Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Temat: Stelvio z USA - przeróbka na Europę

  1. #21
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    OK, rozumiem ale po jakiego wała kupować auta na które nie stać kupującego??
    Potem ból dupy jak tanio naprawić a jak się już naprawi to kolejny problem bo to Panie pali 15 na 100 a sąsiad ma spalanie 7 na 100 itd...
    Przeciętnego kowalskiego stać na mieszkanie po co kupuje w kredycie niech mieszka u rodziców. Czynsz za darmo , nazbiera to wtedy kupi.

  2. #22
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Ja nie pisze, że ma nie kupować samochodu i jeździć pojazdem ojca, tylko jak ma kupić niech kupi adekwatny do możliwości budżetowych a te często realnie wystarczają na najniższej klasy pojazd.
    A jeżeli nawiązujesz do mieszkania to można kupić budżetowe mieszkanie i bezstresowo spłacać niskie raty kredytu albo wypasiony apartament a potem płakać że raty kredytu dobijają, że czynsz drogi i że na utrzymanie portiera trzeba płacić.
    Ostatnio edytowane przez Stacho ; 02-06-2023 o 11:13

  3. #23
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    na marginesie klocki wymieniłeś na oryginał i po jakim przebiegu, zrobiłes to w ASO?
    Wyobraź sobie, że tak Nawet 15-letnią 159 nadal serwisuje w ASO, bo nie stać mnie na druciarstwo

    Z resztą wpisu nie zamierzam dyskutować, bo sam sobie zaprzeczasz. To że jakiś mechanik ściąga auto dla siebie i potrafi je porządnie naprawić nie zmienia faktu, że cała reszta importu jest "naprawiana" po taniości byle opchnąć i zarobić. To samo dotyczy krajowych "perełek" z drugiej ręki wystawianych do sprzedaży.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    OK, rozumiem ale po jakiego wała kupować auta na które nie stać kupującego??
    Potem ból dupy jak tanio naprawić a jak się już naprawi to kolejny problem bo to Panie pali 15 na 100 a sąsiad ma spalanie 7 na 100 itd...
    @Stecho- pojęcie "nie stać "jest pojęciem względnym. Popatrz 4 lata temu kupiłem sobie stelvio z usa - zrobiłem w tym czasie 100 tkm - kupiłem 4 kpl opon, wymieniłem 14 razy olej filtry tarcze klocki 2 x olej w skrzyni i dyfrach wymieniłem MA - wszystko OE, robię serwisy w ASO -pochłonęło to górę kasy ale nie narzekam bo kupując tej klasy auto nie da się oszczędzać.
    Opinie o awaryjności alfy nie biorą się znikąd- po prostu te auta był ydrogie w zakupie i serwisie już wiele lat temu - już wtedy było mało kogo stać na ich utrzymanie stąd potem opinia o awaryjności bo każdy drutował na czym sie da.
    popatrz u nas- kupują nawet nowe stelvio giulie po gw już kombinacje jak skasować inspekcje bo "się świeci" tak ciezko zrobić przegląd w ASO za kilka stów?

    pomijam fakt zaglądania do kieszeni właścicielom sprowadzonych aut przez osoby które auta tylko użytkują bo to ich dopiero na nie nie stać.

  5. #25
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Nie bardzo rozumiem tych zachwytów nad ASO. Tam auta orgazmu dostają, czy coś? Jest potężna przestrzeń między ASO a druciarstwem. W obecnych rzetelny czasach serwis auta nawet poza ASO kosztuje duże pieniądze. Ja dla przykładu decyzję o rozstaniu się ze swoją 159-ką, kiedy roczne faktury za serwis przekroczyły 9k (tak, zdarzyła się kumulacja usterek i zużytych rzeczy). Nawet nie chcę wiedzieć ile to kosztowałoby w ASO. Czarę goryczy przelała faktura za wymianę linek ręcznego na... 1200pln.

  6. #26
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    @Stecho- pojęcie "nie stać "jest pojęciem względnym. Popatrz 4 lata temu kupiłem sobie stelvio z usa - zrobiłem w tym czasie 100 tkm - kupiłem 4 kpl opon, wymieniłem 14 razy olej filtry tarcze klocki 2 x olej w skrzyni i dyfrach wymieniłem MA - wszystko OE, robię serwisy w ASO -pochłonęło to górę kasy ale nie narzekam bo kupując tej klasy auto nie da się oszczędzać.
    Opinie o awaryjności alfy nie biorą się znikąd- po prostu te auta był ydrogie w zakupie i serwisie już wiele lat temu - już wtedy było mało kogo stać na ich utrzymanie stąd potem opinia o awaryjności bo każdy drutował na czym sie da.
    popatrz u nas- kupują nawet nowe stelvio giulie po gw już kombinacje jak skasować inspekcje bo "się świeci" tak ciezko zrobić przegląd w ASO za kilka stów?

    pomijam fakt zaglądania do kieszeni właścicielom sprowadzonych aut przez osoby które auta tylko użytkują bo to ich dopiero na nie nie stać.

    Rozumiem twoje argumenty, oczywiście słowo "nie stać" jest jak najbardziej pojęciem względnym. Choć ja lubię nazywać rzeczy po imieniu i żeby nikogo nie urazić podam przykład na własnej osobie:
    mianowicie w cenie nowego w pełni doposażonego Stelvio, które kupiłem na imienną fakturę za gotówkę (to odnośnie twojego przytyku do użytkowników a nie właścicieli - też mam podobne zdanie co Ty), mógłbym ściągnąć ze stanów używane Maserati i lansować się po okolicy ale wiem, że mnie na takie auto nie stać, szczególnie że są wiele wyższe koszty prawidłowej naprawy rozbitego auta i potem koszty eksploatacji i nie wstydzę się do tego publicznie przyznać, dlatego jeżdżę salonowym Stelvio a nie "sprowadzanym" Maserati. Niestety niektórym się wydaje, że jak kupią droższe auto to staną się bogatsi, a to tak nie działa i potem jest ten przysłowiowy "ból dupy" jak to auto utrzymać...

    Oczywiście zdaję sobie sprawę, że koledzy którzy trudnią się handlem samochodami będą zachwalać sprowadzane ze stanów pojazdy, bo to ich sposób na zarobek i trudno się im dziwić, ale takich jak Ty który naprawił auto zgodnie z technologią producenta jest zaledwie kilku, a reszta kombinuje jak zejść z kosztów co potem odbija się na jakości eksploatacji.

  7. #27
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Choć ja lubię nazywać rzeczy po imieniu i żeby nikogo nie urazić podam przykład na własnej osobie:
    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    to odnośnie twojego przytyku do użytkowników a nie właścicieli - też mam podobne zdanie co Ty
    jakkolwiek nie bardzo w temacie, to nie bardzo rozumiem przytyk do "użytkowników" - jestem "użytkownikiem" i trochę czuję się urażony , chociaż mógłbym kupić za gotówkę. tylko po co? Leasing mam na 6% przy 15% procentowej inflacji, ratę wykupową mam 65k za 3 lata .więc zakładając średnio 10% inflacji te 65k będzie realnie warte jakieś 45-50k. A pieniądze zamiast je zużyć na zakup auta pracują.
    btw. trochę to dziwnie zabrzmi, ale wyszło mi, że bardziej się opłaca nowe na gwarancji niż utrzymanie 13-letniej 159-ki
    Ostatnio edytowane przez Machaju ; 02-06-2023 o 12:22

  8. #28
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    jakkolwiek nie bardzo w temacie, to nie bardzo rozumiem przytyk do "użytkowników" - jestem "użytkownikiem" i trochę czuję się urażony , chociaż mógłbym kupić za gotówkę. tylko po co? Leasing mam na 6% przy 15% procentowej inflacji, ratę wykupową mam 65k za 3 lata .więc zakładając średnio 10% inflacji te 65k będzie realnie warte jakieś 45-50k. A pieniądze zamiast je zużyć na zakup auta pracują.
    btw. trochę to dziwnie zabrzmi, ale wyszło mi, że bardziej się opłaca nowe na gwarancji niż utrzymanie 13-letniej 159-ki
    Nie bierz tego do siebie. Było to nawiązanie do stwierdzenia mojego przedmówcy Dareek, który napisał:

    "...pomijam fakt zaglądania do kieszeni właścicielom sprowadzonych aut przez osoby które auta tylko użytkują bo to ich dopiero na nie nie stać...".

    poza tym jestem gościem "starej daty" i mam osobliwie podejście do prawa własności
    Ostatnio edytowane przez Stacho ; 02-06-2023 o 12:49

  9. #29
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,221

    Domyślnie

    Też wolę mieć, niż wynajmować. Żyjemy w tak dziwnych czasach, że to czy zostanę właścicielem teraz, czy za 3 lata nie bardzo ma znaczenie, gdy oszczędności są lekko licząc na poziomie 30-40k. + potencjalne zyski (przy aucie za 230k).

  10. #30
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Ależ wątek zszedł z tematu.
    Więc wracając do tematu, bo póki co poza światłami przód, tył, czujnikiem poziomowania i niedziałającym radiem DAB+, nawigacją do przeprogramowania nie znalazłem nic na temat światła przeciwmgielnego z tyłu - jest w wersji USA ?

Podobne wątki

  1. [Giulia] Giulia 2020 2.0 280HP kodowanie z USA na Europę
    Utworzone przez Paweł 5 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2022, 18:33
  2. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  3. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-10-2021, 07:44
  4. Konwersja radia z USA na Europę
    Utworzone przez Gelo w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-12-2019, 19:37
  5. [Temat organizacyjny] Alfami przez europę???
    Utworzone przez Radosław w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 21:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory