Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1931
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomand Zobacz post
    Ja tego nie neguję, nie wiem dlaczego tak to rozwiązali nie znam założeń, ja napisałem w kontekście uszkodzonego lusterka tylko tyle, że wszystko może się popsuć i nie ma znaczenia marka i cena.
    też tak twierdzę, napisałem nawet ostatnio że oceniając jakość/producentów np złącz/komponentów nie można mieć żadnych zastrzeżeń - same topowe firmy i elementy.
    problem byłby gdyby auto psuło się non stop, a kolega który się skarżył 1.5 roku jeździł i mu lusterko teraz wyszło - moze się zdarzyć. póki jest to pojedynczy przypadek to naprawić, szczególnie że auto jeszcze chyba na gwarancji.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #1932
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Masz rację ale Twoja teoria dotyczy innych marek , w przypadku Alfy jeśli dojdzie do takiej awarii to oznacza, że to początek nadchodzącej fali niekończących się problemów... w innych wozach to tylko zbieg okoliczności lub drobna usterka


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  3. #1933
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 206kW Q4 Super
    Postów
    21

    Domyślnie

    Możecie mieć rację Panowie. Dziś rano zauważyłem, że nie działa ogrzewanie tylnej szyby. Natomiast dzień wcześniej, był lód tylko na jednym lusterku (tak akurat lało, sypało i zamarzało). Nie zwróciłem na to uwagi, myślałem, że jedno puściło, a drugie nie. Ja mam to autko od początku lutego i jeszcze się poznajemy Bezpiecznik tylnej szyby jest ok, to sprawdziłem. Jeżeli w obecnej sytuacji w kraju poruszam się tylko do pracy i z powrotem, to powinienem doładować aku? No i sory za zamieszanie, ale chyba po to są fora. Piwo dla wszystkich.

  4. #1934
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Jednak wyświetla się komunikat o słabym naładowaniu akumulatora. Tydzień stała w garażu komunikat się pojawił ale odpaliła. Co by było za dwa, trzy dni nie wiem i nie wiem czy miała by "siłę" wyświetlić komunikat.

  5. #1935
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Kolego [MENTION=85200]dziuba[/MENTION] ogólnie w taki sposób użytkując chyba każde nowe auto dobrze co jakiś czas doladowac akumulator to na pewno. Na pewno dezaktywac start/stop albo nabyć od kolegi epsonix moduł. Jak masz auto od niedawna to może po prostu nie było doładowane przy sprzedaży i stało jakiś czas na placu. Ja miałem pad Aku po jakimś miesiącu od zakupu. Od tamtej pory a to już rok, po porządnym naładowaniu nie miałem problemu. Pozdrawiam

  6. #1936
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Potwierdzam to co pisze [MENTION=81445]Kurynio[/MENTION], naładuj porządnie akumulator i śmigaj, aby Cię nie spotkało to co mnie, czyli "blackout acu".
    Co do zasady, inteligentne ładowanie to wielka niedoróbka w Giuliach/Stelviach, kolega [MENTION=20089]epsonix[/MENTION] pracuje nad tym i oby jak najszybciej coś z tym zrobić.

    Wbrew logice, problem z ładowaniem jest na długich trasach, gdzie "inteligentna logika" zapomni doładować akumulatora, a my kończymy podróż i kończy się tym co mi się wydarzyło. Przy małych przebiegach aku jest ładowany niemalże ciągle, dla sprawdzenia mały voltomierz do gniazda zapalniczki i wszystko jasne.

  7. #1937
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2020
    Auto
    Stelvio 2.0 206kW Q4 Super
    Postów
    21

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Kolego [MENTION=85200]dziuba[/MENTION] ogólnie w taki sposób użytkując chyba każde nowe auto dobrze co jakiś czas doladowac akumulator to na pewno. Na pewno dezaktywac start/stop albo nabyć od kolegi epsonix moduł. Jak masz auto od niedawna to może po prostu nie było doładowane przy sprzedaży i stało jakiś czas na placu. Ja miałem pad Aku po jakimś miesiącu od zakupu. Od tamtej pory a to już rok, po porządnym naładowaniu nie miałem problemu. Pozdrawiam
    Dziękuję za te cenne uwagi. Faktycznie auto stało na placu i to bardzo długo (od sierpnia do lutego). Mogli nie doładować tak jak trzeba. Dziś rano (-10) również nie grzały lusterka oraz szyba. Włączę na dzień do ładowania.

  8. #1938
    Użytkownik Znawca Avatar Żuczek
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta MA170 KM
    Postów
    1,801

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Kolego [MENTION=85200]dziuba[/MENTION] ogólnie w taki sposób użytkując chyba każde nowe auto dobrze co jakiś czas doladowac akumulator to na pewno. Na pewno dezaktywac start/stop albo nabyć od kolegi epsonix moduł.
    Przecież start/stop nie załączy się jak akumulator nie jest dobrze naładowany to po co go wyłączać. Jak działa poprawnie to znaczy, że wszystko Ok z aku a my przy okazji obniżamy emisje CO2 i mniej zatruwamy powietrze w mieście.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #1939
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał Żuczek Zobacz post
    Przecież start/stop nie załączy się jak akumulator nie jest dobrze naładowany to po co go wyłączać. Jak działa poprawnie to znaczy, że wszystko Ok z aku a my przy okazji obniżamy emisje CO2 i mniej zatruwamy powietrze w mieście.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    tłumaczyłem wiele razy, jeszcze raz w skrócie. chodzi o zbudowanie zapasu. jeśli korzystasz ze S&S to go roztrwonisz (66% naładowania to próg). przeciętny zjadacz chleba jeżdżący Giulia nie robi tylko dłuższych przejazdów, jeździ częściej lokalnie, często krótkie odcinki itp. raz na czas za to zrobi mniejszą lub większą traskę. to po co ma oscylować ok 65-70% naładowania aku (S&S, światła/radio itp na postoju trwonią zapas szybko), jak może 75-80%, zawsze to ok 10% więcej. niestety wiele więcej to nie da się wyjść w tym aucie ze względu na tzw "inteligenty alternator" (ja nazywam go debilnym ładowaniem),który powyżej 75% zaczyna kombinować z ładowaniem a powyżej 85% ładuje już tylko przy hamowaniu! przyjeżdżali do mnie koledzy którzy jeżdżą tygodniowo 1-2 tys km (praca w delegacjach), najlepszy wynik jaki widziałem na wjeździe do garażu to było bodajże 83% wg IBS -zawsze pierwsza rzecz jaką robie po wjeździe auta do mnie to przegląd po kilku kompach (min wersje firmwarów/błędy), pierwsze BCM i sprawdzam IBS żeby wiedzieć że mogę spokojnie pogrzebać w sprawnym aucie i z zapasem aku (albo że podpinam prostownik). z durnum łądowaniem będę walczył, mam już części na prototyp, trochę logów, ale teraz niańczę synka bo przedszkole zamknięte, do tego technik do mnie nie przychodzi więc wszystko na mojej głowie w firmie.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #1940
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale systemy start and stop dysponują własną baterią i czasem odmawiają działania jeśli takowa nie jest podładowana.

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory