Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #1961
    walgreen
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    Bateria jest jedna wspólna dla wszystkich systemów a start&stop jest pierwszym systemem, który nie jest aktywowany przy niedoładowanej baterii dlatego ja go czasem używam do diagnostyki stanu naładowania baterii (pozwalam mu się włączyć np. na światłach, na których wiem, że dłużej postoję).
    Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że stwierdzenie sugerujące, że od S&S może się rozładowywać główny akumulator, a co za tym idzie wyłączanie S&S wydłuża żywotność akumulatora, jest nie do końca zgodne z prawdą.
    Co do chłodzenia/smarowania to nie wydaje mi się, żeby przez 30 sekund postoju olej stracił na tyle temperatury, aby miało to jakikolwiek wpływ na turbinę. Bardziej trzeba uważać, żeby jej nie pałować na zimnym.

    Rozumiem, że wszyscy lubimy dopieszczać nasze Giulie różnymi gadżetami, ale może lepiej nie dokładać do tego aż tak wielkiej ideologii?

  2. #1962
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał walgreen Zobacz post
    Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że stwierdzenie sugerujące, że od S&S może się rozładowywać główny akumulator, a co za tym idzie wyłączanie S&S wydłuża żywotność akumulatora, jest nie do końca zgodne z prawdą.
    Dlaczego nie? Stojąc w korku przy wyłączonym silniku wszystko idzie z aku (klima, radio, oświetlenie, itp) - zjada go migiem. Potem znowu ładowanie i kolejny postój, itd. itp. Z wyłączonym S&S nie ma takich wahań.

    Oczywiste jest, że S&S wymyślone było pod normy. Tak samo z GPF - co z tego, że spalanie wzrosło (bo paliwo musi być dawkowane przez cały czas, żeby podtrzymać temp. filtra, nawet przy hamowaniu silnikiem), jak udało się obniżyć emisję o 1% - sukces...! To jest tylko biznes, na którym kręci się miliardy. Skąd ten smog ostatnio, skoro w miastach pusto?
    Stany, Chiny, czy Indie nic sobie nie robią z eko, tam jest największy syf - ale to tylko Europa śrubuje normy, które czasem przynoszą więcej szkód niż pożytku.
    Pozdro,
    Bartas

  3. #1963
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Oczywiste jest, że S&S wymyślone było pod normy. Tak samo z GPF - co z tego, że spalanie wzrosło (bo paliwo musi być dawkowane przez cały czas, żeby podtrzymać temp. filtra, nawet przy hamowaniu silnikiem), jak udało się obniżyć emisję o 1% - sukces...! To jest tylko biznes, na którym kręci się miliardy. Skąd ten smog ostatnio, skoro w miastach pusto?
    Stany, Chiny, czy Indie nic sobie nie robią z eko, tam jest największy syf - ale to tylko Europa śrubuje normy, które czasem przynoszą więcej szkód niż pożytku.
    +1
    dokładnie tak to wygląda...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  4. #1964
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirekmiras Zobacz post
    [MENTION=34131]Dareek[/MENTION], ale Ty chyba takich cyrków nie miałeś w Julce, jakie są w Giuliach?
    oczywiście że nie bo od pierwszego dnia to gówno było wyłączone- podobnie nie mam kłopotów w Stelvio jak i kumpel w Giulii dzięki S&S - Giulia jeszcze gorzej ma bo stoi 2 tygodnie (właściciel pracuje 2 tyg w miesiącu za granicą) i potem jeździ po mieście tylko po mieście- auto nie zgłasza żadnych niedomagań - można można.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał bartas82 Zobacz post
    Dlaczego nie? Stojąc w korku przy wyłączonym silniku wszystko idzie z aku (klima, radio, oświetlenie, itp) - zjada go migiem. Potem znowu ładowanie i kolejny postój, itd. itp. Z wyłączonym S&S nie ma takich wahań.

    Oczywiste jest, że S&S wymyślone było pod normy. Tak samo z GPF - co z tego, że spalanie wzrosło (bo paliwo musi być dawkowane przez cały czas, żeby podtrzymać temp. filtra, nawet przy hamowaniu silnikiem), jak udało się obniżyć emisję o 1% - sukces...! To jest tylko biznes, na którym kręci się miliardy. Skąd ten smog ostatnio, skoro w miastach pusto?
    Stany, Chiny, czy Indie nic sobie nie robią z eko, tam jest największy syf - ale to tylko Europa śrubuje normy, które czasem przynoszą więcej szkód niż pożytku.
    ładowanie aku to nie jest jakaś wielka technologia - nie trzeba studiów aby wiedzieć że kilka rozruchów pod rzad aku nie ma szans się naładować na tyle aby takie rozładowanie zrekompensować. Fizyka na poziomie podstawowym.

  5. #1965
    Użytkownik Świeżak Avatar POl
    Dołączył
    08 2019
    Mieszka w
    zDolny Śląsk
    Auto
    Stelvio 2.0 280HP
    Postów
    96

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    jesteś aż za mocno po mojej stronie skrytykuje CIę więc trochę haha. jeśli miałeś cały czas 14.3V w trasie to ja CI więcej nie będę wyciskał z urządzenia poprawiającego ładowanie - ja chcę żeby te14.3V było cały czas (no chyba że coś jest nie tak z aku i np temperatura na IBS wzrośnie). miałeś na pewno aku naładowny niżej niż 75% wg IBS (ile na starcie to nie zgadnę - może miałęś 25%?). 12.3V to tez nie jest 30-40% a raczej bliżej 50%. Też pytanie kiedy mierzyłeś, w jakich warunkach - tu trzeba mierzyć aku nieobciążony żeby tak na oko ocenić stopień naładowania aku (na oko to chłop zmarł, ale to inny temat) - chodzi o to że jak np świeżo otworzysz auto, już kompy startują różne, wtedy masz stan jakiegoś umiarkowanego obciążenia. moja wypracowana metoda to otworzyć bagażnik, zamknąć auto (czujniki objętościowe zdeaktywowane, w moim alarmie Mopar to podwójne wł/wył stacyjki) i wtedy poczekać 0.5h dopiero mierzyć na aku - inaczej - świeżo po jeździe pokaże wyszcze napięcie (no chybaże pompa elektryczna obwodu IC pracuje to niższe) a zaś po postoju jak włączą się odbiorniki ot niższe.
    Krytyki się nie boję - ona nas tylko umacnia, mylić się rzecz ludzka. Nie w tym sedno. Pomiary dokonywałem, po odczekaniu kilkuminutowym, kiedy już wszystko się powyłączało tak, że są wiarygodne.
    Dzisiaj odwiedziłem niezależną firmę zajmującą się akumulatorami celem wykonania testu i tak 6 miesięczny akumulator z nominalnego prądu rozruchowego 850A posiada zaledwie 581A, czyli jest dead, do wymiany.
    Ot nasze inteligentne ładowanie.

  6. #1966
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Klonek
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    159 2.0 JTDm
    Postów
    878

    Domyślnie

    Cytat Napisał POl Zobacz post
    Dzisiaj odwiedziłem niezależną firmę zajmującą się akumulatorami celem wykonania testu i tak 6 miesięczny akumulator z nominalnego prądu rozruchowego 850A posiada zaledwie 581A, czyli jest dead, do wymiany.
    Ot nasze inteligentne ładowanie.
    A jak oni to zmierzyli? Aby to dobrze zmierzyć, to byś musiał mieć akumulator naładowany na maxa. I dopiero dokonać pomiaru.
    A był tak naładowany? Bo to, że system w Giulii nie naładował, to nie oznacza, że aku jest już do wymiany.
    Testery pokazują orientacyjnie i jak aku nie jest naładowany, to mogą pokazać, że nadaje się już do wymiany. Gdzie po jego doładowaniu pokażą co innego.

    Jeśli nie miałeś naładowanego na full, to spróbuj doładować prostownikiem czy ladowarką i dopiero to zmierzyć.

  7. #1967
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Moja Stefcia praktycznie rok stała u dealera, bo kupiłem ją 11 miesięcy po dacie produkcji. Zaliczyła całkowity blackout 3 dni po przywiezieniu jej do domu (trasa Opole-Kraków). Po naładowaniu przez ostatnie 9 miesięcy nie robi żadnych problemów, a jednak S&S w lecie włączył się zaledwie kilka razy, a od października może raz. Nawet w ciepłe dni mu się nie zdarza. Co tydzień, dwa, doładowuję aku do pełna c-tekiem. Czyli albo aku jest padnięty albo S&S.

  8. #1968
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    AR Giulietta 1.4 TB Sport + LPG Tartarini EVO 01
    Postów
    1,106

    Domyślnie

    No to jest wstyd. W aucie za 200 tys. doładowywać aku co tydzień, dwa to jakaś paranoja... Sami powiedzcie. To jest ewidentnie skopane konstrukcyjnie. Przedobrzyli. Nie znam żadnego innego auta, w jakiejkolwiek cenie, żeby trzeba było w ogóle zastanawiać się czy aku jest ok.

  9. #1969
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał XJ6 Zobacz post
    No to jest wstyd. W aucie za 200 tys. doładowywać aku co tydzień, dwa to jakaś paranoja... Sami powiedzcie. To jest ewidentnie skopane konstrukcyjnie. Przedobrzyli. Nie znam żadnego innego auta, w jakiejkolwiek cenie, żeby trzeba było w ogóle zastanawiać się czy aku jest ok.
    To akurat prawda. Mam tez 7-letniego Forda smaxa 240KM w benzynie. Teraz stoi od trzech tygodni i pierwszy raz od 7 lat doładowywałem aku. Jeszcze oryginalny. Jest tam kupa elektrycznych gadżetów, ale nie ma S&S.

  10. #1970
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Zaporożec 968, Giulia
    Postów
    252

    Domyślnie

    No to jest wstyd
    Słowa-klucze:
    Moja Stefcia praktycznie rok stała u dealera
    Jeżeli regularnie nie doładowywali akumulatora podczas tego postoju to jest do wymiany. Jak dodatkowo był podłączony do samochodu to i tak dobrze,ze działa po ładowaniu z prostownika
    Czyli albo aku jest padnięty albo S&S.
    Aku. Zasiarczony akumulator bardzo szybko przestaje przyjmować prąd , wzrasta napięcie i ten cały inteligentny system przestaje go ładować . Równie szybko napiecie spada,więc nie włącza sie S&S. I tak do momentu aż zgasisz i za minutę nie odpalisz bo padnie całkiem.
    Ostatnio edytowane przez kutulu ; 03-04-2020 o 16:54

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory