Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Spryskiwacze reflektorów

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie Spryskiwacze reflektorów

    Orientujecie się czy jest opcja wyłączenia spryskiwaczy reflektorów lub spowodowania, że będą się włączały raz na kilka razy spryskania szyby? Nie wiem jak u Was, ale u mnie działają za każdym razem jak spryskuję szybę (światła mijania są włączone). O ile dobrze pamiętam to w 159 działały co 3 spryskania szyb.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    w stelvio działają co 10 te spryśnięcie lub w sytuacji gdy po raz pierwszy użyjesz spryskiwacza po włączeniu zapłonu.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    W Giulii chyba też. Nie liczyłem ile razy trzeba pryskać na szyby żeby ponownie zlało lampy ale tak koło 10 będzie. Lub po ponownym włączeniu zapłonu. Natomiast na pewno, jeżeli podczas jazdy wyłączysz lampy i ponownie włączysz, to i tak liczy od momentu zapłonu.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    W Giulii chyba też. Nie liczyłem ile razy trzeba pryskać na szyby żeby ponownie zlało lampy ale tak koło 10 będzie. Lub po ponownym włączeniu zapłonu. Natomiast na pewno, jeżeli podczas jazdy wyłączysz lampy i ponownie włączysz, to i tak liczy od momentu zapłonu.
    U mnie działają za każdym razem i tu jest problem. Przejrzałem MESa i jedyne co znalazłem to test spryskiwaczy, bez możliwości zmiany czegokolwiek.
    Ostatnio edytowane przez Harvaster ; 31-12-2021 o 14:18

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    może zależy od firmwaru BCMa, nie ma na to ustawienia innego niż włącz/wyłącz w proxi. u mnie w GIulii na firmwarze 724 na pewno działa za pierwszym razem potem bodajże 9 kolejnych nie działa, ale jak koledzy pisali liczy od włączenia zapłonu (a może i przełączenia świateł) - nei badałem tego dokładnie, nie było potrzeby - nie nadużywa

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2014
    Auto
    Alfa Romeo Spider V6 3.0 1996r.
    Postów
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Orientujecie się czy jest opcja wyłączenia spryskiwaczy reflektorów lub spowodowania, że będą się włączały raz na kilka razy spryskania szyby? Nie wiem jak u Was, ale u mnie działają za każdym razem jak spryskuję szybę (światła mijania są włączone). O ile dobrze pamiętam to w 159 działały co 3 spryskania szyb.
    Cześć. U mnie też włączają się za każdym spryskaniem szyby. Znalazłeś może jakieś rozwiązanie tego.

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    w całej mapie proxi jest tylko bajt 59 bit 2 który się ustawia 0-absent i 1 present - nie ma żadnych innych ustawień, przynajmniej żadne z setek nie przypomina nazwą niczego co by ustawiało logikę działania.

    2 lata temu sugerowałem że może zalezy od wersji firmwaru w BCMie, albo może ustawionego rynku w proxi. sprawdźcie programem diagnostycznym, bo może wystarczy wgrać update. Mi działa co wiele naciśnięć, nie liczyłem co ile, ale duuużo. Na pewno tak miałem od połowy 2019r w wersji 724, chyba tez tak było jednak na 2 wczesniejszych wersjach z jakimi mój samochód wyjechał z fabryki w 2018r (bodajze 714 )i potem mały update 718 też. Teraz mam BCM poliftowy i też tak działa.

    Róznice działania wg. wersji były we wspomnianej 159, starsze wersje lały za kazdym razem i to jeszcze stale/długo - płyn schodzi w jedną trasę te 5L. W wersji poliftowej pryskało raz na 3 naciśnięcia, krócej i pulsacyjnie i problem zżerania płynu zniknął.

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał VIFOX Zobacz post
    Cześć. U mnie też włączają się za każdym spryskaniem szyby. Znalazłeś może jakieś rozwiązanie tego.
    niestety męczę się z tym do dziś.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar shpuncik
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    145 Boxer; 145 JTD Edizione Sportiva
    Postów
    226

    Domyślnie

    samochod z USA? moze kto narzezbil i spryskiwacze so podpiete do szyby?

Podobne wątki

  1. Spryskiwacze reflektorów
    Utworzone przez Mongoose w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-04-2017, 20:47
  2. [159] Spryskiwacze reflektorów
    Utworzone przez mac_kris w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 28-10-2016, 20:05
  3. [156] Spryskiwacze reflektorów
    Utworzone przez rain w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 22:33
  4. [156]spryskiwacze reflektorów
    Utworzone przez andro34 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 02-04-2009, 08:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory