Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Temat: Stelvio z USA - przeróbka na Europę

  1. #31
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,505

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Ależ wątek zszedł z tematu.
    Więc wracając do tematu, bo póki co poza światłami przód, tył, czujnikiem poziomowania i niedziałającym radiem DAB+, nawigacją do przeprogramowania nie znalazłem nic na temat światła przeciwmgielnego z tyłu - jest w wersji USA ?
    Znowu zaczynasz i tak każdy wchodzi na ten kącik i od początku te same tematy a czytać sie nie chce ,jest w standardzie.

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    poza tym jestem gościem "starej daty" i mam osobliwie podejście do prawa własności
    To chyba mamy coś wspólnego - ja zawsze powtarzam, że "nie lubię pracować na już zjedzony chleb" i "nie jest sztuką kupić auto, na które Cię stać - sztuką jest je potem utrzymać przez kilka lat"
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #33
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,475

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    To chyba mamy coś wspólnego - ja zawsze powtarzam, że "nie lubię pracować na już zjedzony chleb" i "nie jest sztuką kupić auto, na które Cię stać - sztuką jest je potem utrzymać przez kilka lat"
    [MENTION=6129]Krzysztof[/MENTION]- podpisuje się obydwoma rękami pod tymi słowami podobnie jak z poglądem [MENTION=83701]Stacho[/MENTION]

  4. #34
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Znowu zaczynasz i tak każdy wchodzi na ten kącik i od początku te same tematy a czytać sie nie chce ,jest w standardzie.
    Wystarczyło "jest w standardzie"

  5. #35
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    OK, rozumiem ale po jakiego wała kupować auta na które nie stać kupującego??
    Potem ból dupy jak tanio naprawić a jak się już naprawi to kolejny problem bo to Panie pali 15 na 100 a sąsiad ma spalanie 7 na 100 itd...
    Cytat Napisał Stacho Zobacz post
    Rozumiem twoje argumenty, oczywiście słowo "nie stać" jest jak najbardziej pojęciem względnym. Choć ja lubię nazywać rzeczy po imieniu i żeby nikogo nie urazić podam przykład na własnej osobie:
    mianowicie w cenie nowego w pełni doposażonego Stelvio, które kupiłem na imienną fakturę za gotówkę (to odnośnie twojego przytyku do użytkowników a nie właścicieli - też mam podobne zdanie co Ty), mógłbym ściągnąć ze stanów używane Maserati i lansować się po okolicy ale wiem, że mnie na takie auto nie stać, szczególnie że są wiele wyższe koszty prawidłowej naprawy rozbitego auta i potem koszty eksploatacji i nie wstydzę się do tego publicznie przyznać, dlatego jeżdżę salonowym Stelvio a nie "sprowadzanym" Maserati. Niestety niektórym się wydaje, że jak kupią droższe auto to staną się bogatsi, a to tak nie działa i potem jest ten przysłowiowy "ból dupy" jak to auto utrzymać...
    Mam wrażenie, że masz o to straszne kompleksy i stąd twoja agresja względem właścicieli aut z USA. W sumie się nie dziwię, jeśli za tyle ile wyniosło mnie sprowadzenie Giulii Quadrifoglio i naprawa (90% nowe części) kupiłeś gołe Stelvio, które w międzyczasie straciło prawie połowę wartości to najłatwiej ich obwiniać, zarzucać, że ich nie stać i wcale nie powinni jeździć tymi autami... XD Bo ty kupiłeś za gotówkę, a inni ściągnęli z USA za mniej niż 50% ceny i jeżdżą tak samo jak ty. No niestety, ale "ból dupy" o którym ciągle piszesz masz tu tylko ty.

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Stelvio o ile nie utonie po drodze wraz z kontenerem i nie będzie niespodzianek w postaci nieprzewidzianych awarii, po naprawie może mnie kosztować 130-140 tys, 2021 z przebiegiem 30tys mil, gdy sobie zrobiłem podobną konfigurację na stronie ar polska wyszło mi ok 315 tys (z tym, że teraz są chyba wirtualne zegary i ledy z przodu). Gdy mi samochód nie przypadnie do gustu sprzedam za rok, może bez straty, za ile sprzedałbym tą nową po roku ? Co kupiłbym nowego za 130-140 z silnikiem >250kM, 4x4 i automatem ? Nawet skoda octavia z takim silnikiem i jako tako wyposażona >180 tys i tak samo, po dwóch latach przy odsprzedaży pewnie co najmniej -50 tys.

    Nowe, pachnące samochody są super, pod warunkiem, że jest sie absolutnie zdecydowanym na jeżdżenie nim przez długie lata lub robi się wielkie przebiegi i nic z nalatanymi kilometrami nie wchodzi w grę, choć na aukcjach kilka razy trafiłem giulie, sportage i inne naprawdę lekko uszkodzone - jakiś błotnik, zderzak do wymiany, przetarty bok do lakierowania czy urwane kółko, tuż po wyjeździe z salonu z przebiegami kilkaset mil, to są usterki, które mogą się każdemu zdarzyć po wyjeździe z salonu w PL i co, taki samochód też nie jest już nic wart ?

    Ważne, by starać się samemu poszukać, ocenić koszt naprawy szkód na podstawie fotek i sceptycznie podchodzić do tego, co czasem polecają niektórzy importerzy bo polecają nawet samochody z zawiniętymi progami, po gradobiciu lub topielce.

  7. #37
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Stacho
    Dołączył
    08 2019
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    419

    Domyślnie

    Cytat Napisał andrzejek Zobacz post
    Mam wrażenie, że masz o to straszne kompleksy i stąd twoja agresja względem właścicieli aut z USA. W sumie się nie dziwię, jeśli za tyle ile wyniosło mnie sprowadzenie Giulii Quadrifoglio i naprawa (90% nowe części) kupiłeś gołe Stelvio, które w międzyczasie straciło prawie połowę wartości to najłatwiej ich obwiniać, zarzucać, że ich nie stać i wcale nie powinni jeździć tymi autami... XD Bo ty kupiłeś za gotówkę, a inni ściągnęli z USA za mniej niż 50% ceny i jeżdżą tak samo jak ty. No niestety, ale "ból dupy" o którym ciągle piszesz masz tu tylko ty.
    andrzejek przepraszam Cię jak nadepnąłem na odcisk ale to jest już twój problem jak sobie zinterpretujesz moje zdanie w tym temacie. Gdybym miał kompleksy o których piszesz to faktycznie bym sobie kupił wypasioną Giulię a nie gołe Stelvio.

  8. #38
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Nie chce ktoś: https://www.copart.com/pl/lot/494958...ny-long-island, pewnie wyjdzie ok. 150 tys po naprawie i konwersji czy wolicie nówkę za 400tys ? Jest okazja, MV-907A SALVAGE CERTIFICATE sprawia, że zainteresowanych będzie mniej niż zwykle. To nie reklama tylko przykład, że w USA można kupić fajne samochody w dobrych cenach, pod warunkiem, że kupuje się premium.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    No fajne, ale covid się skończył więc po co mi to, ale jeżeli chcesz się zabezpieczyć mimo wszystko zakładaj gdzie chcesz

Podobne wątki

  1. [Giulia] Giulia 2020 2.0 280HP kodowanie z USA na Europę
    Utworzone przez Paweł 5 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-12-2022, 18:33
  2. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  3. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-10-2021, 07:44
  4. Konwersja radia z USA na Europę
    Utworzone przez Gelo w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-12-2019, 19:37
  5. [Temat organizacyjny] Alfami przez europę???
    Utworzone przez Radosław w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 21:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory