Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2451
    Użytkownik Świeżak Avatar piotr_147
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    mielno
    Auto
    Alfa 155 v6 ,Giulia Q4
    Postów
    197

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianzajec Zobacz post
    Mam problem z moją giulią z USA dlatego chciałbym was prosić o pomoc. Pierwsza sprawa to nie działający system start/stop. Z tego co słyszałem od osoby która zajmowała się kodowaniem mojego samochodu, to wewnątrz systemu jest błąd silnika (spowodowany ponoć brakiem czujnika maski - pokazuje tak jakby była otwarta) i przez to owy system nie działa. Czy mieliście z czymś takim styczność? W europejskiej Giulii ponoć nie ma tych czujników.

    Druga sprawa to po przejechaniu kolejnych 50km od skasowania błędu kontroli etc - błąd znowu się pojawił. Nie odczuwam wahań mocy itp. Po prostu wyskakuje mi czerwona kontrolka i skierowuje to kontroli systemu
    Też miałem taką sytuację z zamkiem maski jeden zamek miał przerwany kabelek w środku izolacji czego nie było widać start &stop nie działał i paliła się żółta ikonka. Także sprawdź dobrze kable
    alfa 145
    alfa 147x5
    alfa 155 v6
    alfa 159 jtd 8v

  2. #2452
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał adrianzajec Zobacz post
    Czy błąd może wynikać z tego że jeden zamek był zniszczony i zastąpiony europejskim?
    może ale może i tez wynikać ze złej regulacji zamka- po prostu niedomnkięta maska mimo że ikony nie wyświetla. Jak miałeś uszkodzony zamek zamów nowy po nr vin- około 200 pln kosztuje

  3. #2453
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 USA
    Postów
    25

    Domyślnie

    A z etc ktoś miał problem? Odsyłał kogos do kontroli?

  4. #2454
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Dzisiaj byłem z moją córką na spacerze i szliśmy wzdłuż trasy wylotowej z Lublina w kierunku Warszawy gdzieś koło godziny 16ej. Zawsze patrzymy na samochody, zauważyliśmy bordową Giulię, zdążyłem powiedzieć, do córki, że ładna ta Giulia, po chwili auto zwolniło i dalej zjechało na pas awaryjny i z włączonymi światłami awaryjnymi. Ciekawe co mogło się stać i czy to ktoś od nas

  5. #2455
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Nie chcę zakładać odrębnego wątku (na tym forum jest ich zbyt dużo) - czy ktoś z Was po wyłączeniu zapłonu ma informację o jakiejś aktualizacji z okienkiem na dole do kliknięcia "aktualizuj"? Pojawia się napis o tym informujący na wyświetlaczu infotainmentu i zawiera chyba słowo "box" (strasznie moje dzieci się podpaliły - "Tato, założyłeś jednak boxa? Napis pojawia się na dosłownie chwilę i znika. Giulia MY2020

  6. #2456
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mieszko Drugi Zobacz post
    Nie chcę zakładać odrębnego wątku (na tym forum jest ich zbyt dużo) - czy ktoś z Was po wyłączeniu zapłonu ma informację o jakiejś aktualizacji z okienkiem na dole do kliknięcia "aktualizuj"? Pojawia się napis o tym informujący na wyświetlaczu infotainmentu i zawiera chyba słowo "box" (strasznie moje dzieci się podpaliły - "Tato, założyłeś jednak boxa? Napis pojawia się na dosłownie chwilę i znika. Giulia MY2020
    Możliwe updated alfa connect.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

  7. #2457
    Użytkownik Świeżak Avatar Mieszko Drugi
    Dołączył
    04 2020
    Auto
    Alfa Romeo Giulia
    Postów
    77

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Możliwe updated alfa connect.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
    Chyba nie. Ja nie mam Alfa Connect (nie miałem przy zakupie i nie dokupiłem).

  8. #2458
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    To aktualizacja alfa connect box. Robiona zdalnie przez gsm.

    Wszystkie alfy my2020 mają connect box.
    Powinieneś dostać maila z linkiem do aktywacji (ja dostałem po 2mc od zakupu). I będziesz mógł telefonem otwierac/zamykać alfę. I sprawdzać pozycję auta na mapie (dane z pozycją są wysyłane do sieci przy gaszeniu samochodu).

    Dodatkowo możesz dokupić internet i mieć WiFi na pokładzie alfy.

    Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez mateuszszar ; 19-12-2020 o 02:42

  9. #2459
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2020
    Auto
    Stelvio Veloce MY2020
    Postów
    277

    Domyślnie

    Tak jak pisze poprzednik to connect box. I probuje się aktualizować bez względu na to czy uaktywniło się usługę czy też nie.
    Mi dwa miesiące temu wywaliło błąd i że moduł jest uszkodzony. Moduł został wymieniony, ale tydzień temu pojawił znów komunikat o uszkodzeniu. Paliło się nawet sos przy lampkach na podsufitce. Po ponownym włączeniu silnika wygląda, że wszystko jest ok.
    I takie jeszcze pytanie, czy odczytuje Wam aplikacja w telefonie poziom paliwa i ciśnienie w oponach? Mi tylko otwiera i zamyka auto, pokazuje również lokalizację

  10. #2460
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał wip Zobacz post
    Tak jak pisze poprzednik to connect box. I probuje się aktualizować bez względu na to czy uaktywniło się usługę czy też nie.
    Mi dwa miesiące temu wywaliło błąd i że moduł jest uszkodzony. Moduł został wymieniony, ale tydzień temu pojawił znów komunikat o uszkodzeniu. Paliło się nawet sos przy lampkach na podsufitce. Po ponownym włączeniu silnika wygląda, że wszystko jest ok.
    I takie jeszcze pytanie, czy odczytuje Wam aplikacja w telefonie poziom paliwa i ciśnienie w oponach? Mi tylko otwiera i zamyka auto, pokazuje również lokalizację
    Pisz na info fca ma wszystko działać od 15 stycznia.

    Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory