Strona 81 z 89 PierwszyPierwszy ... 3171727374757677787980818283848586878889 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 801 do 810 z 883

Temat: Alfa Romeo Giulia - pytania przed zakupem

  1. #801
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    A jak wygląda kwestia skrętu i zawracania na 3? Z danych wynika że jest o niebo lepiej niż superb a opinie w testach są słabe? Czemu?
    Jak zawracam to czuje się jak był kierował lotniskowiec (dotyczy Giulii Q4).
    Z mojej strony główne wady to:
    - dość głośny jednak (choć konkurencja wcale nie taka cicha)
    - słabe nagłośnienie

    W zasadzie obie sprawy da się załatwić (wyciszanie w ciche-auto.pl, nagłośnienie wedle uznania). No i bagażnik w A4 jednak bardziej ustawny. Reszta to same zalety.

    Swoją drogą to nie rozumiem narzekania na infotainment. Nie ma tam wodotrysków, nawigacja słaba, ale w połączeniu z carplay to wszystko działa idealnie, szybko i intuicyjnie. Z carplay nie odczuwam braku internetu w aucie czy braku innych feature'ów znanych np. z BMW. Na codzień i tak się tego nie wykorzystuje.

    BTW poliftowe Giulia i Stelvio mają aktywny lane-assist. Tego też mi czasem brakuje.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 23-11-2019 o 23:39

  2. #802
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    parę komentarzy ode mnie na temat dyskusji do tej litanii do zakupu Giulii. piszę tam gdzie mam coś do dodania, ogólnie koledzy już wyżej wiele tempatów poruszyli

    Cytat Napisał krzysiuz Zobacz post
    c. Na to pytanie ciężko jest mi odpowiedzieć, ale faktycznie przy 240 km/h przestaje się rozpędzać :-)
    a po co ma jechać więcej i gdzie? no a jak jednak musi to niektórzy tunerzy ściągają ten ogranicznik (zależy od kogo mają soft do tunningu)


    Cytat Napisał krzysiuz Zobacz post
    Upewnij się, że wersja, którą będziesz kupował, posiada składaną kanapę - niektóre jej nie mają.
    kolega pytał o TI, wszystkie Veloce mają składaną kanapę


    Cytat Napisał krzysiuz Zobacz post
    o. Światło wsteczne ładnie oświetla drogę, nawet w całkowitej ciemności. Sama kamera nie jest wysokich lotów, ale daje radę.
    jak masz wyświetalcz 8.8 i soft nowy. w polifice będzie tylko 8.8" do tego liczę że obraz z kamery poprawią jeszcze - powinno być conajmniej wystarczająco (jeśli jak jest teraz), a pewnie będzie lepiej


    Cytat Napisał krzysiuz Zobacz post
    t. Auto ze stocku kupowane w lipcu - ~223K (katalogowo ~265K). Być może można dostać lepsze rabaty w tzw. noc cudów, ale ja się na nią nie załapałem.
    zamówienie do produkcji w 2.2018, cena katalogowa 232, rabat 12% (30tyś), do tego dealer jeszcze symbolicznie dał mi drobiazgi typu śruby zabezpieczające do felg, matę bagażnika i usługę zabezpieczenia skór w firmie detailingowej (katalogowo 350zł)


    Cytat Napisał krzysiuz Zobacz post
    y. Przy takiej wysokości, przy płaskiej powierzchni, nie zawiśnie, ale dużo miejsca też nie zostanie (mierzone na oko). Pod tym względem z tyłem jest nieco lepiej niż z przodem. Ogółem trzeba uważać na krawężniki.
    przed obniżeniem zawiasu było totalnie bezproblemowo, po Eibachu niestety w kilka tygodni już kilka razy w coś przyhaczyłem spodem -różnymi częściami - zderzak, skrzynia lub Q4, próg.


    Cytat Napisał krzysiuz Zobacz post
    z. Pomimo archaicznego systemu infotainment, Android Auto i Apple Carplay działa dobrze (z tym, że tylko Carplay na pełnym ekranie, AA - logo na 1/3 ekranu). Trochę denerwuje brak możliwości przeglądania mapy z powodu braku ekranu dotykowego. Wyciszenie mogłoby być lepsze. Z tym, że w te wszystkie ulepszenia i działanie asystentów uwierzę, jak to zobaczę sam. Uchwyt z ładowaniem indukcyjnym zmajstrowałem sobie sam, siedzi w cupholderze. Nie zamieniłbym na pewno z powodów finansowych, zwłaszcza przy takiej samej mocy silnika - 280KM.
    na fimach z testów prasowych jest, no to będzie. tu będzie już dobrze z tego co widzę w polifcie, choć wolałbym poczekać na wersje po 2-3 aktualizacjach bo AR nie lubi dzielić się updatami a zostać z czymś niedopracowanym to może być wkurzające.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    h) w ruchu miejskim jak często korzystacie z łopatek przy kierownicy? w trakcie testu może z 2-3 razy zredukowałem i tyle. skrzynia w trybie D na serio ładnie działa i wydaje mi się to bajerem. będą sytuacje które pozwolą mi je wykorzystać codziennie?
    ja cały czas - uwielbiam je, uwielbiam jak skrzynia reaguje w trybie D (lub R bo mam doprogramowany) - to min dzięki łopatkom i skrzynii to auto jest po prostu mega



    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    j) podjazd do garażu mam na nachyleniu 16%, to już sporo. wiosna, lato i jesień to pozostawiam na nim auto bo mi się nie chce wjeżdżać. parkuje ktoś z was na takim pochyleniu? skrzynia nie będzie się zużywała bo nie ma autoholda?
    w AT wbija Ci się z automatu park (klin i elektryczny ręczny) i chyba nie ma problemu? tzn tak myślę, tu specem nie jestem, tylko użytkownikiem...



    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    m) testowałem wersje na oponach runflata i przyznam że przejechałem z gwoździem na flaku +20 km oddając auto, wiem że technologia działa. teraz w wersji 2020 ma być ciszej, brać RF w 19'' czy macie jakieś swoje przemyślenia? koła na wymianę nie ma wiec to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie szczególnie że czasami za granicę latam.
    Dotychczas przy 18 i 19" masz wymuszony RF. IMHO jest ciut twardo jak na polskie drogi (Zależy które), ja jeżdżę lokalnie (lato 19 RF) i mam trochę kiepskich nawierzchni - na zimę mam 18" bez RF i jest komfortowo. następne letnie zastanowię się czy nie będą bez RF.


    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    u) alarm fabryczny nie stwarza żadnych problemów? znam przypadki innych marek że po prostu unieruchamiał często auta( audi, volvo itp.) AR daje jakieś dodatkowe piloty czy koduje wszystko w jednym? auto powyżej 200 tys musi mieć dwa alarmy do ich leasingu?
    alarm fabryczny w autach z 2016/17 sprawiał problemy bo sam się włączał i wkurzał wszystkich. potem zniknął z oferty na jakiś czas(jak ja brałem, musiałem brać akcesoryjny), potem znów wrócił. jakoś obecnie nie widać żadnych wątków o problemach z alarmem, więc zgaduję że poprawili i jest git


    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    z) ilu z was by zamieniło swoje julki z lata 2015-2019 za 2020 po korekcie tych niby mało ważnych elementów?
    ja nie bo mam 2018 i zupdatowany o wiele rzeczy a konfig mam wybierany przez siebie więc ogólnie nie czuję braków.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    A jak wygląda kwestia skrętu i zawracania na 3? Z danych wynika że jest o niebo lepiej niż superb a opinie w testach są słabe? Czemu?
    da się żyć, ale jest gorzej niż w którymkolwiek aucie którym jeździłem
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #803
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał naute Zobacz post
    Cześć,

    Mam do Was pytanie, co myślicie o zakupie używanej bieda wersji Giuli, takiej jak te z ogłoszenia (jest 16 podobnych sztuk):
    https://www.otomoto.pl/oferta/alfa-r...tml#1dd14f3105
    To są auta, które wyjeżdżały z salonu w cenie 124.900 zł. Nie mają ani jednego dodatku ponad wersje business. Wydaje mi się, że 2,5 letnie auto powinno być jednak ciut tańsze. Z drugiej strony – tańszych bezwypadkowych egzemplarzy nie ma, w podobnej cenie są tylko auta z USA. Mając tego typu pieniądze do wydania pewnie rozważałbym dobry egzemplarz z USA. Z trzeciej strony – to dość dobra wiadomość dla właścicieli salonowych Giulii – nasze auto nie tracą zbyt dużo na wartości, podobnie jak Giulietta, utrata wartości jest zdecydowanie niższa niż u konkurencji.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 24-11-2019 o 08:08

  4. #804
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Skąd wyciągasz taki wniosek? To, że firma leasingowa wystawiła używane auta katalogowo w cenie 125 tysięcy za okolice 90-100 nie oznacza wcale, że te Giulie są tyle warte. Te wyceny są z kosmosu. Dowodem na to jest fakt, że te Alfy wiszą na otomoto od miesięcy.

    W przypadku aut z USA, w okolicach 100-130 tysięcy wystawiane są 2-3 latki porównywalne wyposażeniowo do naszego Veloce, czyli w cenie wyjściowej 200-220 tysięcy złotych. Sprzedaz auta z USA po niegroźnej kolizji w okolicy 60% ceny wyjściowej jest uczciwe, co ma odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ auta z USA sprzedają się dużo szybciej niż Giulie poleasingowe.

    Na wycenie wartości rezydualnej Giulii przejechał się już Lease Plan. Przestrzelił ocenę wartości rezydualnej i znacząco podniósł ceny wynajmu.

    Wątpliwości rozwiewa fakt, że za ratę leasingu zbliżoną do Veloce/Veloce Ti można wziąć audi S4, czy BMW M340i, gdzie oba te auta są katalogowo dużo droższe.
    Ostatnio edytowane przez Farfocel ; 24-11-2019 o 11:33

  5. #805
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    forester xt
    Postów
    71

    Domyślnie

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Jeśli nową Giulię Q kupisz za mniej niż 300 to tak, ta sama półka. Bo RS3 (dobrze doposażone) można. I jeszcze zostanie reszty na kupno miejsca parkingowego w bloku nówce sztuce
    MOże RS3 faktycznie jest niewielkie droższe ale jednak droższe, może dlatego że jest znacznie mniejsze i lada moment wchodzi całkowicie nowe RS3 wiec kupując starą wersie można pewnie cos ugrac, za to dobrze skonfigurowane np CLA45s to już grubo powyżej 300 a BMW M340 golas zaczyna sie od 280 kpl czyli po konfiguracji nie ma problemu z osiągnieciem 350 KPLN. Ja szukam w tym przedziale jako główny samocgód rodzinny i Rs3 za małe za to cla45s czy BMW M340 jak konfiguorowałem to mi ceny zbliżone do stokowych guglii Q wychodzą. Co prawda nie brałem pod uwagę rabatów w MB czy BMW bo nie wiem ile moża utargować a alfie słyszałem ze ok. 20 % ....
    Ostatnio edytowane przez Blady1 ; 24-11-2019 o 12:02 Powód: .

  6. #806
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Blady1 Zobacz post
    Na wycenie wartości rezydualnej Giulii przejechał się już Lease Plan. Przestrzelił ocenę wartości rezydualnej i znacząco podniósł ceny wynajmu.
    Leader Plan ogólnie od jakiegoś czasu moim zdaniem się popsuł. Od jakiegos już czasu np. flotę skody serwisuje poza ASO nawet w czasie gwarancji od początku, jedynie na gwarancję podsyła do ASO, nie wiem jak w przypadku Alfy i innych marek, ale to nieco słabe

  7. #807
    Użytkownik Świeżak Avatar treslunas
    Dołączył
    03 2018
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Giulia Veloce 210
    Postów
    191

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    To są auta, które wyjeżdżały z salonu w cenie 124.900 zł. Nie mają ani jednego dodatku ponad wersje business. Wydaje mi się, że 2,5 letnie auto powinno być jednak ciut tańsze. Z drugiej strony – tańszych bezwypadkowych egzemplarzy nie ma, w podobnej cenie są tylko auta z USA. Mając tego typu pieniądze do wydania pewnie rozważałbym dobry egzemplarz z USA. Z trzeciej strony – to dość dobra wiadomość dla właścicieli salonowych Giulii – nasze auto nie tracą zbyt dużo na wartości, podobnie jak Giulietta, utrata wartości jest zdecydowanie niższa niż u konkurencji.
    ja bym i tak do BB się kopsnął zobaczyć co mają. tam cene mozna negocjować...
    a na otomoto nie wszystko wystawione

  8. #808
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2019
    Auto
    Stelvio q4 veloce
    Postów
    51

    Domyślnie

    Panowie kolejne pytania z pogranicza absurdu:

    1. Tapicerka w środku, chodzi o kolor - w związku z nagrzewaniem się aut róże dziwne rzeczy się dzieją. czy przy ostatnich +30 st. latem były jakieś negatywne skutki temperatury w kabinie jak np. zostawialiście je na 8h i siedzieliście w pracy? Pytam bo w skodzie taki miałem upał że mi się naklejki na szybach poodklejały/porolowały. Zalecacie jaśniejsze, nie czarne? pomijając rzecz gustu oczywiście. Pytam bo nie wiem czy celować w czarny kolor lakieru bo to też podgrzeje temp.

    2. Okno dachowe - słyszałem ze głośno i grzeje w łeb? jako ze i tak na klimie na okrągło jeżdżę to chyba nie ma sensu brać tego bajeru?

    3. Szybko na mrozie nawiew rozgrzewa przednią szybę żeby śnieg stopniał? nie chce skrobać bo zawsze ślady zostają. NIe wiecie czy kiedyś AR wprowadzi podgrzewane szyby?

    4. Tynie szyby oklejane są czy inny kolor szkła?

    Dzięki

  9. #809
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    a) robię rocznie ok. 30 tys km, z czego średnie trasy to ok. 250 km w jedna stronę i z powrotem - przeważnie eski i autostrady, pory jazdy od rana do nocy, bez znaczenia bo własna działalność. liczenie na okrągło 10 l w skali 100 km przy podziale 70/30 % miasto/ trasa to słuszne założenie bez oszukiwania się? Widziałem rozdział o spalaniu i przechwalaniu się że nawet 7l niektóry potrafią zrobić ale mam raczej nogę z gatunku tych średnio-ciężkich. dodatkowo wiem ze auto 280 KM musi zeżreć żeby jechać, skoda średni mi robi w mieszanym 9,4l. wynik będzie zbliżony? podkreślam iż nie jest to czynnik decydujący ale nie lubię sam siebie okłamywać.
    Przy płynnej jeździe jest to wynik do osiągnięcia.
    https://www.spritmonitor.de/de/ueber...80&powerunit=2


    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    d) czy ktoś woził narty w środku?
    Ja jeszcze nie woziłem, ale mam zamiar. W tym celu założyli mi w ASO pakiet organizer, którego nie miałem seryjnie.
    Narty będę przewoził w pokrowcu, przytroczone gumkami do mocowania do uchwytów w podłodze bagażnika. Linką oplatam narty w pokrowcu pomiędzy przodem a tyłem wiązania i przypinam końcówkami gum do uchwytów w podłodze.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    h) w ruchu miejskim jak często korzystacie z łopatek przy kierownicy? w trakcie testu może z 2-3 razy zredukowałem i tyle. skrzynia w trybie D na serio ładnie działa i wydaje mi się to bajerem. będą sytuacje które pozwolą mi je wykorzystać codziennie?
    Ja dość często korzystam z łopatek przy kierownicy. Po pierwsze, żeby przełączyć z "R" na "D" (prawa łopatka). W trybie "D" do chwilowej redukcji i (po jakimś czasie wraca w tryb "D"). Korzystam też przy "aktywnej" jeździe, żeby można się było łatwiej pobawić masą samochodu, no i oczywiście korzystam też w sytuacji, gdy mam po prostu taką fantazję. Fajna sprawa z DNA w trybie ręcznej zmiany biegów - w trybie "N" jak dojdziesz do max. obrotów bieg jest automatycznie zmieniany na wyższy. W trybie "D" idzie do odcięcia i nie przerzuca wyżej.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    Q4 pozwala na mokrej i śliskiej nawierzchni lepiej startować bez boksowania? na suchym asfalcie udało mi się nawet w tracie testu z 2 razy zapiszczeć oponami co mnie lekko zdziwiło.
    Bo to nie jest stały na pęd na cztery koła, jak w Subaru i lepszych modelach Audi (z torsenem, czyli z silnikiem zamontowanym wzgłużnie), tylko napęd na tył z chaotycznie dołączanym przodem Musi być uślizg tyłu, żeby dopiąć przód. Ewentualnie elektronika coś tam jest w stanie przewidzieć, na na podstawie np. położenia przepustnicy. W każdym razie elektronika jest dość szybka, ale chwila zwłoki będzie. W warunkach zimowych jeszcze nie sprawdzałem. W każdym razie już lepiej, jak dołączany jest przód, a nie odwrotnie (VAG).
    Jeżeli chodzi o prowadzenie, to jak jeździłeś Superbem, to będziesz mega pozytywnie zaskoczony.
    Po przesiadce z Subaru powiedziałbym tak. Auto dość szybkie i przewidywalne. Generalnie dobrze się prowadzące i dające sporo frajdy z jazdy. Ma przede wszystkim świetny i bardzo bezpośredni układ kierowniczy. Przyzwoity napęd Q4 - do stałego się dalej nie umywa. Auto zaskakująco podsterowne przy wejściu w zakręt, w porównaniu z moim poczciwym Legacy (ale ja miałem nadwozie usztywnione rozpórkami i zmienione stabilizatory na grubsze, regulowane, więc nie była to seria) i moim zdaniem mniej stabilne, choć dalej przewidywalne, na szybkich łukach. Z drugiej strony zawieszenia wszystkich aut są od dłuższego czasu ustawiane tak, żeby auto było mniej lub bardziej podsterowne przy wejściu w zakręt. Cudów nie będzie.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    k) niestety mieszkam w mieście gdzie żeby szybciej dojechać to muszę śmigać po bocznych uliczkach bo na reszcie korki. a na bocznych wiadomo próg za progiem, wyniesione przejścia itp. na 19'' jest to mocno uciążliwe? trzeba zwolnić czy np regulacja twardości zawieszenia AAS pomaga?
    Trzeba zwolnić. Dla mnie to nic nowego, więc przychodzi to naturalnie. Regulacji zawieszania nie brałem, bo można ewentualnie tylko zmniejszyć sztywność w stosunku do serii, a tankowców (w tym SUV'ów) prowadzić nie lubię, więc uznałem, że to zbędny gadżet.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    l) lusterka zewnętrzne składają się? nie zwróciłem na to uwagi.
    Tak. Składają się. Jest to w którymś z pakietów.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    ł) lusterka elektrochromatyczne zewnętrzne dają radę czy tylko bajer?
    Działają. Zapominasz, że ktoś jadący z tyłu Cię może oślepić.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    m) testowałem wersje na oponach runflata i przyznam że przejechałem z gwoździem na flaku +20 km oddając auto, wiem że technologia działa. teraz w wersji 2020 ma być ciszej, brać RF w 19'' czy macie jakieś swoje przemyślenia? koła na wymianę nie ma wiec to chyba jedyne rozsądne rozwiązanie szczególnie że czasami za granicę latam.
    Moim zdaniem, jak nie masz dojazdówki to tylko RF. Dla mnie to nie tylko wygoda, ale też dodatkowe bezpieczeństwo - minimalna szansa, że opona nagle wybuchnie przy szybkiej jeździe. Co prawda opona po przebiciu i jeździe na przebitej będzie pewnie do wymiany, ale i tak warto.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    o) jako że to sedan nie ma z tyłu wycieraczki, w skali od 1 do 10 cofanie w nocy na kamerę w deszczu na pochyleniu jak bardo będzie wkurzało? przyznam że dzień w dzień mnie to czeka( nie deszcz) więc to ważne, światło wstecznego ładnie oświetla drogę czy włosi przedłożyli w tej kwestii design nad praktykę?
    Światła cofania świecą bardzo dobrze. Przy czystej kamerze widoczność jest ok - jakość obrazu chyba najlepiej określić, jako dobrą - kamera działa, a obraz jest dość mały, ale czytelny. Dla mnie największym problemem jest to, że kamera jest cały czas na zewnątrz i szybko się brudzi. Zdecydowanie lepszy patent ma VW z uchylanym znaczkiem na tylnej klapie - kamera zawsze jest czysta. No ale kto chciałby kupować auto dla ludu.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    r) czy bagażnik jest w miarę foremny? da radę wrzucić do tych 480 l z 3 walizki z czego 2 wielki i jedną małą czy jest jakiś nieforemny? otwór załadunkowy jest mały ale nie wsadzałem żadnej wielkiej walizki więc głupio pytam.
    Bagażnik na boki jest w miarę foremny. W górnej części już niestety nie. Dość trudno go sensownie zapakować, także ze względu na mały otwór załadunkowy. U mnie stanęło na zakupie toreb dedykowanych do tego modelu (Kjust). Nie wypełniają przestrzeni bagażowej w pełni (wysokość obu dużych toreb do tylnej belki), ale to jest najlepszy kompromis. Większe torby po prostu nie przejdą przez otwór załadunkowy i nie dojdą do końca bagażnika w części, będącej oparciem tylnej kanapy. Zostaje trochę miejsca nad dużymi torbami (na grubość górnej belki) i po ich obu bokach - na zdjęciach zobaczysz, że suma długości małych toreb jest większa, od sumy szerokości dużych.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    s) ktoś oklejał folią ochroną przód? jako że auto jest szybkie to nawet robale przy +200km/h będą robiły wgniotki. ktoś wie jaki to koszt?
    Ja oklejałem tylko próg załadunku. Można zafoliować również przód. Wgniotek od robali bym się nie spodziewał - zderzak jest też nad atrapą chłodnicy, jest więc poprowadzony dość wysoko. Zresztą wgniotki to nie problem. Dość łatwo jest je usunąć u dobrego fachowca.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    t) na jakie rzeczywiste rabaty na przełomie/początku roku można liczyć? np veloce z ceny 230 tys. za ile będzie fizycznie szła ze stocku a za ile nowa z 2020 na identycznych parametrach? jako że skoda rozpieściła mnie niby prozaicznymi bajerami w ustawieniach to jak w wersji 2019 tego nie będzie to jedyny argument to cena. może być różnica nawet 30-40 tys na korzyść starszego auta?
    Nie wiem, jak będzie po liftingu i na przełomie roku. U mnie z 264 kzł na 202 kzł, czyli całkiem sporo. Sprzedaż mają taką sobie, a z cennikami trochę za bardzo zaszaleli i mają tego świadomość.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    u) alarm fabryczny nie stwarza żadnych problemów? znam przypadki innych marek że po prostu unieruchamiał często auta( audi, volvo itp.) AR daje jakieś dodatkowe piloty czy koduje wszystko w jednym? auto powyżej 200 tys musi mieć dwa alarmy do ich leasingu?
    Na razie bez problemów, ale auto jest nowe: 1,8 kkm.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    v) ktoś brał to wydłużenie gwarancji i serwisy? czy np. te 45000 km i 3 lata liczy się od końca gwarancji fabrycznej 2 lata i już np najechanych 60 000 km czy to jest gra słów?
    Brałem maksymalną gwarancję: fabryczna plus 3 lata przedłużenia. Razem 5 lat.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    w) czy to prawda z tym drganiem maski przy V+160 km/h? czy to już skorygowali od jakiegoś roku?
    Prawda. Nie przejmuję się tym. Miałem tak już zresztą w Subaru.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    y) parkowanie przy krawężnikach? dojeżdżacie zarówno przodem jak i tyłem do 12 cm krawężnika czy trzeba zostawić miejsce? zderzak zawiśnie na kołach 19''?
    Przedni zderzak jest nisko. Jak bardzo - nie mierzyłem. W każdym razie przy niskich krawężnikach daje radę. Wiele zależy od kąta, pod jakim dojeżdżasz do krawężnika (kąt natarcia), to znaczy, czy jezdnia opada przed krawężnikiem i tworzy z nim kąt ostry. W każdym razie trzeba uważać, a że wysokie krawężniki odpadają, to nawet dobrze - szkoda opon i felg.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    z) ilu z was by zamieniło swoje julki z lata 2015-2019 za 2020 po korekcie tych niby mało ważnych elementów?
    Ja bym nie zmienił, bo cześć opcji mi się nie podoba - jeszcze więcej elektroniki ingerującej w jazdę. Wnętrze jest na plus (ekran, ładowarka indukcyjna), choć wolę dotychczasowe uchwyty na napoje (z klapką).
    W ogóle, jak usłyszałem o zmianach w "asystentach jazdy", to poleciałem do salonu po egzemplarz przed liftingiem, ale ja dziwny jestem. Z drugiej strony kupiłem samochód bez wyłącznika ESP z elektronicznymi hamulcami Człowiek jednak dziadzieje z wiekiem ;P

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    z2) fotele trzymanie boczne dla kogoś kto waży 95 kg przypasują? te boczki to samemu się pompuje przyciskami czy jak?
    Fotele z pompowanymi boczkami są rewelacyjne. Najlepiej samemu sprawdzić organoleptycznie. Oczywiście do foteli kubełkowych się nie umywają. Nie mają w ogóle podparcia na wysokości ramion. No ale przecież to jest rodzinny "dupowóz", a nie rajdówka/wyścigówka.

    [EDIT]
    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    2. Okno dachowe - słyszałem ze głośno i grzeje w łeb? jako ze i tak na klimie na okrągło jeżdżę to chyba nie ma sensu brać tego bajeru?
    Co kto lubi. Na minus - przy otwartym/uchylonym jest głośniej, a poza tym szyberdach obniża wysokość wnętrza. Na plus - doświetlenie wnętrza w deszczowe dni. Gdybym się nie przejmował masą pojazdu, to pewnie wolałbym szybę wklejoną na stałe w pakiecie z roletą, żeby w łeb nie grzało, niż wersję z z otwieranym dachem, ale w AR chyba nie ma takiej opcji.

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    4. Tynie szyby oklejane są czy inny kolor szkła?
    Na moje oko są barwione. W każdym razie nie widzę tam folii.
    Ostatnio edytowane przez So What! ; 25-11-2019 o 12:03

  10. #810
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    1. Tapicerka w środku, chodzi o kolor - w związku z nagrzewaniem się aut róże dziwne rzeczy się dzieją. czy przy ostatnich +30 st. latem były jakieś negatywne skutki temperatury w kabinie jak np. zostawialiście je na 8h i siedzieliście w pracy? Pytam bo w skodzie taki miałem upał że mi się naklejki na szybach poodklejały/porolowały. Zalecacie jaśniejsze, nie czarne? pomijając rzecz gustu oczywiście. Pytam bo nie wiem czy celować w czarny kolor lakieru bo to też podgrzeje temp.
    Ja mam czarną i tapicerkę i lakier, no wiadomo nagrzewa się, ale jakieś szczególnej różnicy nie widziałem w stosunku do superba



    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    2. Okno dachowe - słyszałem ze głośno i grzeje w łeb? jako ze i tak na klimie na okrągło jeżdżę to chyba nie ma sensu brać tego bajeru?
    Mam i wziąlbym jeszcze raz, dla mnie ok, no nie da się niestety rolety zasłonić przy otwartym dachu


    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    3. Szybko na mrozie nawiew rozgrzewa przednią szybę żeby śnieg stopniał? nie chce skrobać bo zawsze ślady zostają. NIe wiecie czy kiedyś AR wprowadzi podgrzewane szyby?
    Nie jest to grzana szyba, ale szczerze mówiąc jakoś nie zauważyłem, że mi tego strasznie brakuje, może zima była słaba, auto mam od końca lutego w sumie, o wprowadzeniu grzania nic mi nie wiadomo jak na razie


    Cytat Napisał Gwid Zobacz post
    4. Tynie szyby oklejane są czy inny kolor szkła?
    Wydaje mi się, że szkło jest barwione nie widzę żadnej folii

Podobne wątki

  1. Giulia opinie przed zakupem
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 18-02-2017, 22:35
  2. Alfa Romeo 156 1.9 kilka pytań przed zakupem
    Utworzone przez Haczyk94 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2015, 12:00
  3. Porady przed zakupem Alfa Romeo 147
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 09:25
  4. [156] Pytania przed zakupem
    Utworzone przez lukib7 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 07:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory