Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 21

Temat: [Stelvio/Julia] - dostosowanie radia USA do odbioru DAB+

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie [Stelvio/Julia] - dostosowanie radia USA do odbioru DAB+

    Przydałby się jakiś tutorial, najlepiej ze zdjęciami co i jak przerobić fizycznie i softwarowo by umożliwić odbiór DAB w samochodach z USA, wyszukiwarka nie znalazła żadnego wątku w tym temacie więc jeżeli ktoś to robił i jest chętny nieść kaganek oświaty proszę w tym wątku

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    wymiana radia na nowe lub odblokowane (mogę pomóc, mam zarówno nowe jak i używane, różne konfigi radia 2 i 3 generacji, wszystkie z navi lub navi 3D, z możliwością dostarczenia z aktywnym android auto/carplay), proxi (włączenie DAB i dokodowanie radia) i dołożenie zestawu antenowego - czyli albo robisz kable do tylnej szyby i dajesz wzmacniacz dla DAB który używa ścieżek nadrukowanych na szybie jako anteny, albo na alledrogo kupujesz antenę aftermarketową jakąś na wtyku Fakra i śmigasz.

    pierwszy krok to oczywiście kasa, ostatni w wersji na ori antenie w szybie to zaś zabawy trochę. generalnie temat dość prosty.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Ok, a jeżeli fabrycznie zamontowane radio ma siriusxm, rozumiem, że radio sat nie korzysta ze ścieżek grzania szyby ani z płetwy na dachu a jeszcze innej anteny ?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    o ile kojarzę, to radio sat korzysta z płetwy w której ma swoją antenę. nie mam schematów USA żeby sprawdzić, ale coś mi się kojarzy że gdzieś na necie mignęła mi płetwa z USA i tam było oprócz niebieskiego dniazda GPS, również różowe od Sirrusa.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    DAB i Sirius radio roznia sie wewnetrznie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	100.6 KB
ID:	287211

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Tak, Sirrus ma swoj odbiornik, pytabie czy dab np nie jest obsadzony a tylko zlacza bie ma.inna sprawa ze i tak odrzuci proxi komunikatem out of range, a przeprogramowqc nie wiadomo jak(nikt nie rozkminial, zerowy rynek, lepiej wymienic radio)

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    DAB i Sirius radio roznia sie wewnetrznie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	100.6 KB
ID:	287211
    Takie radio to nie jest znowu taki wielki koszt, alledrogo używki 1000-1300 type 229E high DAB ECE bo chyba o tym mowa, skoro antena dachowa to GPS i ewentualnie Sat to gdzie antena FM ? Może też szyba z tyłu i wystarczy spliterem ewentualnie wraz ze wzmacniaczem antenowym 12v przy radiu rozdzielić sygnał ?
    Ostatnio edytowane przez pawelbr ; 11-06-2023 o 18:31

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,508

    Domyślnie

    Nie znam sie ale dabu w amerykańskim radiu nie będzie. Trzeba Europę kupić.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,997

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawelbr Zobacz post
    Takie radio to nie jest znowu taki wielki koszt, alledrogo używki 1000-1300 type 229E high DAB ECE bo chyba o tym mowa, skoro antena dachowa to GPS i ewentualnie Sat to gdzie antena FM ? Może też szyba z tyłu i wystarczy spliterem ewentualnie wraz ze wzmacniaczem antenowym 12v przy radiu rozdzielić sygnał ?
    Radio uzywka zablokowana, odblokowabie kosztuje. Oferuje przetestowane uzywki(a juz mialem jedno ktore od razu dymilo i wywaliło mi bezpiecznik-nie wiesz co kupujesz nigdy) , z nowymi mapami, firmwarem i aktywnym android auto/carplay. Jak nie chcesz navi to mam tez swoje ori z mojego auta dab/aa/acp(bez navi) odblokowane. Mam tez nowki. Mogę zamontowac na gotowo lub wysłać i dac krotki support co i jak odpalic.

    Przy szybie masz wzmak, watpie czy idzie z niego cos co jeszcze rozdzielisz tylko przy szybie dahesz wzmak dab i robisz kabel. Inna opcja antena adtermarketowa z wtykiem fakra, sa na alledrogo przyklejane na szybe ok 120zl

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2023
    Auto
    stelvio
    Postów
    228

    Domyślnie

    Ile takie radio w najlepszej wersji + przekładka ? Czy radio ma coś wspólnego z bezprzewodową ładowarką tel czy to jakiś osobny moduł ?
    Nadal się zastanawiam z jakiej anteny korzysta radio FM - tylna szyba czy dachowa ? Jeżeli jest antena FM to nie widzę problemu by zwykłym spliterem rozdzielić sygnał na DAB tuż przy radiu, częstotliwości są te same, w domu dab i fm odbiera mi radyjko za parę złotych na wbudowanej wspólnej teleskopowei antence.

Podobne wątki

  1. [159] Automatyczne dostosowanie głośności
    Utworzone przez adamekp w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 17:34
  2. [159] Zakłócenia odbioru Radia
    Utworzone przez grabo_s w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2015, 08:37
  3. 145 poprawa odbioru radia
    Utworzone przez turek1601 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 24-11-2012, 10:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory