Strona 102 z 354 PierwszyPierwszy ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112152202 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,011 do 1,020 z 3535

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1011
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    Dlatego najlepiej wyłączać SS od razu po wejściu do auta. Wyrobić sobie nawyk a docelowo w ogóle to wyłączyć u jakiegoś magika.
    Start&Stop ma za zadanie ograniczyć emisję dwutlenku węgla i szkodliwych tlenków azotu, których dwulitrowy silnik z bezpośrednim wtryskiem emituje bardzo dużo. Po co niepotrzebnie zatruwać przechodniów , czekając na zielone światło. Wyłączając ten system z automatu nie narzekajcie później na smog w mieście i babcie palące śmieciami w piecu, bo sami nie jesteście lepsi.
    O gaszenie zimnego silnika nie ma się co martwić, jeździłem jakiś czas temu Seatem Arona z TSI i tam silnik gasł nawet po nocnym postoju na mrozie po dosłownie 100 metrach, w Giulietcie nie do pomyślenia. Widocznie w nowszych wersjach S&S to norma.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #1012
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    nie narzekajcie później na smog w mieście i
    Jak zwykle samochody #1 winowajca smogu. Dziwne że smog się nasila w sezonie grzewczym na obrzeżach miast. Przypadek. Tam jest najwięcej samochodów? W lecie jest 15% normy a w zimie 600%. Wszyscy nagle wyciągnęli samochody? Nikt nie jeździ w lato i na wakacje? No ale to najwygodniejsza grupa do wskazania i tym bardziej opodatkowania. Tu są pieniądze a źródło smogu jest gdzie indziej.

    Jeśli chodzi o S&S to raczej przesuwa emisję na produkcję i potem serwis a nie ogranicza w całości. Tak samo jak samochody elektryczne 0 emisji. Tylko elektrowni węglowych i kosztów transportu energii, produkcji ładowarek, ogniw, utylizacji, żywotności, jazdy bez sensu tylko po to żeby doładować to już nikt nie liczy.

    Tak samo jak ekologia z dieselgate. Na placach stoją hektary dobrych i prawie nowych samochodów i gniją tylko dlatego, że w tabelce się nie zmieściły. Teraz trzeba wyprodukować nowe. Super ekologia.

    Ekologię można robić ale z głową. Tam gdzie jednak wchodzą duże pieniądze to zdrowy rozsądek jest na 2 miejscu.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  3. #1013
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Wiadomo, że najbardziej ekologicznie byłoby jeździć rowerem po mieście ale w zimę trudno do tego namawiać.
    Jeśli już obawiasz się o poniesione szkody w środowisku, żeby wyposażyć Twoją Giulię w S&S, to teraz musisz parę lat pojeździć z aktywnym systemem, żeby jakoś to zbilansować


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #1014
    Użytkownik Rowerzysta Avatar moosiak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia
    Postów
    253

    Domyślnie

    Wyłączenie silnika na 10 sekund nie spowoduje, że przemysł, transport morski, lotnictwo nagle nie będą dodawać od siebie syfu. Czy choćby te gospodarstwa domowe gdzie pali się nieumiejętnie węglem lub czasami nawet nie węglem.
    Start stop ma za zadanie pomóc osiągnąć wyolbrzymione do granic niemożliwości normy emisji spalin. Tyle. Chodzi o pieniądze, a nie o ekologie.

    Twój seat arona mógł się wyłączać po 100 metrach, ale myślisz, że temperatura wewnątrz komory spalania w ogóle była wystarczająca? Ile pali seat arona 1.2 przez pierwsze 20 minut jazdy na zimnym silniku?
    Wiesz na jakiej zasadzie projektuje się tłoki w silnikach spalinowych? Jak potrzebne jest osiągnięcie filmu olejowego?
    Potem taki małolitrażowy pierdek klęka przed 200 kkm przebiegu i trzeba zrobić nowy co już nie wpisuje się w ekologiczną wizje świata XXI wieku.

  5. #1015
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał stunt_rider Zobacz post
    Panowie, jest guzik, ktory wylacza to ( ustrojstwo wg mnie nie potrzebne) ale trzeba z tym zyc czekam niecierpliwie na swoje spelnienie marzen a w miedzyczasie czytam co tu sie pojawia i zaczynaja mnie przerazac te " usterki " , niczym nigdy nie jezdzilem co tak sie niesamowicie prowadzi, auto bajka i te wszystkie pierdoly wkolo znikaja przy calosci. Trzeba cieszyc sie i czerpac przyjemnosc z jazdym tymi autami. Ot takie moje skromne zdanie
    Dokładnie! Sam się czasem łapię na tym że narzekam, bo jednak czekanie 2 miesięcy aż serwis Ci ogarnie odpadniętą klapeczkę - osłonkę od spryskiwaczy reflektorów, a Ty jeździsz z dziurą w zderzaku (teraz już dwiema), to trochę przesada. Jednak poza tym jeżdżę dużo więcej niż normalnie bo chce się jeździć i micha się cieszy za każdym razem jak jadę czy nawet patrzę na to cudo

    Weźmy też poprawkę, że większość użytkowników pisze jak jest źle, a nie kiedy jest dobrze. Summa summarum - ja jestem 100% zadowolony z decyzji zakupu i drugi raz podjąłbym taką samą.

  6. #1016
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Alfa Romeo ;)
    Postów
    644

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Dokładnie! Sam się czasem łapię na tym że narzekam, bo jednak czekanie 2 miesięcy aż serwis Ci ogarnie odpadniętą klapeczkę - osłonkę od spryskiwaczy reflektorów, a Ty jeździsz z dziurą w zderzaku (teraz już dwiema), to trochę przesada. Jednak poza tym jeżdżę dużo więcej niż normalnie bo chce się jeździć i micha się cieszy za każdym razem jak jadę czy nawet patrzę na to cudo

    Weźmy też poprawkę, że większość użytkowników pisze jak jest źle, a nie kiedy jest dobrze. Summa summarum - ja jestem 100% zadowolony z decyzji zakupu i drugi raz podjąłbym taką samą.
    Tak dokładnie jak nic się nie dzieje to się nie pisze.

    U mnie jak do tej pory auto do serwisu trafiło raz - zbierała się woda pod dywanikiem kierowcy. Okazało się, że jakieś odprowadzenie wilgoci z klimatyzacji było fabrycznie źle osadzone.

    Tak przy okazji widuję coraz więcej Giulii na ulicach, ostatnio jechałem za białą Veloce we Wrocławiu

  7. #1017
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał moosiak Zobacz post
    Wyłączenie silnika na 10 sekund nie spowoduje, że przemysł, transport morski, lotnictwo nagle nie będą dodawać od siebie syfu. Czy choćby te gospodarstwa domowe gdzie pali się nieumiejętnie węglem lub czasami nawet nie węglem.
    Start stop ma za zadanie pomóc osiągnąć wyolbrzymione do granic niemożliwości normy emisji spalin. Tyle. Chodzi o pieniądze, a nie o ekologie.

    Twój seat arona mógł się wyłączać po 100 metrach, ale myślisz, że temperatura wewnątrz komory spalania w ogóle była wystarczająca? Ile pali seat arona 1.2 przez pierwsze 20 minut jazdy na zimnym silniku?
    Wiesz na jakiej zasadzie projektuje się tłoki w silnikach spalinowych? Jak potrzebne jest osiągnięcie filmu olejowego?
    Potem taki małolitrażowy pierdek klęka przed 200 kkm przebiegu i trzeba zrobić nowy co już nie wpisuje się w ekologiczną wizje świata XXI wieku.
    Silnik który nie pracuje, nie zatruwa środowiska i to jest istota S&S. System ten nie spowoduje spadku emisji o połowę ale ziarko do ziarka...
    Co do TSI to rozumiem, że masz niemieckich inżynierów za głupców, że ustalili tak wczesne załączenie systemu, nie czekając na rozgrzanie silnika... Nie wiem czy masz rację. Jakby to był mój samochód a nie wypożyczony , to bym wyłączał ten system, dopóki silnik się nie nagrzeje. Potem bym go oczywiście uruchamiał , tym bardziej, że w Aronie pracował bardzo przyjemnie, szybko i płynnie.



    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  8. #1018
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał jml Zobacz post
    Weźmy też poprawkę, że większość użytkowników pisze jak jest źle, a nie kiedy jest dobrze.
    Jest osobny wątek do zachwalania Sam go założyłem. Zapraszam.
    Może dodaj coś zamiast "narzekać że się narzeka"
    http://www.forum.alfaholicy.org/giul...em_giulie.html

    Najbardziej ekologiczne globalnie są np w124 lub stare beczki. Jeżdżą do dziś. Naprawa jest prosta i robi ją każdy podstawowymi narzędziami. Nie trzeba wymieniać całych modułów i sprowadzać przez pół świata z chin (transport też zatruwa środowisko). Palą więcej niż nowoczesne "eko" silniki ale sumarycznie są bardziej ekologiczne niż hybryda w gazie No ale na nich się nie zarobi.

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    System ten nie spowoduje spadku emisji o połowę ale ziarko do ziarka...
    Chyba złotówka do złotówki

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Co do TSI to rozumiem, że masz niemieckich inżynierów za głupców,
    Jak wyszło z Niemieckimi inżynierami to najlepiej pokazało dieselgate
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #1019
    Użytkownik Rowerzysta Avatar uTvo0
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta (2013-2018) 1,4 TB 170 KM, Giulia Veloce (2018)
    Postów
    301

    Domyślnie

    Bzdura z tym założeniem że zezłomowanie auta jest mniej ekologiczne niż tolerowanie starych kopciuchów.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

  10. #1020
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Cytat Napisał uTvo0 Zobacz post
    Bzdura z tym założeniem że zezłomowanie auta jest mniej ekologiczne niż tolerowanie starych kopciuchów.
    A koszty produkcji od wydobycia surowców, produkcję po transport do salonów. Koszty projektu nowego modelu. Testy. Marketing. To wszystko darmo? To realne zużycie zasobów. Tak jest przy każdej nowej rzeczy. Stara już jest i wystarczy tylko korzystać.
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory