Strona 21 z 114 PierwszyPierwszy ... 11121314151617181920212223242526272829303171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 1136

Temat: [Giulia/Stelvio] - Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi.

  1. #201
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Karol1
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    ALFA GIULIA VELOCE
    Postów
    504

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    Panowie co myslicie o modelach z poczatku 2016 giulia 2.0 T 280km jest sens czy lepiej szukac nowszych roczników?
    Masz jakieś uprzedzenie do rocznika twoim zdaniem już za stary rocznik, czy o co Ci chodzi? Moim zdaniem wszystko zależy od egzemplarza

  2. #202
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,427

    Domyślnie

    Ja nabyłem 2016 rocznik ale ze stocku, w 2018. I mam wrażenie (żebym nie zapeszył), że jakoś mniej piszę o problemach niż koledzy z nowszymi autami.

  3. #203
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,050

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], Nie wiem po co ten cały wywód, ale dzięki
    Napisałem tylko, że w instrukcji AKURAT jest opisane jak ładować aku, więc bez sensu pytać i wałkować coś co można migiem tam znaleźć.

    Powinno być: Nie wiem > instrukcja > pytanie na forum.
    A coraz częściej mamy: Nie wiem > pytanie na forum > instrukcja
    w kontekście odpowiedzi na mój wcześniejszy post, jakby (może niecelowo) zanegowałeś moją wypowiedź przywołując cytaty z instrukcji (któą znam ale w wielu miejscach mam swoje sposoby, tak samo jak przy demontażu różnych elementów nie śledzę 100% wersji manuali z eLearna bo mam swoje szybsze i mniej inwazyjne - ot choćby rozbieranie drzwi tylnych które wczoraj robiłem - nie zdejmuję paneli ozdobnych na zewnątrz i nie wyjmuję szyb, a przez co nie niszczę spinek i nie ryzykuję uszkodzenia paneli)

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Lober Zobacz post
    Czyli ładować przez to, co znajduje się pod maską, bo jak inaczej podłączyć, aby prąd z prostownika płynął przez IBS?
    można podłączyć byle po odpowiedniej stronie IBSa. jak podłączysz po złej to też nic się nie stanie, po prostu IBS nie zliczy ładunku i chwilowo nie pokarze wyższego SoC, z czasem jednak się douczy jaki jest stan naładowania
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  4. #204
    Użytkownik Rowerzysta Avatar woockush
    Dołączył
    05 2020
    Auto
    Giulia Q4ERTY
    Postów
    310

    Domyślnie

    Cytat Napisał sory89 Zobacz post
    sory masz racje 11/16 czy jest sens kupowac ten rocznik czy szukac czegos nowszego?
    Z informacji z forum oraz studiowania EPER można wywnioskować, że mniej więcej w połowie 2018r. zostało dużo poprawione (nowsze radio, słynne oringi turbosprężarki, reflektory itp itd).

  5. #205
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał woockush Zobacz post
    słynne oringi turbosprężarki
    Zaplanowałem właśnie na weekend wymianę o-ringu zgodnie z biuletynem serwisowym:
    https://testing-public.carmd.com/Tsb...000000c0f09010

    Kilka dni temu zauważyłem niewielki ubytek płynu i ślady w znanym miejscu. Czy któryś z kolegów przeprowadzał taką wymianę samodzielnie? Dużo płynu straci się przy odkręceniu rurek od turbosprężarki? Będę wdzięczny za uwagi, jeśli warto na coś szczególnie zwrócić uwagę.

  6. #206
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Panowie, wkurza mnie już tyłka klapa z lotką, jest za ciężka. Może mi ktoś podać p/n sprężyn klapy z Giulia Q ?

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  7. #207
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,050

    Domyślnie

    Koledze Wilq84 w KRK dali właśnie od Q i nic to nie pomogło, porównywaliśmy i dałem mu numery. U mnie dali 2szt 50559376 niby to sprężyna do wersji bez spoilera, ale naprawdę działa w przeciwieństwie od tej z Q. To sprężyna z aut produkowanych gdzieś od ok 2019r gdzie problem już nie występuje. U siebie jednak możesz też spiąć kilka zwojów sprężyny mocnymi trytykami.

    Jeszcze jest inna opcja - teraz widzę w ePerze że jeszcze na liście możliwych sprężyn jest nowa do GTAm (monster adjustable spoiler).

    Oprócz sprężyny u mnie wymienili 1szt amortyzator 50543486, 2szt wkładka elastyczna 50559309 - oryginalnie jak dali tylko sprężyny to zaś waliła klapa - ten nowszy amorek spowodował że już wyhamowuje.

    Jak chcesz któreś części zamawiać, to mogę je sprowadzić i Ci wysłać, wezmę na następną dostawę żeby uniknąć kosztów wysyłi i zabawy w kolejne faktury. Może jest więcej chętnych? Wycenię zestaw w poniedziałek - mam dobre rabaty więc powinno być tak że Wy kupicie taniej, a ja coś zarobię i każdy będzie zadowolony.
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 19-12-2020 o 15:54
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  8. #208
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Byłem przekonany żeby zamówić 50547138 ale już sam nie wiem. Przydałby się oryginalny rysunek z info o parametrach sprężyn. [emoji849]

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

  9. #209
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,050

    Domyślnie

    co masz na mysli? sprawdzalem to w ePerze jak pisalem Ci posta. najwyzej sprezyny olej daj mocne trytytki na kilka zwojow i tylko tlumik i odboje wymien
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Na pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym. Pożytek potencjalny dla całej grupy. Nie będę odpowiadał na takie priv.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową która jest beznadziejna: w googlach wpisujcie (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>). Wiele rzeczy na forum było wielokrtonie, najwyżej w tamtych wątkach dopytujcie żeby śmietnika nie robić na forum.

    Przy Giuliach/Stelvo od lat już nie robię retrofitów (wyjątek radia nowe jakie mam na stocku przedlift z nav i polift z nav).

  10. #210
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Techno
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    Krakow
    Auto
    Giuletta Sprint, Giulia Veloce 2.0T Q4 LSD
    Postów
    307

    Domyślnie

    Mam to na myśli, że jest duże prawdopodobieństwo że sprężyny z Q czyli 50547138 mają podobne parametry jak te u Ciebie, czyli dla modeli po 2019.
    Jak możesz to sprawdź mi cenę tych z Q. Wiem że działają lepiej niż moje obecne, mnie to wystarczy.

    Wysłane z mojego Nokia 7 plus przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Uconnect - pytania i odpowiedzi
    Utworzone przez radosuaf w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 281
    Ostatni post / autor: 18-01-2022, 12:07
  2. Giulia i Stelvio NRING, Giulia Veloce Ti czyli nowości z Genewy
    Utworzone przez GexN w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 02-03-2018, 13:13
  3. 2 szybkie pytania
    Utworzone przez roj89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-08-2014, 21:20
  4. Szybkie pytania i odpowiedzi. (Wyciek płynu)
    Utworzone przez Krzychu52 w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-01-2012, 17:47
  5. Lambda. 2 szybkie pytania.
    Utworzone przez baronkowaty w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-09-2009, 20:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory