Strona 96 z 354 PierwszyPierwszy ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106146196 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 951 do 960 z 3535

Temat: Usterki - większe i mniejsze, rozwiązania i porady

  1. #951
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    póki co wczoraj wieczorem byłem w ASO tylko na poprawienie połaczeń alarmu (przelutował masę/zasilanie i 2x CAN), poprawnie zamocowali boczek przy oparciu tylnej kanapy, znów popryskali na przelotkę kierownicy (popiskiwała ponizej 3st C przy kręceniu) i pokasowali błędy (znów była cała litania, tyle że zamiast przed wizytą to sprawdzał dopiero po odpinaniu wtyczek przy Body/alarmie i poprawianiu alarmu więc mógł sam nagenerować; inna sprawa że ja bym odpinał aku do wypinania wtyczek z BCM ale zauważyłem dopiero po fakcie to się nei odzywałem bo żadnej różnicy by to już nie zrobiło)

    A tak wyglądała kanapa po poprzedniej wizycie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181206_145217.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	56.6 KB
ID:	252737Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181206_145229.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	94.2 KB
ID:	252738

    a tak podzibana maskownica przy drążku skrzynii po wizycie kilka tygodni temu (jest jeszcze rysa od panelu aluminiowego na plastiku po jego prawej stronie):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181019_114722.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	86.0 KB
ID:	252739Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181019_114735.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	75.7 KB
ID:	252740

    Na pewno będę uderzał gdzieś wyżej na rozmowę, bo od kilku miesięcy czekam na nowe radio (problemy z Android Auto, których nie robią moje telefony w autach z nowszym firmwarem, i zrywająca obraz kamera cofania) - włosi nie dostarczyli w zapowiadanym terminie (28 paź) i nie ma ASO żadnych informacji kiedy przyślą.
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  2. #952
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Stelvio 2.0T
    Postów
    174

    Domyślnie

    Ja dochodze do wniosku, ze to nie ma sensu kupowac tych wszystkich bajerow do samochodu. Wiekszosc nie dziala tj trzeba (mam przyklad rowniez z Toyoty RAV4) i jeszcze rozladowuje akumulator .

  3. #953
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Pełnia szczęścia klienta ASO

  4. #954
    Użytkownik Znawca Avatar anAlfaBeta
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce
    Postów
    1,960

    Domyślnie

    Nie mamy pana palta i co nam pan zrobi. Zapłaciłeś pan to się pan teraz bujaj. Gwarancja do bramy a potem się nie znamy. To standardy obsługi z zakładu Cytryn&Gumiak ale żeby tak w ASO... Takie ASO powinno stracić "A" w "ASO" dla dobra marki, ale niestety praktyka pokazuje, że FAP czy jak im tam teraz (FCA Polska) też są na takim poziomie.
    Giulia Veloce Misano Blue 2.0 TB
    159 Sportwagon Q-Tronic '06 Nero Oceano była

  5. #955
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    to musiałbyś zabrać autoryzację WSZYSTKIM ASO AR w Pl- taki jest "standard premium"

  6. #956
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dareek Zobacz post
    to musiałbyś zabrać autoryzację WSZYSTKIM ASO AR w Pl- taki jest "standard premium"
    moze dla przykladu powinni przetrzepac wszystkie ( na podstawie opinii klientow) i ze 2-3 najgorsze uwalic choćby na kilka miesiecy zawiesic autoryzacje. no tyle ze pierwsze do odstrzalu byloby chyba to z BB a zaden dyrektor nie strzeli sobie samemu samobuja bo to chyba jedyne ASO w Polsce ktorego właścicielem jest FCA Polska

  7. #957
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Chcesz mi powiedzieć że tak wygląda tegoroczny nowy samochód z półki premium, w wersji veloce (zasadniczo niezbyt taniej)?
    Coś mi się wydaje że alfa zginie jak się nie poprawi.

    Przykro się czyta te tematy na forum, dotyczące całkiem nowych samochodów.

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    póki co wczoraj wieczorem byłem w ASO tylko na poprawienie połaczeń alarmu (przelutował masę/zasilanie i 2x CAN), poprawnie zamocowali boczek przy oparciu tylnej kanapy, znów popryskali na przelotkę kierownicy (popiskiwała ponizej 3st C przy kręceniu) i pokasowali błędy (znów była cała litania, tyle że zamiast przed wizytą to sprawdzał dopiero po odpinaniu wtyczek przy Body/alarmie i poprawianiu alarmu więc mógł sam nagenerować; inna sprawa że ja bym odpinał aku do wypinania wtyczek z BCM ale zauważyłem dopiero po fakcie to się nei odzywałem bo żadnej różnicy by to już nie zrobiło)

    A tak wyglądała kanapa po poprzedniej wizycie:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181206_145217.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	56.6 KB
ID:	252737Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181206_145229.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	94.2 KB
ID:	252738

    a tak podzibana maskownica przy drążku skrzynii po wizycie kilka tygodni temu (jest jeszcze rysa od panelu aluminiowego na plastiku po jego prawej stronie):
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181019_114722.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	86.0 KB
ID:	252739Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20181019_114735.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	75.7 KB
ID:	252740

    Na pewno będę uderzał gdzieś wyżej na rozmowę, bo od kilku miesięcy czekam na nowe radio (problemy z Android Auto, których nie robią moje telefony w autach z nowszym firmwarem, i zrywająca obraz kamera cofania) - włosi nie dostarczyli w zapowiadanym terminie (28 paź) i nie ma ASO żadnych informacji kiedy przyślą.

  8. #958
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,000

    Domyślnie

    aso w Bielsku to porażka, goscie nie znaja zbytnio auta, procedury kuleja, auta zastepcze to zalatwiam wymuszeniem (ale np dostslem fiata doblo 1.5 tygodnia temu), niestety to aso nadaje sie co najwyzej do obsługi pandy i ducato, zadnych alf bo premium to dla nich jeszcze dlugo (albo w ogole) nieosiagalny poziom (mentalnie).

  9. #959
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Giulia Veloce Q4 280 KM 2017
    Postów
    18

    Domyślnie

    Hej,

    jako że przeszukiwanie forum w celu podpięcia się pod odpowiedni temat to zajęcie na kilkadziesiąt minut postanowię napisać tutaj.
    Po ostatniej wizycie w ASO na przeglądzie pojawił się błąd systemu START - STOP. Zgłoszone do ASO w ramach gwarancji.
    Okazało się, że przyczyna leży w zwarciu w układzie elektrycznym lewej przedniej lampy, to rzutowało na alternator i w konsekwencji akumulator nie osiągał naładowania powyżej poziomu umożliwiającego działanie systemu START -STOP.
    Lampa została wymieniona. Zdarza się, że potrzebna jest jeszcze wymiana jakiegoś modułu elektrycznego pomiędzy lampą, a resztą elektroniki oraz alternatora gdyż może on ulec uszkodzeniu.
    Temat jest już dobrze znany w ASO, przede mną mieli 3 inne tego typu zgłoszenia.

    Pozdro!

  10. #960
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Stelvio 2.0/200KM
    Postów
    695

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozi Zobacz post
    Hej,
    ...
    Po ostatniej wizycie w ASO na przeglądzie pojawił się błąd systemu START - STOP. Zgłoszone do ASO w ramach gwarancji.
    Okazało się, że przyczyna leży w zwarciu w układzie elektrycznym lewej przedniej lampy, to rzutowało na alternator i w konsekwencji akumulator nie osiągał naładowania powyżej poziomu umożliwiającego działanie systemu START -STOP.
    ...
    Hej
    Cenne info - tylko takie pytanie: czy ta awaria lampy dawała jakiekolwiek objawy? Anomalie w pracy/świeceniu? Czy w tle po prostu ssało te kilka amperów?

Podobne wątki

  1. Niedomykacjące się szyby i dwa mniejsze problemy.
    Utworzone przez achilles1221 w dziale GT
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-06-2016, 15:04
  2. wieksze czy mniejsze spalanie
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 09:55
  3. [146] mniejsze hamulce przód 1,8 TS
    Utworzone przez stux w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 14-07-2013, 23:12
  4. Nietypowy problem po wymianie opon na mniejsze
    Utworzone przez zabazsc w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 23-07-2010, 08:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory