Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1901
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    W którym ASO próbowałeś to zgłaszać? Ja spróbuję w Krakowie jak się sytuacja uspokoi trochę. Rozbiórka deski rozdzielczej odpada w moim wypadku, nie zgodziłbym się chyba w obawie przed późniejszym spasowaniem
    W Krakowie

  2. #1902
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekw Zobacz post
    W Krakowie
    to u mnie pewnie też zaproponują takie rozwiązanie. Robiłeś coś żeby to naprawić sam? Ja tylko zamykam te wyloty z tyłu przekręcając je żeby ciepło nie szło ciągle z tyłu.

  3. #1903
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    to u mnie pewnie też zaproponują takie rozwiązanie. Robiłeś coś żeby to naprawić sam? Ja tylko zamykam te wyloty z tyłu przekręcając je żeby ciepło nie szło ciągle z tyłu.
    Muszą to naprawić. Nie wyobrażam sobie w lato bez klimy z tyłu. U mnie to dopiero po roku przestało działać, na początku było OK.

  4. #1904
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio
    Postów
    854

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekw Zobacz post
    Muszą to naprawić. Nie wyobrażam sobie w lato bez klimy z tyłu. U mnie to dopiero po roku przestało działać, na początku było OK.
    Ale które ASO w Krakowie? Zasada czy inter auto?

    Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

  5. #1905
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał niegowic Zobacz post
    Ale które ASO w Krakowie? Zasada czy inter auto?
    Inter Auto nie ma chyba uprawnień do robienia oficjalnych przeglądów na Alfie, więc zakładam że Zasada.

  6. #1906
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Inter Auto nie ma chyba uprawnień do robienia oficjalnych przeglądów na Alfie, więc zakładam że Zasada.
    Dokładnie.
    A poza tym nawet gdyby Inter Auto miało autoryzację to nie chciałbym mieć z nimi nic wspólnego.

  7. #1907
    Użytkownik Świeżak Avatar median09
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków/Bielsko-Biała
    Auto
    AR Giulia Veloce TBi Q4 2017r.
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomekw Zobacz post
    Dokładnie.
    A poza tym nawet gdyby Inter Auto miało autoryzację to nie chciałbym mieć z nimi nic wspólnego.
    Fuszerke odstawiają? ASO u Zasady w sumie pozytywnie oceniam. Jak dotąd ponaprawiali mi wszystko co się działo w samochodzie bez zbywania.

  8. #1908
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Auto
    Giuia Veloce
    Postów
    41

    Domyślnie

    Cytat Napisał median09 Zobacz post
    Fuszerke odstawiają? ASO u Zasady w sumie pozytywnie oceniam. Jak dotąd ponaprawiali mi wszystko co się działo w samochodzie bez zbywania.
    Mnie też. A Inter Auto to chyba najgorszy serwis w Krakowie. Serwisowałem tam kiedyś 159, moja żona Opla. Z firmy też próbowaliśmy Ople serwisować. Fuszerka goni fuszerkę. Nie polecam. Dobrze że im zabrali autoryzację Alfy, ale dziwię że że mają Fiata, Opla i chyba Skody. Nie znam osoby, która byłaby zadowolona z ich usług.
    Zresztą co się dziwić jak ludzie sami piszą jak tam wygląda praca: https://www.gowork.pl/opinie_czytaj,93566

  9. #1909
    Użytkownik Świeżak Avatar TSnioch
    Dołączył
    04 2018
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio 2.2 JTDM 210KM Super
    Postów
    75

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Wracając do "niskiego cisnienia oleju"...
    Najpierw aso wymieniło czujnik oleju - nie pomogło
    Potem po konsultacji z Alfą podjęto decyzję o wymianie pompy oleju - pomogło na tyle, że kominikat się już nie pojawia. Pytanie czy w między czasie nie ucierpiały inne podzepspoły
    Panowie w nawiązaniu do tematu wymiany pompy oleju, w związku, że gwarancja mi się kończy w lipcu, zapytałem jak to będzie wyglącać po jej upływie, jeśli coś się znowu zacznie z tym dziać. Serwis odpowiedział krótko, że gwarancja się kończy i zostaję z tematem sam, nie ma nowej gwarancji na nowe części etc. Zapytałem więc na Infolini i zgłosiłem, że to jednak duża niepewność dla użytkownika auta i brak zaufania do marki ponieważ musiałem również jechać na ponowne uszczelnianie słupka A - pomimo, że byłem na akcjii - w Alpach podczas deszczu pojawiła się woda na butach Żony.
    Koniec końców Alfa zaproponowała roczne przedłużenie gwarancji gratis, a że ja i tak się zastanawiałem nad pakietem dwuletnim to poprosiłem o ofertę na kolejny rok. W sumie bez problemu dali drugi rok za 400 Franków.
    Wydaje mi się, że trzeba zgłaszać swoje obawy na infolinii i oni bez problemu robią specjalne ceny na przedłużenie gwarancji.

  10. #1910
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2017
    Auto
    2017 Giulia 2.0 RWD
    Postów
    205

    Domyślnie

    Cytat Napisał TSnioch Zobacz post
    Zapytałem więc na Infolini i zgłosiłem, że to jednak duża niepewność dla użytkownika auta i brak zaufania do marki ponieważ musiałem również jechać na ponowne uszczelnianie słupka A - pomimo, że byłem na akcjii - w Alpach podczas deszczu pojawiła się woda na butach Żony.
    To ciekawe. Co dokładnie wymagało uszczelnienia? W moim egzemplarzu zatkał się odpływ klimatyzacji. Także powodował zalewanie nóg pasażera. Usterka została naprawiona w ASO, ale jest potencjalnie dość niebezpieczna i kosztowana. Szczególnie po gwarancji. Pod nogami pasażera znajduje się przecież BCM, bezpieczniki, wtyczki i metry kabli.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory