Strona 69 z 105 PierwszyPierwszy ... 19596061626364656667686970717273747576777879 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 1050

Temat: Alfa Romeo SUV- (Stelvio) 2016...

  1. #681
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Andrzej, a po co Ci pralka? Ręcznie lepiej się pierze. A naczynia zmywać tylko sodą, bo ta chemia to szatański pomysł.

    W drugiej dekadzie XXI w. ludzie chcą kupować SUVy i to jest fakt. Dlatego Alfa ma sprzedawać kombiki? Nie, Alfa chce przetrwać, dlatego ma robić takie auta na jakie jest popyt.

    Kilka lat temu alfa miała inne podejście. 'Zróbmy drogie auto, dla maniaków i zobaczymy czy odniesie sukces' -> 4C
    Ostatnio edytowane przez 145Q ; 03-04-2017 o 09:25

  2. #682
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Nie sądzę aby ktokolwiek projektując 4C i wprowadzając do sprzedaży, liczył na sukces - rozumiejąc sukces jako masówkę.
    To samo z 8C. Mi się osobiście "Alfa pod strzechy" nie podoba. Jest pod strzechy fiat i jeep, z całą sympatiią dla obu, niechby robiły brudną robotę.

    A porównanie do pralki jest złe, bo pralka pierze lepiej, a SUV nie robi niczego lepiej, w zasadzie wszystko robi gorzej od sedana czy kombi - mniej pomieści, jest wolniejszym, cięższy, pali więcej, a i droższy. Jedynie daje złudzenie, że coś potrafi, złudzenie że jest pojemny, że jest "do wszystkiego" . A tak się nie da. No przepraszam, poza środkiem ciężkości podnosi też pare cm w górę właściciela. Ale to nie trzeba opowiadać o innych sprawach, szukać na siłę uzasadnień, tylko jasno że o to chodzi i tyle.

  3. #683
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    Fiat Croma 1.9 JTDm 16V Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    240

    Domyślnie

    Andrzejsr - zgadzam się całkowicie z Tobą ale niestety świadomych klientów jest mało. Porsche robi SUVy, Lamborghini, Bentley. Wszyscy luksusowi/sportowi mają w swojej ofercie takie auta i sprzedają się one dobrze. Argumenty za SUVem jest generalnie taki, że bezpieczniejsze, siedzi się wyżej itp. Jeżeli chcesz się liczyć to musisz mieć w ofercie takie auto. W Europie sprzedaje się kombi, w USA vany i SUVy..
    Natomiast Stelvio jest bardzo ładne i wyróżnia się na tle innych pseudoterenówek.

  4. #684
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    SUV nie robi niczego lepiej, w zasadzie wszystko robi gorzej od sedana czy kombi - mniej pomieści, jest wolniejszym, cięższy, pali więcej, a i droższy.
    Racja. Ale AR nigdy nie projektowała samochodów pod kątem funkcjonalnym (156/159SW to nigdy nie były Passaty kombi ), liczył się design, frajda z jazdy, silniki i swego rodzaju prestiż. SUV z 4x4 + 280KM myślę, że sporo z tego daje. A że jest niefunkcjonalny? Albo mniej niż SW? Eeee tam, to Alfa
    Tak swoją drogą już w wątku o Giulii pisałem, że przydałaby się Giulia Crosswagon czyli podniesione SW, na bazie Veloce - dałoby to co ludzie myślą, że dostają w SUVie. To byłoby piękne autko
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  5. #685
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ale Giulia ładniejsza

    Co do świadomości klientów to fakt. Kupowałem nie tak dawno swoje , byłem przy zakupach kilku innych aut nowych w salonach. I co jest jednym z argumentów/podpowiedzi sprzedawców - jako argument o mocnej sile, mający przekonać do czegoś klienta ? - "ludzie biorą ten... kolor/opcje/model/wersję". Ludzie biorą. No to też wezmę, bo ludzie to mądrzy są a ja to głupi i w zasadzie nie wiem czego potrzebuję, ale "ludzie biorą" .
    Ok, świata nie zmienię, ale nie piszcie tu proszę, że to jest auto do czegośtam. Bo jedyne argumenty prawdziwe za SUVem nie padają nigdy przy wymienianiu jego zalet, bo są po prostu wstydliwe. Padają zastępcze, naciągane, a nawet przeinaczane - jak rzekome zdolności załadunkowe itp.

    tomaz - ale po co podnościć, asfalt wszędzie niemal, gładziutki , nie ma po co podnosić.
    A w razie czego jaki problem dla nabywcy Alfy Romeo kupic coś drugiego/trzeciego itd. jeepa jakiegoś znacznie lepiej robiącego to, co powinien wóz podwyższony.

  6. #686
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    A w razie czego jaki problem dla nabywcy Alfy Romeo kupic coś drugiego/trzeciego itd. jeepa jakiegoś
    pojechałeś
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  7. #687
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar 145Q
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Piotrków Trybunalski/Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD M-Jet 2004
    Postów
    735

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    pojechałeś
    Właśnie dlatego Alfa się nie sprzedaje. Po co mieć 3 auta, skoro można mieć średniej wielkości Suva, który może służyć do wszystkiego?

    PS. Pranie ręczne jest lepsze niż automatyczne

  8. #688
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    pojechałeś
    No sory, alfa to nie skoda, skoro doszliśmy do tego, że jest niepraktycznymi dodatkiem, czymś na pokaz/szpan/pozerstwo - to samo, inaczej zwane w różnych czasach, to jaki to problem aby była ktrórymśtam wozem.

    145Q - nie może służyć do wszystkiego ! tzn może o ile "wszystko" to to samo co potrafi w Panda czy Tipo kombi, z palcem w nosie. Potrafią one praktycznie to samo, no w 90%. Poza pozerstwem.

    Co do prania to widać nie umiem

  9. #689
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Wichura87
    Dołączył
    01 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR, OPC
    Postów
    453

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    SUV nie robi niczego lepiej, w zasadzie wszystko robi gorzej od sedana czy kombi - mniej pomieści, jest wolniejszym, cięższy, pali więcej, a i droższy.
    Proszę, idź porównaj bagażnik Giulii i Stelvio i zrozumiesz, dlaczego jednak ktoś wybierze SUVa.

    Lambo, Bentley, Porsche robią SUVy, żeby zarabiać. Ludzie to kupują, stety lub niestety (ja do SUVów nic nie mam, a Stelvio jest świetne). Ale Alfa ma być jedną jedyną, która oprze się trendom...i upadnie. Ciekawa logika.
    Mówisz Alfa SUV nie, ale Giulia Crosswagon już tak - a powiesz, jak się sprzedawała 156 CW? Nie pamiętasz jak gniła w salonach?

  10. #690
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    To nie ja mówię że CW był ok, to tomaz.
    Powtarzam po raz kolejny - sprzedaż Alfy, wyniki finansowe nas jako klientów chyba nie obchodzą ? Przynajmniej mnie. Upadnie , to upadnie , trudno.
    A wszyscy o tej sprzedaży, tak jakby sami kupowali Alfy z dobrego serca aby nie upadła firma. Już widzę tą dbałość o jej finanse przy negocjacjach własnego zakupu - wie Pan martwi mnie sytuacja finansowa Alfy Romeo. Trudno, kupię jej SUVa, bo na nim więcej zarabia choć mi kompletnie niepotrzebny, jest bezsensownym typem nadwozia, ale zależy mi żeby firma nie upadła. I dorzucę jeszcze ze 200tys ot tak, żeby nie upadła bardziej.

Podobne wątki

  1. [Temat organizacyjny] V Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo 166 16-19 czerwca 2016
    Utworzone przez marek230482 w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 239
    Ostatni post / autor: 25-09-2016, 16:05
  2. Alfa Romeo Amore - 27.08.2016
    Utworzone przez boratsc w dziale Śląskie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 07:35
  3. Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2016, 22:38
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-04-2016, 15:09

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory