Strona 46 z 52 PierwszyPierwszy ... 3637383940414243444546474849505152 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 451 do 460 z 516

Temat: Stelvio - testy, porównania, artykuły, filmy i zdjęcia.

  1. #451
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,512

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Uwaga była o 'najdroższej Alfie"...
    Tak możemy sobie pisać i pisać jak jestem na kąciku o stelvio to pisze o stelwio ,nie o julce i sąsiadce Julki. Na zdjęciu jest tęż stelvio ale ok najdroższa to gta chociaż może jakiś rarytas starszy jest droższy.

  2. #452
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Alfa Romeo Stelvio Q by Squadra Tuning https://www.youtube.com/watch?v=Z5mUqcYjqoM

  3. #453
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2022
    Auto
    Stelvio Veloce Ti
    Postów
    3

    Domyślnie

    Poszukuję osoby która posiada Stelvio lub Giulie w kolorze GT Ocra , najchętniej w Wielkopolsce

  4. #454
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

  5. #455
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Taki test:

    https://autokult.pl/45846,test-alfa-...ucia-nie-gasna

    I w związku z powyższym pytanie: czy ta wersja ma rzeczywiście aktywne zawieszenie?

    - - - Updated - - -

    A tu niestety przykład, jak spaprać cały dzień pracy - dźwięk w wielu fragmentach filmu nie do wytrzymania.

    https://www.youtube.com/watch?v=zwFMnTwKuzo

    I pytanie jak powyżej, czy ta wersja może mieć aktywne zawieszenie? Bo mam takie właśnie stelvio z tym silnikiem i mam wątpliwości co do możliwości tejże konfiguracji.

  6. #456
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    I w związku z powyższym pytanie: czy ta wersja ma rzeczywiście aktywne zawieszenie?
    To dość ciężki temat, gdyż sama Alfa tak jakby przez nazwanie tego rozwiązania "alfa adaptive suspension" sugeruje, że jest to w zawieszenie adaptacyjne. Przysiągłbym sam, że w konfiguratorze było to jakoś jako dwie opcje, że niby druga coś tam zmieniała podczas jazdy analizując stan drogi w sposób ciągły.
    Jak dla mnie to jest regulacja twardości zawieszenia poprzez zawory elektromagnetyczne, które regulują przepływ środka tłumiącego. My właściwie poprzez przycisk możemy jedynie zmiękczyć zawieszenie, które się samo utwardza na stan soft. W Q mam dwa tryby, soft (w trybach A, N), twardsze w D (które można zmiękczyć do soft), oraz w Race (bardzo twardy, który można zmiękczyć do tego jak normalnie w D bez zmiękczania). Jeżeli się mylę, poprawcie.

  7. #457
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Krzyk
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio MY21 200KM
    Postów
    462

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    To dość ciężki temat, gdyż sama Alfa tak jakby przez nazwanie tego rozwiązania "alfa adaptive suspension" sugeruje, że jest to w zawieszenie adaptacyjne. Przysiągłbym sam, że w konfiguratorze było to jakoś jako dwie opcje, że niby druga coś tam zmieniała podczas jazdy analizując stan drogi w sposób ciągły.
    Jak dla mnie to jest regulacja twardości zawieszenia poprzez zawory elektromagnetyczne, które regulują przepływ środka tłumiącego. My właściwie poprzez przycisk możemy jedynie zmiękczyć zawieszenie, które się samo utwardza na stan soft. W Q mam dwa tryby, soft (w trybach A, N), twardsze w D (które można zmiękczyć do soft), oraz w Race (bardzo twardy, który można zmiękczyć do tego jak normalnie w D bez zmiękczania). Jeżeli się mylę, poprawcie.
    O ile w wersjach Q było dla mnie oczywiste, że zawieszenie jest aktywne, o tyle w pozostałych już nie. Zawsze łączyłem to z pokrętłem DNA, na którym środkowy guzik ma piktogram amortyzatora ( i przypisaną konkretną funkcję przez to ) lub jest tylko zwykłą zaślepką i wówczas w samochodzie nie ma aktywnego zawieszenia. Szczerze mówiąc w swojej belli nie odczuwam zmian pracy zawieszenia w poszczególnych trybach DNA i chyba słusznie. Z drugiej strony byłoby to dla mnie niemałym zaskoczeniem, gdyby okazało się, że jednak coś tam w zawiasie się dzieje.

  8. #458
    Użytkownik Świeżak Avatar kczan
    Dołączył
    02 2022
    Auto
    '21 Giulia Veloce TI 2.0 280HP
    Postów
    61

    Domyślnie

    Najprostszym sposobem na zweryfikowanie jest sprawdzenie kielichów amortyzatora, jeśli są tam poprowadzone przewody, to prawdopodobnie musi być jakieś sterowanie, co wskazywałoby na aktywne zawieszenie.

  9. #459
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzyk Zobacz post
    Zawsze łączyłem to z pokrętłem DNA, na którym środkowy guzik ma piktogram amortyzatora
    Jeżeli w środku przełącznika DNA jest przycisk z piktogramem amortyzatora i daje się go wcisnąć, to wtedy jest regulacja twardości amortyzatorów. Dodatkowo po naciśnięciu (ale nie w Q tylko w D) zmiękcza się zawieszenie, a na desce rozdzielczej pojawia się informacja SOFT i żółta kontrolka amortyzatora. Gdy nie ma tego przycisku, samo przełączanie trybów DNA, nie ma wpływu na zawieszenie jedynie na układ kierowniczy, hamulec, reakcję na gaz, itp.

  10. #460
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    To dość ciężki temat, gdyż sama Alfa tak jakby przez nazwanie tego rozwiązania "alfa adaptive suspension" sugeruje, że jest to w zawieszenie adaptacyjne. Przysiągłbym sam, że w konfiguratorze było to jakoś jako dwie opcje, że niby druga coś tam zmieniała podczas jazdy analizując stan drogi w sposób ciągły.
    Jak dla mnie to jest regulacja twardości zawieszenia poprzez zawory elektromagnetyczne, które regulują przepływ środka tłumiącego. My właściwie poprzez przycisk możemy jedynie zmiękczyć zawieszenie, które się samo utwardza na stan soft. W Q mam dwa tryby, soft (w trybach A, N), twardsze w D (które można zmiękczyć do soft), oraz w Race (bardzo twardy, który można zmiękczyć do tego jak normalnie w D bez zmiękczania). Jeżeli się mylę, poprawcie.
    Tutaj mój wpis na ten temat jakiś czas temu:
    https://www.forum.alfaholicy.org/giu...ml#post2296552

    edit:
    znalazłem te PDFy.
    1. Opis jak działa zawieszenie
    dampers.pdf
    2. Moduł do obsługi zawieszenia
    CDCM.pdf
    Ostatnio edytowane przez bartas82 ; 02-09-2022 o 10:07
    Pozdro,
    Bartas

Podobne wątki

  1. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 14-12-2023, 09:15
  2. Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale GT
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-11-2016, 19:56
  3. [164] [33] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-11-2014, 08:48
  4. Testy, artykuły, porównania...
    Utworzone przez woyteq w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 10:08
  5. [145] Testy, artykuły, porównania
    Utworzone przez cin_ek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 14:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory