Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #1341
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    03 2011
    Auto
    lexus is250
    Postów
    1,595

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Wolę chodzić z włoszką niż niemką
    To się Luke mówi tak:
    Wolę Monicę Belucci, która czasem kichnie, niż zdrową Erikę Steinbach...)

    Dodano po 5 minutes:

    Cytat Napisał Nazar Zobacz post
    Mam ten sam dylemat co kolega a na siłe przesiadka na wersje TI to nie dla mnie. Żal patrzeć na to jak upada taki potencjał i kawał historii. Co dalej? Gulia? Oprócz zapowiedzi widział ktoś to? Kupie se nakoksionego Fiata 500 bo i u Fiata nędza . Jak będę musiał wrócić do BMW to się załamię . Pozostaje też kupienie jakiegoś youngtimera GTV czy 155 i picowanie go. Było "save Saab" teraz trzeba "save Alfa".

    wujek KRS cierpliwie pise tutaj o na ten temat, co rusz opluwany i banowany.
    wujek KRS miał i ma racje
    ta racja wujka KRS niektórych tutaj boli
    nadal wujek uważa, ze łatwo się z rynku wypada, szalenie ciężko wrócić
    sprzedaż 400 tys sztuk AR rocznie wsadźcie sobie między bajki
    tak uważa wujek KRS
    Ostatnio edytowane przez KRS ; 21-04-2015 o 14:20 Powód: Dodano
    Sergio! Ragazzo! Amore mio! Dove si trova la bella Giulia?

  2. #1342
    Użytkownik Rowerzysta Avatar qooba
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    było 159 SW 1.9 JTDm 16V, jest skoda, będzie Giulia :)
    Postów
    350

    Domyślnie

    A ja w to wierzę, spokojnie
    W USA i Chinach to się będzie na bank sprzedawało... Podobnie we Włoszech
    Zobacz jak wzrosła sprzedaż Maserati! Wielokrotnie!

  3. #1343
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    No i komentarze że się u nas nie będzie sprzedawała bo przecież Alfy są awaryjne itp.
    W tym temacie jestem pewny że Serdżio ma to w dupie, a jak go ktoś zapyta
    "no OK, ale np. w Polsce Alfa dalej nie sprzedaje się dobrze, dlaczego?"
    to dostanie odpowiedź
    "przepraszam, że gdzie? w Polsce? A gdzie to? To tam w ogóle mamy jakiś dystrybutorów? chyba o czymś nie wiem..."
    Auto ma być uszyte pod nadziany Zachód, hamburgerów i zagłębie bezguścia, czyli Daleki Wschód. Powtórzę się bo chyba niektórzy myślą że z nami się ktoś liczy - otóż nie, nie i jeszcze raz nie, Polska jest wymazana z mapy sprzedaży nowych aut i będzie tak jeszcze przez wiele lat.
    A jeśli ktoś ma argument że kupimy używki to dodam jeszcze że koncerny użytkowników używanych aut też mają głęboko i ten rynek też ich nie interesuje co widać choćby po cenach i dostępności części do niektórych aut.

    Tak przy okazji proponuję już żegnać się z marką bo to nieuniknione
    - albo się uda i będzie drogo w chuuu więc "żegnaj nowa-stara używana Alfo"
    - albo się nie uda i marka kaput
    Tak źle i tak niedobrze Trzeba dbać o te pordzewiałe strupy bo Alfa niedługo będzie rzadkim widokiem na polskich drogach

  4. #1344
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Nie przesadzaj. W 2026 10-letnia powinna kosztować tyle, ile teraz 159, a przy odrobinie szczęścia siła nabywcza tu obecnych wzrośnie. A 10-letni samochód to prawie nówka

  5. #1345
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Ja zabralem ostatnio takiego knapa 16 lat na stopa. Jade z nim. Mowi ze Alfa zajebista z zewnatrz. W srodku tez mu sie podobala. Potem mowil ze no fajnie ale Alfy sie psuja nie? On bedzie szukal passata B5 po lifcie jak zda prawko i bedzie chcial auto kupic. B5 jest fajowy. Poliftowy to juz wogole.

  6. #1346
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał stuntmachine Zobacz post
    Ja zabralem ostatnio takiego knapa 16 lat na stopa. Jade z nim. Mowi ze Alfa zajebista z zewnatrz. W srodku tez mu sie podobala. Potem mowil ze no fajnie ale Alfy sie psuja nie? On bedzie szukal passata B5 po lifcie jak zda prawko i bedzie chcial auto kupic. B5 jest fajowy. Poliftowy to juz wogole.
    hahaha B5 fajowy. No kwestia gustu. To w takim razie moja żona ma zajebistą deske do prasowania. Jakby mi kazali wymienić jeden element z Passata fajny to jedyny i tylko jedyny -bak bo dość pojemny. PS. Rozumie CC to jest DAS AUTO

  7. #1347
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,290

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    .... a jak go ktoś zapyta
    "no OK, ale np. w Polsce Alfa dalej nie sprzedaje się dobrze, dlaczego?"
    to dostanie odpowiedź
    "przepraszam, że gdzie? w Polsce? A gdzie to? To tam w ogóle mamy jakiś dystrybutorów? chyba o czymś nie wiem...
    Otóż, muszę Cię bardzo zmartwić. Doskonale zna sprawę dziwnej motoryzacji w Polsce. Świetnie opisał to Kolega niżej (@stuntmachine)
    Wielu speców zastanawia się nad mentalnością ludzi, którzy wolą używane auto (czytaj niepewne) niż nowe (gwarancja) o klasę niższą i dalej wierzą, że Niemiec płakał jak sprzedawał.

  8. #1348
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Wielu speców zastanawia się nad mentalnością ludzi, którzy wolą używane auto (czytaj niepewne) niż nowe (gwarancja) o klasę niższą i dalej wierzą, że Niemiec płakał jak sprzedawał.
    Nie ma w tym głębszej ideologii poza kasą. A Ci którzy mają kase i kupuja używki, umieją poprostu dobrze liczyć. Czy wierzą? pewnie nie ale lepiej się czują

  9. #1349
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,316

    Domyślnie

    Dla lepszego samopoczucia to jednak lepiej niższej klasy / wersji, ale nowy wóz sobie kupić, chyba że się ma dużo czasu i hobby/zawód związany z serwisowaniem czy jako drugie / trzecie dla frajdy auto. I na szczęście coraz więcej osób tak uważa.
    Co do opinii o Alfach, to przecież to nie tylko nasz krajowy folklor - takie, a nie inne stereotypy. Salony/serwisy Alfy w Wielkiej Brytanii już dawno czytałem, że były najgorzej oceniane wśród innych, u nas jest przecież to samo. A to właśnie serwis, lata drobnych kroczków budują postrzeganie marki, a nie rewolucje typu statyczna demonstracja, przepraszam prezentacja, wybuchająca znikąd 24go czerwca. Choć w sumie, Alfie siętyle wybacza, że może i takie podejście się przyjmie
    Natomiast w grupie gzie Giulia ma się wbić tak luźno (że tylko BMW, Audi i Merc) to nie jest, jeszcze Infinity i Lexus choćby.
    Ostatnio edytowane przez Andrzejsr ; 21-04-2015 o 20:50

  10. #1350
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    I na szczęście coraz więcej osób tak uważa.
    Generalnie wszyscy tak uważają, tylko większości nie stać na nówkę za gotówkę czy za sensowny kredyt. Zadłużanie się poza okres gwarancji nie ma sensu bo będą rosły koszta użytkowania samochodu (kredyt+obsługa), a kogo dzisiaj stać na kupno samochodu w kredycie na trzy, góra cztery lata?

    Alfa w Polsce ma szanse, rośnie sprzedaż Maserati i wozów z podobnego segmentu, więc Alfa w wydaniu dla bogatych może się przyjąć. W końcu trochę 4C się sprzedało.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory