Strona 31 z 89 PierwszyPierwszy ... 21222324252627282930313233343536373839404181 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 301 do 310 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #301
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Niedawno rozstałem się ze swoją 159 i pora na nowe auto. Wybór padł oczywiście na kolejną Alfę (chociaż pod uwagę brany był lexus i nowy Peugeot 508). Tym razem będzie to Giulia w wersji Veloce. Chcę jednak powstrzymać się trochę od zakupu nowego auta, bo w 2019 roku planowany jest face lifting Giuli. Może ktoś ma jakieś przecieki, co planuje się zmienić?
    Jeżeli faktycznie ma być face lifting.. to spodziewam się że taki jak w Giuliettcie. Dla wtajemniczonych

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  2. #302
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    czytam różne fora i zero przecieków. nie sądzę żeby lifting giulii byl w 2019, na głowie mają nowa giuliette i dużego suva castello najpierw. jeszcze nie ogarnęli sie z homologacjami wltp (zobacz że w giulietcie obecnie da sie zamowic jedynie wersje 120hp). jeśli miałby być w przyszłym roku nawet, to jakiś symboliczny co najwyżej, nie wiem czy warto czekać.
    jesli bralbyś leasing to opłaca się go podpisać w tym roku ze względu na zmiany podatkowe, no ale to juz tylko ograniczasz sie do aut ze stocku, w razie czego weź to pod uwagę
    Ostatnio edytowane przez epsonix ; 12-11-2018 o 17:20

  3. #303
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    Odwiedziłem dilera w Poznaniu ( bo chyba tam będę kupował) i on potwierdza, ze będzie w 2019 lifting. ( od prawie roku MOTOR - też podaje tą informację). Sprzedawca twierdził, że nie zna szczegółów fl - ale przypuszcza że zmiany obejmą przednie oświetlenie ( więcej led) a w środku zmianie mają ulec min. multimedia. Twierdził, że ok lutego powinno cos ukazać się oficjalnie.

  4. #304
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    Mito 1.4TB 155, Giulia 2.0TB 200 Super
    Postów
    557

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Odwiedziłem dilera w Poznaniu ( bo chyba tam będę kupował) i on potwierdza, ze będzie w 2019 lifting. ( od prawie roku MOTOR - też podaje tą informację). Sprzedawca twierdził, że nie zna szczegółów fl - ale przypuszcza że zmiany obejmą przednie oświetlenie ( więcej led) a w środku zmianie mają ulec min. multimedia. Twierdził, że ok lutego powinno cos ukazać się oficjalnie.
    Jak w lutym będzie wiadomo to zamówić będzie można zapewne na jesień.
    Ja np czekałem w ten sposób na fotele veloce dostępne w zwykłej giulii. Wiadomo było na początku roku, zamawiać można było okolice maja albo później.
    Avtu mamy całkowicie nowe elementy (a nie waterfall z wyższych wersjii).

    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

  5. #305
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    Drugie pytanie to chciałbym wziąć albo auto ze stocku (spore rabaty) lub demo - pytanie czy bać się auto demo czy raczej nie?
    Nie bać się. To normalne samochody odpowiednio serwisowane i pełnowartościowe. Mam Giuliettę demo i jeździ aż miło.
    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    1. jak spalanie tak ogólnie?
    Jest osobny wątek o spalaniu. Zapraszam. Ogólnie jak na tyle kucy to jest dobrze. Dużo zależy od nogi Możesz zrobić w trasie 9l ale i też 15l. Wszystko zależy od ciebie.

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    4. Duza roznica miedzy wersja 2.0T a 2.0 BT Veloce?
    Jest różnica. Miałem obie. Wersja 200KM bardzo dynamiczna w "dole". Moc dostępna momentalnie. Bardzo przyjemnie się jeździ bez wysiłku. Wersja 280KM pokazuje pazur tam gdzie 200KM dostaje zadyszki. Ogólnie to zależy jak lubisz jeździć. Obie mają mocy pod dostatkiem ale Veloce w trasie się lepiej spisuje.

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    4. Różnicy w mocy nie umiem ocenić, ale przy jeździe drogowej nie potrafię wykorzystać 280 KM, za to istotną różnicą są sportowe fotele i Q4 w Veloce
    Masz rację 280KM to baaaardzo dużo koni. Polecam fotele z Veloce. Są idealne. Pompowanie boków i trzymanie boczne + podparcie pod udami daje komfort nieporównywalny do "zwykłych" foteli. Są warte dopłaty.

    Napęd Q4 to jedna z lepszych rzeczy jakie się przytrafiły motoryzacji Zasada działania jest owiana tajemnicą ale zapewniem cię [MENTION=80713]grucha2666[/MENTION], że jak pojeździsz Q4 to nie będziesz chciał nic innego. Wiem bo najpierw Jeździłem Super

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    5. NAJWAZNIEJSZE - czy łopatki robia robote czy nie? bardzo bys zalowal jakbys ich nie mial????
    Robią robotę. Wyglądają super. Są przytwierdzone do kolumny a nie kierownicy czyli tak jak powinno być. Są zrobione z aluminium a nie jakiegoś plastiku. Ogólnie lepiej je mieć niż nie mieć aczkolwiek ja z racji tego że manualami jeździłem ... naście lat to częściej obecnie używam przełącznika w konsoli środkowej. Takie przyzwyczajenie, że ręka sama leci do lewarka Oba systemy do przełączania biegów są spoko. Mając łopatki masz wybór.

    Cytat Napisał grucha2666 Zobacz post
    2. Czy wciaga olej?
    Ogólnie to nie. Mi wcięło ok 2 kreski na ok 15tys. czyli bardzo dobrze. Producent podaje w normie dużo więcej. Tu trochę jak ze spalaniem jak będziesz cisnął po obrotach to spali więcej oleju a jak będziesz jeździł delikatnie to prawdopodobnie w ogóle nie weźmie. Są tacy na forum którym w ogóle nie bierze Nie ma się co przejmować bo prędzej będziesz miał przegląd jak potrzebę uzupełnienia oleju.

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Niedawno rozstałem się ze swoją 159 i pora na nowe auto. Wybór padł oczywiście na kolejną Alfę (chociaż pod uwagę brany był lexus i nowy Peugeot 508). Tym razem będzie to Giulia w wersji Veloce. Chcę jednak powstrzymać się trochę od zakupu nowego auta, bo w 2019 roku planowany jest face lifting Giuli. Może ktoś ma jakieś przecieki, co planuje się zmienić?
    Ja też się przesiałem z 159. (nawet dwóch) Można powiedzieć, że kochałem te dwie 159. Imho to najlepszy samochód na świecie. Zawsze będę to mówił Wiem, że forum ma inne zdanie ale co tam Przesiadka na Giulię to dobry kierunek aczkolwiek to trochę inna Alfa i sporo się różni od 159

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Chcę jednak powstrzymać się trochę od zakupu nowego auta, bo w 2019 roku planowany jest face lifting Giuli.
    Możesz napisać coś więcej?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    a w środku zmianie mają ulec min. multimedia.
    Bardzo mnie to cieszy. Brawo Włosi
    Ostatnio edytowane przez azar ; 12-11-2018 o 21:37
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  6. #306
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    Cytat Napisał daro1906 Zobacz post
    Odwiedziłem dilera w Poznaniu ( bo chyba tam będę kupował) i on potwierdza, ze będzie w 2019 lifting. ( od prawie roku MOTOR - też podaje tą informację). Sprzedawca twierdził, że nie zna szczegółów fl - ale przypuszcza że zmiany obejmą przednie oświetlenie ( więcej led) a w środku zmianie mają ulec min. multimedia. Twierdził, że ok lutego powinno cos ukazać się oficjalnie.
    ciekawe że to dealer powiedział - oni zazwyczaj mało co wiedzą, a nawet gdyby to nie w ich interesie o tym informować - wstrzymują potencjalnych klientów, którzy mogą pójść do innego dealera albo i marki.
    w Giulii co kilka miesięcy są jakieś zmiany, poprawki, usprawnienia, dodatkowe opcje, w dzisiejszych autach dużo tzw liftingu już dostaniesz. z doświadczeń z Giuliettą czy 159, tak naprawdę zmiany były kosmetyczne, laik nie był w stanie powiedzieć często czy wersja jest po lifcie czy nie. może dojda właśnie światła ledowe, choc z drugiej strony to wg różnych plotek (też akurat od deleara to słyszałem) zapowiadane były bodajże na pierwszą połowę 2017 a do dzisiaj nie ma.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  7. #307
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro1906
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM 16 V Distinctive
    Postów
    650

    Domyślnie

    O tym ze będzie face lifting w 2019r. - to jak wcześniej pisałem, co jakiś czas ( od roku chyba) są wzmianki w MOTORZE. W sierpniu byłem w jednym z salonów AR w Warszawie ( już do tego salonu NIGDY nie zajrzę, Pani potraktowała mnie jak natręta), też nic nie wiedzieli o fl. - Będąc natomiast miesiąc temu w Poznaniu, spotkałem sie z bardzo miłą fachową obsługą i tu sprzedający potwierdził że ma być w 2019 roku przeprowadzony face lifting Giuli. Dokładnie nie wiedział co będzie zmienione bo nie mają jeszcze informacji. Wspomniał o światłych i multimediach. Ja chce kupić Veloce najpóźniej do końca 2019 roku ( nie spieszy mi się bo mam drugie autko), a że kupuję auta na 8-10 lat to poczekam na face lifting.

  8. #308
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    pożyjemy zobaczymy... nie brałbym tego za coś bardziej prawdopodobnego niż 30%
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #309
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 '02 1.9 JTD 8v, Fiat 125p '69
    Postów
    28

    Domyślnie

    Patrząc na to z jakim poważaniem Alfa do terminów które sobie ustalają to nie martwiłbym się czymś takim i brał auto od razu. Wątpię że do 2020 zobaczymy Giulie po liftingu, chociaż nowa seria 3 depcze jej po piętach.

  10. #310
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Nowa seria 3 nie depcze jej po piętach, bo się nią nie przejmuje. Sprzedaż beemy jest daleko wyższa niż alfy więc Gulia nie jest żadną konkurencją dla serii 3. Kto chce kupić beemę zawsze ją wybierze, tutaj nie ma dylematów typu" wybrać AR czy BMW.
    Taka prawda, liczby trudno podważać.

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory