Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Wkłady lusterek z monitorowaniem martwego pola

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie Wkłady lusterek z monitorowaniem martwego pola

    Cześć,
    Czy ktoś ma wiedze na temat mocowania lusterek z systemem monitorowania martwego pola fotochromatycznych i zwykłych z podgrzewaniem - czy są identyczne.

    Niestety ktoś pożyczył sobie moje wkłady lusterek, a serwis w Poznaniu (Pol-Car) wyjaśnia kwestię wyposażenia, bo po nr VIN wychodzi że miałem zwykłe lusterka i nie potrafią zaoferować prawidłowych.
    Dlatego do czasu wyjaśnienia chciałem założyć zwykłe lustra.

    Drugie pytanie czy odpięcie samych wkładów dezaktywuje system monitorowania martwego pola?

    Macie jakieś patenty na zabezpieczenie tych części?
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    1. Mocowanie jest identyczne.
    2. Wkłady różnią się ilością podłączeń (wyprowadzeń).
    3. dezaktywacja - ?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar krzyzie
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Wągrowiec/Rabowice
    Auto
    Alfa Giulia 2,0 280KM MY21
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    1. Mocowanie jest identyczne.
    Dzięki.
    No to zamawiam na chwilę obecną zwykłe do czasu zakupu oryginału.

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    3. dezaktywacja - ?
    Przy braku wkładów system jest niedostępny - nie można go włączyć ani wyłączyć w menu.
    Mam nadzieję, że jest to spowodowane przez przerwany obwód w instalacji samego systemu.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Zastrzega się prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
    Alfa Giulia Veloce - 2,0 280KM

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Na rynku wtórnym pojawiają się wkłady lusterek (full wersja) z USA - należy uważać gdyż powiększają i to nieproporcjonalnie.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Na rynku wtórnym pojawiają się wkłady lusterek (full wersja) z USA - należy uważać gdyż powiększają i to nieproporcjonalnie.
    Ja mam z USA i nic mi nie powiększyło sie , w tym wieku nie zaszkodziło by.

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Z tą widocznością w lusterkach USA nie dokońca jest tak jak w UE. Byłem przyzwyczajony do lusterek w 159 i nigdy nie stworzyłem zagrożenia włączając się do ruchu, obserwując co się dzieje z tyłu w lusterkach. Pierwszy mój wyjazd i włączenie się do ruchu na A4 Giulią, omal nie skończyl się wypadkiem - wymusiłem bo nie zauważyłem sporego busa. Pewnie system ostrzegał, żeby nie zmieniać pasa, ale to przegapiłem. Więcej to się nie powtórzyło, ale teraz 2 x upewniam się zanim zmienię pas. Wymienię ten wkład - może ktoś ma na zbyciu?.

  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    SŁOPNICE
    Auto
    Giulia 2.0 280KM Q4 TI Veloce - była Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM EGR i DPF off
    Postów
    1,087

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaz156 Zobacz post
    Z tą widocznością w lusterkach USA nie dokońca jest tak jak w UE. Byłem przyzwyczajony do lusterek w 159 i nigdy nie stworzyłem zagrożenia włączając się do ruchu, obserwując co się dzieje z tyłu w lusterkach. Pierwszy mój wyjazd i włączenie się do ruchu na A4 Giulią, omal nie skończyl się wypadkiem - wymusiłem bo nie zauważyłem sporego busa. Pewnie system ostrzegał, żeby nie zmieniać pasa, ale to przegapiłem. Więcej to się nie powtórzyło, ale teraz 2 x upewniam się zanim zmienię pas. Wymienię ten wkład - może ktoś ma na zbyciu?.
    Witaj
    No przecież ci napisałem w informacji na priv
    Jak coś, to pisz.
    Pozdr

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie.
    Auto
    była AR156 1,9 JTD 110 2001; AR147 1,9 JTD 2003, Stelvio, jest 159,1,9 200KM, Giulia 280KM
    Postów
    1,552

    Domyślnie

    Nie dostałeś mojej wiadomości? Już wcześniej pisałem, że nie potrzebuję lamp tylnych mam założone nowe z Q.

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    Stelvio Super MY18 2.0 200hp
    Postów
    20

    Domyślnie

    Podepnę się z pytaniem.

    Niedawno kupiłem Stelvio z 2017 (niby MY18). Polski salon, ale lusterko lewe jest chyba amerykańskie, bo wydaje się być płaskie. Zastanawiam się czy poprzedni właściciel czegoś nie wiedział, czy mi czegoś nie powiedział... W każdym razie chciałbym ten wkład lusterka wymienić. Myślałem, że się przyzwyczaję, ale jest ciężko i po prostu bywa niebezpiecznie.

    Czy to jest do ogarnięcia samemu bez specjalistycznych narzędzi czy może lepiej podjechać do serwisu?

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Mi wkład lusterka wymieniał wspomniany w pierwszym poście Pol-Car Poznań. Elektrochromatyczne + martwa strefa. Wymiana od strony pasażera bo odpadło coś od wkładu i dzwoniło w obudowie lusterka (uchwyt jakiś). Po wymianie jest to samo po 3 miesiącach. Tak więc nie wiem czy trzeba mieć narzędzia, ale trzeba mieć IQ wyższe od temp. pokojowej o co jak widać w ASO niełatwo, bo można zepsuć całkiem dobry nowy oryginalny wkład.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Czujnik martwego pola w lusterkach
    Utworzone przez Jakub1 w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 24-01-2024, 14:19
  2. Alfa Romeo Giulia - czujniki martwego pola
    Utworzone przez Tomasz Dobosz w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-06-2021, 18:37
  3. Radary tył martwego pola - wymiana, kalibracja
    Utworzone przez Techno w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-06-2020, 14:39
  4. [159] Wkłady do lusterek
    Utworzone przez kryzys123 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 14-10-2012, 13:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory