Strona 51 z 52 PierwszyPierwszy ... 414243444546474849505152 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 516

Temat: Stelvio - testy, porównania, artykuły, filmy i zdjęcia.

  1. #501
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,223

    Domyślnie

    Cytat Napisał ignacy Zobacz post
    Teraz to już naprawdę EOT.
    EOT będzie dopiero jak przestaniesz dać się prowokować i odpowiadać.

  2. #502
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    To typowy "słup reklamowy", którego filmom zdecydowanie bliżej do sponsorowanych reklam niż merytorycznych testów.
    Tak zawsze było jest i będzie, w jednej gazecie produkty XYZ, Z wygrywa test, 4 strony dalej reklama na rozkładówkę dystrybutora, miesiąc później te same produkty XYZ, tym razem analogiczna sytuacja z dystrubutorem marki Y.
    Kiedyś poważnie bawiłem się w Car Audio, takie sytuacje były na porządku dziennym, a testy ? czasami nawet produkty nie są testowane, "redaktorzy" proszą o zdjęcia + krótki opis na podstawie którego robią reportaż i tzw. test... Do dziś mam pewien egzemplarz Auto HiFi & Tuning z zdjęciami mojego autorstwa i test auta zrobionego przez redaktora który nawet w nim nie siedział...
    Taki przykry przykład testów na których masy przyszłych użytkowników się potem opierają...
    Stelvio I gen. USA

  3. #503
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    brak
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Tak zawsze było jest i będzie
    Ty to wiesz, ja to wiem, ale jak widać po kilku wcześniejszych postach (oczywiście nie tych politycznych) jest pewne grono osób, które traktuje słowa Pertyna jako prawdę objawioną, "no bo przecież wielki redaktor tak powiedział, on jest jurorem w jakimś konkursie, przecież nie może się mylić".

    Koleś to typowa chorągiewa, która znalazła sobie wygodny sposób by dorobić na emeryturze, a przy okazji zwiedzić cieplejsze kraje. Wczoraj chwalił Kię, wcześniej VAGa, dzisiaj rozpływa się nad Alfą - i to nawet dwukrotnie, raz by wspomóc sprzedaż przedliftowych aut ze stocku i teraz po raptem 2-3 miesiącach żeby zrobić hype wokół polifta. A zwykły klient do dzisiaj nie wie jak świecą nowe Matrixy w Stelvio/Giulii, które są w zasadzie jedyną wprowadzoną nowinką...

  4. #504
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    jak świecą nowe Matrixy w Stelvio/Giulii, które są w zasadzie jedyną wprowadzoną nowinką...
    Wiesz że zrobienie "matrixów" to wcale nie potrzeba do tego ledów ani matrycowych świateł ? 13 lat temu VW zrobił prekursora wycieniania pola na soczewce z xenonem D3S - czyli na tym co jest i pierwszej wersji S/G, szczególnie jest to już proste do wykonania przy aucie które ma kamerę front, bo VW nic więcej nie miał. Kamera, czujniki poziomowania i soczewka z doświetlaniem zakrętów oraz z profilowanym wałkiem sterowanym silnikiem krokowym - zamiast zwykłej przesłony. Co najlepsze, działa to lepiej i mniej problematycznie od ledowych matrixów znanych z pierwszych modeli A8 czy potem A7.

    https://youtu.be/hzzoDBrSpkQ?t=79 - powiem tak, działa to perfekcyjnie i nikt nigdy mi nie mrugał że go oślepiam, dodatkowo DLA reagowało na duże tablice - znaki drogowe zrobionej z folii odblaskowej, je też wycinało żeby napisy nie oślepiały.
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 09-04-2023 o 22:16
    Stelvio I gen. USA

  5. #505
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    brak
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    Wiesz że zrobienie "matrixów" to wcale nie potrzeba do tego ledów ani matrycowych świateł ?
    Wiem, że "wycinanie" można rozwiązać na różne sposoby.

    Z tego co kojarzę mechaniczne wycinanie miał przedliftowy Passat B8 (dopiero po lifcie kilka lat temu dostał Matrixy; co ciekawe poliftowy Arteon czyli auto tego samego koncernu pozycjonowane segment wyżej nadal korzysta ze starszej technologii). Z innych marek mechaniczne wycinanie miał także przeliftowy Ford Focus najnowszej generacji (ten również po ostatnim lifcie razem z ogromnym telewizorem dostał Matrixy), nadal tę technologię stosuje również Volvo w niemal całej swojej gamie (tylko elektryczne C40 ma Matrixy, można je domówić też do bliźniaczego XC40).

    Nie wiem jak Matrixy działały w pierwszych modelach A8/A7 (wierzę na słowo że kulały jak praktycznie każda nowa technologia - pewnie przez niewielką liczbę niezależnych sektorów) ale wiem też, że topowe rozwiązania matrycowe biją na głowę to o czym piszesz i to z wielu powodów. Raz, możesz stworzyć w zasadzie nieskończoną liczbę wycięć (czyli np. masz oświetloną drogę na lewo od mijanego auta, później wycięcie, znów doświetloną drogą na prawo od mijanego auta, później znów wycięcie np. na auto które jedzie po Twoim pasie i na prawo od niego znów doświetlenie drogowymi, które też może być poprzecinane wycięciami na mocno odbijające znaki stojące przy prawym poboczu), w przypadku przesłon/silniczków możesz co najwyżej rozjechać jedną mocną wiązką na boki. Dwa, szybkość działania (choć to zależy od producenta). Poszczególny sektor Matrixa możesz włączyć/wyłączyć w zasadzie momentalnie (i już w takiej Skodzie Octavii działa to mega szybko), z silniczkiem musisz poczekać aż promień zdąży uciec na bok a później wrócić. Trzy, zdarza się że przy takich "ucieczkach" światło mija po drodze inne auto. Różnic pewnie można by znaleźć jeszcze więcej.

    Podsumowując, mam świadomość że starsza technologia czasami może okazać się lepsza (dużo lepsza?) od źle zaimplementowanej technologii matrycowej natomiast uważam, że przesłony/silniczki nie mają nawet podejścia do topowych Matrixów, czyli takich jakie np. stosuje Mercedes czy VAG (w najnowszych modelach, o innych markach nie piszę bo nimi nie jeździłem). Właśnie dlatego szkoda, że mimo ukazania się poliftowych Giulii/Stelvio już dobrych kilka tygodni temu, żaden "profesjonalny" redaktor nie pokazał jak nowe światła świecą w nocy. Wszyscy powtarzają w zasadzie swoje testy sprzed 3 (pierwszy lift) czy nawet 6-7 lat (kiedy te modele wchodziły na rynek), ponownie zachwycają się nad stylistyką czy prowadzeniem, a żaden nie omówi jedynej nowości jaką wprowadził ten lift. Każe to po prostu sądzić, że są to opłacone reklamy (a nie rzetelne testy), których jedynym celem jest narobienie szumu wokół rzekomo "zupełnie nowych" modeli. A może faktycznie jest to celowy zabieg, Matrixy w wykonaniu Alfy dupy nie urywają, świecą gorzej od Xenonów sprzed lifta i recenzenci dostali zakaz pokazywania jak działają w nocy?

    A tak na koniec, nieco ofttopowo masz tu porównanie obu technologii na przykładzie Volvo:
    Stara: https://youtu.be/SVHAwWvujVU?t=1103
    Nowa: https://youtu.be/6ZGAgVVX3yc?t=100

    Moim zdaniem różnica w działaniu, szybkości, precyzji jest ogromna na korzyść nowoczesnych Matrixów.
    Ostatnio edytowane przez ufoludek ; 09-04-2023 o 22:52

  6. #506
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2022
    Auto
    Stelvio/Giulia USA
    Postów
    239

    Domyślnie

    Tak, matrycowe światła to inna bajka, niestety tak jak piszesz -z poprawną aplikacją. Arteona znam dobrze, szczególnie tą pierwszą wersję i tam nie działało to zbyt dobrze, dużo reklamacji, awarii, oślepiania, kilkanaście akcji serwisowych i uprgade'ów sterowników. Nowy Touareg to samo, im wiecej systemów do zgrania tym niestety czasem gorzej.
    Nowego Mercedesa znam tylko z CLS i tam faktycznie działa to dobrze.
    Bardziej chodziło mi o to, że mając już tak zestrojone auto wydane na rynek, mające potrzebne systemy na wyposażeniu, jaki przyświecał im problem że tego nie wprowadzili, szczególnie że już min 7 lat ten system był na rynku.
    Długie ON/OFF - auto, to mam w gówniatym C3 z 2018r, jak i nawet znaki potrafi czytać i wyświetlać na tym swoim monochromatycznym wyświetlaczu.
    Ostatnio edytowane przez tomek_poznan ; 09-04-2023 o 22:59
    Stelvio I gen. USA

  7. #507
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2022
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 280KM Veloce MY2021
    Postów
    1,223

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomek_poznan Zobacz post
    jaki przyświecał im problem że tego nie wprowadzili,
    Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi... (pieniądze). Pomimo ceny total pewnie jednak chcieli oszczędzić i tyle. Bo przecież nie o brak technologii tu chodzi, nie wierzę, że te światła to autorstwo Alfy a nie jakaś Hella czy coś w tym stylu. Mogli kupić i wsadzić lepsze, ale zapewne i dużo droższe. Mogliby też dać opcję, xenon, LED-nędza, LED-super. Ale co tu o opcjach skoro jedna felga tylko :⁠-⁠). Dla mnie: jakbym miał wybór i dziś kupował to był chyba wolał przedliftowego Xenona.

    Cytat Napisał ufoludek Zobacz post
    żaden "profesjonalny" redaktor nie pokazał jak nowe światła świecą w nocy.
    Bo tu nie ma żadnego gościa w stylu mrAkumulator (pewnie, im też można coś tam zarzucać, ale coś z ich testów jednak można się konkretnego dowiedzieć).
    Ostatnio edytowane przez netzmark ; 09-04-2023 o 23:26

  8. #508
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdiCarrion Zobacz post
    Widzę,że każdemu tutaj umknęło że w tym egzemplarzu był wydech Akrapovic ,który mocno zmienia wrażenia dżwiękowe.
    To nie znaczy, że standardowy wydech brzmi jako beznadziejnie, a w szczególności przed liftingiem nie było z tym żadnego problemu. Z dupy były te jego recenzje, tak jakby wtedy ktoś mu zapłacił za narzekanie, a dzisiaj ktoś mu płaci za chwalenie. (ale to jest chyba norma pośród youtuberów, którzy próbują zarabiać na tej działalności)

  9. #509
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2021
    Auto
    Była 159-ka jest Formentor VZ
    Postów
    1,224

    Domyślnie

    Ostatnio dodałem do subskrybowanych kanał AutoMotoVlog. Cenię za to, że prowadzący stara się nie narzucać swojego punktu widzenia.

  10. #510
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Auto
    brak
    Postów
    34

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    tak jakby wtedy ktoś mu zapłacił za narzekanie, a dzisiaj ktoś mu płaci za chwalenie
    Ująłbym to nieco inaczej. Kiedyś nikt z Alfy mu nie płacił, więc za darmo nie chwalił a wręcz narzekał. Dzisiaj Alfa sypnęła groszem, ruszyła ostro z kampanią reklamową (widać to choćby po reklamach w TV), więc rozpływa się pod niebiosa i chwali ile wlezie.

    Poza tym kiedyś to była tylko Alfa-Alfa, więc dziadunia pozwalał sobie na więcej. Dzisiaj to już Alfa-Stellantis, a z takim molochem mało kto chciałby zadzierać. Wystarczy zobaczyć ile aut tego koncernu Pertyn ostatnio reklamował, cofnij, "recenzował". Teraz Giulia i Stelvio, wcześniej Peugeot 508, przed nim był chyba Citroen C5X, a w międzyczasie i jakaś Astra się przewinęła. W czym bidula kręciłby te swoje nędzne vlogi, gdyby tak duży, obrażony sponsor przestał udostępniać swoje fury?

    Cytat Napisał Machaju Zobacz post
    Ostatnio dodałem do subskrybowanych kanał AutoMotoVlog. Cenię za to, że prowadzący stara się nie narzucać swojego punktu widzenia.
    Ja do niedawna oglądałem Caroserię, bo koleś w tańcu się nie pier* i jak był powód to jechał po każdym bez wyjątku.

    Trzeszczący Merc, do niedawna symbol luksusu, za 300 tysięcy? Stukał łapami gdzie tylko mógł i jeszcze clickbaitowy tytuł ustawił.
    Arteon polakierowany gorzej niż duży Fiat w PRLu? Zaangażował dzieci do poprawek, żeby wyśmiać jakość VAGa.

    Po ostatnim wyjeździe w góry stracił niestety i to mocno. Widocznie kasa poszła ogromna, skoro nie pozwolił sobie powiedzieć prawdy, tylko forsował (delikatnie, ale jednak) tezę narzuconą przez organizatora.
    Ostatnio edytowane przez ufoludek ; 10-04-2023 o 11:01

Podobne wątki

  1. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 14-12-2023, 09:15
  2. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2016, 19:56
  3. [164] [33] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 08:48
  4. Testy, artykuły, porównania...
    Utworzone przez woyteq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 10:08
  5. [145] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory