Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #1351
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    I na szczęście coraz więcej osób tak uważa.
    Nooo, tu bym polemizował. Mojej firmówce właśnie wskoczyło 36000km i oprócz usterki której serwis od 28000km nie potrafi usunąć pomimo 2 prób, skargi w ASO i skargi w Peugeot Polska pojawiła się kolejna, na 1 i 2 biegu przy skręcie pompa wspomagania wyje jak oszalała. Bo o dobijającej się z tyłu belce na większych dziurach nawet nie warto wspominać.
    I co, to jest to super duper hiper mega świetne nowe auto z salonu?? To ja wolę robić to samo w starym trupie sprzed 20 lat za grosze niż tracić zdrowie na serwisy które mają Cię jako użytkownika głęboko w dupie, zrobisz sam - po gwarancji, zrobisz albo raczej "próbujesz" w serwisie - czekasz i prosisz się tygodniami jak kretyn.

  2. #1352
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Tu masz rację ale rozmawiamy o klasie premium i pomijając aspekty ekonomiczne, te mało palące wizualnie stają się corazz ładniejsze.



    Co do tej części wypowiedzi... nie wiem czy wiesz, ale już podświadomie bronisz Alfy nie widząc jej na oczy. Rzecz nie w kompleksach do niemieckich aut ale w zapowiedzianej "walce" z danym segmentem, w którym mieści się BMW i AUDI. Aspiracja do wiedzenia prymu w danym segmencie jest wypadkową ilości sprzedanych aut. Aby to osiągnąć musi to być samochód na mierę conajmniej C4 w segmencie wozów sporotowych ale w zakresie cenowym w/w samochodów. Albo efekt "łał" albo - tu zacytuję kolegę " Mnie to guzik obchodzi, nie interesuje mnie co powiedzą właściciele BMW " i będzie - tu zacytuje siebie - " no, no nawet może być ...."
    Oczywiście, że wolę włoszkę niż niemkę ale ta włoszka musi mieć takie recenzje jakie zbierała 159 w wielu testach swoich czasów. Jeśli nie właściciel BMW to mnie wystarczy jak Jeremy Clarkson na widok nowej Alfy posika się ze szczęścia
    Mnie się wydaje że BMW, Audi i Mercedes są nie do ruszenia. Raczej migracje dotyczące właścicieli tych marek odbywają się w obrębie tychże trzech marek i tylko tych.
    Jest jeszcze jakiś Lexus, jakieś Infinity - jeśli Giulia ma komuś wyrwać to może tu?
    A Clarkson już sikał jak jeździł 4C (vide: Perfect roadtrip)

    Dodano po 7 minutes:

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Ciebie może nie, ale szefów AR już tak. Bo jak nie sprzedadzą odpowiednio dużej ilości aut, to marka zniknie. A jak marka zniknie, to i Ciebie to dotknie
    Czy się to komuś podoba, czy nie w segmencie w który celuje Giulia prym wiedzie Audi, BMW i Mercedes. To komu ma się podobać Giulia, jeśli AR chce odciągnąć klientów od tych marek?

    Wydaje mi się to oczywiste, że celem jest sytuacja, w której obecny właściciel BMW/Audi/Merca zmienia auto (bo minęły 3 lata ) i nagle zauroczony Giulią (design, silnik, parametry) wybiera AR.
    Moim zdaniem właściciel BMW/Audi/Merca nie wybierze Giulii. Po pierwsze dlatego że nie jest niemiecka, po drugie jak ktoś tutaj pisał - wciąż alfa ciągnie za sobą smrodek z tą swoją zawodnością.
    Szansą są ludzie z innego segmentu zmieniający auto, raczej młodsi niż starsi bez zakorzenionych starych stereotypów, lubiący się odróźniać
    Trochę się takich znajdzie, raczej nie w Polsce - ale czy będzie ich 400tyś?

    Cytat Napisał Competizione Zobacz post
    Panowie moim zdaniem tu nie ma kompleksu niemieckiej motoryzacji bo Alfa wyglądem nie ma się czego wstydzić. Problem jest całkiem inny- zacytuję wypowiedź na temat Giulietty posiadacza Audi A3 "fajnie to jedzie, drogi się trzyma, wnętrze ładne i prezencja też ale i tak bym nie kupił bo to Alfa, bo drogie części bo to się psuje... itp." A sam przy 250 tys. robił kapitalkę silnika w 2.0 TDI. Poza tym skonfrontujmy np. BMW serii 1 z Giuliettą- BMW wygląda jak kibel, a w środku jak szalet miejski w najbiedniejszej wersji, a Julka w najbiedniejszej wersji ma tyle samo w wypasie co BMW w średniej wersji. Tylko Ci co mają hajs nie kupią Giulietty pomimo że im się to auto podoba, bo co powiedzą znajomi, że to przecież Alfa bo to FIAT co ty żeś kupił/a ?. Poza tym teraz w modzie jest być pozorantem na siłowni, jeździć Mini albo BMW 1 i mieć produkty Apple nie wiedząc do końca jak się je użytkuje.

    Dlatego ja uważam że Giulia nie będzie hitem sprzedażowym i że na tle konkurencji wypadnie blado pomimo designu zewnątrz i wewnątrz, tak jak to miało miejsce z nową Lancią Themą, która była hejtowana głównie przez tych którzy w niej nawet nie siedzieli, za to że bazuje na W210, a z tych samych rozwiązań korzysta Merc w nowej E-klasie, ale Lancia musi być zła bo to przecież włoskie. Niestety z tą mentalnością nie zrobimy nic. Ludzie dalej żyją w przekonaniu że niemieckie jest niezniszczalne i niezawodne, poza tym typowo "polska mentalność" nie pozwoli się przyznać, że "podoba mi się Alfa" bo co znajomi powiedzą. Niestety takich ludzi jest masa. Ja np. mam w to wy***ane, jeżdżę tym czym lubię, choć nie raz spacerując z narzeczoną, czy jadąc Nissanem spotkałem się z komentarzami "co Alfa się zje***a?". Najlepsza historia była wtedy gdy raz stałem na awaryjnych, bo pobłądziłem i szukałem ścieżki na navi i zatrzymał się Pan uprzejmy i się od razu zapytał co się zepsuło Mnie to nie rusza, ale jest to takie trochę "piętno" posiadania Alfy i na niektórych to może wywierać mocny wpływ na psychikę i przez to też nie wybiorą tego samochodu bo Polacy już tacy są.
    Niestety masz w 100% rację.
    Ostatnio edytowane przez Luke77 ; 21-04-2015 o 23:18 Powód: Dodano

  3. #1353
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    A ja myślę, że dorabiacie zbyt głęboką ideologię. Polska nie jest rynkiem, na którym będą budować markę Alfa Romeo i chyba w końcu niektórzy to powinni zrozumieć. Wystarczy spojrzeć ile i jakie nowe auta sprzedają się na polskim rynku.
    A w Niemczech żeby skały srały, to i tak będą kupować Mercedesa, BMW i Audi. Bo to ich auta, taką mają mentalność, że kupują swoje. To się NIGDY nie zmieni.

    A poza tym, jeżeli auto będzie dobre, to się samo obroni. Bez zbędnych ideologii. 159 i Giulietta pokazały, że Alfa może zrobić dobre auto i ludzie, którzy interesują się motoryzacją wiedzą o tym. Reszta niech jeździ VAGami i krzyż im na drogę.

  4. #1354
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Trochę się takich znajdzie, raczej nie w Polsce - ale czy będzie ich 400tyś?
    400 tysięcy na całą europę nie jest jakiś plan imposiblenie. Znaczną część łykną Włosi, a i w innych krajach pasjonatów nie brakuje wliczając wyspy.

  5. #1355
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Polska wbrew pozorom nie jest wcale takim małym rynkiem i jeśli myślicie, że producenci nie biorą naszego kraju pod uwagę to jesteście w błędzie. Samochody premium również się w naszym kraju w ostatnich latach coraz lepiej sprzedają. Oczywiście z pewnością nie jesteśmy głównym targetem Giulii (bo jest nim USA i Chiny z wiadomych względów), ale z pewnością polski rynek (i każdy inny europejski - nawet Rosja, biorąc pod uwagę, że chcą atakować premium) jest również we wszystkich kalkulacjach uwzględniany.

  6. #1356
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Jest małym rynkiem, nie oszukujmy się. U nas sprzedaje się 300 tys. aut rocznie, a w Niemczczech 3 mln, w Wlk. Brytanii 2,5. Nawet w Włoszech, gdzie taki kryzys sprzedają prawie 1,5 mln, to myślisz, że ktoś się przejmuje Polską?

    W 2014 roku grupa Fiata sprzedała w Europie 750 tys. aut. Jak sama Alfa ma się sprzedawać w ilości 400 tys. nie mogę sobie na dzisiaj wyobrazić.

  7. #1357
    Użytkownik Romeo Avatar wojtekf
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    159 2.2 JTS (była)
    Postów
    1,435

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    400 tysięcy na całą europę nie jest jakiś plan imposiblenie.
    400 tysięcy to nie był plan globalny? (z czego 150 tysięcy w USA)

  8. #1358
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Tomekkk
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159 SW 1,9JTDm Q-Tronic
    Postów
    395

    Domyślnie

    Plan sprzedaży 400 tysięcy sztuk jest globalny, Europa jak będzie stanowiła 25% tego to będzie dobrze.

    Tak się składa, że pracuję w centrali (u importera) jednego z koncernów i zapewniam Cię, że również z naszym rynkiem producenci się liczą. Z samych Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Hiszpanii koncerny nie żyją. Takich mniejszych rynków jak Polska (jak i jeszcze mniejszych) jest wiele i jak je zsumujesz to również wychodzą spore liczby, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, jak i posprzedaż.

    Akurat w przypadku Alfy Polska jest rzeczywiście niewielkim ułamkiem ich sprzedaży, ale patrząc na inne marki prężnie działające na naszym rynku, pokazują, że i u nas można spory kawałek tortu zdobyć.

  9. #1359
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomekkk Zobacz post
    Plan sprzedaży 400 tysięcy sztuk jest globalny, Europa jak będzie stanowiła 25% tego to będzie dobrze.

    Tak się składa, że pracuję w centrali (u importera) jednego z koncernów i zapewniam Cię, że również z naszym rynkiem producenci się liczą. Z samych Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Hiszpanii koncerny nie żyją. Takich mniejszych rynków jak Polska (jak i jeszcze mniejszych) jest wiele i jak je zsumujesz to również wychodzą spore liczby, zarówno jeśli chodzi o sprzedaż, jak i posprzedaż.

    Akurat w przypadku Alfy Polska jest rzeczywiście niewielkim ułamkiem ich sprzedaży, ale patrząc na inne marki prężnie działające na naszym rynku, pokazują, że i u nas można spory kawałek tortu zdobyć.
    Tu się zgodzę bo nie doczytałem się do końca wcześniej. Jeśli Alfa chce sprzedawać 400 tys. samochodów rocznie oczywiście globalnie, wszystkich modeli to jest to realne. W 2010 r. sprzedali 112 tys. egzemplarzy z czego w PL 1274 co daje nam w przybliżeniu jakieś 1,14 %. No ale nic dziwnego bo Polak woli zarżnięte VW, BMW, Merca ze skorygowanym licznikiem z 700 000 km na 200 000 km niż zadbaną włoszczyznę. Nie przeczę temu że producenci się liczą z naszym rynkiem, ale chyba aut z 3 Rzeszy bo w przypadku Alfy to kropla w morzu i myślę, że dyrektorstwo Alfy podchodzi do naszego rynku na zasadzie "jest bo jest".

  10. #1360
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar dereza
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Zwoleń
    Auto
    AR
    Postów
    266

    Domyślnie

    Co wy się tak uczepiliście vw,merc,bmw,audi?jak by to alfy nie były korygowane,szpachlowane,cudowane itd(tyle padlin alf widziałem,że dałem sobie spokój z szukaniem dalszym). pożżeracie się na wzajem,jakaś nienawiść płynie do niemieckich marek,polacy wybierali niemieckie auta,wybierają i będą wybierać,gadanie tu nic nie da,alfa naważyła sobie piwa to niech teraz pije,jak lipe odwaliła to teraz dziwicie się,że nikt tego nie chce kupować tylko nieliczni?życzę marce powodzenia,ale nie żryjcie się już,bo to zwykła polaczkowatość.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory