Strona 54 z 145 PierwszyPierwszy ... 4444546474849505152535455565758596061626364104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 531 do 540 z 1444

Temat: Wbudowana nawigacja

  1. #531
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Wybaczcie jeśli pytam o coś co się przewinęło albo jest jasne dla wszystkich, ale dostałem info z ASO które mnie zdziwiło.

    - czy aktualizacje map do nawigacji (8,8 cala) są płatne od momentu wyjazdu auta z salonu, czy może jest jakiś darmowy okres aktualizacji?
    - czy można aktualizować mapy samodzielnie, czy trzeba to robić w ASO (auto 2018)?
    - czy aktualizacje są wypuszczane regularnie co x miesięcy, czy od wielkiego dzwona co rok-dwa?

    Chciałem się umówić w ASO na m.in. aktualizację nawigacji i otrzymałem informację, że po 1. aktualizacje są co rok-dwa, jeśli mam auto 2018, to pewnie dostanę mapy z 2016, no mooooże z 2017 (sic), po 2. aktualizacja mapy jest płatna.

    Ja natomiast kojarzę (nie pamiętam skąd), że aktualizacje miały być co 3 czy 6 miesięcy dostępne bezpłatnie w okresie obowiązywania gwarancji na auto. Usługa wgrania w ASO rozumiem że może być płatna.

    Nie posiadam żadnej dodatkowej usługi Care od Moparu.

  2. #532
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    - czy aktualizacje map do nawigacji (8,8 cala) są płatne od momentu wyjazdu auta z salonu, czy może jest jakiś darmowy okres aktualizacji?
    No chyba bardziej bezpłatne przez 3 lata, ja przynajmniej tak mam, znaczy nie wiem ale już pobierałem 2 razy i nic nie płaciłem, ze strony https://maps.mopar.eu/en/home

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    - czy można aktualizować mapy samodzielnie, czy trzeba to robić w ASO (auto 2018)?
    No samodzielnie, wpisujesz VIN, patrzysz jaka wersja, pobierasz na pendriva i wgrywasz

    Cytat Napisał vincent Zobacz post
    czy aktualizacje są wypuszczane regularnie co x miesięcy, czy od wielkiego dzwona co rok-dwa?
    No według mnie to teoretycznie co jakieś 6 mcy

    - - - Updated - - -

    By się nawet zgadzało, ostatnio pobierałem w marcu, mamy wrzesień i jest nowa:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez tytułu.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	26.7 KB
ID:	262165

  3. #533
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Bardzo pięknie dziękuję [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION]

    Świeżutka mapa dostępna do pobrania

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Zrzut ekranu 2019-09-23 o 16.39.24.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	39.9 KB
ID:	262168

    Zastanawia mnie tylko czemu ASO (zarówno sprzedawca jak i serwis) tak bardzo ukrywa informację, że można samemu za darmo..

  4. #534
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Bo jeżeli chcesz, żeby ASO ci to zrobiło to płacisz. Jeżeli samemu - nie. Proste.
    U mnie w Bydgoszczy nie było takiego naciągania, nawet odniosłem wrażenie, że nie chcą się pi..ć z aktualizacjami i samemu się robi...

  5. #535
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Nie ma za co. Co do stanowiska serwisu, to obstawiam osobiście, bardziej chyba rażąca niekompetencję, chociaż cholera wie bo w sumie powiedzieli, że mogą... Z drugiej strony mapy z 2017? jak już w 2019 były dwie...

  6. #536
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Koledzy Alfiści - nie usprawiedliwiajcie serwisów a szczególnie ASO. Trzeba pisać o niekompetencji i naciąganiu w ASO i to wielkimi literami. Na forum jest osoba, która te informacje zbiera i przekazuje gdzie trzeba.

  7. #537
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marek156/159sw Zobacz post
    Koledzy Alfiści - nie usprawiedliwiajcie serwisów a szczególnie ASO. Trzeba pisać o niekompetencji i naciąganiu w ASO i to wielkimi literami. Na forum jest osoba, która te informacje zbiera i przekazuje gdzie trzeba.
    Ale w którym miejscu ktoś starał się usprawiedliwić serwis?

  8. #538
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    To może spowoduje wysłanie do mnie (do kilku innych osób jak się zorientowałem również) odpowiedzi na proste pytanie: dlaczego nie ma równoległej aktualizacji dla map na małą navi. Infolinia udziela takich idiotycznych odpowiedzi, że po prostu wstyd. Ostatnia informacja - ma być w grudniu (na 6,5 cala). A jak rozumiem, logując się poprzez nr VIN na Mopar, czytam info skierowane do mnie: co trzy miesiące przez trzy lata od początku gwarancji. Czyli ok 36 aktualizacji. Na razie, przez 1,5 roku miałem chyba 3 albo 4.

  9. #539
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Cytat Napisał prezes-tk Zobacz post
    A jak rozumiem, logując się poprzez nr VIN na Mopar, czytam info skierowane do mnie: co trzy miesiące przez trzy lata od początku gwarancji. Czyli ok 36 aktualizacji. Na razie, przez 1,5 roku miałem chyba 3 albo 4.
    Jeśli przez 3 lata mają być aktualizacje co 3 miesiące, to wychodzi na to, że powinno ich być 12 w tym okresie

  10. #540
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał ciafok Zobacz post
    Bo jeżeli chcesz, żeby ASO ci to zrobiło to płacisz. Jeżeli samemu - nie. Proste.
    U mnie w Bydgoszczy nie było takiego naciągania, nawet odniosłem wrażenie, że nie chcą się pi..ć z aktualizacjami i samemu się robi...
    Jasne, że proste i nawet całkowicie zrozumiałe. Tylko dlaczego otrzymałem jednoznaczną informację: można aktualizować tylko w ASO i tylko za opłatą. I jeszcze do tego ta informacja o 2-letnim opóźnieniu map...

    Przy okazji taka rzecz: zalogowałem się do serwisu "myAlfaRomeo" i nigdzie nie widzę żadnego odnośnika do strony maps.mopar.eu, zero informacji o nawigacji i możliwości aktualizacji. Przejrzałem dokumenty z zakupu, też nic. Wychodzi na to, że o ile nie pozna się jakimś dziwnym trafem (jak np. tu na forum) bezpośredniego adresu do strony mopara z mapami, to klient nie ma szansy wiedzieć o tym, że przysługuje mu aktualizacja. Celowe działanie, czy niedopatrzenie? A Wy skąd znacie stronę maps.mopar.eu?

Podobne wątki

  1. Nawigacja
    Utworzone przez Greq w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 08-08-2010, 17:40
  2. nawigacja po FL
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 18:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory