Strona 14 z 35 PierwszyPierwszy ... 456789101112131415161718192021222324 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 344

Temat: Multiecuscan (MES) dla Giulii/Stelvio (tylko dyskutujemy tu funkcje)

  1. #131
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Kupiłem MESa po ostatnim problemie z rozładowanym akumulatorem. Mam w zestawie przelotki w kolorze szarym i niebieskim. Problem pojawił się na samym początku, laptop nie łączy się z samochodem, na ELM świeci czerwona dioda. Nie mam blokady (auto z 2017 roku). Gdzie szukać przyczyny, może miał ktoś podobny problem...

  2. #132
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    A multiecusan widzi ci kabel?

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  3. #133
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał kozak Zobacz post
    A multiecusan widzi ci kabel?
    Hmm... nie wiem Po czym to można poznać?

  4. #134
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal35 Zobacz post
    Hmm... nie wiem Po czym to można poznać?
    Settings i tam masz interface, i jest też test.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  5. #135
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    po pierwsze test musi przechodzić, port COM dobrze ustawiony, prędkość 38400,

    jeśli to wersja na USB to:
    1.ELM ustawiony High Speed
    2.do tego windows lubi podmienić sterownik na zaciągnięty z windows update a te elmy to maja w środku chińskie podróbki chipów typu prolific, fdti itp - nowe sterowniki potrafią to wykryć i wtedy nie działa taki elm. trzeba jechać na ori sterownikach starych dołączanych z kablem.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #136
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję, podejrzewam, że to kwestia sterowników w takim razie, wieczorem będę walczył

  7. #137
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    MES ma funkcję wyszukiwania interfejsu, która dosyć sprawnie działa. Sprobuj.

  8. #138
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    ma, ale niby znajduje a nie uzupełniało mi pól dobrze na którejś z ostanich wersji. rozmawiałem z Michałem telefonicznie, nie instalował sterowników dostarczonych przez PMFactory bo tam nie miał CD, Win10 zainstalował mu swój, no to wiadomo nie będzie działać z podróbką Prolifica, bo one wykrywają podróbki od którejś tam wersji. Trzeba instalować stary sterownik bodajże z 2009r. Wiem bo przechodziłęm przez to - raz Win zdecydował mi go sam zupdatować i był właśnie taki problem - podmieniałem ręcznie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #139
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Głupie pytanie, ale gdzie kupowaliście MESa? W PMFactory czy bezpośrednio na multiecuscan.net? Różnica w cenie jest dość drastyczna 360 PLN vs 50 EUR. Pytanie czy są jakieś różnice w licencjach?

  10. #140
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Głupie pytanie, ale gdzie kupowaliście MESa? W PMFactory czy bezpośrednio na multiecuscan.net? Różnica w cenie jest dość drastyczna 360 PLN vs 50 EUR. Pytanie czy są jakieś różnice w licencjach?
    50 euro to licencja, mesa możesz kupic u chińczyka bo i tak stamtąd są wszystkie. pmf factory to dobry wybór.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  3. [159] Nie działają funkcje radia
    Utworzone przez szymonjot w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 20:54
  4. ICS zmienia sam funkcje
    Utworzone przez lukas 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory