Strona 17 z 168 PierwszyPierwszy ... 78910111213141516171819202122232425262767117 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 170 z 1671

Temat: Giulia- felgi, opony

  1. #161
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    U mnie wszystkie 4 są 8". A chętnie bym zamienił 2szt 8" na 2 9"


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  2. #162
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Ktoś dociekał, czym realnie róznią się felgi od Giuli Veloce i QV?
    Co prawda do V mają szerokości 8 i 9, zas do QV 8,5 i 10, (no i ET ciut rózne) ale to nie uzasadnia jeszcze takich róznic w cenie.
    Bo pytałem się w ASO, za ile mogę kupić np: 19x8,5 od QV o chcieli 2760 zł/szt.
    zaś do V 19x9 to chcą 1560 zł.
    Ceny bez rabatów.
    Z wyglądu praktycznie identyczne więc cena pewnie zależna tylko od tego, że od QV wiedzą, że mogą bardziej skubnąć
    Załącznik 237491
    https://i.imgur.com/VLHHV0f.jpg

    Quadrifoglio
    Front: 8.5J, ET34 - part code 156115200 - tyre size 245/35 R19
    Rear: 10J, ET41 - part code 156115203 - tyre size 285/30 R19

    Veloce
    Front: 8J, ET33 - part code 156113555 - tyre size 225/40 R19
    Rear: 9J, ET34 - part code 156119556 - tyre size 255/35 R19
    czasem w Veloce sa obie 8J i opony 225/40R19 wszystkie, jest opcja z tym zwiazana, nie pamietam numeru, ale w konfiguratorze byla przez jakis czas opcja nazywala sie Opony Extra Series, i z tego co tu na forum doszlismy to wlasnie zwiazana z tym czy tyl jest szerszy czy nie. to tak na marginesie

    Co do znacznych różnic w cenach, nie wiem ale sie wypowiem
    z doświadczenia przy zamawianiu akruat w branży elektronicznej wiem, że dokładnie te same komponenty mogą kosztować wielokrotnie więcej. wystarczy że np dana seria ma jakieś dodatkowe testy produkcjyjne/certyfikacje zrobione i już cena mega do gory. sami też produkujemy systemy, i jak ktoś chce np sprawdzenie/test w całym przedziale temperatur, płaci extra. sama produkcja i reszta niczym się nie różni, tylko sam test końcowy.
    musisz uwzględnić to, że QV potrafi jeździć powyżej 300km/h, choćby z tym moga wiązac się wyżdze wymogi co do materiałów użytych czy kontroli jakości. inna sprawa że wersje do QV to mniejsza produkcja (niszowy model), więc też cena tu może się różnić ze względu na mniejsze partie takich felg. kolejna sprawa jak zauważyłeś, jak ktoś ma QV to potencjalnie można go bardziej oskubać bo ma zasobniejszy portfel skoro kupił samochód który zapewne nie jest jego jedynym/codziennym wozidłem.

    PS, ogólnie to całkiem dobra cena za te felgi do Veloce, przy 159 cena za 18" podkowy to było coś 2300/szt i to pare lat temu.

    znasz rozmiary i ET felg do Stelvio? jak tak to wklej. sam jakbym mias Stelvio, to chyba kombinowałbym z dokupieniem felg 19" od Veloce bo strasznie mi się podobają.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  3. #163
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Ja biorę wlasnie do Stelvio 19x9 od Giuli V, początkowo chciałem nawet od Q, ale ta cena ....
    Jedno ASO nie chciało mi sprzedać (nie chaiało zarobić ) właśnie felg od Giuli, no bo są róznice .... najpierw mówili, że ET nie pasuje (okazało sie, że jest identyczne jak w innych felgach 17-19 do Stelvio), potem, że sa "dedykowane". No to się pytam, a co te dedykowanie daje, że tak nie pasują?
    No to zaczęli mówić, że może obciazenie nie pasuje. No to się pytam, jakie są ograniczenia w takim razie, to nie wiedzieli
    A prawda jest taka, że te felgi są bardzo mocarne, bo wersje QV ma tez felgi ultralekkie i tutaj faktycznie moze być problem. Ale akurat te modele, są bardzo masywne i te 60 kg róznicy miedzy Selvio a Giulia to pikuś.
    Zreszta prawda jest taka, że ludzie masowo kupują felgi zimowe na Allegro czy innych i gówno wiedzą o ich parametrach wytrzymałościowych.
    Generalnie [notranslate]Alfa[/notranslate] póki co nie oferuje własnych felg 19 na zimę pod oponę 255. Wszystkie felgi mniejsze niz 20 cali mają szerokość 8 cali pod 235, a ja tak wąskich nie chcę.
    Wiec jak nie kupię u nich, to będę musiał kupić jakieś "nonejmy" w innych serwisach. To już na serio wolę brac od Giuli.
    Generalnie wersja hard, to obecne felgi 20 cali nałożyc zimówki, a na wwiosnę kupić 20 cali już od Stelvio Q (rozmiary p 20x9 i tył 20x10, ale brałbym 4x 20x9)
    Tyle tylko, że te felgi kosztują obecnie 3780 zl/sztukę no i drugi minus, zimowe bym miał 20 cali, czyli tak średnio (cały rok uważać na dziury )

  4. #164
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    W mojej AR Stelvio standardowo mam 235/55 R19 i na lato to słabo wygląda ale zima myślę OK
    Na wiosnę szukam 20"!

  5. #165
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Nabyłem zimówy. Pozostaję na koniczynkach 19" na zimę i zakładam
    Michelin alpine pa4 z indeksem prędkości do 240 km/h.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  6. #166
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Panowie ja nie wiem ile dałem za czujniki, ale za fele od Giuli V (prawie idenczyczne jak Q)
    http://pertyn.com/wp-content/uploads...7/IMG_0206.jpg
    dałem 1500 zł (felga+czujnik) od sztuki, wiec nie jest źle za oryginały z ASO
    Założone będa na Stelvio pod koniec tygodnia to dam foty
    Szkoda tylko, że ET 34, a nie 31 lub jak Q przy 20 calach ma 29.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    W mojej AR Stelvio standardowo mam 235/55 R19 i na lato to słabo wygląda ale zima myślę OK
    Na wiosnę szukam 20"!
    Dokłądnie, a ludzie jeszcze chca 18 dawać w Stelvio Przy mocy 280 KM taki zestaw będzie wręcz pływał, bez sensu.
    Ja zdecydowałęm sie na 19 tylko dlatego, ze te flegi od Giuli V/Q sa w kolorze opon, więc nie bedzie aż tak bardzo widać balona
    A w pewnym sensie, nawet powiększy wizualnie koło jako całość (zwłaszcza, że nadkola tez sa czarne).
    Jak myślisz na lato o czarnych 20, to polecam:
    http://www.felgi.pl/felga/oz/leggera...-16v-awd-206kw
    (tylko nie wiem, czy nie są zbyt wylajtowane jak na Stelvio, zwąłszcza dla mocy 280-510 KM, jaki masz silnik?)
    Będą tez 20 dla Stelvio od modelu Q, ale ich obecne cena to prawie 3800 zł/szt., wiec na wiosnę moze spadną ponizej 4x3000 zł.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 13-11-2017 o 14:31

  7. #167
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Koledzy, ktoś może sprawdzić czy wchodzi wam tam paluch pomiedzy ramię felgi a żółtym zaciskiem? Mowa o felgach w Giluli Veloce.
    Wygląda ciasno, a ja w Stelvio tracę 3 mm (ET zmienia sie z 31 na 34). Kurcze, że bym dupy nie dał i ASO będzie miało rację

    Co prawda widziałem je już na Stelvio, ale moze dali dystans?

  8. #168
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    zawsze mozesz dac jakis dystans? bedzie lepiej wygladac a tak na czuja, to wydaje mi sie ze raczej nie bedzie problem. w alfach przy 4 tloczkowych Brembo zawsze jest luzu ze 3mm moze od ramion. w Stelvio (poza Q) z tego co gdzies widzialem w cenniku czy katalogu sa tarcze i zaciski takich samych rozmiarow jak w zwyklej Giuli (nawet nie powiekszone tarcze jak w Giuli Veloce) - najlepiej pogrzeb sobie troche w insturkcjach, katalogach, cenniku, potem moze w ePerze jeszcze porownaj numery czesci dla tarcz I zaciskow dla potwierdzenia. daj znac co uda Ci sie ustalic, no I pochwal sie fotkami jak juz zalozysz na swoje Stelvio.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #169
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    No 3 mm luzu mnie nie zadowala Patrzyłem teraz, to wchodzi mi tam cały palec z luzem w felgach z First Edition, czyli pewno jest tam ok 10 mm.
    No jak będzie coś nie tak, to będę brał dystans, mam nadzieję że ASO ma tam jakiś pod ręką na 3 mm choć.

  10. #170
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Azalgo
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Jelenia Góra
    Auto
    Giulia Veloce 2.0T
    Postów
    676

    Domyślnie

    Nie wiem czy coś z tego wywnioskujesz. Przód w Velce na koniczynkach.



    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Podobne wątki

  1. Felgi od Giulia QV 19" do 166tki?
    Utworzone przez Drefo w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-05-2017, 05:55
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 19:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory