Temat: Alfa Giulia- 2015

  1. #9851
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    proszę kolegi... bez żartów... nawiewy są w słupkach. Kolega nie zauważył? No to tyle warte tak samo inne spostrzeżenia.
    Kolego Pingwin, może mi kolega wskaże na tym schemacie wentylacji z instrukcji Volvo V40 rzeczone nawiewy:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Untitled.png
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	191.0 KB
ID:	209225

    Jeżeli na rysunku jest trudno je umiejscowić, to być może pomocne okaże się zdjęcie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2gallery1original7a4e70b9af614b6eb0ab720d3588b043.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	55.0 KB
ID:	209226

    Jak zwykle coś tam wiemy, ale nie do końca wiemy co .

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał integrale Zobacz post
    Dzisiaj zajrzałem na stronę BMW i dla klienta indywidualnego BMW 3 jest od 100.000 pln (1.6 136km benzyna) a BMW 5 od 149.000 pln (wersja 2.0 diesel 150km).
    A u mnie po kliknięciu nadal jest "Oferta dotyczy BMW 318i Limuzyna Fleet Edition z silnikiem benzynowym o mocy 136 KM. Cena brutto. Oferta ważna przy zakupie minimum dwóch samochodów."
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 30-08-2016 o 19:53
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  2. #9852
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    145 1.4TS, 156 SW 1.8TS, 159 1.9JTS, GT 1.9JTD, Volvo V40 CC, Fiat 500, Giulia 2.0 200km
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    No jak co, w przypadku 3er dajesz jakieś 30-40tys. za znaczek, w 5er pewnie już z 50tys. bo są to totalne golasy dla ludzi, którzy ślinią się na widok śmigiełka czy tam innej szachownicy Na prawdę nie pojmuję takiego podejścia, wolał bym mega wypasionego kompakta za 100 tysi niż BMW które nie ma nic, dosłownie nic.
    To zależy co to jest golas. Taka 5 jest lepiej wyposażona niż Giulia w wersji podstawowej Giulia. Np ma 17 calowe alufelgi w standardzie i dzieloną tylna kanapę.Ponadto BMW sprzedają z 5 letnim pakietem serwisowym w standardzie. Ale nie chodzi o szczegóły aby wszystko wymieniać w punktach. Teraz BMW daje takie promocje że 3 jest po prostu tańszym samochodem. Czy Giulia jest dobrze wyceniona? To pokaże sprzedaż. Jak na razie wyniki sprzedaży są marne i samochodu nawet we Włoszech na drodze spotkać trudno. W czerwcu sprzedano w Europie 1334 sztuki a w lipcu na pewno już wiadomo, że sprzedaż była poniżej 1000 szt. W lipcu ze sprzedażą 370 szt we Włoszech Giulia nie była nawet w dziesiątce swojego segmentu. Aby osiągnąć cel i uratować markę Giulia musi się sprzedawać w ilości minimum 5000 szt miesięcznie a do tego wyniku jej bardzo daleko.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 31-08-2016 o 21:03 Powód: Edycja cytatu.

  3. #9853
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. I to dosłownie. Ktoś kto jeździ starszą wersją Alfy/Fiata wsiadając do Giulii widzi nowe fajne auto. Ktoś kto jeździ dajmy na to BMW F10, czy Audi A4 postrzega Giulię zupełnie inaczej.
    Już kiedyś ktoś tu napisał, a ja podobnie - rozmawiałem ze znajomym lekarzem, który jeździ samochodami BMW: "czy kupiłbyś Giulię?". Pytanie to wzbudziło .... ironiczny uśmiech, a o odpowiedzi już nie będę wspominał. Postrzeganie marki Alfa Romeo wśród zwolenników niemieckiej motoryzacji jest w większości przypadków takie jak opisałem, więc wg mnie target chybiony. Do tego podejście koncernu do promocji, serwisu do klienta i w efekcie mamy ....zacytuję : ”Ch...j, dupa i kamieni kupa"
    Ostatnio edytowane przez .Andrzej. ; 30-08-2016 o 21:35

  4. #9854
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar kasztelan
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    stolicy
    Auto
    logiczne że alfa
    Postów
    5,319

    Domyślnie

    Cytat Napisał integrale Zobacz post
    Np ma 17 calowe alufelgi w standardzie i dzieloną tylna kanapę.
    To tak poważnie? Pozostałe argumenty OK ale te są śmieszne.

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    Już kiedyś ktoś tu napisał, a ja podobnie (...)
    Tu jedynie może tkwić problem bo targetem są buce (uogólnienie) którzy chcą się pokazać sąsiadom żeby im gul skakał i żeby nie mogli spać po nocach. Dla kogoś kto swoim autem chce pokazać swój status Giulia faktycznie jest słabym wyborem. No ale lepsze to niż pan w X6 który wyprzedza na Ursusie na podwójnej ciągłej i dwóch przejściach dla pieszych bo jego lalunia na zakupy się spieszy, może i marka padnie ale wolę to niż taką klientelę i kojarzenie marki
    Auto to środek transportu który nie wiedzieć czemu służy też za przedłużenie wacka właściciela, ostatnimi czasy staje się to coraz bardziej widoczne.

    No ale w sumie to nie powinienem się wypowiadać, też kiedyś to pisałem, mógłbym kupić fajne młodsze auto, pytanie tylko po co? To ma pełne wyposażenie a do tego jeździ lepiej niż wszystkie bezpłciowe nowości, ze swojej strony nie widzę potrzeby marnowania kasy w ten sposób.

  5. #9855
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    145 1.4TS, 156 SW 1.8TS, 159 1.9JTS, GT 1.9JTD, Volvo V40 CC, Fiat 500, Giulia 2.0 200km
    Postów
    87

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    To tak poważnie? Pozostałe argumenty OK ale te są śmieszne.


    Tu jedynie może tkwić problem bo targetem są buce (uogólnienie) którzy chcą się pokazać sąsiadom żeby im gul skakał i żeby nie mogli spać po nocach. Dla kogoś kto swoim autem chce pokazać swój status Giulia faktycznie jest słabym wyborem. No ale lepsze to niż pan w X6 który wyprzedza na Ursusie na podwójnej ciągłej i dwóch przejściach dla pieszych bo jego lalunia na zakupy się spieszy, może i marka padnie ale wolę to niż taką klientelę i kojarzenie marki
    Auto to środek transportu który nie wiedzieć czemu służy też za przedłużenie wacka właściciela, ostatnimi czasy staje się to coraz bardziej widoczne.

    No ale w sumie to nie powinienem się wypowiadać, też kiedyś to pisałem, mógłbym kupić fajne młodsze auto, pytanie tylko po co? To ma pełne wyposażenie a do tego jeździ lepiej niż wszystkie bezpłciowe nowości, ze swojej strony nie widzę potrzeby marnowania kasy w ten sposób.
    No oczywiście że na poważnie. Dopłata w Giulii do składanej kanapy i 17" felg wynosi 5700PLN a to przynajmniej w moim przypadku są bezdyskusyjne dodatki.

  6. #9856
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasztelan Zobacz post
    też kiedyś to pisałem, mógłbym kupić fajne młodsze auto, pytanie tylko po co? To ma pełne wyposażenie a do tego jeździ lepiej niż wszystkie bezpłciowe nowości, ze swojej strony nie widzę potrzeby marnowania kasy w ten sposób.
    Ja np. zmieniam na nowsze ze względu bezpieczeństwa, tym bardziej jak mam wozić autem rodzinkę. A postęp w tej kwestii widać nawet po kolejnych modelach AR.
    Pozdro,
    Bartas

  7. #9857
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    1. Ma na pewno, chociaż chyba nie w standardzie faktycznie. W Giulietcie dają od razu do automatycznej klimy.
    2. Po to, żeby nie pałować silnika na zimnym? Akurat kontrolka przegrzewania się silnika jest, bo sprawdzałem w instrukcji. W Maździe 3 wskaźnika też nie ma, ale jest chociaż kontrolka, która gaśnie, kiedy się silnik nagrzeje.
    3. Ale co konkretnie? Ja wymieniłem rzeczy, które są zrobione gorzej, niż w Giulietcie. Podaj dwie rzeczy, które są zrobione zauważalnie lepiej.
    4. i 6. Ja już w zasadzie kupiłem ten samochód - byłem w stanie przymknąć oko na wszystkie niedociągnięcia, bo nie chciałem kupować drugiej Julki, a V40 mi się naprawdę podoba. Ale nie zdało "testu spacerówki", czyli spacerówka parasolka nie weszła w poprzek do bagażnika. W Giulii wchodzi, ktoś w drugim temacie wrzucał wideo test. Chociaż sam nie mam pojęcia, jak przy 7 cm szerszym nadwoziu (1,87 m vs. 1,80 m), co jest wyraźnie wyczuwalne w kabinie, ta parasolka nadal mieści się na styk .
    5. W pełni się zgadzam - dla singla lub pary bez dzieci, którzy przymkną oko na wymienione przeze mnie niedomagania i przede wszystkim na absurdalnie wysoką cenę.

    - - -.
    Coś mi wczęsniejszy wpis wcięło więc krótko, od końca : czyli ceny :

    Nie każdy musi jeździć Volvo.

    I w zasadzie można by na tym skończyć. Nie podoba się (cena czy auto) to nie, jaki problem?

    Ale nie udowadniajmy "wyższości" Alfy nad Volvo, no proszę. Firmy miotającej się bez koncepcji czy jej porządnego wykonania od lat, ze sprzedażą bez próbników materiałów swych "premium" , z wydrukami z drukarek, bez oddzielych salonów, ze zbieraniną personelu popolmozbytowskiego. Nie porównujmy z firmą porządnie robiącą swoje konsekwentnie, z segmentami dla różnych potrzeb, oferującej pewność, twardo idącej naprzód . Widać po prostu klasę w tych wozach i tyle. W Alfie widać beztroskę - ok, też się może podobać.
    Kontrolka, nawiewy... V40 to nie rodzinne kombi. V60 to takie ledwo się na rodzinne nadające w kontekście wyjadaczy w tej dziedzinie ogromnych. Auto jest z klasą i kropka.
    Butowanie na zimnym - aha, już widzę padające z tego powodu na lewo i prawo Volva, stojące na poboczach z zatartymi silnikami. Jakoś nie. Ten wóz kupuje na 3-4-5 lat klietn, na pewno po pierwsze nie butuje po rozruchu, bo sam sięmusi rozbudzić rano najpierw, a po drugie - guzik to silnikowi w tej perspektywie czasowej zaszkodzi. Wsk temperatury wody zresztą nie przekłada się na temp oleju zresztą z drugie czy trzecie tyle trzeba odczekać jeszcze. Nie demonizujmy. To może ważne dla 5tego użytkownika, na pewno nie dla tego z salonu - ten wskaźnik.
    (dwie rzeczy lepiej w V40 niż Giulieccie ?> hmm nie odpada gałka biegów i nie przeciera się wiązka? daj spokój z takimi wyliczankami proszę).
    Niech Alfa 1/10 tego statusu jaki ma Volvo zdobędzie przez najbliższe 10cio lecie, to będzie bardzo dobrze.

  8. #9858
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    od końca : czyli ceny : Nie każdy musi jeździć Volvo.
    Zgoda.

    I w zasadzie można by na tym skończyć. Nie podoba się (cena czy auto) to nie, jaki problem?

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Ale nie udowadniajmy "wyższości" Alfy nad Volvo, no proszę.
    Ależ ja nigdzie nie udowadniam, że Volvo jako firma jest gorsza od Alfy, wskazuję tylko V40, bo reszty modeli nie znam - chociaż muszę przyznać, że samą obsługą w salonie byłem niemile zaskoczony - na 4 osoby, z którymi miałem styczność, 3 mógłbym spokojnie nazwać aroganckimi bucami. Na szczęście jeden Pan okazał się bardzo pomocny i miły.


    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Kontrolka, nawiewy... V40 to nie rodzinne kombi.
    Tak, bo koszt "implementacji" takiego wskaźnika to są grube miliony, zresztą w zegarach TFT wskaźnik JEST - w trybie "Sport". Jak dla mnie zwyczajnie zły projekt zegarów analogowych i tyle. Zwłaszcza, jeśli 1/4 zespołu zegarów zajmuje wielgachna wskazówka "ECO", a drugą ćwiartkę wskaźnik zmiany biegu.
    Twoje tłumaczenia V40 przypominają trochę tłumaczenia Giulii tutaj - a po co komu duży bagażnik, po co komu miękkie plastiki, nie drgająca dźwignia zmiany biegów, działające przednie czujniki itp. itd. Ogólnie fajny samochód, ale z masą upierdliwych niedociągnięć, które były dla mnie dużym nieprzyjemnym zaskoczeniem (w Alfie nie są ). Nie zrozum mnie źle, bardzo mi się to auto podoba, ale z ergonomią ma niewiele wspólnego i tylko pokazuje, jak kalki i stereotypy wpływają na postrzeganie samochodu.

    Z takich jeszcze pierdółek, na co ja nie zwróciłem uwagi, ale ktoś w teście anglojęzycznym się żołądkował - "ą" i "ę" premium, a na masce 3 wielgachne dysze spryskiwaczy, jak w moim nastoletnim Peżocie? Gdyby Giulia tak miała, to przez 10 stron by były połajanki, jaka żenada...

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    (dwie rzeczy lepiej w V40 niż Giulieccie ?> hmm nie odpada gałka biegów i nie przeciera się wiązka? daj spokój z takimi wyliczankami proszę).
    Mnie gałka w obu egzemplarzach nie odpadła, w przedliftówce przetarły się 2 kabelki - koszt naprawy 60 zł chyba. Jak się to zestawi z kosztami serwisu Volvo... (Jeśli dobrze pamiętam, to przegląd z wymianą oleju coś ok. 1.200 zł).

    Swoją drogą, to jest ciekawe - jak będą wyglądały koszty serwisowania Giulii. Bo jak widzę faktury z Volvo czy BMW, to koszty wizyt w ASO Julką są dużo, dużo niższe i to jest również spora zaleta tego samochodu. Ale myślę, że pytanie w FCA o cenę pierwszego przeglądu mogłoby spowodować nerwowe spojrzenia i kompletny brak odpowiedzi .
    Ostatnio edytowane przez radosuaf ; 30-08-2016 o 23:18
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  9. #9859
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    K

    Jeżeli na rysunku jest trudno je umiejscowić, to być może pomocne okaże się zdjęcie:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2gallery1original7a4e70b9af614b6eb0ab720d3588b043.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	55.0 KB
ID:	209226

    Jak zwykle coś tam wiemy, ale nie do końca wiemy co .

    - - - Updated - - -"
    w modelu S60 nawiewy umieszczone są w słupkach drzwi. kiedy ogladałem w salonie, bodaj rok temu, dla porównania model V40, również były tam nawiewy. Dokładnie w tym samym miejscu. Być moze teraz coś sie zmieniło, nie mam tej wiedzy. prosiłbym jednak o mniej ironii i sarkazmu, a więcej konkretów, panie kolego radosuaf.
    Zestawienie,w kontekscie Giulii, marki AR z Volvo nie ma zadnego sensu. Podobnie jak pomiary parasolką powierzchni bagażnika. czy inne tego typu groteskowe zachowania. Alfa Romeo i Volvo to są marki z kompletnie nieprzystawalnych biegunów. Giulia tę przepaść jeszcze powiększy.
    Wskaźnika temperatury faktycznie nie ma w nowych autach Volvo. Podobnie jak bagnetu, do pomiaru poziomu oleju. Producent wszystko składa w ręce komputera. A więc zależność od elektroniki w Volvo staje się ekstremalna. Na szczęście nie ma tego w Alfach, w tym, jak chyba już wiemy,w Giulii.

  10. #9860
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Oczywiście że przypominają te tłumaczenia po co to czy tamto , tumaczenia dot Giulii - bo jeśli GŁÓWNE kryteria auto spełnia, główne potrzeby zapewna, to pozostałe sprawy stają się bzdetami. Przkładowo - potrzebuje rodzina 8mio miejscowego Vana. To chyba nie będzie narzekać , że mógłby być krótszy ? czy niżej poprowadzoną mieć i opadającą linię dachu
    Podobnie kupując Alfę 4C nikt w pełni władz umysowych nie będzie narzekać że ma za mały bagażnik czy że nie siedzi wyżej.
    Tak samo Volvo ma inną grupę odbiorców i zastosowania, a Alfa inne i tyle. Więc wsk temp w Volvo nie ma (choć wynika z tego że jednak jest na tych wyświetlaczach? ja tylko z wyświetlaczami wersję poznałem) ,a w Alfie jest wsk temp OLEJU - kompletnie zdbędny dla kierowcy Volvo. Ale ten ostatni ma trzy dysze spryskiwaczy przedniej szyby przez co widzi świetnie i szeroki solidny próg , jestem pewien że niechętnie się gnący.
    Generalnie - są sprawy pierwszorzędne i 2go czy dalej.

    A przeglądy i ceny - tak, w Volvo ponad 1 tys pierwszy . Ale bez szemrania wymieniają tapicerkę bo Pani zauważyła jakieś przetarcie. Choć trzeba było poczekać. Ale bez pism i dobijania się do kolejnych drzwi.

    A co do salonów - widzisz, było kilkoro sprzedawców. W Alfie u nas jest jeden w kącie między Hyunday'ami, w Volvo z pięciu przynajmniej w oddzielnym wyeksponowanym salonie. Wiec nie kpijmy z Volvo, tylko wskażmy Paniom i Panom z FCA gdzie mogą iśc po nauki pokornie.

Podobne wątki

  1. Wyjazd na targi IAA 2015- Giulia na żywo
    Utworzone przez Belfer w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 06-10-2015, 20:38
  2. [Zapowiedź] Piwo pod Tatrami edyszyn 2015 / jedyny zlot AH 2015?
    Utworzone przez LIGAR w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 11-06-2015, 07:32
  3. Alfa Giulia w 2014?
    Utworzone przez ergomarcin w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 1818
    Ostatni post / autor: 09-08-2014, 13:38
  4. Alfa Giulia
    Utworzone przez Emenems w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-11-2008, 18:31
  5. Alfa Romeo Giulia
    Utworzone przez fiergloo w dziale Inne modele, historyczne i prototypy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-02-2007, 19:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory