Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #9341
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    To są pobożne życzenia. Nie wiem jak prowadzenie wozu bo nie jeździłem i nie mam zamiaru. Ale moje wrażenia z wizyty w genewskim salonie AR są takie, jak po oględzinach Giulietty z czasów gdy miałem napad na samochód za kredyt - za drogie na to co sobą oferuje. Giulia to normalny sedan segmentu D i tyle. Wykonany gorzej niż DSy które też są "atakiem na premium". Co gorsza, DSy są wg mnie ciekawsze stylistycznie niż nowa Alfa. Giulia miała wprowadzić AR do segmentu premium, tylko jej się to raczej nie uda. Bardziej liczę tutaj na SUVa czy Alfettę jeżeli wyjdzie. I to, co Alfie powinno wyjść jeżeli patrzeć na 4C: nowe coupe GT.

    Opisy jazd testowych kolegów raczej to potwierdzają. Tył napęd i mała waga nie robią z samochodu klasy premium.

  2. #9342
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    Gosc powiedział prawdę... to samo usłyszałem od kolegi który pracował w Alfie w Krk. sprzedając te auta i przeszedł do Lexusa ze cena jest grubo przesadzona.
    Hahahahahaha, to mnie rozbawiło, autentycznie się uśmiałem . Koleś z marki, która w Europie sprzedała w roku 2015 39.255 samochodów podczas gdy Alfa 56.688 poucza kogoś na temat sprzedaży samochodów???!!! Ile ten kolega sprzedaje tych Lexusów miesięcznie 30? 50? 100? No przecież ja bym go śmiechem zabił. Czyżby Lexus planował obniżki cen o 30% w związku ze sprzedażą na granicy błędu statystycznego?


    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    Jak wspomniałem o Giulii panu jako porównanie do C klasy(jechałem C200 4matic fajne autko) to powiedział ze premium sie nie boi i uśmiechnął sie z politowaniem.
    No widzisz, gdyby ten Pan pracował wcześniej w FCA, to by powiedział: "Szczerze mówiąc, proszę Pana, to jesteśmy lekko obesrani. Sam Pan wie, trochę wpadek wizerunkowych zaliczyliśmy ostatnio... Te rdzewiejące "okulary", Sprintery, klasa A, B, problemy z elektroniką w W211, oblany test łosia.... Do tego postrzeganie marki w Polsce - albo ludzie kojarzą z taksówką, albo z Cyganami. No, ewentualnie jakaś gangsterka. Prestiżu to nie przynosi. Diesle francuskie, proszę Pana, zaczęli montować, FRANCUSKIE?! ROZUMIE PAN?! Doszło do tego, że Kangoo musieliśmy od nich kupić i swoje logo nakleić. Żenada, proszę Pana... W CLA przedni napęd dali, no przecież jak to wygląda?!
    A ta Giulia? No, niezłe autko, muszę przyznać. Ta najmocniejsza wersja to M3 bije w testach podobno. Co mam Panu powiedzieć, to brzmi groźnie. Cennik widziałem, no całkiem, całkiem te ceny wyglądają, trochę się u nas w centrali nerwowo zrobiło..."

    A tak serio, to co Ci miał powiedzieć?! Jak byłem na jeździe testowej Volvo V40 i wspomniałem o Giulietcie, to sprzedawca też prychnął i powiedział: "Wie Pan, ale to jest inna klasa...". Miał ten problem, że trafił na kogoś, kto miał wcześniej Giuliettę i tylko mnie rozdrażnił, ale ile osób (jak np. Ty) będąc na tej jeździe stwierdziłoby "no faktycznie, ta Alfa to jest zupełnie inna klasa, nawet nie ma co do salonu jechać, chyba wezmę Volvo."?
    Czy gość z salonu Hyundaia, jak przychodzi ktoś do niego i mówi: "A cee'd to jest 3 tys. tańszy, ma ładniejsze dywaniki i jeszcze dokładają kamerę cofania, a w Renault mi dają do Megane system ostrzegania o nadlatującym meteorycie i fajny breloczek, no i jest 2 tys. tańszy" odpowiada mu "Wiesz Pan co, bierz Pan Megankę, sam bym wziął.", czy raczej zachęca do kupienia Hyundaia?

    Mam wrażenie, że duża część osób chciała kupić Audi albo BMW, nie było ich stać, kupili za bezcen Alfę, ale teraz muszą ciągle wysłuchiwać pocisków od kolegów, którzy mają teutońskie rydwany i wyrabiają w nich kompleksy. Więc wyszło taniej, ale ciągle pośmiewisko w grupie. Pisałem wcześniej, Alfa swego czasu sprzedawała samochody drożej niż Lamborghini, na mnie Giulia wczoraj nie zrobiła "wow", ale dokładnie w takim stopniu, w jakim nie zrobiłoby na mnie "wow" BMW serii 3 - i nie widzę, dlaczego miałaby być wyraźnie tańsza (piszę to bez jazdy, tylko na podstawie oględzin wizualnych).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Wykonany gorzej niż DSy które też są "atakiem na premium".
    Hahaha... Bombeczka . Czy masz na myśli ten przednionapędowy samochód z najmocniejszą benzyną 208 KM (to jest moc, od której STARTUJE paleta silnikowa Giulii), 6-biegowym takim sobie automatem, paletą lakierów - biały, szary, ciemny szary, granatowy, czarny, czy coś takiego? Sorry, ale to nawet nie ma startu do Giulietty... DS3 jest fajny i im wyszedł, ale DS4 i DS5, poza stylistyką, to porażka. A szkoda, bo mocno kibicowałem temu projektowi.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  3. #9343
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Tak, mam na myśli ten przednionapędowy samochód z najmocniejszą benzyną 208 koni. DS 3, 4 i 5 są bardziej premium niż MiTo, Giulietta i Giulia. W mojej opinii, rzecz jasna. Dają więcej poczucia wyjątkowości gdy się na nie patrzy oraz gdy się w nich siedzi. Jeździ się nimi bardzo przyjemnie. A że nie mają napędu na tył i nie osiągają setki poniżej 5 sekund... co mnie to obchodzi? Osiągi mnie nigdy nie obchodziły. A to jedyne, co Alfa może zaoferować i dla mnie to za mało.

  4. #9344
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Tak, mam na myśli ten przednionapędowy samochód z najmocniejszą benzyną 208 koni. DS 3, 4 i 5 są bardziej premium niż MiTo, Giulietta i Giulia. W mojej opinii, rzecz jasna. Dają więcej poczucia wyjątkowości gdy się na nie patrzy oraz gdy się w nich siedzi. Jeździ się nimi bardzo przyjemnie. A że nie mają napędu na tył i nie osiągają setki poniżej 5 sekund... co mnie to obchodzi? Osiągi mnie nigdy nie obchodziły. A to jedyne, co Alfa może zaoferować i dla mnie to za mało.
    DS3 > MiTo, tutaj nie ma dyskusji, moim zdaniem DS3 jest lepsze niż Mini czy Audi A1
    DS4 < Giulietta (i piszę to jako ktoś, kto kupował Giuliettę w salonie, a alternatywami były DS4 i Volvo V40); a jestem ciekaw, jakie by się tutaj rozpętało piekło, gdyby w Giulietcie szyby się z tyłu nie otwierały , jeżeli chodzi o "poczucie wyjątkowości", to Cactus jest kilka długości przed DS4

    DS5 - to jest jakiś śmiech. Serio uważasz za "premium" samochód, w którym wybór lakierów jest gorszy niż w Polonezie za komuny?! C4 Cactus za 1/3 ceny prawie mogę mieć w żółtym, niebieskim, czerwonym, czarnym, a DS5 tylko w trumiennych kolorach...

    Pomijam zupełnie fakt, że 1.6 THP może stawać chyba w szranki z TS-em 16V w kategorii "benzynowy niewypał".
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 11-08-2016 o 08:32
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  5. #9345
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    ze premium sie nie boi i uśmiechnął sie z politowaniem.
    Ostatnio 2 razy odbierałem szwagra z autostrady , bo merc stanął i ani myslał jechac dalej . Koleś od 30 lat wierny marce , wymieniający co 3 lata nówki - w końcu kupił BMW 5 bo jeszcze nie dorósł do Jaga albo Maserati .
    "Wie Pan, ale to jest inna klasa..."
    "Ahhh, ma Pan racje Panie sprzedawco, w takim razie nie ma co kontynuowac jazdy nowym Volvo, wracajmy do salonu, przecież CHIŃSKIEGO samochodu nie kupię."
    Gwarantuje,ze zmieni sie gadka.
    W mojej opinii, rzecz jasna. Dają więcej poczucia wyjątkowości gdy się na nie patrzy oraz gdy się w nich siedzi. Jeździ się nimi bardzo przyjemnie. A że nie mają napędu na tył i nie osiągają setki poniżej 5 sekund... co mnie to obchodzi? Osiągi mnie nigdy nie obchodziły.
    Opis całkiem pasuje do mojego Zaporożca, tylko ten, w odróżnieniu od Citroena , ma naped na tył.
    Ostatnio edytowane przez kutulu ; 11-08-2016 o 08:44

  6. #9346
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Pitero
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    Giulietta Sprint
    Postów
    672

    Domyślnie

    Cytat Napisał jersey Zobacz post
    Tak, mam na myśli ten przednionapędowy samochód z najmocniejszą benzyną 208 koni. DS 3, 4 i 5 są bardziej premium niż MiTo, Giulietta i Giulia. W mojej opinii, rzecz jasna. Dają więcej poczucia wyjątkowości gdy się na nie patrzy oraz gdy się w nich siedzi. Jeździ się nimi bardzo przyjemnie. A że nie mają napędu na tył i nie osiągają setki poniżej 5 sekund... co mnie to obchodzi? Osiągi mnie nigdy nie obchodziły. A to jedyne, co Alfa może zaoferować i dla mnie to za mało.
    Ręce opadają jak się czyta takie posty na tym forum... co skłania Cie do siedzenia na nim? Chęć zasięgnięcia rady jak się coś spierd**** w Twojej kupionej po taniosci Alfie?! Bo na pewno nie brzmisz jak fan marki, która ZAWSZE była kojarzona z osiągami i dobrym prowadzeniem, a Ty piszesz ze osiągi Cie nie interesują?! Nigga plis..
    Made in Italy, perfected in my garage. Giulietta Sprint Speciale

  7. #9347
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2011
    Mieszka w
    Kraków/Brzesko
    Auto
    Stelvio / 75
    Postów
    160

    Domyślnie

    Dlaczego miałem go zabic smiechem Lexus to nie potentat w sprzedaży ale ma kontakt z kolegami pracującymi w alfie/bmw/inne i w większości mówią to samo to samo o Giulli ze sie to nie może udać....czas pokaże kto miał racje.
    Sprawdź sprzedaż MB a później się śmiej z fr silników czy rdzewiejących karoseri bo oni maja to w pupie a nawet jak cos sie zesra to podstawia auto zastępcze(takie same pod dom i klient zadowolony) ciekawe co podstawia alfa?.
    Miałem 145,147,159,sam namówiłem ciotke na Guliette 1.4MA choruje na 75 ale do nowej alfy mnie juz nie ciagnie chyba ze faktycznie Gulia mnie pozytywnie zaskoczy.Teraz mam V60 i przyszla wiosna to bedzie zapewne V90 dlaczego dlatego ze mi sie podoba i nie wyskakuja co 2 tygodnie pierdoly tak jak z alfami i musze sie martwic urwana klamka czy innymi bzdetami bo niemam na to czasu.

    kutulu to cos słaba miał szwagier gwarancje jak moja miala taka przygode to do godziny miala podstawiony takie samo autko z symbolicznym przebiegiem i po tym poznaje sie tez premium
    Ostatnio edytowane przez zabekmj23 ; 11-08-2016 o 08:48

  8. #9348
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    Dlaczego miałem go zabic smiechem Lexus to nie potentat w sprzedaży ale ma kontakt z kolegami pracującymi w alfie/bmw/inne i w większości mówią to samo to samo o Giulli ze sie to nie może udać...
    Wracam do pytania - a co mieli mówić? Że mają pełno w majtkach (to, że nie mają, to inna sprawa)? To są profesjonalni sprzedawcy - i potrafią sprzedać g**wno zapakowane w złoty papierek jako najlepszą truflę świata, a w salonie AR sprzedaje się dobre samochody (pomijam MiTo, nie znam, nie wypowiadam się, Giulia zakładam, że jest dobra), jak by to było ostatnie padło.

    Pewnie kiedy Samsung wypuszczał pierwszego Galaxy S, to w Cupertino też mieli ubaw, a gdyby im ktoś powiedział, że za 6 lat Samsung będzie sprzedawał telefony w cenie iPhone'a, a użytkownicy będą je traktować jako równych rywali, to by powiedzieli, że to się nie może udać...


    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    Sprawdź sprzedaż MB a później się śmiej z fr silników czy rdzewiejących karoseri bo oni maja to w pupie a nawet jak cos sie zesra to podstawia auto zastępcze(takie same pod dom i klient zadowolony) ciekawe co podstawia alfa?.
    Ależ ja się nie śmieję z Mercedesa, tylko pokazuję, że sprzedawcy (i fani) innych marek uwypuklają zalety swoich samochodów, a tutaj i w salonach AR wszyscy skupiają się na wadach. Gość nie powie: "Pan się umówi na jazdę, ten samochód jest lepszy od BMW!", tylko: "No, z ceną to przesadzili". Och, jak ja bym chciał być "mystery shopper" AR - pewnie by 90% obsady wywalili.
    Nie wiem, z jakich powodów, ale kilka lat temu Peugeot wymienił prawie całą sieć dilerów Poznaniu - i taki Motomarket, z dwoma wielkimi serwisami i dużym salonem po prostu stracił autoryzację i dostało 2 nowych. Alfie chyba by się też przydał taki restart.
    O salonach i podejściu do klienta w AR to już zapisałem strony w tym temacie. To nie samochód jest problemem - tylko cała otoczka.


    Cytat Napisał zabekmj23 Zobacz post
    nie wyskakuja co 2 tygodnie pierdoly tak jak z alfami i musze sie martwic urwana klamka czy innymi bzdetami bo niemam na to czasu.
    No podobno w 159 nic się już nie sypie?
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 11-08-2016 o 09:00
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9349
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Niestety dzisiejsze marki premium niezawodnością się na pewno nie wyróżniają. Ani Mercedes, ani BMW, czy Audi nie unika wpadek (i to z reguły kosztownych dla klienta) - a późniejsze podejście central do takich tematów też pozostawia wiele do życzenia. Toż to 'zwykłe' koncerny mają chyba mniej problemów?!

    Widzisz [MENTION=31189]jersey[/MENTION] , dla jednego premium to wygląd, czy luksus, dla drugiego prowadzenie, doznania z jazdy, a dla trzeciego mnóstwo gadżetów i elektroniki. Nie ma auta, które miałoby wszystko, ale każda marka w czymś się specjalizuje (przynajmniej stara się na taką kreować). Chcesz typowego luksusu bierzesz Merca, chcesz jakości bierzesz Audi, chcesz bezpieczeństwa bierzesz Volvo chcesz sportu bierzesz Alfę Oopss BMW wypadło z obiegu

    A propos Volvo, to oni w gadce już przesadzają czasem z tym bezpieczeńśtwem. Podczas jazdy testowej S60 zwróciłem uwagę, że podłokietnik jest nisko (i nie jest regulowany) przez co nie da się kierować trzymając kierownicę i opierając łokieć jednocześnie. To Pan odpowiedział, że to z troski o bezpieczeństwo tak zaprojektowano bo należy obie ręcę cały czas trzymać na kierownicy a łokcie w powietrzu Taaa, już to widzę - 8h jazdy autostradą i a ręce cały czas w powietrzu
    Pozdro,
    Bartas

  10. #9350
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    kutulu to cos słaba miał szwagier gwarancje jak moja miala taka przygode to do godziny miala
    Problem nie jest w posiadaniu gwarancji i serwisu , tylko w podejściu do klienta- ja, wstając w nocy, robiąc herbate i niespiesznie jadąc byłem szybszy niż laweta od merca .

    No podobno w 159 nic się już nie sypie?
    Jak to sie nie sypie , mi się posypał ostatnio akumulator, 159 to syf i 100 kilo mułu w związku z tym.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory