Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14391
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No, jak ktoś nieprzekonany ma kupić (czy tam wypożyczać raczej, bo mało kto kupuje) - po to żeby się przekonać ? wbrew sobie ? pokrętne dosyć by to było, lub głupie po prostu.

    Aha, i kieeedyś jakoś miałem wrażenie, że Alfisti odróżniali się trochę od gawiedzi, poza spotkaniami w serwisach, tym, że o takich przyziemnościach jak "hajs" , po łebkach ocenianie co kto może , czego nie może kupić nie mówili głośno (bo choćby wiedzieli, że to bardzo złudne ocenianianie i że kupić to każdy głupi potrafi) , tak jak i o kupce i siku. Jakieś to takie mało eleganckie bardzo delikatnie mówiąc.

    Co do właściwości drogowych prowadzenia vs oddech dużej pojemności wolnossącej , jednak drogowy użytek pierwszego nie wykorzysta, choć oczywiście jest przyjemne i wyczuwalne także na co dzień gdy się zdarzy bardziej aktywnie pusty odcinek drogi trafić, drugie cieszy w szerszym zakresie, od odpalenia, ba nawet w korku. Wszystko do swoich zadań. Choć Vki Vkom nierówne , tak 6 jak i 8 cylindrowe. Tu akurat Włosi potrafią poruszyć wnętrzności i postawić włosy na skórze. (edit : nie byłbym sobą - gdy działają ;-) )

    - - - Updated - - -



    A dlaczegóż to ? wtedy właśnie ma sens, po co przyjemności ograniczać ? jak już schodzi na ekonomię - zamiast za bzdety elektryczne i finansistom płacić, zdecydowanie wolę przepalać benzynę i płacić mechanikom już nielicznym, którzy gotowi podtrzymywać przy życiu takie silniki.

    Nieeleganckie by było ocenianie głębokości portfela konkretnej postaci. Opisywanie zjawiska nie ma nic wspólnego z personalnymi podjazdami. Kloaczne figury retoryczne zaoszczędź na inne okazje.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  2. #14392
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    To źle ci się wydaje, a przynajmniej nie dotyczy to wszystkich. Jak mi się hajs zacznie zgadzać, to po 166 V6 przyjdzie pora na V8, zapewne w nadwoziu Mustang. Nowy w wersji V8 420KM jest o zgrozo tańszy od Veloce R4 280KM

    Właściciele Giulii, okażcie trochę zrozumienia i otwartości
    To jest naprawdę świetne auto, niestety wraz z nowoczesnością przyszły też nowoczesne silniki, które nie wszystkim przypadają do gustu.
    Pamiętacie jak wychodziła nowa Brera?
    Zestawiali ją wtedy z Niemcami które z R4 turbo i miały lepsze osiągi. Był nawet taki fajny test w Top Gear. Ale Alfa miała brzmienie V6 i design, którego tamtym brakowało. I moje serce mówiło "Brera, kit z osiągami". Cuore Sportivo każdy rozumie wg siebie: dla jednych to osiągi i czysty sport, dla innych emocje.

    Garraty: w jeździe V6 na co dzień przy każdym ruszeniu spod świateł fajnie mi bulgocze pod maską i mnie to cieszy. Ot taka "mała rzecz", jak śpiewa Sylwia Grzeszczak. Powiedz, jak często w takiej jeździe możesz wykorzystać tą znakomitą trakcję i cudowne wchodzenie w zakręty? W tych korkach codziennych?
    Nie neguj, że ktoś woli inaczej.

    Dobre V6 w cenie do 250tys. pogodziłoby nas wszystkich, ale go nie ma i pewnie nie będzie...
    Tomaz ależ ja niczego nie neguje i powtarzam, że to są subiektywne odczucia. Ciebie cieszy co innego a mnie cieszy bardzo dobre prowadzenie po krętych górskich drogach i ogólnie prowadzenie. Wydech zawsze możesz zmienić i mieć całkiem spoko dźwięk, który cieszy ucho. W Veloce jest cichy ale nie najgorszy. Dla mnie też jest to istotne ale nie najważniejsze. W styczniu wymieniam na Mg także będę miał dość fajne brzmienie a do tego zostanie bardzo dobre prowadzenie, tylny napęd i radość z jazdy.

  3. #14393
    Użytkownik Rowerzysta Avatar pawelek
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulietta 1.4 TB
    Postów
    264

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Dobre V6 w cenie do 250tys. pogodziłoby nas wszystkich, ale go nie ma i pewnie nie będzie...
    a to zajrzyjcie sobie panie na otomoto, gdzie za niewiele więcej stoi taka jedna.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Statyczny Zobacz post
    Ja to inaczej widzę. Dla mnie dźwięk silnika jest o tyle istotny, że cieszysz się z jego obecności nawet podczas pospolitego ruszania spod świateł. Świetne prowadzenie i cudowne wchodzenie w zakręty to gadka na kawę i błysk przed znajomymi, większość ludzi nie wykorzysta nawet ułamka przyczepności. To sprawdza się ludziom którzy bywają na trackdayach. Dlatego niektórzy mogą woleć dźwięk i gang silnika niż o xx procent lepsze prowadzenie.
    Dla mnie akurat prowadzenie i przyczepność w codziennym użytkowaniu jest kluczowe: w codziennej mojej trasie otaczam 6 mikro rond [tam] lub 5 + ciasny ślimak wjazdowy na jezdnię wyżej [z powrotem]. Giuliettka na szerszych kapciach daje już sporo frajdy w wyprzedzaniu prawie wszystkiego (konstrukcja trasy to przeważnie 1 pas - rondo 2-pasmowe - jeden pas). Liczę na znacznie więcej w Giulii.


    .... od pół godziny oglądam zdjęcia tej z początku posta... ile to może wyjść w leasingu?... żona mnie zabije...
    Ostatnio edytowane przez pawelek ; 22-12-2017 o 19:57 Powód: - przemyślenia dalsze

  4. #14394
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Daj się zabić żonie


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  5. #14395
    Użytkownik Fachowiec Avatar Tomtrz
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    były alfy, jest Jaguar
    Postów
    2,286

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Zauważyłem, że najwięcej do powiedzenia, jaki to nietrafiony w gusta rynku a zwłaszcza w gusta alfisti model, mają właściciele leciwych alf. Kupili by ale: i tu zaczyna się lista powodów racjonalizujących to, że auta nie kupują.
    Wydaje mi się, że jak sie hajs zacznie zgadzać i będzie już ok na używaną giulię, to zapomną o tych wszelkich „niedogodnościach” wstrzymujących od zakupu.
    Okażcie trochę cierpliwości ;p
    ooo, ktoś się w końcu odważył to napisać tylko jest mały problem, bo diesle się słabo sprzedają, a przecież prawdziwe cuore sportivo to tylko w dieslu
    Jaguar S-type 4.2 V8
    Alfa Romeo 166 FL - Distinctive - Nero Metallico - 2.4 JTD 20V 175KM - była
    Alfa Romeo 166 - Bieda Edition - 2.0 TS - była
    Citroen Xantia Activa II V6 - była
    Citroen Xantia II 2.0 16V - była
    Skoda Felicia 1.3 MPI - była

  6. #14396
    Użytkownik Fachowiec Avatar AirAjti
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Auto
    Była 159 Berlina 2.4JTDm '06... aktualnie Tipo 1.4T-Jet z fabrycznym nadtlenkiem gazu
    Postów
    2,439

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    A dlaczego od razu założenie, że R4 musi być zła? Zobacz na 4C, samochód bije na głowę niejednego konkurenta z większym silnikiem...Rzędowa czwórka jest również lżejsza i mniej skomplikowana w budowie. Przy takiej mocy nie ma sensu dawać innego czyt. większego i cięzśzego silnika. Alfa planuje wypuścić Giulie Veloce na rynek amerykański z silnikiem 350 hp, gdzie widziałbym już V6 jednak oni dalej planują rzędową czwórkę z elektrycznym turbo.

    Dalej, czwórka czwórce nierówna. Cały blok silnika w Giuli jest z zrobiony z aluminium, posiada kute tłoki i kilka innych ciekawych rozwiązań technicznych.

    ENGINE: ALL-ALUMINUM 2.0-LITER TURBOCHARGED 4-CYLINDER 280HP
    Availability Standard on Giulia and Giulia Ti
    Type and Description Inline-four, direct injection, turbo
    Displacement 121.7 cu. in. (1,993 cc)
    Bore x Stroke 3.31 x 3.54 (84.0 x 89.9)
    Valve System MultiAir2, SOHC, four valves per cylinder with silent chain driven
    timing drive
    Hollow assembled exhaust camshaft with end pivot roller finger
    followers and hydraulic lash adjusters
    Turbocharger Direct mount twin-scroll turbocharger with electric wastegate
    actuation. Intake manifold with liquid cooled charge air cooler
    Fuel Injection Gasoline direct-injection with injector centrally located in the
    combustion chamber
    Max injection pressure 2,900 psi
    Construction Cylinder head: permanent mold air quenched cast aluminum alloy
    with integrated exhaust manifold
    Crankcase: precision and cast aluminum alloy with casted steel liners
    Crankshaft: super-finished forged nitride steel with journals offset
    from cylinder bore centerline
    Piston: forged aluminum cooled with pressure actuated oil jets
    Power (SAE net) 280 hp (209 kW) @ 5,200 rpm (140 hp/liter)
    Torque (SAE net) 306 lb.-ft. (415 N•m) @ 2,000 - 4,800 rpm
    Redline on the Instrument Cluster 5,500 rpm
    Max. Engine Speed 6,200 rpm
    Fuel Requirement Premium unleaded, 91 octane (R+M)/2

    Niedługo ludzie będą narzekać, że nawet rzędowej czwórki nie ma tylko wszystko jest elektryczne. Takie mamy czasy. Z drugiej strony zobacz na Mercedesa AMG A klasy, 381 koni, 2 litry i też 4 cylindry a daje sobie radę bardzo dobrze.
    Nigdzie nie napisałem, że R4 jest złe. Jako inżynier doceniam takie R4 jakie są w Giulii- naprawde nie musisz mi przytaczać tabelek itd. Nie trzeba też być inżynierem, żeby zauważyć oczywistość. R4 jest o niebo lepsze od V6 (mówimy o porównywalnej mocy i momencie)- jest lżejsze, mniej paliwożerne (bo wydajniejsze).... ale czy o to chodzi w autach z duszą? A przecież tak chyba widzimy swoje Alfy....?

    Jako petrolhead chciałbym mieć V6! Tak zwyczajnie ją mieć, żeby był szpan na wsi, żeby było to coś magicznego. I co z tego, że "somsiad" ma R4 i mnie objeżdża.... ja mam V6, a on jest leszczem

    Ja, właściciel Alfy, nie patrze na samochód pod względem "ale to jest wydajniejsze R4" itd. Gdyby tak było- zastanawiałbym się nad wielkością bagażnika, utratą wartości samochodu, spalaniem itd.... i na końcu wyszłaby mi Toyota Corolla... no proszę Cię.


    I raz jeszcze- nigdzie nie napisałem, że R4 jest złe. Wk**rwia mnie wręcz jak ktoś nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem i wciska mi słowa, które nawet mi nie przeszły przez myśl.

    Tomaz mnie rozumie- Tomaz to jest gość, Tomaz to człowiek, z którym napiłbym się piwka (bezalkoholowego, żeby zaraz wsiąść i ujeżdzać nasze V6-stki)... a Ty... no cóż- przysiądź się do nas i zdrowie za tych, co muszą jeździć VAGiem!
    Ostatnio edytowane przez AirAjti ; 22-12-2017 o 23:56
    Powyższy post został napisany przeze mnie i każde słowo dokładnie przemyślałem- jeśli czujesz się obrażony to znaczy, że albo nie rozumiesz co napisałem, albo osiągnąłem swój cel


    "We have to love Alfa, it's the law!" - Richard "Hamster" Hammond

  7. #14397
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Przecież nie ma diesla V6


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  8. #14398
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    Jako petrolhead chciałbym mieć V6! Tak zwyczajnie ją mieć, żeby był szpan na wsi, żeby było to coś magicznego. I co z tego, że "somsiad" ma R4 i mnie objeżdża.... ja mam V6, a on jest leszczem
    I dlatego zamiast 159 V6 masz R5?

    V-ka doskonale spełniłaby te założenia, dając słabe osiągi, dodając w bonusie absurdalne (w zestawieniu z "osiągami") spalanie. A zalet Busso nie miała.

    Nie wyzłośliwiam się, chcę dobrze zrozumieć.

    Obecnie alfista - pdtrolhed, jeśli chce, może mieć Giulię Q z V6 i bez większej obawy, że przez jakiś czas coś go objedzie.

    Zatem kwestię bycia lub nie bycia leszczem równie dobrze można (jeśli ktoś ma taką potrzebę) sprowadzić do chęci/możliwości nabycia Q.
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 23-12-2017 o 12:23
    Alfa Romeo Nel Cuore

  9. #14399
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie Alfa Giulia- 2015

    Ja bym kupił Q(albo wynajął), ale czekam aż będzie z V7 i kute tłoki ze złota a spaliny będą jak pierdy jednorożca i jak alfa wygra F1 cc, wrc, tour de france i kryształową kulę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
    Ostatnio edytowane przez Azalgo ; 23-12-2017 o 10:02

  10. #14400
    Użytkownik Znawca Avatar Archi
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Gliwice/Knurów
    Auto
    była GT 3.2 V6 Q2
    Postów
    1,193

    Domyślnie

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    Ja bym kupił Q(albo wynajął), ale czekam aż będzie z V7 i kute tłoki ze złota a spaliny będą jak pierdy jednorożca
    I koniecznie w SW

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał AirAjti Zobacz post
    ale czy o to chodzi w autach z duszą? A przecież tak chyba widzimy swoje Alfy....?
    Czyli AR z jakim motorem ma duszę? Z V6, a jak tak to z którym? No ale jest przecież V8 w 8C, to może V6 już nie być takie fajne, nawet - a może zwłaszcza - uturbione?

    Tak się tylko droczę

    Zluzujcie troszeczkę i niech każdy cieszy się w AR tym czym chce.

    Pozdrawiam Wszystkich
    Ostatnio edytowane przez Archi ; 23-12-2017 o 12:14
    Alfa Romeo Nel Cuore

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory