Strona 100 z 155 PierwszyPierwszy ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1,000 z 1544

Temat: Giulia- Testy, filmy, zdjęcia.

  1. #991
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    parę uwag. fajnie się ogląda HD 60fps

    pewnie mało kto zwrócił uwagę, ale wreszcie klapa bagażnika otwiera się solidnie trzyma stabilną pozycję. mi ASO po skargach założyło mocniejsze sprężyny, ale nie amortyzuje tak fajnie, chyba trzeba będzie odwiedzić ASO jak już będą w produkcji i w ePerze oblukać jakiś amortyzator jaki tam dodali i sobie zamówić/wymienic.
    infotainnment wydaje sie fajnie (płynnie) działać, ale navi jak była wyglądem z przed 10 lat tak i dalej jest.
    fajna grubsza kierownica. zdeydowane poprawki jeśli chodzi o okolice podłokietnika - ładowanie indukcyjne, sloty usb do góry (widać je, przed liftem ciężko było trafić nawet na postoju). ogólnie lepsze auto ale lifting taki jak to Alfa ma w z wyczaju - przerabiane i na 159 czy na Giulietcie - pare miłych rzeczy na plus które wcześniej wkurzały, ale też nic spektakularnego.
    kamera została jak przed liftem (w autach z radiem 2gen z 8.8" i firmwarem MV072+) dostateczna, nic więcej (wcześniejsze i na 6.5" to już raczej ledwo akceptowalne).
    drążek zmiany biegów bardzo na plus. plastiki w dole zostały jak były - trochę rozczarowanie bo zapowiadali poprawki - widać to bardzo jak gość opowiada o dźwigni pokrywy silnika (ta jakaś wyjątkowo badziewna, u mnie jest dużo lepiej).
    15l/100 max wskazanie spalania sredniego dalej zostało - u mnie żadko wyświetli coś niżej -dalej próbują zaklinać rzeczywistość że to niby ekologiczne auto bo w jakimś sztucznym teście niby wychodzi im połowa tego?
    po obniżeniu swojej Veloce, nie moge znieść już widoku Q4 jak na szczudłach w ori konfigu. po co aż tak wysoko?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #992
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio q4 veloce
    Postów
    51

    Domyślnie

    Prawda o tej różnicy między skręcaniem wersji q2 a q4? Trochę też martwi to co powiedział o prowadzeniu że jest mniej gwałtowne tzn. Bardziej niemieckie.

    Nowy test

    https://www.youtube.com/watch?v=fe_ma8vuI8w
    Ostatnio edytowane przez Gwid ; 26-12-2019 o 10:08

  3. #993
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #994
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Giulietta 1,4MA 2015 / Giulia Veloce 2019
    Postów
    118

    Domyślnie

    Jak widać nie tylko ja mam takie odczucia, ale gdy wspomniałem na forum, że Stelvio jeździ się znacznie gorzej od Giulii to niemal mnie ludzie zlinczowali.

  5. #995
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Zupełnie się z tym tekstem nie zgadzam. Posiadam od 3 lat Giulie Veloce którą zrobiłem ponad 50 tys km. Testowałem przez kilka dni Stelvio 280 i Stelvio Q i mogę powiedzieć, że są to bardzo dobre samochody i prowadzą się znakomicie. Stlevio Q nawet bardziej mi podpasowała niż Giulia Q.

    Oczywiście Veloce jest świetnym samochodem i jestem w nim zakochany

  6. #996
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Gość w już założeniu artykułu szuka wszystkiego na "nie" przeciwko SUV-om. Tak samo każdy z nas może znaleźć same wady sedana typu Giulia.
    Moje spostrzeżenia
    1. spalanie MIT- Stelvio i Giulia 280 koni palą niemal tyle samo w tych samych warunkach drogowych - mam okazje powozić obydwiema na tych samych trasach.
    2. przyśpieszenia MIT - oba idą łeb w łeb.
    3. Zakręty- tu oczywiście na początku jazdy samochodem typu stelvio cza zmienić odczucia że się siedzi wyżej i oswoić z tym i przełamać- wówczas niemal tak samo lata po zakrętach. Oczywiście fizyki nie oszukamy będą większe wychyły ale nie po to jest to auto.
    4. Układ kierowniczy MIT - kwestia przyzwyczajenia - jak wsiadłem ostatnio do Q8 to wrażenie było że auto ma ogromne luzy w zawieszenia z takim opóźnieniem działa toto.
    5. Zwrotność - Stelvio 280 ma mniejszy promień skretu niż 280 w Giulii
    6. Jedna wada- większe ciut szumy wiatru.

    Generalnie gość robi porównanie czegoś czego nie da się porównać tak 1 do 1 i wyciąga wnioski po przejechaniu paru km - trzeba z autem polatać kilka tygodni miesięcy nauczyć się go aby wyciągać wnioski - test dla mnie od czapy.


    ale popatrzmy i w drugą stonę - Giulii:

    1. Nie zaparkuje na wyższym krawężniku,
    2. Nie zjadę na np drogę nieutwardzoną
    3. muszę uważać na wszelkich policjantach
    4. znacznie mniej praktyczny bagażnik
    5. Oczywiście duużo mniej miejsca w środku

  7. #997
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

  8. #998
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Gość w już założeniu artykułu szuka wszystkiego na "nie" przeciwko SUV-om. Tak samo każdy z nas może znaleźć same wady sedana typu Giulia.
    Moje spostrzeżenia
    1. spalanie MIT- Stelvio i Giulia 280 koni palą niemal tyle samo w tych samych warunkach drogowych - mam okazje powozić obydwiema na tych samych trasach.
    2. przyśpieszenia MIT - oba idą łeb w łeb.
    3. Zakręty- tu oczywiście na początku jazdy samochodem typu stelvio cza zmienić odczucia że się siedzi wyżej i oswoić z tym i przełamać- wówczas niemal tak samo lata po zakrętach. Oczywiście fizyki nie oszukamy będą większe wychyły ale nie po to jest to auto.
    4. Układ kierowniczy MIT - kwestia przyzwyczajenia - jak wsiadłem ostatnio do Q8 to wrażenie było że auto ma ogromne luzy w zawieszenia z takim opóźnieniem działa toto.
    5. Zwrotność - Stelvio 280 ma mniejszy promień skretu niż 280 w Giulii
    6. Jedna wada- większe ciut szumy wiatru.

    Generalnie gość robi porównanie czegoś czego nie da się porównać tak 1 do 1 i wyciąga wnioski po przejechaniu paru km - trzeba z autem polatać kilka tygodni miesięcy nauczyć się go aby wyciągać wnioski - test dla mnie od czapy.


    ale popatrzmy i w drugą stonę - Giulii:

    1. Nie zaparkuje na wyższym krawężniku,
    2. Nie zjadę na np drogę nieutwardzoną
    3. muszę uważać na wszelkich policjantach
    4. znacznie mniej praktyczny bagażnik
    5. Oczywiście duużo mniej miejsca w środku
    BRAWO - wreszcie ktoś sensownie napisał.. nie da się wszystkiego 1:1 zestawić.. trzeba brać pod uwagę kontekst..

    Nie ma samochodu do wszystkiego.. SUV musi iść na kompromisy taki jego cel.

    Stelvio vs Giulia moim zdaniem:

    na plus w Stelvio:
    Lepiej wsiada i wysiada
    Większy bagażnik
    Łatwiej wsadzić dziecko do fotelika
    Wyższe zawieszenie (zarazem plus i minus)

    Na plus w Giuli:
    Lepsze prowadzenie
    Mniejsze opory powietrza
    Niższe zawieszenie (zarówno plus jak i minus)

    Taka prawda że nie da się mieć tego wszystkiego w jednym samochodzie.. Nawet kombi nie daje tego komfortu wsiadania co SUV chociaz moze troche lepiej z ladownowcia ale dalej trzeba sie odrobinę więcej gimnastykowac przy wkladaniu dziecka do fotelika.

    No może jakieś Audi Allroad Kombi z pneumatycznym zwieszeniem mogło by być takim All in one..

    Dodam tylko że z jakiegoś powodu to Stelvio się aktualnie sporo lepiej sprzedaje - taka moda.. Mnie przekonała użyteczność.. wkladanie wózka super, dziecko do fotelika elegancko się wkłada.

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  9. #999
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Kolpak
    Dołączył
    09 2018
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Gość w już założeniu artykułu szuka wszystkiego na "nie" przeciwko SUV-om. Tak samo każdy z nas może znaleźć same wady sedana typu Giulia.
    Moje spostrzeżenia
    1. spalanie MIT- Stelvio i Giulia 280 koni palą niemal tyle samo w tych samych warunkach drogowych - mam okazje powozić obydwiema na tych samych trasach.
    2. przyśpieszenia MIT - oba idą łeb w łeb.
    3. Zakręty- tu oczywiście na początku jazdy samochodem typu stelvio cza zmienić odczucia że się siedzi wyżej i oswoić z tym i przełamać- wówczas niemal tak samo lata po zakrętach. Oczywiście fizyki nie oszukamy będą większe wychyły ale nie po to jest to auto.
    4. Układ kierowniczy MIT - kwestia przyzwyczajenia - jak wsiadłem ostatnio do Q8 to wrażenie było że auto ma ogromne luzy w zawieszenia z takim opóźnieniem działa toto.
    5. Zwrotność - Stelvio 280 ma mniejszy promień skretu niż 280 w Giulii
    6. Jedna wada- większe ciut szumy wiatru.

    Generalnie gość robi porównanie czegoś czego nie da się porównać tak 1 do 1 i wyciąga wnioski po przejechaniu paru km - trzeba z autem polatać kilka tygodni miesięcy nauczyć się go aby wyciągać wnioski - test dla mnie od czapy.


    ale popatrzmy i w drugą stonę - Giulii:

    1. Nie zaparkuje na wyższym krawężniku,
    2. Nie zjadę na np drogę nieutwardzoną
    3. muszę uważać na wszelkich policjantach
    4. znacznie mniej praktyczny bagażnik
    5. Oczywiście duużo mniej miejsca w środku
    Całościowo mądre słowa.
    Tylko jedno mnie zdziwiło - "3. muszę uważać na wszelkich policjantach" - serio? Ja nie uważam (wiadomo zwalniam, jak każdym), a nigdy jeszcze nie zahaczyłem, a przecież Q chyba jeszcze niższe?

    - - - Updated - - -

    Zobaczcie jak na tej reklamie, na końcu podniesiony jest tył Giulii... toż to jakaś tragedia!?!?

  10. #1000
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    @Kołpak- w pl jest ten problem, że nie ma jakiś standaryzowanych "spowalniaczy" możesz spotkać na drodze wszystko- ograniczeniem jest tylko wyobraźnia wykonawcy. Jedne są łagodne inne jakby ktoś krawężnik 15 cm położył. Tu przewagę ma prześwit Stelvio oraz jej opony obecnie mam na zimę 235 60 R18
    no i jeszcze jedno słowo do tego artykułu- gościu pomieszał wszystkie grupy modeli od kompaktów przez crossover-y suv-y sedany klasy średniej, kombi i co tylko możliwe -dla mnie bełkot.
    A co do kombi- ja należę do osób które kompletnie nie trawią tego typu modeli - mam skojarzenie z karawanem albo osobą prowadzącą jakiś handel obwoźny. I dla mnie bez znaczenia jest czy to np allroad czy tego typu podniesione kombi.
    Ostatnio edytowane przez Dareek ; 06-01-2020 o 00:33

Podobne wątki

  1. Zlot 2015 - zdjęcia, filmy i obrazki
    Utworzone przez Tuti w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2015, 17:59
  2. Zdjęcia i filmy ze zlotu :)
    Utworzone przez YonasH w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 00:35
  3. [Relacja] Grande Pregio Bruntal - zdjęcia i filmy
    Utworzone przez manager5pl w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 19:57
  4. [Relacja] Zlot Alfaholicy 2012 - zdjęcia, filmy, wrażenia
    Utworzone przez ryloon w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 251
    Ostatni post / autor: 22-01-2013, 21:07
  5. [Relacja] Zlot Alfaholików 2010 - Zdjęcia, Filmy
    Utworzone przez rain w dziale Zloty, imprezy, spotkania
    Odpowiedzi: 119
    Ostatni post / autor: 17-05-2011, 19:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory