Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Dezynfekcja parownika

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    454

    Domyślnie Dezynfekcja parownika

    Witam, czy w stelvio mamy prosty dostęp do parownika żeby czymś go zapsikac? W poprzednim aucie wypinalem czujnik temperatury i mogłem nawalić tam pianki, efekt był lepszy niż po ozonowaniu.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    możesz wywalić zaślepkę i filtr ale z własnego doświadczenia nie mam tam syfu. po prostu wyjmij filtr wypożycz ozonator pod nogi pasażera włącz klimę na max obieg wewnętrzny na 20 min i po sprawie - Ozon załatwi wszystko potem nowy filtr i ..gotowe.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    możesz wywalić zaślepkę i filtr ale z własnego doświadczenia nie mam tam syfu. po prostu wyjmij filtr wypożycz ozonator pod nogi pasażera włącz klimę na max obieg wewnętrzny na 20 min i po sprawie - Ozon załatwi wszystko potem nowy filtr i ..gotowe.
    Zrobiłem tak w tamtym roku i było dobrze może z tydzień a później znów walilo po wyłączeniu klimy. W poprzednim aucie miałem podobnie, dopiero aplikacja pianki w parownik załatwiła sprawę, na dodatek widziałem co wypłynęło spod auta.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    to najlepiej przez zaślepkę filtra

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Brt
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    RIO
    Auto
    Stelvio 2.0 280 - były:159 SW 1.9 16V JTDm Q i 156 SW 1.9 16V
    Postów
    232

    Domyślnie

    Po wyłączeniu klimy zawsze czuć wilgoć w powietrzu, bo musi odparować to co się w trakcie pracy skropliło. W stelvio dostęp do filtra jest lekko wujowy (Trzeba zdjąć osłonę pod schowkiem i schowek pasażera), więc proponuję powiązać wymiane filtra z aplikacją pianki itp i będzie spokój na rok.
    Pozdrawiam - Brt

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2020
    Mieszka w
    Turek
    Auto
    Stelvio FE LPG; Giulia Veloce `17 LPG
    Postów
    454

    Domyślnie

    Cytat Napisał Brt Zobacz post
    Po wyłączeniu klimy zawsze czuć wilgoć w powietrzu, bo musi odparować to co się w trakcie pracy skropliło. W stelvio dostęp do filtra jest lekko wujowy (Trzeba zdjąć osłonę pod schowkiem i schowek pasażera), więc proponuję powiązać wymiane filtra z aplikacją pianki itp i będzie spokój na rok.
    Tak też zrobię, dzięki. Filtr już sam wymieniałem, średnio przyjemnie ale tragedii nie ma. Co do wilgoci to jasne, fizyki nie oszukasz, ale tu nie o wilgoc chodzi a zwyczajny smród.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    W sobotę swoje alfy ozonowałem po 20min.z właczoną klimą i obiegiem wew. Ozonometr(30g/ha) ustawiłem w nogach pasażera, póki co, na razie nie ma żadnego nieprzyjemnego zapachu z klimy (ozonowałem, bo poczułem po wyłączeniu klimy niekomfortowy zapach). Jak za niedługo znowu zacznie capić, to spróbuję z pianką.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2021
    Auto
    Giulia Sprint
    Postów
    88

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    W sobotę swoje alfy ozonowałem po 20min.z właczoną klimą i obiegiem wew. Ozonometr(30g/ha) ustawiłem w nogach pasażera, póki co, na razie nie ma żadnego nieprzyjemnego zapachu z klimy (ozonowałem, bo poczułem po wyłączeniu klimy niekomfortowy zapach). Jak za niedługo znowu zacznie capić, to spróbuję z pianką.
    Ciekawe jakiej firmy miałeś ten ozonator 30g/h? Obieg wewnętrzy ok., włączona klimatyzacja (po co). Wiecie, że ozon jest cięższy od powietrza i ozonator powinien być max. na górze. A tak na prawdę tyko ozonatory lampowe albo zasilane tlenem nie generują szkodliwych związków ubocznych (dotyczy płytkowych budżetowych). Generalnie do tego typu dezynfekcji musi być miernik O3, przesadzenie ze stężeniem może ale nie musi mieć uboczne skutki z elektroniką - utlenianie styków. Dezynfekcją zajmuję się przeszło 40 lat i ozonatorów profi dużo.

Podobne wątki

  1. Czujnik temperatury parownika
    Utworzone przez macieqy w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-04-2021, 15:31
  2. Czyszczenie parownika klimatyzacji
    Utworzone przez Maxi w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2018, 23:10
  3. Umiejscowienie parownika 156
    Utworzone przez maciasgta w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 14:34
  4. odwodnienie parownika
    Utworzone przez subratri w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-09-2009, 07:51
  5. miejsce montarzu parownika
    Utworzone przez Alfaauto w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 29-05-2008, 19:18

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory