Strona 112 z 143 PierwszyPierwszy ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,111 do 1,120 z 1425

Temat: Android Auto

  1. #1111
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    nie wiem, kilka minut się pobawiłem i wróciłem do roboty, teraz mała przerwka ale już lecę dalej. z resztą co za problem, są sloty do ładowania z tyłu tunelu, są pewnie i kable USB bez linii danych tylko do ładowania (albo sobie można dłubnąć i przeciąć).

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Shimmy Zobacz post
    Kurde, zmiana DPI brzmi jak ficzer, którego nie wiedziałem, że potrzebuję


    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    (pisałem w tej sprawie do Emila poprzez komunikator na indiegogo ale nie odpisał, napiszę mu maila jeszcze za jak nie odpisze)
    Rzuciłem temat na grupie fejsbukowej i ktoś już pytał:
    już się pytałem twórcy tego rozwiązania i niestety nie rozwiązuje problemu loga androida/braku wsparcia pełnego ekranu
    Więc jeśli radio nie udostepni większej przestrzeni to nawet magia AAWireless nie pomoże...
    Tak, ja z DPI korzystałem jak było stare AAGateway, miałem to właśnie przeskalowane - wtedy nei było jeszcze tego dual screena i przy mocniejszym pomniejszeniu dalej wygląd był pojedynczego okna (bez duala). Niestety z nowymi androidami to AAGateway przestał działać i musiałem wrócić do kabla na 1.5 roku.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #1112
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Po cichu liczyłem, że ten gadżet rozwiąże problem pełnego ekranu dla AA. Programiści w Alfie się popisali - nie ma co. Na sztywno umieścili placeholdera z obrazkiem, co by ułatwić sobie zadanie proporcji ekranu...
    Tak się zastanawiam - Carplay jest dostępny w fullscreen, więc może jakby to urządzenie udawało Apple, a nie Android to mielibyśmy wtedy cały ekran?!
    Pozdro,
    Bartas

  3. #1113
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    Też po cichu liczyłem, ale to nie jest odosobniony problem, tak jest w wielu markach które mają szersze ekrany. Tego nie pisza programiści z FCA tylko zewnętrzna firma, soft naszych ETMów był pisany w niemczech, firma która robi też dla innych producentów.

    Ciekawy pomysł z konwersją AA/ACP, ale to nie takie hop siup. To co jest teraz to wg Emila parę lini kodu (przynajmniej jeśli chodzi o samo rzutowanie, bez ustawień, updatów itp które dodał)- on po prostu przekierowuje stream danych bezpośrednio, nie modyfikuje go - tak więc to ETM z telefonem gadają a on jest tylko takim repeaterem po drodze, praktycznie przeźroczystym. To co Ty proponujesz to byłaby masakra napisać podejżewam.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  4. #1114
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], a jak wrażenia po kilku dniach użytkowania? Czy podpinałeś telefon do ładowania?

  5. #1115
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    wszystko spoko. ladowac sie da i z portow podlokietnika/pod panelem klimy ale jak podlaczysz juz po ustanowieniu polaczenia aa przez aawireless. jesli zrobisz przed to pojdzie po kablu (u mnie inna skala ekranu) a jakbys rozpial to nie przelaczy na aawireless - wtedy trzeba odpinac na chwile samo aawireless z usb
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  6. #1116
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    [MENTION=20089]epsonix[/MENTION], wygląda rzeczywiście spoko. Dziękuję za info

  7. #1117
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    A jak wygląda połączenie przez wifi? Jest tak jak we wszystkich urządzeniach, czyli trzeba połączyć telefon ręcznie do sieci postawionej przez aawireless i wifi jest wtedy "zajęte", czy odbywa się to jakoś w tle i dalej można korzystać z internetu przez wifi jeśli jest się w zasięgu?

  8. #1118
    Użytkownik Rowerzysta Avatar So What!
    Dołączył
    11 2019
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Było Subaru Legacy 3.0R, jest Giulia Veloce
    Postów
    338

    Domyślnie

    [MENTION=81906]vincent[/MENTION], wygląda na to, że samo połączenie odbywa się automatycznie.
    https://www.youtube.com/watch?v=cGtEazKAWsA
    Do reszty się nie wypowiem.

  9. #1119
    Użytkownik Rowerzysta Avatar vincent
    Dołączył
    03 2019
    Mieszka w
    Trójmiasto
    Auto
    Giulia Super 2018
    Postów
    265

    Domyślnie

    Cytat Napisał So What! Zobacz post
    [MENTION=81906]vincent[/MENTION], wygląda na to, że samo połączenie odbywa się automatycznie.
    https://www.youtube.com/watch?v=cGtEazKAWsA
    Do reszty się nie wypowiem.
    Dzięki, ale na tym filmie coś mi się wydaje że raz zostało to skonfigurowane i automatycznie łączy się dopiero po tym. Obawiam się po prostu jednej sytuacji - mam pod domem jeszcze zasięg wifi, wsiadam do auta i teraz pytanie - czy automatycznie połączy się z wifi AA, czy zostanie w wifi domowym, a z AA połączy się dopiero jak odjadę. Czy może mogą działać oba połączenia jednocześnie?

  10. #1120
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,002

    Domyślnie

    raz muszisz skonfigurować, wybierasz device z którym ma się łączyć. apka na telefonie dba o sprawy. u mnie jest zasięg domowej WiFi w garażu, otwieram np bagażnik bo jeszcze coś pakuję, to w alfie daje na jakiś czas zasilanie na USB, więc zdąży się zbootować AAWireless, to jak odpalam auto już mi dzisiaj rzuciło od razu AA jak tylko wsiadłem do auta. fajnie.
    ale, 2x zdarzyło mi się że nie szedł mi dźwięk ze spotify, skończyło a po przejściu radio znów media i odpalenie źródła AA dźwięk leciał z komórki zamiast z samochodu. odpięcie AAWireless i podpięcie załatwiło sprawę. nie wiem czy auto się gubi, czy sam AA, czy na to wpływ ma AAWireless. poobserwuję i najwyżej zaraportuję do Emila. Pamiętam że był czas, że po kablu jaja z dźwiękiem tego typu mi się robiły, ale potem to zniknęło, tak jakby jakiś update samego AA to poprawił (bo akurat występowało na wszystkich firmwarach radia jakie miałem MV080, MV080 i MV090, i na 2 komórkach jakich używałem - jednej do dziś)

    dzisiaj mieli wypuścić już kolejny update, więc też trzeba liczyć że jakieś niuansiki raprotowane przez klientów uda im się poprawić.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

Podobne wątki

  1. 159 - nawigacja Android
    Utworzone przez Alf_ w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 24-11-2019, 08:34
  2. 2 din na Android do 159
    Utworzone przez dexster w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-09-2015, 23:37
  3. Radio Android etc.
    Utworzone przez Teddy84 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-09-2013, 19:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory