Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #3021
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Ci co piszą, że 159 w zakręcie jedzie jak po sznurku a bmw ma z tym problem chyba nigdy nie jechali żadnym bmw. Może i alfa świetnie się prowadzi ale bmw zawsze było wzorcem prowadzenia w tym segmencie. Owszem audi ze swoim przednim napędem i silnikiem przed przednią osią prowadzą się kiepsko, mercedesy z miękkimi zawieszeniami nastawionymi na komfort też nie dorównują bmw. Teraz jest wreszcie szansa, że to alfa będzie wyznaczała standardy. Ale najpierw trzeba poczekać na testy drogowe a nie na dane na papierze. Jest wiele aut, których parametry na papierze są świetne a naprawdę jeżdżą kiepsko.

  2. #3022
    Użytkownik Ogier Avatar cousteau79
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Wieluń
    Auto
    AR159 SW 1.9JTDm (blu marina :)
    Postów
    189

    Domyślnie

    no tak wiemy Rado już ze chcesz podstawowej wersji ale nie spodziewaj się niczego szczególnego ...

  3. #3023
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Tę samą, genialną Alfę 4C na Nordschleife porobił zdaje się Seat kombi...
    W ramach sprostowania i przy okazji prośba o nie powielanie głupot.
    Ten Seat (Leon Cupra) nie był standardowy: po pierwsze zawodowy kierowca, po drugie manual (gdzie normalnie sprzedawany z DSG), po trzecie opony wyścigowe i nie jestem pewny czy nie było grzebane w zawieszeniu. I porównywać teraz czas z autem, którym jechał zwykły kierowca, na stockowym ogumeniu nie ma najmniejszego sensu.

    Ponowie pytanie, czy wiadomo kiedy ujawnią kolejne informacje?

    No i trzeba już rezerwować termin na targi we Frankfurcie Mam nadzieję, że będzie można już wsiąść do środka, nie tylko popatrzeć...
    Pozdro,
    Bartas

  4. #3024
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    W ramach sprostowania i przy okazji prośba o nie powielanie głupot.
    Ten Seat (Leon Cupra) nie był standardowy: po pierwsze zawodowy kierowca, po drugie manual (gdzie normalnie sprzedawany z DSG), po trzecie opony wyścigowe i nie jestem pewny czy nie było grzebane w zawieszeniu. I porównywać teraz czas z autem, którym jechał zwykły kierowca, na stockowym ogumeniu nie ma najmniejszego sensu.
    No tak bo alfę na pewno prowadził człowiek, który jeszcze 15 minut wcześniej lepił pizze...

  5. #3025
    Użytkownik Rowerzysta Avatar śmigacz
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Łańcut
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 TS 105 KM, Alfa Romeo Mito 1.4 105 KM
    Postów
    273

    Domyślnie

    Mnie, podobnie jak 99% społeczeństwa guzik obchodzi, czy Giulia jest o 0.1 sek szybsza czy wolniejsza od BMW czy Merca. Nie wszystko mi się też w niej podoba (np siatkowe scudetto). Ale ogólnie jest bardzo ładna i mimo że nigdy jej nie kupię bo primo: nie stać mnie na nową, secundo: używanej też nie kupię, bo sedany to nie moja bajka. Cieszę się jednak, że powstało ładne i chyba niezłe technicznie auto, które ma szansę na równych prawach konkurować z rywalami w swojej klasie. Może nie spowoduje plajty niemieckich konkurentów, ale pozwoli Alfie wyjść z dołka i tworzyć w przyszłości inne fajne auta. Co będzie - zobaczymy. Jak będzie spektakularna klapa to wtedy będzie okazja do opluwania Sergia, designerów itp. Na razie trzeba się cieszyć że auto w ogóle powstało, nieźle wygląda i chyba nieźle jeździ.
    Były:
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 140 KM
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS 150 KM
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 103 KM
    Jest:
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM Rosso Proteo
    Alfa Romeo MITO 1.4 Multiair 105 KM Rosso

  6. #3026
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Tę samą, genialną Alfę 4C na Nordschleife porobił zdaje się Seat kombi...
    Skąd masz te dane? Alfa zrobiła 8:03 i to jest bardzo dobry czas. Faktem jest, że topowy Seat Cupra czy Audi RS5 są lepsze o kilka sekund (dosłownie kilka), ale to też specyfika konkretnego toru i konkretnego auta. W granicach 8 minut są same grube auta, 911 GT3, M3, Cayman S, Gallardo, itp.

    A teraz mały OT.

    Do tej pory każdy Alfisti poznał już Ludovico Einaudi z utworem Experience.

    Od wczoraj każdy Alfisti wie już kto to jest Ezio Bosso i odsłuchuje go sobie w pracy, naprawdę kawał fajnej muzyki.
    https://www.youtube.com/watch?v=nmCOpEUmXi8



    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Ci co piszą, że 159 w zakręcie jedzie jak po sznurku a bmw ma z tym problem chyba nigdy nie jechali żadnym bmw.
    Znam jednego rajdowego kierowce co jeździł wieloma BMW (naprawdę wieloma i to na co dzień: M3, M5, M1, ale i praktycznie każdymi innymi) i był w pozytywnym szoku jak wsiadł do mojej seryjnej 159. Oczywiście 159 nie ma podejścia do sportowych M, ale do seryjnych BMW jak najbardziej. To nie znaczy, że jest jakoś strasznie lepszy, ale to znaczy że jest po prostu porównywalny.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 26-06-2015 o 08:36

  7. #3027
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar MichAlfa
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    147 1.9JTD 16v 167ps, 370Nm~
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    W ramach sprostowania i przy okazji prośba o nie powielanie głupot.
    Ten Seat (Leon Cupra) nie był standardowy: po pierwsze zawodowy kierowca, po drugie manual (gdzie normalnie sprzedawany z DSG), po trzecie opony wyścigowe i nie jestem pewny czy nie było grzebane w zawieszeniu. I porównywać teraz czas z autem, którym jechał zwykły kierowca, na stockowym ogumeniu nie ma najmniejszego sensu.

    Ponowie pytanie, czy wiadomo kiedy ujawnią kolejne informacje?

    No i trzeba już rezerwować termin na targi we Frankfurcie Mam nadzieję, że będzie można już wsiąść do środka, nie tylko popatrzeć...

    Też to słyszałem.. Od jakiegoś czasu producenci się mocno wycwanili i na Nurburgring wystawiają zmodyfikowane samochody.. Właśnie słyszałem to o Seacie i Megane RS. Wystawili samochody na maksa odelżone, pozbyli się wszystkiego co się dało..
    A 4c na Nurburgringu ma lepszy czas niż Audi R8..

  8. #3028
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Ja bym 4-cylindrówek posłuchał. V6 to i od Opla brzmi nieźle.
    No proszę Cię .... Ursus c330 też ma niezły odgłos

  9. #3029
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Alfa nie robiła żadnego wyścigu o rekord (tak jak Seat walczył z Renaul). Po prostu masz wynik stockowego auta, bez udziwień.
    Z resztą to samo można powiedzieć o Porsche Cayman S, że jakiś Seat go objechał

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Nie raz nie dwa widziałem BMW, Mercedesa czy Audi pokonujące zakręt 90 stopni, z którym sobie poprostu nie radzą w czasie gdy 159-tka mimo swojej masy zakręty pokonuje o dwa lata świetlne lepiej wręcz przyklejając się do niego.
    No właśnie, co najwyżej widziałeś jak ktoś coś. Proponuję się przejechać samemu 3-er czy A4 (ale z Quattro) i zobaczysz przewagę w prowadzeniu Niemców (szczególnie BMW). Wygodne fotele? Ale w BMW o wiele lepiej trzymają boczki (z resztą pompowane) niż w Alfie, czy Audi, a to dość ważne przy ostrej jeździe, nie sądzisz?
    Nie lubię takiego ślepego gadania, nie popartego doświadczeniem. AR 159 jest piękna, ale nie zapewnia osiągów nawet zbliżonych do BMW E90.

    Jak zrobią dźwięk 4-cylindrowej wersji (np. tej 300KM) podobny do 4C to będzie już gites
    Ostatnio edytowane przez bartas82 ; 26-06-2015 o 08:38
    Pozdro,
    Bartas

  10. #3030
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Ci co piszą, że 159 w zakręcie jedzie jak po sznurku a bmw ma z tym problem chyba nigdy nie jechali żadnym bmw. Może i alfa świetnie się prowadzi ale bmw zawsze było wzorcem prowadzenia w tym segmencie. Owszem audi ze swoim przednim napędem i silnikiem przed przednią osią prowadzą się kiepsko, mercedesy z miękkimi zawieszeniami nastawionymi na komfort też nie dorównują bmw. Teraz jest wreszcie szansa, że to alfa będzie wyznaczała standardy. Ale najpierw trzeba poczekać na testy drogowe a nie na dane na papierze. Jest wiele aut, których parametry na papierze są świetne a naprawdę jeżdżą kiepsko.
    Kolego niedalej jak wczoraj BMW x5 chciał pokazać jaki z niego kozak siadł mi na zderzaku i właśnie na skręcie 90 stopni mało nie poszedł w słupa po lewej stronie, a już byłem 20 metrów dalej więc proszę Cię nie snuj opowiadań z mchu i paproci. BMW mają przeważnie silny motor i to jest jego atut. Jak bym miał motor w 159-ce takiej mocy jak BMKa, która rżnie kozaka to bym go na torze zdublował.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory