Strona 59 z 89 PierwszyPierwszy ... 9495051525354555657585960616263646566676869 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 581 do 590 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #581
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Tak się składa, że od wielu lat obserwuję zawodowo zmiany, które następują w interfejsach graficznych i z każdą dekadą są to IMHO zmiany na gorsze (zazwyczaj realizowane kosztem ergonomii)
    Serio? Np interfejs z windows xp jest lepszy od windows 10?
    IPhone gorszy od Symbiana? Responsywne strony to krok w tył? Np office 2003 jest bardziej ergonomiczny niż obecny? Ewolucja z gradientów, zaokrąglonych kształtów do prostych minimalistycznych typu material design. Badania nad śledzeniem wzroku, percepcją animacji to itp to gadżety? Też zajmuję się tym zawodowo i w mobile przesiedziałem ładnych parę lat właśnie w okresie największych postępów i nie sądzę aby było gorzej. Jest zdecydowanie lepiej, łatwiej, szybciej, przyjemniej, i właśnie bardziej ergonomicznie. Tak samo w automotive. Popatrz na systemy nawet sprzed 5 lat i na dzisiejsze. To przepaść pod każdym względem.

    Jest taki mem. Paaaanie kiedyś to było
    Ostatnio edytowane przez azar ; 04-06-2019 o 22:37
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  2. #582
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2019
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Giulia 2.0
    Postów
    241

    Domyślnie

    Też jestem za postępem ale nie kosztem bezpieczeństwa jazdy. Jak dla mnie obsługa w samochodzie powinna być podczas jazdy jak najprostsza. Dotykowy panel to tak jak bawienie się komórką podczas jazdy (co innego na postoju). Wg mnie najbardziej bezpieczne jest sterowanie głosem i w tą stronę powinna iść alfa. Na tą chwilę wolę np gałką zmienić temp klimy niż szukać opcji podczas jazdy na wyświetlaczu.

  3. #583
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Serio? Np interfejs z windows xp jest lepszy od windows 10?
    Dobra, nie róbmy tu offtopa - zastanów się tylko, jaki udział w rynku i dlaczego ma nadal Window XP, Windows 7, a jaki Windows 10, którego przez rok MS wciskał ludziom za darmo
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  4. #584
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał azar Zobacz post
    Właśnie dotykowy ekran pozwala na minimalizm. Widziałeś Teslę model 3?
    Mój prezes ma Teslę model S, jeździłem nią kilka razy i jak w tym kierunku pójdzie alfa to ja dziękuję, to moje osobiste zdanie, ale może we wnętrzu jest minimalistycznie, ale to jest tablet na kołach nie samochód. Może jestem starej daty, ale tam wszystko reguluje się poprzez tablet, jeżeli klikanie na tym czasem wchodząc w różne podmenu podczas jazdy ma być mniej absorbujące niż przekręcenie gałką, której położenie znamy by zmienić temperaturę choćby, to ja dziękuję, pomijając już fakt, że już po dniu używania cała ta tafla szkła jest wypalcowana aż miło.

  5. #585
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,005

    Domyślnie

    ja też wolę pokrętła, szczególnie klima, radio, głośność. do adresu w miarę sobie radzi asystent googla.
    jeździłem paroma autami z dotykowym ekranem i szlag mnie trafiał - sięganie daleko do ekranu i celowanie w suwaki czy przyciski to masakra podczas jazdy - bardzo rozprasza - znacznie lepsze pokrętła/guziki.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #586
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Jak rok temu wybieraliśmy auto to żona była strasznie napalona na audi, w pewnym momencie zacząłem sam oglądać auta i nic jej nie mówiłem, zabrałem dopiero żeby pokazać co wybrałem, nie była zachwycona ale jakoś to przełknęła xD w sumie od początku na codzien do pracy to właśnie moja żona używa Giulii. Jakiś czas temu pojawił się temat drugiego auta więc podpytalem czy by chciała to swoje audi, a ona że może oddać Giulie ale tylko za Stelvio [emoji1787][emoji1787][emoji1787] i mówiła całkowicie poważnie.
    Cytat Napisał gabriel001 Zobacz post
    Broster też z tego założenia wychodzę bo kotek choć fajny ale żłopie bardzo dużo hehehe a w tych pieniądzach co chce wydać to najbardziej mi pasuje alfa bo co by nie mówić kupisz auto z małym przebiegiem to będziesz jeździł spokojnie do tych 150k a nie chce wydawać na audi bmw czy mercedesa przykładowo 30 tys chf i kupić sobie sztrucla z przebiegiem 160 czy wyższym bo to audi ahhh te samochody a komfort jazdy męczysz sie? czy raczej w komforcie smigasz bo to jednak pare godzin na dupie schodzi
    Moja Giulia to jest właśnie wersja Super chyba z prawie wszystkimi możliwymi dodatkami. Temat foteli przewijał się już tu na forum kilka razy i to jest chyba jedyna rzecz do której bym się przyczepił. Jakbym miał możliwość to bez chwili zastanowienia wymienilbym na te z Veloce. Jak już znajdziesz dobrą pozycję do siedzenia to nie ma tragedii ale po 10 godzinach jazdy to czuć to w plecach.



    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  7. #587
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Cytat Napisał Broster Zobacz post
    ... ale po 10 godzinach jazdy to czuć to w plecach.
    Majac na mysli moje poprzednie samochody to ja po 2 godzinach juz musialem wysiadac aby rozprostowac juz zbyt spiete miesnie. Jeszce nie mialem okazji jechac 10 godzin Giulia ale jesli tyle da sie wytrzymac to znakomity "wynik:.
    Oś czasu: 147 2.0 TS Selespeed, 156 2.0 TS Sportwagon, 156 2.0 JTS, Giulietta 1.4 MA TCT, Giulia Super 2.0T, Stelvio Business 2.0T

  8. #588
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał _arekm_ Zobacz post
    Majac na mysli moje poprzednie samochody to ja po 2 godzinach juz musialem wysiadac aby rozprostowac juz zbyt spiete miesnie. Jeszce nie mialem okazji jechac 10 godzin Giulia ale jesli tyle da sie wytrzymac to znakomity "wynik:.
    Myślę że żadne auto nie jest wystarczająco komfortowe na taką podroz. To jest bardziej kwestia tego że MUSISZ dojechać do końca i już. Wiadomo że robi się przystanki ale sumarycznie w ciągu jednego dnia jest to ok 10 godzin w aucie, w ostatni weekend było to nawet 13 godzin z tego połowa w korkach. Także da się, ale komfortową podróż to może miala moja żona na rozłożonym fotelu obok z poduszką i kocem, nie za kierownicą.

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

  9. #589
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    Jaguar xf
    Postów
    15

    Domyślnie

    Ja to mam 1700 km do domu i jaguar xf jest bardzo wygodny siedzenia bajka i co najważniejsze wentylowane plecy suche

    - - - Updated - - -

    Czy w giuli tez jest wentylacja

    - - - Updated - - -

    Dupskaaaa

  10. #590
    Użytkownik Świeżak Avatar Broster
    Dołączył
    05 2018
    Mieszka w
    Zurych
    Auto
    Poprzednio: Giulia 2.2 180KM, Aktualnie: Stelvio Veloce 2.0 280KM
    Postów
    90

    Domyślnie

    Cytat Napisał gabriel001 Zobacz post
    Ja to mam 1700 km do domu i jaguar xf jest bardzo wygodny siedzenia bajka i co najważniejsze wentylowane plecy suche

    - - - Updated - - -

    Czy w giuli tez jest wentylacja

    - - - Updated - - -

    Dupskaaaa
    O wentylowanych siedzeniach w Giulii chyba możesz zapomnieć.
    Swoją drogą czemu chcesz zmienić auto jakby nie patrzeć wyższego segmentu i klasy na mniejsze?

    Wysłane z mojego ONEPLUS A6013 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory