Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Pytanie o roletę tylnej szyby

  1. #11
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Ciekawa sytuacja, w mojej są zaczepy a rolety brak (w katalogu też jej nie było).
    Zamienimy się ? Moje są gładkie.

  2. #12
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Szanowni Państwo, czy ktoś z Was posiada oryginalną roletę tylnej szyby ? Szukam kontaktu ponieważ jest to element nie do odnalezienia przez serwis (prosiłem kilka sewisów, a nawet mam kolegę w jednym z nich oraz sam widziałem, że brak tego elementu narysowanego w katalogu części, nawet prośba przez "MyAlfa" też nie przyniosła efektu - ponoć nie mają dostępu do katalogu części i odsyłają do serwisu). Podany w serwisie nr kat. z naklejki tylnej półki nic nie daje, dlatego ostateczna pomoc jest możliwa tylko przez kogoś kto taką posiada.
    Uprzejmie proszę o pomoc.

  3. #13
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,563

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa16v Zobacz post
    Szanowni Państwo, czy ktoś z Was posiada oryginalną roletę tylnej szyby ? Szukam kontaktu ponieważ jest to element nie do odnalezienia przez serwis (prosiłem kilka sewisów, a nawet mam kolegę w jednym z nich oraz sam widziałem, że brak tego elementu narysowanego w katalogu części, nawet prośba przez "MyAlfa" też nie przyniosła efektu - ponoć nie mają dostępu do katalogu części i odsyłają do serwisu). Podany w serwisie nr kat. z naklejki tylnej półki nic nie daje, dlatego ostateczna pomoc jest możliwa tylko przez kogoś kto taką posiada.
    Uprzejmie proszę o pomoc.
    Czytałeś ten watek nigdy nie było to jest ich perpetum mobile przedprodukcyjne. To nigdy nie weszło do produkcji.

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekkoczta Zobacz post
    Czytałeś ten watek nigdy nie było to jest ich perpetum mobile przedprodukcyjne. To nigdy nie weszło do produkcji.
    Marku jeśli byłby to produkt przedprodukcyjny nigdy nie trafiłby na rynek, wszystkie pojazdy testowane są niszczone, wiem bo mam kolegę, który testował jeszcze rok temu Maserati i nadal w tym siedzi. Pojazdy testowane są całkowicie niszczone i żaden element nie może znaleźć się w sprzedaży.

    Skoro informacja o tym jak wymieniać roletę znalazła się w instrukcji serwisowej to ewidentnie były montowane we wczesnym okresie produkcji, ja zakupiłem jedną z tych dostępnych półek na alleg... , przełożyłem roletę do siebie i pasuje idealnie.
    Wersja półki którą kupiłem jest z modelu na rynki EMEA czyli Europę, Bliski wschód i Afrykę to informacja z naklejki z nr. kat. oraz jest z wersji z trzema głośnikami na alleg.... jest jeszcze wersja bez głośników tak więc były montowane i to w różnych wersjach wyposażenia.
    Zgodzę się, że jest to wczesna wersja produkcyjna bo na naklejce jest rok 2015, a wówczas były produkowane tylko wersje 2.2 diesiel oraz 2.9 QV, a ponieważ najwięcej było tłuczonych QV to przypuszczam, że to właśnie z jednego z nich.
    Wiem, że Alfa wprowadziła ciemne szyby i zapewne to oraz, że ręczna roleta to już był przeżytek nawet w 2015 roku (BMW, Audi, Mercedes, Rover i inni montowali już elektryczne) więc wycofali się z pomysłu.
    Ale skoro te elementy są dostępne na giełdach to znaczy, że pewnie ktoś jeszcze coś takiego ma i szukam z nim kontaktu.
    Bo znalezienie oryginalnych haczyków (zaczepów) tej rolety jest w chwili obecnej niemożliwe bez podania nr VIN pojazdu, żaden z czterech serwisów tego nie odszukał. Jeden z naszych kolegów, który pisał, że posiada takie haczyki a nie ma rolety ................. na razie nie był w stanie mi pomóc.
    Oczywiście mam ewentualne rozwiązanie problemu, ale na razie wolę się trochę wysilić i być może znaleźć i zamontować oryginał.
    Na włoskim forum też "zarzuciłem haczyk" więc może ktoś się wreszcie odezwie.

    Marku, sam zakładałem ten temat, więc go czytałem w całości, pomogłeś mi w innym temacie więc Cię szanuję, ale proszę Cię nie traktuj nas wszystkich jak idiotów.
    Z poważaniem

  5. #15
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,563

    Domyślnie

    Wiesz ile kupiłem liczników do alfy przedprodukcyjnych które powinny byc zniszczone i nnie powinny trafić na rynek. Na alegro jest maska do koniczynki przedprodukcyjna ktorej tez nie bylo w produkcji a jest na alegro od goscia ktory przywozi graty z Wloch.
    W eperze oficjalnym katalogu alfy takie cos nie występuje jako roleta.

  6. #16
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    74

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa16v Zobacz post
    jeśli byłby to produkt przedprodukcyjny nigdy nie trafiłby na rynek, wszystkie pojazdy testowane są niszczone
    Haha, a polska przoduje w ich "niszczeniu", dzięki temu allegro jest pełne takich perełek.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR Spider 2.0 TS; AR Giulia 2.0 280KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    To tylko aktualizacja jako ciekawostka z 2018 r.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 15:24
  2. Pytanie O Daszek Tylnej Szyby Bella 156
    Utworzone przez Dacex w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2013, 14:45
  3. Pytanie O Daszek Tylnej Szyby Bella 156???
    Utworzone przez Dacex w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-03-2013, 20:24
  4. plstikowa blenda tylnej szyby SW, pytanie o demontarz
    Utworzone przez mskk w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 20:24
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 13:03

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory