Strona 36 z 52 PierwszyPierwszy ... 262728293031323334353637383940414243444546 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 516

Temat: Stelvio - testy, porównania, artykuły, filmy i zdjęcia.

  1. #351
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Test Stelvio, ale jakoś mi koleś działa na nerwy. No i chyba z tym znikającym olejem to chyba marki pomylił. Znafca chyba myślał o osi że Dion i Transaxle, i tarcze były przy skrzyni, ale mu się pojebało z silnikiem, no ale cóż świetny i smieszny pseudoredaktor w jednym

    https://youtu.be/aE9BNyi5yKA
    Poziom tego testujacego zbliżony do poziomu Cejrowskiego kiedy wypowiada się o innych rzeczach niż podróże zagraniczne. Wytrwałem kilka minut i żałuję, że zaliczyło moje kliknięcie

  2. #352
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

  3. #353
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Panowie, pytanko do Was czy ktoś z Was ma Stelvio Q i dzieciaki? Chcialem zapytac czy jak najbardziej daje radę to autko, jeśli chodzi o podróże z dziećmi? Obecnie mam 1 2 letnia pocieche i jakos dajemy rade, ale plan jest na drugie no i wtedy może pojawiłby się opcja migracji moze do czegos wiekszego

  4. #354
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Panowie, pytanko do Was czy ktoś z Was ma Stelvio Q i dzieciaki? Chcialem zapytac czy jak najbardziej daje radę to autko, jeśli chodzi o podróże z dziećmi? Obecnie mam 1 2 letnia pocieche i jakos dajemy rade, ale plan jest na drugie no i wtedy może pojawiłby się opcja migracji moze do czegos wiekszego
    Stelvio Q czy nie Q w środku miejsca z tego co wiem jest tyle samo

    Tzn miejsce jest ale bez przesady z 2 dzieciaków mysle spoko bo masz 2 miejsca na isofix z tylu.. z 3 fotelikiem byłby problem. Bagażnik jest ok.. nie jest przesadnie duży ale daje rade.

    My jeździmy zazwyczaj w konfiguracji ja żona dziecko + pies oraz dodatkowo kot w kontenerku na przednim siedzeniu I ogólnie spoko - narzekanie jedynie na funkcję automatycznego odsuwania fotela kierowcy przy wysiadaniu ale to w nowyszych wersjach da sie wyłączyć.. nie daje to za wiele moim zdaniem

    Rok temu byliśmy w 3 osoby dorosłe + dziecko z wózkiem na wakacje i bez problemu (Bagażnik pod sufit bo na 2 tygodnie).

    Nie jest to Rifter czy choćby Ford SMax ale daje rade.

    W sumie przy 3 dzieci to chyba patrzyłybym na coś większego raczej..(W kontekście jeśli planujesz 3) I z 3 odzielnymymi isofix z tylu ale to już będą auta o rozmiar większe w stylu x5, xc90,q7,q8,Cayene etc.

    Na plus napewno łatwość dostępu do bagażnika.

    Główny minus brak regulacji tylnych siedzeń.. (W sensie nachylenia kanapy) niektórzy konkurenci maja taka opcję przy foteliku do jazdy tyłem dla dziecka fajnie by było moc trochę odchylic I zrobić miejsca ale może to moje fanaberie teraz jezdzi tyłem i jest ok ale nie każdy fotelik dobrze wejdzie trzeba przymierzyc.

    Moje zdanie takie jak nie planujecie 3 dziecka to da radę.. jak tak to się zastanów.. ja nie twierdzę że nie idzie wcisnąć 3 pewnie się da ale nie będzie to wygodne. (Napewno 3isofix nie wcisniesz) - dla 4 osób 2+ 2 będzie w sam raz

    Stelvio jest duże ale nie przesadnie duże.

    W Moim wypadku był to kompromis Sportowe/rodzinne.. (mam Stelvio 280KM ).

    Kombi nie lubię.. nie twierdzę że są złe ale wolę Stelvio.






    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #355
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    dzieki za recke.no dokladnie jesli bylaby konfiguracja 2 doroslych i 3 dzieciakow to bylby problem a z tymi planami na 2 to mozna sie latwo przeliczyc i dostac w prezencie od Bozi zamiast 1 - blizniaki takie kejsy dosc czesto ostatnio slyszalem ja ogolnie tez siedzialem w stelvio nie Q i nawet jezdzilem jazde probna przed kupnem u zasady, mialem nawet juz umowe podpisana, ale rzutem na tasme poszedlem w Giulie bagażnik wydawal sie ok w Stelvio, ale chcialem bardziej uslyszec od kogos kto laczyl nie tylko teorie, ale i praktyke tez nie mam przekonania do kombiakow, jesli juz to SUV i must have to sportowe w miare, a mysle ze Q bylby strzalem w dziesiatke...ale na razie to plany...na razie Giulia wystarcza

  6. #356
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Panowie, pytanko do Was czy ktoś z Was ma Stelvio Q i dzieciaki? Chcialem zapytac czy jak najbardziej daje radę to autko, jeśli chodzi o podróże z dziećmi? Obecnie mam 1 2 letnia pocieche i jakos dajemy rade, ale plan jest na drugie no i wtedy może pojawiłby się opcja migracji moze do czegos wiekszego
    U mnie sytuacja wygląda, żona, 9 letnia córka i pies , zatem 2 kobietki i jeszcze coś dla kudłatego jakieś manele. Reasumując dzieciak dużo gratów przy urlopie, ubrania na każdą ewentualność, żona to wiadomo , że trochę zabiera no i ja, mam zawsze najmniejszy bagaż, no może pies ma najmniejszy i spokojnie wszystko się mieści, naprawdę spokojnie się mieści. Mam zwykłe Stelvio, ale w środku to to samo

  7. #357
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    U mnie sytuacja wygląda, żona, 9 letnia córka i pies , zatem 2 kobietki i jeszcze coś dla kudłatego jakieś manele. Reasumując dzieciak dużo gratów przy urlopie, ubrania na każdą ewentualność, żona to wiadomo , że trochę zabiera no i ja, mam zawsze najmniejszy bagaż, no może pies ma najmniejszy i spokojnie wszystko się mieści, naprawdę spokojnie się mieści. Mam zwykłe Stelvio, ale w środku to to samo
    dzieki, no cos o tym wiem jak jechalem z 2 kobietkami na Mazury, ja bagaz podreczny i i tak sporo w nim rzeczy dzieciaka i żonki ale i tak kochamy te nasze kobiety

  8. #358
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    Panowie, pytanko do Was czy ktoś z Was ma Stelvio Q i dzieciaki? Chcialem zapytac czy jak najbardziej daje radę to autko, jeśli chodzi o podróże z dziećmi? Obecnie mam 1 2 letnia pocieche i jakos dajemy rade, ale plan jest na drugie no i wtedy może pojawiłby się opcja migracji moze do czegos wiekszego
    Jeżdże Giulią codziennie, ale Stelvio w różnych odmianach miałem w rękach wiec mogę coś podpowiedzieć.

    Po pierwsze Q przy normalnej jeździe specjalnie nie ma wpływu na komfort czy na dzieci, ty można normalnie codziennie spokojnie jeździć.
    Po drugie na pewno bagażnik jest bardziej praktyczny niż w Giulii. Jeśli mowa o małych dzieciach to wózek plus sedan nie jest idealnym rozwiązaniem. Woziłem wózek w 159 sedanie i była to masakra, lepiej już pakowało się go do Brery. Po kupieniu 159SW mimo że w litrach SW ma taki sam pojemny bagażnik jak 159sedan to w końcu skończyły się problemy z pakowaniem wózka.

    Ja kupując auto byłem już po okresie wózkowym i świadomie wybrałem Giulie bo nie lubię wysokiej pozycji za kierownicą (na wyjazdy mam box na dach), ale muszę przyznać, że Stelvio Q prowadzi się bardzo dobrze jak na SUVa. Trzech fotelików raczej tam nie wsadzisz niestety (próbowałem, mam stosunkowo niewielkie gabarytowo foteliki ale nie zmieściły się trzy do Stelvio).

  9. #359
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    Cytat Napisał murder Zobacz post
    Jeżdże Giulią codziennie, ale Stelvio w różnych odmianach miałem w rękach wiec mogę coś podpowiedzieć.

    Po pierwsze Q przy normalnej jeździe specjalnie nie ma wpływu na komfort czy na dzieci, ty można normalnie codziennie spokojnie jeździć.
    Po drugie na pewno bagażnik jest bardziej praktyczny niż w Giulii. Jeśli mowa o małych dzieciach to wózek plus sedan nie jest idealnym rozwiązaniem. Woziłem wózek w 159 sedanie i była to masakra, lepiej już pakowało się go do Brery. Po kupieniu 159SW mimo że w litrach SW ma taki sam pojemny bagażnik jak 159sedan to w końcu skończyły się problemy z pakowaniem wózka.

    Ja kupując auto byłem już po okresie wózkowym i świadomie wybrałem Giulie bo nie lubię wysokiej pozycji za kierownicą (na wyjazdy mam box na dach), ale muszę przyznać, że Stelvio Q prowadzi się bardzo dobrze jak na SUVa. Trzech fotelików raczej tam nie wsadzisz niestety (próbowałem, mam stosunkowo niewielkie gabarytowo foteliki ale nie zmieściły się trzy do Stelvio).
    dokładnie, mi jechało się Stelvio fajnie jak na SUV-a bylem bardzo milo zaskoczony, ale przesiadka na Giulie pokazała mi, że jednak to jest to (pomimo,ze wtedy jechalem bez manetek, a w Stelvio z manetkami). Pytalem o Stelvio Q, ponieważ może byłby to dobry kompromis z praktycznością bagażnika i mocą, co prawda cenowo to pewnie w tej cenie nic mocniejszego i zarazem praktyczniejszego nie kupi z mojego szybkiego rozeznania... celuje raczej w max 2 foteliki i isofixy docelowo, wiec powinno byc pewnie ok na 1 wózek, 2 dzieci na isofixie i 2 dorosłych? W sumie z tylu to bedzie to samo co Giulia, jesli chodzi o miejsce czy rozni sie cos gabarytowo?

    dobrze by bylo zeby Giulia trzymala przez rok jeszcze jako tako cene, zeby dalo sie ja sprzedac w dosc dobrych jeszcze pieniadzach

  10. #360
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Popatrz na te grafiki

    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...dimension.html

    Moim zdaniem niby podobny wymiar ale miejsca w Stelvio jest więcej - najłatwiej sam się przekonasz jak wsiądziesz w salonie.
    Na pewno w Stelvio dużo łatwiej obsługuje się dzieci, pomaga wsiadać, zapinać itp.
    Ostatnio edytowane przez murder ; 13-08-2020 o 15:45

Podobne wątki

  1. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 14-12-2023, 09:15
  2. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2016, 19:56
  3. [164] [33] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 08:48
  4. Testy, artykuły, porównania...
    Utworzone przez woyteq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 10:08
  5. [145] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory