Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #14621
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Spoglądając na oferty dla klientów indywidualnych, FCA nie zachęca do zakupów. Wysokie raty, wysokie koszty. Jak ktoś szuka leasingu operacyjnego dla osoby fizycznej, polecam masterlease albo getin leasing. Mozna dostać całkiem ciekawe oferty z wysoką ratą wykupu. Można. No własnie. Ale pojęcie "ciekawe" nie dotyczy aut AR.

  2. #14622
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    VW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cześć Wszystkim,

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Ale pojęcie "ciekawe" nie dotyczy aut AR.
    Bo niestety z autami AR jest pewien problem jeśli chodzi o wynajem/abonament. Jest to jednak marka nadal niszowa w Polsce (z punktu widzenia rozwiązań flotowych), a do tego zawsze miała dużą utratę wartości. Natomiast nowe modele są jeszcze trudne do oszacowania wartości rezydualnej. Dlatego jeśli ktoś nastawia się wyłącznie na wynajem (bez wykupu), to może okazać się, że nawet droższe auto innej marki będzie miało niższą ratę za wynajem (bo mniejsza utrata wartości).
    Póki co wynajmowanie Alfy to raczej średni interes finansowy. Lepiej wynegocjować dobry rabat i wziąć jakiś tani bankowy leasing razem z wykupem. Można najwyżej podnieść wykup jeśli komuś zależy na niższej racie.

    Pozdr

  3. #14623
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    A5
    Postów
    54

    Domyślnie

    Akurat uważam że AR 200 KM w wersji Super w pełnym ubezpieczeniem i darmowymi przeglądami za 1599 zł netto na 2 lata dla firm jest OK. Nie interesuje mnie ryzyko spadku wartości auta i ewentualna niska wycena sprzedaży po spłacie auta w klasycznym leasingu. Wiem ile zapłacę i wiem co dostaję.

  4. #14624
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Niestety na wspomnianej stronie abonament nie ma opcji wyboru Giulii Veloce. Tym niemniej zapisałem się tam jak zwykły Kowalski, ciekaw jestem jakie będzie doświadczenie z obsługą klienta. Na razie dzień po zgłoszeniu się przez tą stronę zadzwoniła do mnie miła pani z "Alfa Romeo Polska" i prosiła o potwierdzenie zainteresowania i podanych informacji, teraz ma się ze mną kontaktować dealer.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #14625
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomo-FmLeasing Zobacz post
    Cześć Wszystkim,



    Bo niestety z autami AR jest pewien problem jeśli chodzi o wynajem/abonament. Jest to jednak marka nadal niszowa w Polsce (z punktu widzenia rozwiązań flotowych), a do tego zawsze miała dużą utratę wartości. Natomiast nowe modele są jeszcze trudne do oszacowania wartości rezydualnej. Dlatego jeśli ktoś nastawia się wyłącznie na wynajem (bez wykupu), to może okazać się, że nawet droższe auto innej marki będzie miało niższą ratę za wynajem (bo mniejsza utrata wartości).
    Póki co wynajmowanie Alfy to raczej średni interes finansowy. Lepiej wynegocjować dobry rabat i wziąć jakiś tani bankowy leasing razem z wykupem. Można najwyżej podnieść wykup jeśli komuś zależy na niższej racie.

    Pozdr
    A z najmu to niby nie można wykupić auta??? Wynajmujesz, dobiegasz końca umowy, oceniasz czy warto wykupić i albo bierzesz nowe, albo zostajesz ze starym autem.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro

  6. #14626
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2018
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    VW
    Postów
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał montana Zobacz post
    Akurat uważam że AR 200 KM w wersji Super w pełnym ubezpieczeniem i darmowymi przeglądami za 1599 zł netto na 2 lata dla firm jest OK
    No ta oferta akurat jest OK. Nawet powiedziałbym, że jest niewiarygodnie dobra biorąc pod uwagę cennik tego samochodu - dlatego właśnie ustalam szczegóły, żeby sprawdzić gdzie jest pies pogrzebany.
    Ale nie zmienia to faktu, że pisząc o tych ratach wynajmu chodziło mi bardziej o "standardowe" oferty - taką przeciętną rynkową.

    BTW: Ktoś wie jakie mniej więcej rabaty są do uzyskania na Giulię?

    Cytat Napisał Azalgo Zobacz post
    A z najmu to niby nie można wykupić auta??? Wynajmujesz, dobiegasz końca umowy, oceniasz czy warto wykupić i albo bierzesz nowe, albo zostajesz ze starym autem.
    Oczywiście można wykupić. Ja napisałem o tych, którzy nastawiają się wyłącznie na wynajem i nie biorą pod uwagę opcji wykupu.

  7. #14627
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Czy ktoś wie co to za opcja z katalogu?

    5BA - KIT SPECIFICI MAROCCO
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  8. #14628
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Może Gulia
    Postów
    6

    Domyślnie

    Rabat na "dzień dobry" dla łapiduchów 15%. Czy też w wynajmie - nie zdążyłem zapytać ale wątpię.

  9. #14629
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał androzek Zobacz post
    Rabat na "dzień dobry" dla łapiduchów 15%.
    Tak? Na jakie auta i roczniki? Na 2018 nie do osiągnięcia póki co.

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  10. #14630
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Może Gulia
    Postów
    6

    Domyślnie

    Odwiedziłem salon. Przejechałem się Gulią Veloce i zapytałem o ew.rabaty dla grup zawodowych. Facet bez szemrania wypalił,że 15 %. To było ok. 2 tygodnie temu.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory