Strona 14 z 26 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 256

Temat: Wymiana foteli na elektryczne

  1. #131
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie Wymiana foteli na elektryczne

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    ja tylko napiszę jedno, moduł sterowania lusterek (bo ten narazie dla Was wyjąłem) który mam wymieniony przez ASO i rozwiązał problem ma następujący part number 1561181990 a SW X04F, co ciekawe data produkcji to chyba 27/3/17 (dolny napis 27317)
    pomijając wersje SW, macie ten sam part number?
    jak będzie potrzeba wyjmę moduł szyby pasażera i napiszę co tam siedzi.
    Szacunek, że chciało Ci się wyszarpywać to dla dobra innych!

    Wrzucam to co mam teraz - to są te z 2018. Wygląda na to, że mamy kropka w kropkę to samo, co dość przygnębiające.

    Wieczorem zrobię jeszcze foto tych z 2017, które mam.





    Edit

    Wersja z auta prod 2017 - pasażer

    Ostatnio edytowane przez jakubc ; 11-05-2020 o 07:13

  2. #132
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    MES 4.6 ma funkcja „System calibration” dla CSWM sterownika. Sprobuj, powinno pomoc
    to już robiłem wcześniej- po starcie kalibracji jedzie do tyłu potem jak dojeżdża do przodu wyskakuje komunikat " adaptacja zakończona - nieudana" - aku 85%

  3. #133
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    zacunek, że chciało Ci się wyszarpywać to dla dobra innych!

    Wrzucam to co mam teraz - to są te z 2018. Wygląda na to, że mamy kropka w kropkę to samo, co dość przygnębiające.
    trzeba czasem komuś pomóc, tym bardziej że mało kto miał to wymieniane, a też nie każdy zdecyduje się wybebeszać rzeczy z auta - dla mnie to nie problem - jak tylko mam czas (z tym ciężko od 8:30 robię, jest 23:30, cały czas coś emaile, zamówienia itp) to chętnie pomogę. przy okazji zauważyłem że u mnie ASO już zdążyło połamać plastikowe łapki w tylnej części panela, ale to niczemu nie przeszkadza. metalowe blokady przy wyciąganiu wywinęły się, ale bez problemu odprostowane
    tak jak pisałem, u mnie wychodzi że produkcja 2017 zmienionych paneli - podejżewam że ori miałem raczej coś bliżej 2018, bo jak grzebię po aucie to wszysto było wyprodukowane kilka-max kilkanaście tygodni przed datą skończenia produkcji auta, a tu "poprawione" z początku 2017r panele. pytanie więc co za soft tam tak naprawdę siedzi - coś jakby mieli wersję specjalną.

    jutro będę gadał z kolegą z ASO, podpytam czy zna temat tej kampani, o co tak naprawdę chodzi. jak się coś dowiem dam znać
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #134
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    trzeba czasem komuś pomóc, tym bardziej że mało kto miał to wymieniane, a też nie każdy zdecyduje się wybebeszać rzeczy z auta - dla mnie to nie problem - jak tylko mam czas (z tym ciężko od 8:30 robię, jest 23:30, cały czas coś emaile, zamówienia itp) to chętnie pomogę. przy okazji zauważyłem że u mnie ASO już zdążyło połamać plastikowe łapki w tylnej części panela, ale to niczemu nie przeszkadza. metalowe blokady przy wyciąganiu wywinęły się, ale bez problemu odprostowane
    Z czasem jest zawsze najgorzej również u mnie (co widać, wracam do tematu foteli po pół roku , ale to dobrze, znaczy, że jest robota Dziękuje jeszcze raz.


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    coś jakby mieli wersję specjalną.
    Dobrze podejrzewasz. Dla tej akcji naprawczej serwisy zamawiają części o numerach kat 6000627953 i 6000627954 - nie zgadza się to z klasycznym numerem tych części, więc wygląda na to, że to preparowane (zapewne softowo) części pod coś, co jest skopanego w naszych modelach. Praktyka szalenie dziwna, ale wszystko na to wskazuje. I tu niestety zaczynają się schody, bo części te są dostępne wyłącznie pod kampanie, zwykłe zamówienia są zablokowane. Nie wchodzi ona w VIN naszych aut więc serwis ma związane ręce. Rozmawiam jeszcze u siebie, podpytajcie o możliwości w tym zakresie jak macie sposobność.

  5. #135
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    gadałem w Twojej sprawie ze znajomym z ASO, ma sprawę obadać - posłałem mu te numery o których wspomniałeś i numer kampani, oraz zaznaczyłem że ori nie miałeś elektrycznych siedzeń a problem jest po retroficie takich
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #136
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Dla tej akcji naprawczej serwisy zamawiają części o numerach kat 6000627953 i 6000627954
    dostałem info od znajomego, mówi że jedną z tych ma na stanie, drugą moze ściągnąć, koszt każda niecałe 200zł. powiedziałem mu że jesteś moim kolegą, dlatego nic za to nie weźmie, normalnie dostaniesz paragon czy FV itp.
    na priv wyślę Ci kontakt
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #137
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dostałem info od znajomego, mówi że jedną z tych ma na stanie, drugą moze ściągnąć, koszt każda niecałe 200zł. powiedziałem mu że jesteś moim kolegą, dlatego nic za to nie weźmie, normalnie dostaniesz paragon czy FV itp.
    na priv wyślę Ci kontakt
    Jesteś genialny, dziękuję. Podzielę się rezultatami.

  8. #138
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    oby to pomogło
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #139
    Użytkownik Świeżak Avatar thunderbird
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Okolice Zamościa / Tarnobrzeg
    Auto
    AR 159 Sedan 2,0JTDM 170PS Nero Carbonio
    Postów
    214

    Domyślnie

    Cytat Napisał shpuncik Zobacz post
    MES 4.6 ma funkcja „System calibration” dla CSWM sterownika. Sprobuj, powinno pomoc
    Miło, ze twórca Multiecuscan uwzględnił moją prośbę . Szkoda, że nic to nie dało .

    Cytat Napisał jakubc Zobacz post
    Uszanowanie,

    wracam dla wszystkich zainteresowanych z informacjami, które dodatkowo zebrałem w zakresie świrujących lusterek.

    1. Wymiana modułów sterownia kierowca/pasażer na 2018 rok nic nie daje - jest to część o tym samym numerze, zmienia się rewizja/oznaczenie na 21918 SW X04F (w wersji z 2017 jest rewizja E).
    2. Wspomniana wyżej, na pierwszy rzut oka dająca nadzieje, kalibracja CSWM która pojawiła się w nowej wersji MESa też nie przynosi oczekiwanych zmian. Dla tych którzy by testowali informuję przy okazji, że kalibracja przesuwa fotel kierowcy 100% tył/przód - uwaga na rzeczy za siedzeniem i nogi.
    3. Sposób opisany przez thunderbirda działa ale jest karkołomny. Drugą tego typu protezą jest po prostu odpięcie wtyczki fotela kierowcy, oczywiście jeżeli kierowca jest jeden. Uwaga - proxi będzie "migać" bo wykryje brak zarejstrowanego modułu. No i oczywiście tracimy wszystkie funkcje fotela.
    @thunderbird - czy udało Ci się ustalić coś w którymkolwiek ASO? Spróbuję się odezwać jeszcze do mojego. Napisz proszę jaką rewizję miały części które próbowałeś montować. @piotr_147 / @epsonix / @all czy ktoś komu podmiana zadziałała mógłby dać znać jaką dokładnie wersję/rewizję tych komponentów miał? Oczywiście nie oczekuję wybebeszania tego modułu, ale może ustało się jakieś zdjęcie albo archiwalny link do aukcji. Informacja ta jest na naklejce na module, mogłaby być bardzo pomocna.
    Witam kolegę. Myslalem, ze rozwiązałes już problem i zniknąłes z forum . Niestety serwisy się nie odzywają. Ja jeżdże obecnie z 3 kompletem nie działających sterowniczków.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    dostałem info od znajomego, mówi że jedną z tych ma na stanie, drugą moze ściągnąć, koszt każda niecałe 200zł. powiedziałem mu że jesteś moim kolegą, dlatego nic za to nie weźmie, normalnie dostaniesz paragon czy FV itp.
    na priv wyślę Ci kontakt
    Miło, że postanowiłeś jednak pomóc. Jeżeli to zadziała, to również będę prosił o komplet sterowniczków.

  10. #140
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    Miło, ze twórca Multiecuscan uwzględnił moją prośbę . Szkoda, że nic to nie dało .
    Tak na mój gust to kalibruje oś tylko fotela kierowcy.

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    Witam kolegę. Myslalem, ze rozwiązałes już problem i zniknąłes z forum . Niestety serwisy się nie odzywają. Ja jeżdże obecnie z 3 kompletem nie działających sterowniczków.
    Ja już mam dwa komplety i właśnie zamawiam trzeci, mam nadzieje, że tym razem dobry.

    Mam takich projektów jak Giulia (niekoniecznie samochodowych) kilka i wpadam w takie kilku-tygodniowe zajawki w czasie których pcham dany temat, szukając na to wszystko czas pomiędzy pracą a domem z małym dzieckiem, dlatego z góry przepraszam za przyszłe nieobecności, zawsze można szukać mnie na prv lub najlepiej mailem.

    Cytat Napisał thunderbird Zobacz post
    Miło, że postanowiłeś jednak pomóc. Jeżeli to zadziała, to również będę prosił o komplet sterowniczków.
    Epsonix zawsze jest pomocny, nie po raz pierwszy mi podpowiada, tylko cudów nie wyczaruje skoro na jego częściach są te same numery jak u nas. Miejmy nadzieję, że uzyskane ode mnie z serwisu numery części pod akcje serwisową będą drzwiami do rozwiązania.

Podobne wątki

  1. [159] Przekładka foteli na elektryczne
    Utworzone przez marek230482 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 254
    Ostatni post / autor: 06-07-2022, 09:48
  2. [159] przerobienie foteli manualnych na elektryczne
    Utworzone przez MikeDraven w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-06-2018, 23:11
  3. [Giulietta] Przeróbka foteli ze zwykłych na elektryczne
    Utworzone przez Adrianek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2016, 21:20
  4. Zamiana foteli na elektryczne
    Utworzone przez Patryk LBN w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 23:27
  5. [Giulietta] Schematy elektryczne do grzanych foteli
    Utworzone przez freeco w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2012, 05:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory