Strona 312 z 354 PierwszyPierwszy ... 212262302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321322 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,111 do 3,120 z 3539

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #3111
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Zrobi kolega 80-100 tys/km porówna stopień zużycia wnętrza foteli itp wrócimy do konwersacji.
    tak tak miałem 2 giulietty = w każdej wymieniane poszycia foteli mniej więcej po 40 tkm- wiec proszę bez takich. Mmm Stelvio - 91 tkm - fotele jak nowe.
    o innych usterkach szkoda pisać bo była przepaść na korzyść stelvio.

  2. #3112
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał radosuaf Zobacz post
    Przy tym przebiegu w Giulietcie mi się łuszczyła obudowa poduszki powietrznej na kierownicy - mam nadzieję, że w Giulii to nie nastąpi... A reszta plastików w Giulietcie trudno, żeby się zużywała, skoro była tak podłej jakości, że gorzej być chyba nie mogło...
    Radek, kiedyś zdaje się przekonywałeś mnie jaka to Giulietta piękna i wnętrze z jakich materiałów... w porównaniu do Mazdy 3, gdzie była "tragedia"
    To jak z tą Julką jest? Bo moja (już nie moja, ale w rodzinie) Mazda pomału zbliża się do tych 80-100tys, już 7 lat jeździ i za bardzo nie widać po wnętrzu żeby coś wytarte/zużyte było, łuszczyło się czy takie tam.

    Przyznaję, że design w Julce jest "wyższych lotów", ale jeżeli okupiony tak niską jakością... to dobrze chyba tego kompakta wybrałem
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  3. #3113
    Użytkownik Znawca Avatar dziadzia82
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Będzin
    Auto
    Julka 2018 150Mair Veloce . Stelvio Sprint 2020
    Postów
    1,325

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    tak tak miałem 2 giulietty = w każdej wymieniane poszycia foteli mniej więcej po 40 tkm- wiec proszę bez takich. Mmm Stelvio - 91 tkm - fotele jak nowe.
    o innych usterkach szkoda pisać bo była przepaść na korzyść stelvio.
    Dziwne miałem z 2014 giulietta distnctive przebieg 120 tys/km LPG fotele jak nowe jedyna usterka poduszka silnika. Obecnie żona śmiga z 2018 LPG pakiet veloce siedzenia z qv przebieg 45 tys zero nie widać żadnego zużycia. Więc może odzież lub przetarcie od pasa co często się zdarza.

    Co do stelvio pisze co widzę i co było wymienianie a już wiem co będzie po nowym roku robione na gwarancji.
    Czyli:
    Amortyzator tył lub zestaw 2 szt obecnie przepychanka.
    Siłownik klapy prawy prawdopodobnie wymiana.
    Poduszka jednostki napędowej prawdopodobnie prawa.
    Jest gwarancją niech wymieniają.

    W stelvio nawet na uszczelkach drzwi zaoszczędzili
    Po zimie radzę też zajrzeć od strony zewnętrznej z poziomu podwozia w nasze listwy progowe boczne.



    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka

  4. #3114
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    Cytat Napisał dziadzia82 Zobacz post
    Dziwne miałem z 2014 giulietta distnctive przebieg 120 tys/km LPG fotele jak nowe jedyna usterka poduszka silnika. Obecnie żona śmiga z 2018 LPG pakiet veloce siedzenia z qv przebieg 45 tys zero nie widać żadnego zużycia. Więc może odzież lub przetarcie od pasa co często się zdarza.

    Co do stelvio pisze co widzę i co było wymienianie a już wiem co będzie po nowym roku robione na gwarancji.
    Czyli:
    Amortyzator tył lub zestaw 2 szt obecnie przepychanka.
    Siłownik klapy prawy prawdopodobnie wymiana.
    Poduszka jednostki napędowej prawdopodobnie prawa.
    Jest gwarancją niech wymieniają.

    W stelvio nawet na uszczelkach drzwi zaoszczędzili
    Po zimie radzę też zajrzeć od strony zewnętrznej z poziomu podwozia w nasze listwy progowe boczne.



    Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
    1 giulietta 2014 polift: fotele poszycia siedzisk i oparć, 2 ułamane klamki wewnętrzne, zapieczone tylne zaciski hamulcowe, szyba przednia z powodu wadliwej uszczelki 2 x półosie napędowe - wybite kielichy wewnętrzne, malowanie maski - rdza.
    giulietta 2017 polift - poszycia foteli przód - klamka lewa wewnętrzna - zacisk tył lewy stanął po 2 tkm, wiazka czujników parkowania , lampy tył zaparowane, malowanie nakładek progów- po 10 tkm

    stelvio 2017 - głośnik przód prawy 49 pln , odkręcona turbina od głowicy 700 pln (wymiana wszystkich uszczelek przy okazji), filtr oparów paliwa 800 pln-(sam załatwiłem przelałem paliwo), zawór odmy na pokrywie zaworów 120 pln , akumulator profilaktycznie w ub roku 700 pln

    rzeczy typu filtry oleje i klocki tarcze opony nie pisze bo to oczywista eksploatacja.

  5. #3115
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar radosuaf
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Poznan, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM MY21
    Postów
    8,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomaz Zobacz post
    Radek, kiedyś zdaje się przekonywałeś mnie jaka to Giulietta piękna i wnętrze z jakich materiałów... w porównaniu do Mazdy 3, gdzie była "tragedia"
    To jak z tą Julką jest? Bo moja (już nie moja, ale w rodzinie) Mazda pomału zbliża się do tych 80-100tys, już 7 lat jeździ i za bardzo nie widać po wnętrzu żeby coś wytarte/zużyte było, łuszczyło się czy takie tam.

    Przyznaję, że design w Julce jest "wyższych lotów", ale jeżeli okupiony tak niską jakością... to dobrze chyba tego kompakta wybrałem

    Design wnętrza mi się podobał, materiały - tak sobie. Głównie boczki drzwi i rączka hamulca ręcznego - papier ścierny. Reszta - trwała, ale niespecjalnie "milusia". I jedyne, co mi się zaczęło łuszczyć, to ta nieszczęsna pokrywa poduszki. W pierwszej po 88 tys. nieco zmęczony był tylko fotel kierowcy.
    Alfa Romeo Giulia Business 200 KM 2021
    Peugeot 308 SW 1.2 130 KM 2019

    Były: Renault Clio I 1.2, Peugeot 307 SW 1.6 110 KM, AR 147 1.6 TS 105 KM, Giulietta 1.4 MA 170 KM, Giulietta 1.4 MA 150 KM, Alfa Romeo 75 2.0 TS

  6. #3116
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    70

    Domyślnie

    Raczej z garażu już nie wyjadę. Rano nie było kamery cofania, radio nie grało, ekran czarny. Wracając z roboty zauważyłem, że licznik przebiegu miga. Zdjąłem klemę i po paru godzinach podłączyłem ponownie. Jest tak, że wyświetla kilka błędów. Lusterka po uruchomieniu silnika się nie otworzyły, silnik chodzi niezbyt równo, ale może dlatego, że zimny. Jest to samo, co było latem i skończyło się lawetą. Miałem sprzedać, ale nie jest to najlepszy czas na kupowanie nowego dla mnie, więc jeździłem z duszą na ramieniu. Wtedy nic nie znaleźli i przez kilka miesięcy było spokojnie. Jest coś co mogę zrobić bez wożenia auta lawetą do serwisu? Mam 120 kilometrów do warsztatu AR.





  7. #3117
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Naładuj aku, miałem podobne ceregiele, facet w serwisie mi powiedział, ze przed sezonem zimowym warto podladowac aku, kupiłem ładowarkę i naładowałem go. Odpala bez zarzutu i problem z wyłączaniem sie funkcji zniknął bezpowrotnie. Problem byl jesienią 2021.

    Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

  8. #3118
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2021
    Mieszka w
    BB & WW
    Auto
    Giulia 2.2 q4
    Postów
    63

    Domyślnie

    Panowie mam mini wyciek płynu do spryskiwaczy przy prawym przednim kole i zderzaku. Oczywiście tylko gdy zbiornik jest pełny i działają spryski reflektorow,więc podejrzewam że to one sa nieszczelne lub ich przewody. od czego zacząć ogarnięcie tematu? da radę coś wymodzić bez sciagania zderzaka?

  9. #3119
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    70

    Domyślnie

    Cytat Napisał 68oct Zobacz post
    Naładuj aku,
    Dzięki, już ładuję. Zobaczymy rano. Jeżdżę mało, krótkie trasy, z grzaniem zadka i kierownicy, ale bez S&S. Może to jest tylko aku? Oby! Aku ma ponad 5 lat. Może powoli czas na niego?

  10. #3120
    Użytkownik Świeżak Avatar 68oct
    Dołączył
    07 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Fiat bravo 1,4t-jet 207KM 300Nm Red maranello + AR Stelvio 2.0 Seria 280KM Competizione Red
    Postów
    122

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grzegorz2107 Zobacz post
    Dzięki, już ładuję. Zobaczymy rano. Jeżdżę mało, krótkie trasy, z grzaniem zadka i kierownicy, ale bez S&S. Może to jest tylko aku? Oby! Aku ma ponad 5 lat. Może powoli czas na niego?
    Ja mam auto z 2018, rejestracja 2019 w 2021 przestal trzymac, masz farta ze tak dlugo dzialal bez usterek;-)

    Trzymam kciuki żeby pomogło.

    Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory