Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Nowa Alfa Stelvio - czy kupić?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Może Stelvio 2023
    Postów
    2

    Question Nowa Alfa Stelvio - czy kupić?

    Cześć.

    Mam chęć kupić nową Alfę Romeo Stelvio rocznik 2023 (z ledami), benzyna 280 KM. Czytam forum i widzę, że Alfa lubi być kapryśna i trzeba o nią dbać.
    Teraz mam Mazdę CX-5, rok 2018. Problemów na razie w zasadzie nie mam, nie chucham też na nią szczególnie. Do tej pory były problemy 3: składanie lusterek się popsuło, uszkodzony czujnik zbliżenia z przodu (mechanicznie) i ostatnio urwane linki od lewarka zmiany biegów. Oprócz tego wymiana klocków hamulcowych tył. To by było na tyle, po za tym przeglądy i jeździ.
    Eksploatację Mazdy mogę nazwać bezproblemową.

    Stelvio ma lepszy silnik, skrzynię, zawieszenie, wiem, że z tych parametrów będę zadowolony

    Najważniejsze pytanie, czy jak kupię Stelvio to czy przez 5 lat też będę mógł powiedzieć, że eksploatacja samochodu będzie bezproblemowa czy jednak jest to auto specjalnej troski i co pewien czas będę musiał coś zrobić (gwarancja jest 5 lat ale nie uśmiecha mi się oddawanie samochodu co pół roku na 4-5 dni do naprawy)? Wiem, że trzeba wymieniać olej co 10 000 km, świece co 30 000 km, to jestem w stanie robić i nazywać to miłą eksploatacją.

    Dzięki za wypowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2012
    Auto
    Giulia
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanosikJuraj Zobacz post
    Cześć.

    Mam chęć kupić nową Alfę Romeo Stelvio rocznik 2023 (z ledami), benzyna 280 KM. Czytam forum i widzę, że Alfa lubi być kapryśna i trzeba o nią dbać.
    Teraz mam Mazdę CX-5, rok 2018. Problemów na razie w zasadzie nie mam, nie chucham też na nią szczególnie. Do tej pory były problemy 3: składanie lusterek się popsuło, uszkodzony czujnik zbliżenia z przodu (mechanicznie) i ostatnio urwane linki od lewarka zmiany biegów. Oprócz tego wymiana klocków hamulcowych tył. To by było na tyle, po za tym przeglądy i jeździ.
    Eksploatację Mazdy mogę nazwać bezproblemową.

    Stelvio ma lepszy silnik, skrzynię, zawieszenie, wiem, że z tych parametrów będę zadowolony

    Najważniejsze pytanie, czy jak kupię Stelvio to czy przez 5 lat też będę mógł powiedzieć, że eksploatacja samochodu będzie bezproblemowa czy jednak jest to auto specjalnej troski i co pewien czas będę musiał coś zrobić (gwarancja jest 5 lat ale nie uśmiecha mi się oddawanie samochodu co pół roku na 4-5 dni do naprawy)? Wiem, że trzeba wymieniać olej co 10 000 km, świece co 30 000 km, to jestem w stanie robić i nazywać to miłą eksploatacją.

    Dzięki za wypowiedzi.
    Mam giulie olej wymieniam zgodnie z instrukcja świec i innych rzeczy nie ruszałem klocki z przodu przy 50 tys teraz ma 60 dalej jeździ i wyglada jak nowy

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Don Pedro
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia
    Postów
    215

    Domyślnie

    Olej co 15 tys. km.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Giulia 2019 - raz do roku przegląd i tyle. Zero problemów ;-)

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Stelvio, 2019 - 162 tys km. Oleje, filtry, klocki, tarcze - sama eksploatacja. Wszytko robione w ASO, na czas. Mogę powiedzieć, że bez problemu.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    Może Stelvio 2023
    Postów
    2

    Domyślnie

    O widzisz, fajny przebieg. Ja robię ok. 20 000 km rocznie więc na koniec gwarancji będę miał ok. 100 000 km. A jeszcze jakbyś mógł uściślić: co ile przegląd / wymiana oleju, świec?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar sledz98
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Lębork / Pomorskie
    Auto
    Stelvio 2.0 Super 200KM
    Postów
    116

    Domyślnie

    Cytat Napisał JanosikJuraj Zobacz post
    O widzisz, fajny przebieg. Ja robię ok. 20 000 km rocznie więc na koniec gwarancji będę miał ok. 100 000 km. A jeszcze jakbyś mógł uściślić: co ile przegląd / wymiana oleju, świec?
    Między 12-15 tysięcy. W sumie zgodnie z zaleceniami producenta. Czasem szybciej, gdy byłem przed dłuższą podróżą, a wiedziałem że w sumie już czas.
    No i zmiana oleju w skrzyni co 60 tysięcy, metodą dynamiczną. Trochę kosztuje, ale chyba warto.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-10-2021, 07:44
  2. Alfa Romeo 156 - kupić / nie kupić?
    Utworzone przez TakSobieMysle w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 14-09-2014, 15:38
  3. Alfa 156 JTD jako drugie auto - kupić, nie kupić bo już sie gubię
    Utworzone przez Outlawtorn w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 13-11-2013, 16:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory