Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Czy KIA Stinger po Alfie Stelvio zadowoli?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie Czy KIA Stinger po Alfie Stelvio zadowoli?

    Chodzi mi po głowie aby sprzedać moje 2017 Stelvio First Edition with 39k kms i złapać jednego z ostatnich KIA Stingerow V6 GT. To tez "prawdziwy samochód" Interesuje mnie Wasza opinia czy to dobry pomysł. Nie mam żadnego doświadczenia ze Stingerem. Kocham Alfę ale nowiutki Ascot Green Stinger u pobliskiego dilera za 54k Euro bardzo mnie kusi...
    Moje czerwone Stelvio First Edition (bardzo dobrze wyposażone) ma tylko 39000 km i sprawuje się swietnie. Serwisowane w ASO i bez wypadkow. Jakie jest zainteresowanie taka Alfą w Polsce i jakie ceny? Wydaje mi się ze w Niemczech, gdzie mieszkam, ani Alfy and KIA nie są bardzo pożądane. Poze małe KIA tak. Proszę o radę...czy złapać jeszcze szanse na jeden z ostatnich samochodów z prawdziwym silnikiem? Wolałbym NA V8 ale to tylko Mustang został.... bo na Maserati czy AMG mnie nie stać. A może Stinger to Koreańskie Maserati?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    450

    Domyślnie

    Przejedź się stingerem i zdaj nam relacje, sam jestem ciekaw.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Fajne auto. Fajny pomysł. Sam rozważałem Stingera, ale ostatecznie stanęło na Giulii.
    Przetestuj Stingera i daj znać, jak wrażenia z jazdy!

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    Przetestować nowego w mojej okolicy już się nie da... wyprzedane albo tak jak ten co mam na oku nie do testów chyba ze dokument kupna podpisany z warunkowości satysfakcjonującej jazdy próbnej. I to dobrze bo kto inny nie będzie zawyżał 7km na liczniku. Muszę więc znaleźć używany. Myślałem ze walenie Stinger czy Gulia to wpadały w ta sama krótka listę wam.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2018
    Mieszka w
    Gdansk
    Auto
    Giulietta 1,4 170 KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Jezdziłem Stingerem GT podczas jazdy próbnej - auto ok, choc mi brakowało stylu alfy (trudne do okreslenia, zobacz czy to poczujesz podczas jazdy)

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Znajomy lekarz ma zwykłego stingera 2.0 i bardzo sobie chwali. Wcześniej od kiedy pamiętam jeździł Hondami Accord.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    po wizycie w muzeum Alfy w Arese wsiadając do mojego auta za każdym razem mam takie tycie wrażenie wyjątkowości. Czy odczuwałbym coś takiego w KIA? Może mam coś nie tak we łbie? Ale ja starej daty jestem

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Giorgio
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Stelvio First Edition
    Postów
    381

    Domyślnie

    wip, zgadzam się z tobą 100%. Dodałbym jeszcze jak zrobiłem prawo jazdy w 1972 roku to już wiedziałem jakimi markami chce jeździć i Alfa była na górze listy. Ale najpierw było Mini (Monte Carlo rajdy lat 60tych!) które kupiłem w Londynie.(Dalej szczeście tez dopisało bo większość z wymarzonych aut mialem) Oczywiście Kia wtedy jeszcze nie istniała ale i dzisiaj chyba nie ma 18 latka co rabiac prawo jazdy mówi sobie: kiedyś kupię sobie KIA!
    Po kilku dniach refleksji już wiem co mi po głowie chodzi... nie chce stracić dostępu do samochodów z prawdziwymi silnikami, analogicznymi zegarami, itd. starej daty jestem tez! Pewnie elektryczny napęd w końcu zaakceptuje, (a może uda się ze nie będę musiał bo co? zostało mi z 10-15 lat górą za kółkiem) Trudniej mi pogodzić się z wnętrzami typu Tesla. Może fabrykanci aut cofną ten trend z wielkimi ekranami w środku.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Ta słynna "lekkość" jazdy Giulii/Stelvio bierze się poniekąd z nadwozia częściowo z ALU (dzięki temu rozkłąd masy 50/50) i wyszukanego napędu (np. wał napędowy z karbonu). Czy Stinger ma coś z tych rzeczy - raczej nie... chociaż też mi się podoba. Dla mnie Stinger jednak w żaden sposób nie mieści się w kategorii "aut marzeń", tak samo jak obecne VW, Nissany i inne Citroeny - znacznie więcej pragmatyki niż fun'u.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Była już tu na forum dyskusja o Stingerze i Alfie. O ile pamiętam to Alfa pomimo gorszego wyposażenia wygrała w odczuciach.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [Giulia] Czyżby KIA Stinger to konkurencja dla Giulii ?
    Utworzone przez treboR L w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 141
    Ostatni post / autor: 09-12-2021, 13:38
  3. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-10-2021, 07:44
  4. [STELVIO] Dlaczego Stelvio, a nie Stinger?
    Utworzone przez zukowski w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 07-08-2019, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory