Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 31

Temat: Całkowite rozładowanie akumulatora w nocy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie Całkowite rozładowanie akumulatora w nocy

    W długi weekend wybrałem się swoją Giulią w góry, niecałe 500 km od domu. Po drodze nie mogłem się nacieszyć jakie to rewelacyjne auto, etc. Jednak w środę banan na buzi zamienił się w podkowę, oto dlaczego:
    We wtorek wieczorem przejechałem około 60 km i samochód sprawował się normalnie. W środę rano natomiast był już "martwy", nie reagował na pilota i musiałem go otworzyć mechanicznie, a na desce rozdzielczej nic się nie zaświeciło. Położenie kluczyka w schowku pod podłokietnikiem też nic nie zmieniło, jedyne co działało w samochodzie to światła awaryjne i oświetlenie wnętrza a do bagażnika dostawałem się przez złożenie środkowego oparcia. Nie miałem wyboru i musiałem wezwać Assistance. Po 15 minutach przyjechał bardzo miły pan, którego wiedza o Giulii ograniczała się do tego, że wiedział że taki model istnieje... Nie mając pojęcia co jest, chciał holować samochód do najbliższego ASO, co mi było mocno nie na rękę. Na moją prośbę o sprawdzenie napięcia odpowiedział mi, że niestety nie posiada próbnika. No to poprosiłem o podpięcie kabli, dzięki czemu okazało się, że akumulator był rozładowany. Na szczęście auto odpaliło i mogłem ruszyć w drogę. Po przejechaniu ok. 500 km i dotarciu do domu sprawdziłem napięcie akumulatora próbnikiem, wynosiło ono 13,0 - 13,1 V, napięcie ładowania 13,9 V. Dzisiaj rano po nocnym postoju napięcie spadło 
do 12,6 V, a po uruchomieniu silnika nie wzrosło tylko po ok. 5 minutach spadło do 12,4V. Po godzinie przerwy napięcie akumulatora nadal wynosiło 12,4 V, natomiast po uruchomieniu silnika i wyruszeniu do ASO, po około 10 minutach pojawiło się ładowanie o wartości 13,9 V.
    W serwisie poczekałem godzinę i dowiedziałem się, że nie wiadomo co było przyczyną tej usterki i że może rozwiąże ją aktualizacja 6118, która będzie się wgrywać u mnie minimum 11 godzin.
    Auto najwcześniej będzie do odbioru w poniedziałek, do tego czasu dostałem zastępczą Giuliettę.
    Słyszeliście może o podobnych przypadkach?

    Pozdrawiam,
    Nuakszot

    PS: Nie, nie zostawiłem włączonych świateł, ani radia, ani niczego innego, tylko autoalarm i keyless entry ;-)

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Mazda 6
    Postów
    25

    Domyślnie

    Jesli to Cie pocieszy to miałem podobna przygodę z BMW. Do tego atrakcje typu wracam rano do auta a tu szyba otwarta coś z softem grzebali ale wykońu chyba samo sie naprawiło. Mam nadzieje ze w tym przypadku problem rozwiążą bo sam się ciagle waham nad zakupem Giulii

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Bart1000 kupuj, samochód świetny.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar GTBodek
    Dołączył
    03 2013
    Auto
    Alfa Romeo GT 1,9JTD 331KM 609NM
    Postów
    530

    Domyślnie

    Garraty, przeczytaj proszę priv ode mnie...potrzebujemy jak najwięcej info od użytkowników

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Garraty
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    590

    Domyślnie

    Wybacz, dopiero teraz zauwazylem. Wiadomosc wyslana. Przepraszam za off topic.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Vivaldi
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 147 1.9JTD 16V
    Postów
    62

    Domyślnie

    W ASO powinni wiedzieć lepiej. 13.9 to też troszkę mało. Wydaje mi się, że napięcie ładowania powinno być chociaż 14,0V. Inna i najważniejsza sprawa, że powinno wzrosnąć do tej wartości od razu po odpaleniu auta. S tego co pamiętam powinno być prawidłowe już przy 1500 obr/min dlatego jak chcę to zmierzyć to proszę drugą osobę o małą pomoc.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    Giulia
    Postów
    73

    Domyślnie

    Daj znać, jak samochód po aktualizacja oprogramowania. Czy zauważyłeś jakieś zmiany w trybach jazdy, w menu Connect?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2017
    Auto
    Giulia 2.0 Super / Giulietta QV
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał szopp Zobacz post
    Daj znać, jak samochód po aktualizacja oprogramowania. Czy zauważyłeś jakieś zmiany w trybach jazdy, w menu Connect?
    Samochód będę miał gotowy dopiero w połowie przyszłego tygodnia, tak więc będę mógł się konkretnie wypowiedzieć dopiero po kilku dniach od odbioru po aktualizacji.

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    Cytat Napisał Garraty Zobacz post
    Bart1000 kupuj, samochód świetny.
    no własnie widać, jaki świetny zobaczymy po roku użytkowania w jakiej będą formie te auta... ewentualnie ile akcji nawrotowych będzie..

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Bart1000 Zobacz post
    Jesli to Cie pocieszy to miałem podobna przygodę z BMW. Do tego atrakcje typu wracam rano do auta a tu szyba otwarta coś z softem grzebali ale wykońu chyba samo sie naprawiło. Mam nadzieje ze w tym przypadku problem rozwiążą bo sam się ciagle waham nad zakupem Giulii
    Bart, czy to było nowe albo prawie nowe BMW?

  10. #10
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Anderson Zobacz post
    Bart, czy to było nowe albo prawie nowe BMW?
    Zapytaj się rybaka ile miał cierpliwości do nowego BMW i ile dni przestało w serwisie bez rezultatów, bez naprawy awaryjnych podzespołów. Takie przygody są przykre, ale każda marka jest pełna takich historii, zarówno BMW, Mercedes, Alfa czy Citroen.

Podobne wątki

  1. Całkowite zaślepienie EGR 1.9 jtd 16V
    Utworzone przez Keeperek w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 21:50
  2. [159] Całkowite wyłączenie ASR VDC - czy to możliwe?
    Utworzone przez artur_g w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 05-01-2017, 11:34
  3. Nagle rozładowanie akumulatora
    Utworzone przez adam.s w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-10-2016, 17:37
  4. Kraków - podmiana akumulatora na 1 rozruch po nocy.
    Utworzone przez mamel w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-11-2015, 20:56
  5. [145] Nagłe rozładowanie akumulatora
    Utworzone przez marcinek9348 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-12-2012, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory