Strona 151 z 155 PierwszyPierwszy ... 51101141142143144145146147148149150151152153154155 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,501 do 1,510 z 1544

Temat: Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

  1. #1501
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Kwestionujesz ogromnego laga bo jakiś anonim na niszowej, handlującej autami stronie tak napisał? Naiwność, a może upór w bronieniu nie do końca udanych produktów swojej ulubionej marki, prezentowana przez niektórych serio poraża...
    Poraża to, że stawiasz błędną tezę i odrazu ją udowadniasz. Wcale nie kwestionowałem laga tylko wskazałem, że jedni go widzą i płaczą a inni wcale i są zachwyceni... Pytanie którzy są ślepi a którzy sponsorowani. Akurat Ci którzy tu jeżdżą Alfami to nie sądzę żeby go wogole nie zauważali. Natomiast szczególnie widzą go chyba użytkownicy "braków" :⁠-⁠).
    Ja osobiście, w Stelvio MY2021, aż takiego laga przy przyspieszaniu nie widzę, głównie boli mnie natomiast zwłoka przy ruszaniu. Nie wiem jak jest po LED-lifcie, chodzą słuchy że ponoć większy. Natomiast lag o którym mówisz to gdzie go dziś nie ma? Napewno jest i to potworny np w DSG (najmocniejszy Arteon z haldexem). To chyba raczej powszechny znak rozpoznawczy eko-czasów.

  2. #1502
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    Kwestionujesz ogromnego laga bo jakiś anonim na niszowej, handlującej autami stronie tak napisał? Naiwność, a może upór w bronieniu nie do końca udanych produktów swojej ulubionej marki, prezentowana przez niektórych serio poraża...
    https://youtu.be/GrOgq5zRjgQ?t=256
    Widziałeś ten fragment testu? Pertyn wciska pedał do podłogi, obroty od razu rosną, a rzekomo sportowa Giulia zaczyna przyspieszać dopiero po ok. dwóch sekundach (4:20-4:22). W trybie dynamicznym jest nieco lepiej, ale wtedy pojawia się sztuczne buczenie i nawet przy stałej prędkości skrzynia nie schodzi z obrotami poniżej 2,3 tysiąca, co nie każdemu może odpowiadać.
    Jak się Pertyn nauczy operować gazem w taki sposób, żeby przy starcie nie aktywować ESP to i laga nie będzie. Ja chce palic gumę przy starcie auta, to powinien zmienić auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #1503
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    westionujesz ogromnego laga bo jakiś anonim na niszowej, handlującej autami stronie tak napisał? Naiwność, a może upór w bronieniu nie do końca udanych produktów swojej ulubionej marki, prezentowana przez niektórych serio poraża..
    Kolego - powiem Ci szczerze, że kwestionuję - próbowałem sie temu przyjrzeć - i naprawdę, nie udało mi się takowego zaobserwować u siebie (MY21, Veloce Q4) - poważnie.
    Może nie wiem jak tak skrzynia może naprawdę działać/działa (np, w BMW) i brak mi porównania - ale chętnie bym go zobaczył - byłoby fajnie gdyby ktoś mi wskazał palcem ("o - to jest ten lag/moment przymulenia").

    Z ciekawością obserwuję dyskusje (i narzekania) tutaj na ten temat. Natomiast, nie sądzę żeby mój samochód odbiegał od innych (ori - bez jakichkolwiek modów), więc, z mojej perspektywy - dziwna sprawa.

  4. #1504
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Jak się Pertyn nauczy operować gazem w taki sposób, żeby przy starcie nie aktywować ESP to i laga nie będzie.
    Włączanie się w lewo z podporządkowanej jest wpieniające jak dla mnie, to opóźnienie co jest jak są trochę skręcone koła to jednak masakra i samymi umiejętnościami to chyba jednak nie do przeskoczenia. Jak start na wprost to jak mówisz.

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    naprawdę, nie udało mi się takowego zaobserwować u siebie (MY21, Veloce Q4) - poważnie.
    W czasie normalnej jazdy jest naprawdę dość znikomy, nie ma się co za bardzo czepiać. Jak chcesz zobaczyć jak taki "porządny" lag naprawdę wygląda to złap kogoś z Arteonem R-line 280KM. Albo poszukaj na YT był film co goście lali ze śmiechu, silnik pod 300KM a odejście tragiczne - gaz dech, ze 3sek ni i dopiero proca do przodu.

  5. #1505
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    Włączanie się w lewo z podporządkowanej jest wpieniające jak dla mnie, to opóźnienie co jest jak są trochę skręcone koła to jednak masakra i samymi umiejętnościami to chyba jednak nie do przeskoczenia. Jak start na wprost to jak mówisz.
    Koła zawsze możesz skręcić, jak już ruszysz na wprost. Przy anti-ackerman geometry na skręconych kołach łatwiej jest przepchnąć auto na wprost, niż wymusić skręt na boki.
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  6. #1506
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    JEST: Giulia Veloce Ti MY21, 166 FL 3.2, BYŁY: 166 2.0TS, 156 1.8TS
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał netzmark Zobacz post
    W czasie normalnej jazdy jest naprawdę dość znikomy, nie ma się co za bardzo czepiać.
    Tak właśnie mi się wydaje - ale chciałbym wiedzieć o czym mowa.
    Inni użytkownicy mowa jest o wielkiej tragedii podczas, gdy mam kłopot z identyfikacją zjawiska.
    Jeżeli rzeczywiście jest taki kłopot - to mam nadzieję, że ktoś znajdzie sposób na eliminację tego kłopotu (modyfikacji softu kompa/skrzyni).

  7. #1507
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał IRC Zobacz post
    Jeżeli rzeczywiście jest taki kłopot - to mam nadzieję, że ktoś znajdzie sposób na eliminację tego kłopotu (modyfikacji softu kompa/skrzyni).
    Eliminacja tego "kłopotu" to wyłączenie ESP. Wtedy będziesz palił gumę w miejscu, ale będziesz miał wrażenia, że zapier..sz jak dziki
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  8. #1508
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Koła zawsze możesz skręcić, jak już ruszysz na wprost.
    Tak robię... Ale jak nadrzędna ruchliwa i nie za szeroka a za nią rów to trochę głupie uczucie tak startować :⁠-⁠).

  9. #1509
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Giulia Quadrifoglio
    Postów
    71

    Domyślnie

    Q też ma tego słynnego laga, czy to dotyczy tylko 2.0? Bo teraz nie wiem co myśleć.

  10. #1510
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    QV też ma w pewnym sensie laga, przy ruszaniu na wprost, bez skręconych kół. Wiele recenzji i testów na YT o tym mówi. Wiele samochodów np. ruszając ze świateł wykona ten pierwszy skok znacznie sprawniej, podczas gdy QV będzie robiło akustyczny dramat wydechem i próbą złapania trakcji.
    Tylko czy to jest wada/problem?

Podobne wątki

  1. Zlot 2015 - zdjęcia, filmy i obrazki
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 17:59
  2. Zdjęcia i filmy ze zlotu :)
    Utworzone przez YonasH w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 00:35
  3. [Relacja] Grande Pregio Bruntal - zdjęcia i filmy
    Utworzone przez manager5pl w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:57
  4. [Relacja] Zlot Alfaholicy 2012 - zdjęcia, filmy, wrażenia
    Utworzone przez ryloon w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:07
  5. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Zdjęcia, Filmy
    Utworzone przez rain w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory