Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2101
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    raczej większość aut nowych z fabryki tak ma, bardziej lub mniej. tak przyszło moje auto z Włoch, tak wyglądały wszelkie auta stockowe i nie ważne czy 2016 czy 17 czy 18. ASO próbowało u mnie poprawiać zaraz po odbiorze, wymienili ślizgi, to jeszcze popsuli trochę spasowanie z drugiej strony, a z tej nic nie osiągnęli. mi się wydaje TTTM.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #2102
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    159
    Postów
    181

    Domyślnie

    Dzięki za info, trochę to irytujące, bo jeszcze kilka dni temu było idealnie spasowane, a teraz pod różnymi kątami (szczególnie spoglądając w stronę lamp przednich przy otwieraniu drzwi kierowcy) zderzak jest nierówno spasowany z błotnikiem. Później zrobię zdjęcie

  3. #2103
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    W mojej Giulii praktycznie od samego początku, od kiedy ją posiadam, tj od 18tys km (teraz jest 27), podczas ruszania wyczuwalne było takie lekkie szarpnięcie przy zmianie mniej więcej z 1na2 bieg nigdy sobie tego nie brałem do siebie - myślałem, że ten typ tak ma. Dziś problem się nasilił i nawet przy spokojnym ruszaniu, jednostajnym przyspieszaniu, na małej prędkości występuje 3krotne szarpnięcie, jak nabierze prędkości problem znika. Może zna ktoś odpowiedź, może był już temat ale go nie znalazłem? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    PS
    Przydały by się podkategorie do tematu "usterki Giulia" - szukajka nie wyszukuje a przelecieć 200stron, trochę zajmuje

  4. #2104
    Użytkownik Fachowiec Avatar kozak
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    BMW 540i
    Postów
    2,181

    Domyślnie

    Cytat Napisał Farfocel Zobacz post
    Czy ktoś z Was miał do czynienia z problemem wygiętego przedniego zderzaka w miejscu, w którym łączy się jego górna część z błotnikiem?
    W moim aucie z prawej strony te dwa elementy na wysokości lamp są idealnie spasowane, natomiast z lewej strony przedni zderzak wygiął się i wystaje za obrys karoserii. Myślę, że mogła mieć na to wpływ niedawna jazda w okolicach 210 km/h lub ostatnie upały podczas których autko w trakcie jednego dnia bardzo się nagrzało. Postaram się wrzucić zdjęcia dziś wieczorem...
    U mnie jest to samo, tylko z prawej.

    Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

  5. #2105
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    wina lichych i bardzo delikatnych zatrzasków w zderzaku- mają po prostu zbyt duży luz dochodzi do ich poluzowania/wyrobienia i wyskakują ze ślizgu - efekt - sterczy zderzak jak po dzwonie. Też z tym lekko walczyłem i stosując pewną metodę poradziłem sobie z tym. efekt poniżej.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200528_144559.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	71.9 KB
ID:	270560
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200528_144606.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	55.4 KB
ID:	270561
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200603_190059.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	61.7 KB
ID:	270562
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20200603_204719.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	68.3 KB
ID:	270563

  6. #2106
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Zdradź metodę. Plis

  7. #2107
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Trzeba do wszystkich tych mocowań ze zderzaka przyspawać/zatopić orzy pomocy lutownicy oporowej od wewnętrznej strony wykonaną z nierdzewki kawałki siatki do spawania plastików - o taką https://allegro.pl/oferta/siatka-wzm...ant=7442415828 -
    https://allegro.pl/oferta/siatka-wzm...ant=7442398545
    powoduje ona usztywnienie tych uszu które wchodzą w ślizgi - uszy wpasowują się wówczas idealnie a jednocześnie wzmacniają zderzak i jego mocowania. przy okazji sprawdzić mocowania ślizgów- są one mocowana na bardzo słabych nitach- ja swoje wymieniłem siedzą znacznie sztywniej.
    żeby to zrobić np z jednej strony wystarczy odchylić zderzak- wystarczy odkręcić wszystkie górne i dolne śruby zderzaka i lekko wyszarpnąć uszy ze ślizgów.
    Jedna uwaga - nie radzę samemu demontować i zakładać zderzaka w Giulii/stelvio- jest on tak ciężki niewygodny w montażu i demontażu, że ryzyko połamania mocowań jest niemal pewne- musi go zakładać demontować co najmniej 2 osoby.

  8. #2108
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Shimmy
    Dołączył
    04 2019
    Mieszka w
    KR/ERA
    Auto
    Giulia B-Tech+
    Postów
    908

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    Trzeba do wszystkich tych mocowań ze zderzaka przyspawać/zatopić orzy pomocy lutownicy oporowej od wewnętrznej strony wykonaną z nierdzewki kawałki siatki do spawania plastików - o taką https://allegro.pl/oferta/siatka-wzm...ant=7442415828 -
    https://allegro.pl/oferta/siatka-wzm...ant=7442398545
    powoduje ona usztywnienie tych uszu które wchodzą w ślizgi - uszy wpasowują się wówczas idealnie a jednocześnie wzmacniają zderzak i jego mocowania. przy okazji sprawdzić mocowania ślizgów- są one mocowana na bardzo słabych nitach- ja swoje wymieniłem siedzą znacznie sztywniej.
    żeby to zrobić np z jednej strony wystarczy odchylić zderzak- wystarczy odkręcić wszystkie górne i dolne śruby zderzaka i lekko wyszarpnąć uszy ze ślizgów.
    Jedna uwaga - nie radzę samemu demontować i zakładać zderzaka w Giulii/stelvio- jest on tak ciężki niewygodny w montażu i demontażu, że ryzyko połamania mocowań jest niemal pewne- musi go zakładać demontować co najmniej 2 osoby.
    Nominuję post do wrzucenia go również do https://www.forum.alfaholicy.org/giu...oatacyjne.html

  9. #2109
    Użytkownik Świeżak Avatar Gelo
    Dołączył
    12 2019
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Q4 2.0 280km
    Postów
    180

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    W mojej Giulii praktycznie od samego początku, od kiedy ją posiadam, tj od 18tys km (teraz jest 27), podczas ruszania wyczuwalne było takie lekkie szarpnięcie przy zmianie mniej więcej z 1na2 bieg nigdy sobie tego nie brałem do siebie - myślałem, że ten typ tak ma. Dziś problem się nasilił i nawet przy spokojnym ruszaniu, jednostajnym przyspieszaniu, na małej prędkości występuje 3krotne szarpnięcie, jak nabierze prędkości problem znika. Może zna ktoś odpowiedź, może był już temat ale go nie znalazłem? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
    Nie ma to jak samemu sobie zadawać pytanie i samemu na nie sobie odpowiadać Odpowiem bo może komuś się przyda. Powodem szarpań był zbyt niski stan oleju w skrzyni. Weszło trochę ponad ćwiartkę ltr. i objawy zanikły.

  10. #2110
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gelo Zobacz post
    Nie ma to jak samemu sobie zadawać pytanie i samemu na nie sobie odpowiadać Odpowiem bo może komuś się przyda. Powodem szarpań był zbyt niski stan oleju w skrzyni. Weszło trochę ponad ćwiartkę ltr. i objawy zanikły.
    Kiedyś też pytałem o adaptację skrzyni, ale nie było odzewu. W jaki sposób sprawdzili, że masz go za mało?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory