Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #3001
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gennosuke
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    AR 156 1.9 JTD CF2, AR 156 1.8 TS CF2, AR 166 3.0V6 CF3
    Postów
    696

    Domyślnie

    Alfons159 ale AR159 to nie jest rywal dla BMW 5 tylko BMW 3 i weź pod uwagę to że AR 159 jest od 2005r, BMW F10 od 2009r.

  2. #3002
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MichAlfa
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    147 1.9JTD 16v 167ps, 370Nm~
    Postów
    112

    Domyślnie

    Ludzie, opanujcie sie.. Wiecie ze mowicie o obecnie najszybszym sedanie na swiecie? Jestem w stanie zaryzykowac stwierdzenie ze jest to najszybszy seryjny samochod z mozliwoscia rejestracji na wiecej niz 2 osoby..

    D.pa z Was a nie Alfisti..
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 26-06-2015 o 07:37

  3. #3003
    Użytkownik Znawca Avatar Paweł_
    Dołączył
    09 2011
    Auto
    Giulietta
    Postów
    1,233

    Domyślnie

    Juz mowilem, wiekszosc to sami frustraci, gdzie zawsze beda narzekac, jakby bylo idealnie to by narzekali ze za idealnie, nie ma co sie przejmowac, narzekali przed, narzekaja po, narzekac beda i za 10 lat, wspolczuje wam, bo to juz pod uposledzenie podchodzi
    Who's the evil man, who's the righteous man, and who's the shepherd???

  4. #3004
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    Audi rs6 560kM,BMW m5 30jahre 600KM,bmw m6 grancoupe competitione,mercedes e63amg s,s65amg,jaguar xfr-s te auta to wszystko 4 drzwiowe auta i napewno sa szybsze.Zaczekajmy za pierwszymi testami.Posiadalem kiedys auto marki honda i takie samo zaslepienie bylo tamtymi autami jak tutaj na forum.Tam tez honda the best jak pytalem sie co mysla o alfie 159(bylem na etapie szukania nastepcy civica) to odpowiedzi byly takie;plastikowe trzeszcze fiaty nonstop bedace w serwisie.Szanujmy inne marki,bo takim gadaniem i pisaniem caly czas alfy beda w Polsce postrzegane jako tanie auta,psujace sie o slabej renomie.Pozdrawiam

  5. #3005
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MichAlfa
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    147 1.9JTD 16v 167ps, 370Nm~
    Postów
    112

    Domyślnie

    Ehh.. Nie zaglebiles sie w szczegoly techniczne Giulii.. Wroc sie kilka stron wczesniej do mojego postu.. Moc to nie wszystko skoro przedatawione przez Ciebie samochody waza 2 tony.. Zgodnie z danymi technicznymi alfa przyspiesza do 100km/h w 3.9s.. I to ze skrzynia manualna.
    Dla porownania Audi RS4 ma 60kucy mniej niz alfa i wazy o 370!! Kg wiecej..

    Alfa 4c ma 240km i bierze Audi R8 ktore ma 420km.. Dlaczego?

  6. #3006
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfaromeo159jtd
    Postów
    166

    Domyślnie

    MichalAlfa przyspieszenie do 100kmh to nie wszystko bo patrzysz pewnie na ten aspekt,ale np takie E63AMG S ma do setki 3.6 sekundy....http://superauto24.se.pl/nowosci/now...eo_311615.html .Ale czy to wazne?Wreszcie alfa moze sie pochwalic ze wyprodukowala cos co ma szanse byc przebojem i nawet w aspektach w ktorych do niedawna nie byla mocna(tak samo jak maserati)osiagi sa wrecz ekscytujace pozwalajace konkurowac Z M,AMG czy RS.10 lat temu to bylo nie do wyobrazenia.Nie bede juz wiecej was tutaj denerwowal,ale wiecej obiektywizmu panowie bo byc zamknietym w hermetycznym srodowisku to nie jest zdrowe.

  7. #3007
    Użytkownik Znawca Avatar andrzej1980
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Nałęczów
    Auto
    Alfa 155 1.8
    Postów
    1,206

    Domyślnie

    Kolego alfons masz wrażenie ,że na tej stronie to tylko Alfa a reszta to chłam , złom itd. Mylisz się. Widzisz sam ,że koledzy wymieniają wady i zalety swoich aut. Co do jakości wykonania BMW. Auta są wykonane bardzo dobrze, ale ostatnie kłopoty jakościowe i wczęsniejsze problemy z silnikami są bardzo duże. Tak samo grupa VW. Silniki 2,0 TDI , potem rodzina siników FSI ze zrywającymi się łańcuchami , zacierającymi silnikami , pękającymi głowicami itd. Ja zarówno lubię Alfę , ale i lubię BMW, a najbardziej Porsche, które z mitem auta bezawaryjnego ma tyle wspólnego , co Alfa z lawetą. Sam napisałeś ,że jako jedyny posiadasz włoskie auto, a inni pewnie się śmieli , albo gadali, że zaraz się zepsuje itd. Sądzę że Alfa to nie taki straszny wilk jak go malują. Tu na forum właśnie szanuje się inne marki ,nawet żartujemy z przysłowiowej awaryjności naszych aut, a powiedz statystycznemu posiadaczowi Passata B6 , czy Audi z TSI że jest jego auto się często psuje, to mimo że w wielu ptzypadkach tak jest to cię wyśmieje.

  8. #3008
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MichAlfa
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    147 1.9JTD 16v 167ps, 370Nm~
    Postów
    112

    Domyślnie

    Zwracam honor.. Sprawdzając dane techniczne wziąłem pod uwagę stary silnik. A więc moja pomyłka.
    Osobiście dla mnie liczą się dwie marki.. Alfa i BMW. Mercedesy, które są w moim guście są poza zasięgiem.
    Chodzi o CL, SL, SLK, CLA..
    Następnym samochodem miało być właśnie BMW F10, ale zobaczymy co będzie z Giulią… bo aż takiego skoku technologicznego się nie spodziewałem.

    A co do marek.. nie ma co się wzorować, na tym, że jeżeli jakaś marka należała do Fiata, to rozwiązania technologiczne są z Fiata. To jest koncern o takiej nazwie, który jest właścicielem wielu marek oraz technologii.. Równie dobrze mogę powiedzieć, że Audi RS6 to trochę lepsza fabia RS. Niestety, ale dzisiaj samochody projektują księgowi. I to czy samochód ma miękkie materiały w środku czy nie, nie decyduje brak wiedzy na ten temat, tylko księgowy który szacuje, czy klient w zamian za ten miękki materiał będzie w stanie zapłacić więcej w cenie końcowej.
    Druga sprawa jest taka, że aby koszty produkcji się zwróciły, to przy mniejszej skali produkcji powinna być narzucona większa marża.. Zgodnie z tą teorią, za Alfę wykonaną identycznie jak BMW musielibyśmy zapłacić więcej. Dlatego dotąd było tak, a nie inaczej. Sergio postawił wszystko na jedną kartę i albo Alfa się sprzeda, albo padnie.
    Gdyby przyszło do wyścigu zbrojeń, to uwierz mi, ale np. Audi pozostaloby daleko w tyle. BMW jakieś doświadczenie ma, ale nie jest zbyt duże. Know how zdobyty w samochodach cywilnych i DTM, WTCC jest g… warty.
    Prawda jest taka, że z koncernów startujących w F1 i produkujących samochody na masową skalę oprócz FCA, najlepszą technologią na tą chwilę dysponuje Mercedes.

    To co mnie teraz urzekło w Giulii, to technologia.. W końcu wzięli pod uwagę najmniejsze szczegóły.. Np. wał z włókna węglowego (koszt produkcji moim zdaniem jest przynajmniej kilka-kilkanaście razy droższy niż stalowego.. włókna nie wytoczysz ).

    Szkoda, że tak mało jest informacji na temat np. silnika.
    Ostatnio edytowane przez MichAlfa ; 26-06-2015 o 01:04

  9. #3009
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Competizione
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Wołczyn
    Auto
    166 2.4 jtd 10v
    Postów
    444

    Domyślnie

    Ja również jestem zauroczony nową Giulia i nie potrafię zrozumieć tego skąd tutaj na forum AR takie opinie i krytykowanie nowej Giuli że to mieszanka jakiegoś korodujacego gówna w dniu wyjazdu z salonu typu Mazda czy porównania do tego chłamu niemiecko czeskiego z kogucikiem w znaczku. Bardzo lubię 159 i lubię jej wygląd i bez urazy dla posiadaczy tegoż modelu ale to jest już tak samo archaiczne pod względem technologii auto jak 156. Poza tym porównania Giuli do 159 są conajmniej nie na miejscu. 9 to model który doprowadził Alfe do prawie bankructwa, a paleta silników w 159 jest słaba bo nawet 3.2 jts się odpycha tak sobie. W końcu powstała Alfa o prawdziwym sportowym charakterze tak jak to było wcześniej, bo nie oszukujmy się 159 wygląda groźnie ale osiągi to żarty jakieś są. Samochody wielce sportowe a wystarczy w203 c320 cdi i nawet 3.2 jts nie daje rady nie wspominając o e90 3.0d które zamiata tak samo najszybsze 159. Jaka tu mowa o charakterze sportowym skoro ostatni segment D od AR ma problem z niemieckim kopciuchem nie wspominając już o wersji M lub AMG.
    była 166 3.0 24v, była 156 2.4 m-jet

  10. #3010
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    AR 166 busso / AR 166 jtdm / AR 166 jtd / AR 156 jtdm / AR 156 jtd / AR 147 jtdm
    Postów
    1,823

    Domyślnie

    A fotomontaż ze strony 145 wtedy wszyscy uznali za słaby żart a auto okazało się praktycznie identyczne
    I wtedy było uznane za pokraczne a teraz już powoli zaczyna się podobać.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jarek1986 Zobacz post
    A fotomontaż ze strony 145 wtedy wszyscy uznali za słaby żart a auto okazało się praktycznie identyczne
    I wtedy było uznane za pokraczne a teraz już powoli zaczyna się podobać.
    A przód według mnie jest okropny. Nie wiem komu się taki projekt spodobał żeby to zaaprobowac. Jakiś czas temu na autostradzie wyprzedziła mnie jakaś bmw, okazało się ze to seria 1 ,jak ja zobaczyłem w lusterku to powiedziałem kur.. co to za szkarada. A tu po dwóch miesiącach widzę identyczną alfe.
    Może technologia ją uratuje. ..
    Ostatnio edytowane przez jarek1986 ; 26-06-2015 o 02:11

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory