Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #2791
    Użytkownik Rowerzysta Avatar arturo132
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Stelvio 2.0 280+, Giulietta 1,6
    Postów
    464

    Domyślnie

    Awaria multiair generuje takie błędy:
    P0300-00 Usterka zapłonu
    P0304-00 Usterka zapłonu czwarty cylinder
    P1064- 00 usterka multiair czwarty cylinder

  2. #2792
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Wyjmowali wtryski? Sprawdzali czy nie są zasyfione? Czy wyglądają względem siebie podobnie?
    Co to za teoria z mikropęknięciami, coś wyjaśniał mechanik?
    żadna teoria tylko fakty - niestety zdarza się

  3. #2793
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    żadna teoria tylko fakty - niestety zdarza się
    Pytam co to mogą mieć wspólnego mikropęknięcia pierścieni ze spalaniem stukowym?

  4. #2794
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Pytam co to mogą mieć wspólnego mikropęknięcia pierścieni ze spalaniem stukowym?
    a skąd wiesz czy to jest spalanie stukowe? identyczne objawy dawał silnik z pękniętym cylindrem i też generował MA te błędy wiec....

  5. #2795
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    a skąd wiesz czy to jest spalanie stukowe? identyczne objawy dawał silnik z pękniętym cylindrem i też generował MA te błędy wiec....
    Prześledź posty kolegi, pisał o podejrzeniu stuku na 4 cylindrze wynikającym ze wskazań czujnika - stąd moje pytanie

  6. #2796
    Użytkownik Świeżak Avatar Looky
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    giulia TI
    Postów
    33

    Domyślnie

    tak, wtryski wyjęli, sprawdzili (ładnie równo rozpryskują) i następnie podmienili 1-wszy z 4-tym.
    Nic to nie zmieniło...

    - - - Updated - - -

    nie ubywa...
    280km

    - - - Updated - - -

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3127.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	21.0 KB
ID:	279888

    - - - Updated - - -

    podpowiedz proszę [MENTION=54621]Harvaster[/MENTION], które posty prześledzić?

  7. #2797
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Looky Zobacz post
    które posty prześledzić?
    Pisząc o postach odpowiadałem koledze Dareek żeby zerknął własnie na Twój post o spalaniu stukowym i sugestii mechanika, że mogą to być mikropęknięcia pierścieni.

    Cytat Napisał Looky Zobacz post
    Panowie, czy ktoś może już przerabiał temat nierównej pracy po odpaleniu auta - giulia 2.0 280HP- przebieg 35k?
    Na pierwszym cylindrze wartosći spalania stukowego 130, na 4-tym 190.
    Pozamieniane, świece, wtryski, cewki. Pozostaje czujnik spalania stukowego no i nieszczęsny multiair...
    Pytanie, czy ktoś już ogarnia naprawę multiaira, bo podobno padają tam zaworki i tylko tyle trzeba wymienić.
    Proszę Was o jakieś info z doświadczenia, czy też zasłyszane
    Kiedyś sprawdzałem u mnie wartości czujników i miałem podobnie do Ciebie (mam wersję 200 KM):

    idle:

    Sygnał czujnika spalania stukowego cyl. 1: 150,1 mV
    Sygnał czujnika spalania stukowego cyl. 2: 158,6 mV
    Sygnał czujnika spalania stukowego cyl. 3: 140,4 mV
    Sygnał czujnika spalania stukowego cyl. 4: 187,4 mV

    Może ktoś inny sprawdzi MESem, jak wygląda to u niego?

    Miałem wymieniane świece przy ok 45kkm i wszystkie były takie same (w sensie miały prawidłowy wygląd).
    Co do wątku z MA to u mnie 2 razy przy niskich temperaturach (zima) zapalił na 3 gary, ale nie było błędów od MA, tylko ogólna usterka zapłonu (2 cylinder). Podmiana świec, cewek, wtryskiwaczy i długo spokój. Ok. 2 tygodnie temu też zapaliła na 3 gary, ale tym razem z checkiem i usterką cewki MA na 2 cylindrze (P1062-00 Uzwojenie sterowania zaworem zasilania olejem cylindra 2 Zablokowany). Jutro odstawiam samochód do ASO na wymianę MA. Wymieniam olej co max 10kkm, nie pałuje.
    Ostatnio edytowane przez Harvaster ; 28-07-2021 o 17:07

  8. #2798
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Gregor-Wrocław
    Dołączył
    09 2020
    Auto
    Giulia 2.0GME 200KM 2019r
    Postów
    262

    Domyślnie

    Cytat Napisał Harvaster Zobacz post
    Pisząc o postach odpowiadałem koledze Dareek żeby zerknął własnie na Twój post o spalaniu stukowym i sugestii mechanika, że mogą to być mikropęknięcia pierścieni.



    Kiedyś sprawdzałem u mnie wartości czujników i miałem podobnie do Ciebie (mam wersję 200 KM):

    idle:

    Sygnał czujnika spalania stukowego cyl. 1: 150,1 mV
    Sygnał czujnika spalania stukowego cyl. 2: 158,6 mV
    Sygnał czujnika spalania stukowego cyl. 3: 140,4 mV
    Sygnał czujnika spalania stukowego cyl. 4: 187,4 mV

    Może ktoś inny sprawdzi MESem, jak wygląda to u niego?

    Miałem wymieniane świece przy ok 45kkm i wszystkie były takie same (w sensie miały prawidłowy wygląd).
    Co do wątku z MA to u mnie 2 razy przy niskich temperaturach (zima) zapalił na 3 gary, ale nie było błędów od MA, tylko ogólna usterka zapłonu (2 cylinder). Podmiana świec, cewek, wtryskiwaczy i długo spokój. Ok. 2 tygodnie temu też zapaliła na 3 gary, ale tym razem z checkiem i usterką cewki MA na 2 cylindrze (P1062-00 Uzwojenie sterowania zaworem zasilania olejem cylindra 2 Zablokowany). Jutro odstawiam samochód do ASO na wymianę MA. Wymieniam olej co max 10kkm, nie pałuje.
    Hej!
    A próbowałeś MESem wyzerować parametry samoadaptacyjne w jednostce sterującej? Testowałeś zawory nastawnika uniair na poszczególnych cylindrach? To może pomóc.

  9. #2799
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Harvaster
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    była 159 2.0 jtdm 170km, była Giulietta 1.4 MA 170km, jest Giulia Super 2.0T
    Postów
    307

    Domyślnie

    Cytat Napisał Gregor-Wrocław Zobacz post
    Hej!
    A próbowałeś MESem wyzerować parametry samoadaptacyjne w jednostce sterującej? Testowałeś zawory nastawnika uniair na poszczególnych cylindrach? To może pomóc.
    Sam nie robiłem adaptacji, ale pierwszy raz jak zapalił na 3 garach był świeżo po wgraniu upadate'ów w tym ECU. Więc była robiona adaptacja w ASO. MES z tego co kojarzę daje możliwość przetestowania poszczególnych nastawników, ale jak dobrze pamiętam to polega na tym, że słychać ich pracę (chyba, że się mylę). Generalnie mam gwarancję do końca września, więc wolę wymienić teraz niż później.

  10. #2800
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2019
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 200KM
    Postów
    19

    Domyślnie

    Giulia, 200KM TB, przebieg ok 27kkm.

    Kilka tygodni temu wyskoczył mi błąd: SS nie dostępny, zaświeciła się kontrolka check engine i dostałem komunikat "Skontroluj silnik". Zadzwoniłem wtedy do ASO i umówiłem się na za kilka dni na sprawdzenie, o co chodzi.
    Po zrobieniu kilkudziesięciu kilometrów kontrolka jednak zgasła, SS działa normalnie - jeszcze przed terminem umówionym w ASO. I tutaj mój pierwszy błąd - zadzwoniłem tam, powiedziałem, że zgasło, więc powiedzieli mi, że nie mam co przyjeżdżać, bo oni i tak nie odczytają historycznego błędu (czy to jest w ogóle możliwe? Nie jest tak, że wszystkie błędy gdzieś się logują do późniejszego odczytu?) - no i odpuściłem i olałem temat.

    Teraz, po kilkuset przejechanych kilometrach znowu wyskoczył mi błąd. Znowu, tak jak w pierwszej sytuacji zaskoczyło mnie to na wyjeździe, dzwonię więc znowu do ASO, ponieważ chcę się umówić już po powrocie. No i teraz hit - przez cały sierpień elektryk jest na urlopie, a on jest potrzebny, żeby odczytać błędy. Czyli co, przez miesiąc ASO nie może naprawiać samochodów, bo nie ma kogoś, kto obsłuży komputer, czy po prostu mnie olali?

    Niemniej, podjechałem do "zwykłego" mechanika, który był w stanie odczytać mi błędy jak poniżej. Czy jest to coś, czym powinienem bardzo się przejmować? Czeka mnie jeszcze 300km powrót do Warszawy - mam nadzieję, że inne ASO mnie przyjmie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	225142202_630008757978835_2723798539490314665_n.jpg
Wyświetleń:	19
Rozmiar:	55.2 KB
ID:	279907

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory