Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #10001
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    WPR
    Auto
    Giulietta Veloce MY2016 / Giulia Veloce 2.0
    Postów
    481

    Domyślnie

    faktycznie daję już spokój o AMG, tym bardziej, że go nie kupiłem. Mam tylko nadzieję, że 280KM będzie miała przyzwoity dźwięk wydechu (to jest w ogóle mistrzostwo dla mnie twierdzić, że ważne jaki dźwięk ma silnik a nie wydech) DD dźwięku silnika to ja się najwięcej nasłuchałem w Alfie 147 jak stała wiecznie z otwartą maską ) W samochodzie za ponad 200k interesuje mnie tylko dźwięk wydechu. Natomiast zakładam, że rację ma Belfer i że odpowiednie traktowanie gazem jest w stanie wydobyć z tego silnika w QV coś miłego dla ucha

  2. #10002
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał makaronek Zobacz post
    Natomiast zakładam, że rację ma Belfer i że odpowiednie traktowanie gazem jest w stanie wydobyć z tego silnika w QV coś miłego dla ucha
    W QV masz nawet jakąś tam przepustnicę w wydechu, która się otwiera w pełni dopiero na "race mode" i wtedy masz trzesięnie ziemi.
    Szczerze mówiąc to AMG się nie umywa dźwiękiem do QV'ki. Dużo hałasu wcale nie znaczy dobrze. W QV akurat już po filmikach słychać jak szeroka paleta dźwięków się z wydechu wydobywa, od bulgotającego gangu na wolnych obrotach i fajnego mruczenia 6 cylindrów w średnim zakresie obrotów do dziko rezonującego ryku przy czerwonym polu. AMG jak dla mnie po prostu głośno pierdzi i kaszle. Oczywiście robi to wrażenie, ale nie ma w tym tego, co ma alfa.
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  3. #10003
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Luke77
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce Ti 280KM Benzyna MY20, Alfa Romeo Giulietta Distinctive 170KM Benzyna
    Postów
    813

    Domyślnie

    Cytat Napisał karluum Zobacz post
    Nie uważam by 400 koni w najmocniejszej "cywilnej" wersji było za mało. Julia w automacie w zwykłym 180 konnym dieslu ma bardzo dobre osiągi, więc taki 400 konny silnik spokojnie zagwarantuje przyśpieszenie na poziomie 5 sekund.
    Była gdzieś taka tabelka porównująca silniki i z tego co pamiętam wersja 280KM ma mieć 5.5 do setki. Pamiętajmy że wersja cywilna jest lżejsza od QV. Ja bym się nie spodziewał więc wersji 330KM a tym bardziej 400KM.



    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka

  4. #10004
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar khazar
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    159 SW 1.9 JTDm 8V
    Postów
    691

    Domyślnie

    Prędzej spodziewam się dodania słabszego diesla, np. 1.6 120 KM, który z tym automatem nadal by miał poniżej 10 s do setki, a takie silniki występują przecież u konkurencji.

  5. #10005
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Fiat Croma 1.9 JTDm 16V Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    240

    Domyślnie

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Była gdzieś taka tabelka porównująca silniki i z tego co pamiętam wersja 280KM ma mieć 5.5 do setki. Pamiętajmy że wersja cywilna jest lżejsza od QV. Ja bym się nie spodziewał więc wersji 330KM a tym bardziej 400KM.
    Myślę, że w USA czy w Chinach taka wersja pojawi się.

  6. #10006
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    A tymczasem...

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20160905_001.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	73.3 KB
ID:	209667

    jak widać na załączonym obrazku są jednak ludzie którzy kupują tą brzydką Alfę podobną do BMW a gorszą od Mazdy i do tego wszystkiego drogą...

  7. #10007
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Cytat Napisał khazar Zobacz post
    Prędzej spodziewam się dodania słabszego diesla, np. 1.6 120 KM, który z tym automatem nadal by miał poniżej 10 s do setki, a takie silniki występują przecież u konkurencji.
    Jest taki w Tipo, więc czemu nie. Skoro do 159 mogli wsadzić dziwne silniki typu 1.8 MPI albo 1.9 8V, to do Julii też mogą...
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #10008
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał drift-r Zobacz post
    Teraz .
    Zara mod cosik wcześniej usunie i spadniesz z tronu

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Luke77 Zobacz post
    Była gdzieś taka tabelka porównująca silniki i z tego co pamiętam wersja 280KM ma mieć 5.5 do setki. Pamiętajmy że wersja cywilna jest lżejsza od QV. Ja bym się nie spodziewał więc wersji 330KM a tym bardziej 400KM.



    Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
    Na stronie amerykańskiej już jest oficjalnie podane, że ma 5,5s

  9. #10009
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    Osobowe
    Postów
    34

    Domyślnie

    Tańsze o 100 tys. Tipo, kompaktowy sedan, to chyba nie jest dobre porównanie dla Giulii Jak już chcą dawać tam trochę słabsze silniki, to nie powinni zejść poniżej 150 kucy. W końcu to auto ma nawiązywać do sportowej historii i Cuore Sportivo.

  10. #10010
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Tańsze o 150 tys Chodziło mi jedynie o to, że mają taki silnik w gamie, więc nie zdziwiłoby mnie gdyby za jakiś czas znalazł się w Giulii, skoro w innych "niedawnych" modelach AR dawali silniki, które nie miały w nich sensu (vide 1.8 MPI w 159 a przecież 159 na wypasie cenami zbliżały się do 200k PLN).
    150 KM to nie jest "słaby silnik" a Julia ma być konkurencją dla np. BMW 3 a tam masz w gamie słabsze silniki, rzędu 120 KM, ale tak jak niektórzy tutaj kupują tylko dla dźwięku wydechu tak wielu nadal kupuje ze względu na średnie spalanie.
    Zważywszy, że AR nie przeżyje wyłącznie na garstce maniaków i pasjonatów Cuore Sportivo, na pewno będą pukać do drzwi typowego Janusza i Grażyny. Nie bez powodu masz w Passacie silniki np. 1.4 TSI 125 KM czy 1.6 TDI 120 KM bo ważne że się toczy, dla mnie czy dla Ciebie to wiadome, że to za mało na takie auto jak Passat... ale widocznie popyt na to jest.
    AR nie ma teraz pozycji na rynku pozwalającej na to, żeby zrobić auto tylko dla zapaleńców - dla nich będzie QV, a dla (nieco zamożniejszego) ludu będzie zwykła Giulia ze "zwykłymi" silnikami, może kiedyś też z takimi do toczenia się w prestiżu po wiosce przy 5l/100km
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory