ja znam.

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Wiesz co chyba się nie zrozumieliśmy :-).
    Te skrzynie z którymi ja miałem do czynienia (Mercedes, Nissan) to nie trzeba demontować skrzyni żeby się dostać do filtra. Po prostu odkręcasz miskę (z 10 śrub z pamięci), zdejmujesz ją i masz filtr na "wierzchu" do zdjęcia jednym ruchem (bądź jedna dodatkowa śruba). Pomijając same spuszczenie oleju to jest 15 minut roboty, robiłem to sam ładne kilka razy.

    Ty chyba masz na myśli jakieś bardziej skomplikowane dostępy do filtra, inne skrzynie niż te które ja znam.
    Tak, pisałem o tych, z którymi wcześniej miałem doczynienia. Dokładnie to zf 4hp20 i jatco jf613e. Te o których ty piszesz to jasne, tak to powinno wyglądać ale u nas jest jak jest a wydatek co 60-80 tkm nie jest jakiś zaporowy.

  8. #18
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    Cytat Napisał bronek90 Zobacz post
    wydatek co 60-80 tkm nie jest jakiś zaporowy
    Jasne, że nie dramat - ale jednak jakaś niepotrzebna marnacja materiału i pieniędzy.
    Nie ma co ciągnąć, wszystko jasne.

  9. #19
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Panowie, już kiedyś pisalem, że po konsultacji z serwisem ZF wykonałem u siebie w serwisie dynamiczną wymianę oleju, z wymianą filtra - procedura maszyny do dynamicznej wymiany przewiduje przerwę na wymianę miski z filtrem (oryg. w Intercarsie za 200 parę zł) i nic wielkiego się nie zdarzyło. Warunek serwisu ZF - olej ZF, nie jestem przekonany do tego na 100% ale niech tam, tak zrobiłem. Potem jeszcze kilka skrzyń w Alfach i BMW - wszystkie działają nadal bez zastrzeżeń. A "wieloletni serwis skrzyń automatycznych w okolicy" powiedział, że po takiej wymianie skrzynia "prawie natychmiast" padnie. Mnie kiedyś padł Aisin w AR 166 10 km po wymianie statycznej (15 lat temu).

  10. #20
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,212

    Domyślnie

    A przy pomocy takiej maszyny to jak to się odbywa? Maszyna jest tylko elementem podawczo-odbiorczym a sam przepływ oleju jest realizowany przez pompę w skrzyni, tzn wymiana odbywa się na włączonym silniku? Czy silnik jest wyłączony i to maszyna pcha olej pod jakimś ciśnieniem?
    Z tego co wiesz to wszystkie takie maszyny działają z grubsza tak samo?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-03-2018, 09:33
  2. [MiTo] Szarpnięcie przy odpuszczeniu gazu przy pełnym ogniu.
    Utworzone przez lucek_lukasz w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-08-2017, 05:36
  3. Szarpanie przy ruszaniu i redukcji biegów 1.9 jtd 115 km
    Utworzone przez Marcos w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-05-2017, 06:32
  4. Stukanie przy odpuszczeniu gazu JTD
    Utworzone przez Diczbern w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-07-2015, 17:45
  5. poduszka silnika przy skrzyni biegów
    Utworzone przez babus11 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-09-2010, 16:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory