Strona 8 z 111 PierwszyPierwszy 12345678910111213141516171858108 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 1106

Temat: [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio

  1. #71
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    39

    Domyślnie

    Czytanie znaków miałem w nissanie - faktycznie fajna sprawa ale z niej korzystałem głównie na trasach której nie znam. Dzisiaj przełączyłem na eco dla zabawy - gdzie są moje konie?!

  2. #72
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    W Lexusie dotkniecie wajchy palcem oznaczalo rozpoczecie hamowania silnikiem, bez konieczosci naciskania na pedal. Dzieki temu na autostradzie sterowalem tempomatem przy uzyciu jednego palca. Na razie uwazam, ze Japonczycy lepiej to ogarneli, w grudniu jade na narty, moze po kolejnej trasie zmienie zdanie.

  3. #73
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Dokładnie tak jest, tyle że nie wajcha a przycisk.

  4. #74
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Mieciu czytałeś instrukcję? Wszystko mozesz robić 1 palcem bez patrzenia. Jak sie zapatrzysz, to masz jeszcze radar.
    Generalnie ten tempomat + radar jest bardzo fajny i z punktu widzenia tego, by nie zasnąc, nawet teoretycznie lepszy niż adaptacyjny
    Co prawda nie ma się co czarować, adaptatyjny i tak by się przydał, chociaż w Polsce mniej, bo u nas nie da sie jechac normalnie Często trzeba szybko samemu reagować i zmieniac pasy, bo na jednym obowiązuje 100, a na drugim ok 160-200, więc jak ktoś chce jechać 140-145, to musi latać jak pojebany co chwila na innym pasie. Do tego wielu Januszy nie uszanuje twojego odsepu i będzie sie ładować 3 m przed ciebie przy 150.
    Chyba najbardziej sie przydaje na A1 poza sezonem, tam jeszcze są luzy na autostradach.

  5. #75
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Firste Zobacz post
    Mieciu czytałeś instrukcję? Wszystko mozesz robić 1 palcem bez patrzenia. Jak sie zapatrzysz, to masz jeszcze radar.
    Generalnie ten tempomat + radar jest bardzo fajny i z punktu widzenia tego, by nie zasnąc, nawet teoretycznie lepszy niż adaptacyjny
    Co prawda nie ma się co czarować, adaptatyjny i tak by się przydał, chociaż w Polsce mniej, bo u nas nie da sie jechac normalnie Często trzeba szybko samemu reagować i zmieniac pasy, bo na jednym obowiązuje 100, a na drugim ok 160-200, więc jak ktoś chce jechać 140-145, to musi latać jak pojebany co chwila na innym pasie. Do tego wielu Januszy nie uszanuje twojego odsepu i będzie sie ładować 3 m przed ciebie przy 150.
    Chyba najbardziej sie przydaje na A1 poza sezonem, tam jeszcze są luzy na autostradach.
    Adaptacyjny, to na polskich drogach katorga: albo lecisz lewym pasem ok. 160km/h i co chwile Ci ktoś wyjeżdża i zajeżdża drogę, albo wleczesz się prawym pasem 80km/h. Na autostradach dwujezdniowych adaptacyjny tempomat się nie sprawdza, niestety. Czasem w mieście się przydaje.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #76
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Panowie, polskie autostrady to jest insza innosc. Co chwila siada na zderzak jakis ekspert w pasatti lub superB walacy dlugimi. Plynna jazda jest niemozliwa. Tempomatu uzywam najczesciej w po przekroczeniu Odry.
    Tak, czytalem intrukcje, tym gorzej dla instrukcji w takim razie, winna byc idiotenpruf.
    Ad rem - jesli dobrze rozumiem, poruszenie "kuleczkiem" w dol zrzuca predkosc o jakis tam interwal (zdaje sie ze 5 km/h).Mi chodzi o mozliwosc wychamowania auta - w tym celu musze nacisnac na pedal.
    Jesli jest inaczej, to odszczekuje i mam inny zarzut - tempomat nie jest intuicyjny...

  7. #77
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Tak, wszystko przez ruszanie tej "wajchy" po lewej stronie na kierownicy. Wyhamowanie gwałtowne faktycznie hamulcem (wajchą wolniej wytraca), bo jesli dobrze pamietam, to auto samo wyhamuje przez radar, ale tylko przy prędkosciach do 80 km/h. Powyżej chyba tylko sygnał. Akurat przy wyższych szybkosciach tego nie sprawdzałem
    Co do tempomatu, ja generalnie nie czytałem instrukcji za bardzo, w czasie jazdy to wyczaiłem. Więc na mój gust, jest intuicyjny

  8. #78
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Stelvio FE
    Postów
    110

    Domyślnie

    Zupelnie powaznie juz piszac, jedyny ale to jedyny moj zarzut do auta to nawigacja w Polsce czyli brak live traffic. W Niemczech dziala bez zarzutu.
    Przyznam sie, do glowy mi nie przyszlo kupujac auto zapytac o to.
    W polaczeniu z brakiem apple car jest to porazka. Jak to slusznie ktos napisal, nie po to kupuje auto za 200K+ zeby montowac jakies badziewia na szybie. Chybe wroce do uzywania CB, siateczka przy nogach pasazera akurat nadaje sie na radio. Ewentualnie, jesli nie bede jechal sam, to zona albo dzieci beda mili fukcje nawigatora. Co tez jest porazka, gdyz zapewne uslysze, ze w Lexusie wszystko bylo super a tu prosze, mial byc niby taki extra suw, a podstawowych funkcji nie ma.

    Poza w/w nawigacja, auto jest kozackie i jestem niezmiernie zadowolony z nabytku. Nawet naglosnienie mi odpowiada, Bose to nie jest ale daje rade.

  9. #79
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Peterr
    Dołączył
    11 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Stelvio 280 KM
    Postów
    376

    Domyślnie

    Ale czy czasem ta nawigacja TomToma nie korzysta z TMC?
    Jeśli tak to podobno RMF FM wysyła sygnały - http://www.lokalizacja.info/pl/rynek...l#.WgwcN3mDM-U

  10. #80
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Auto
    Giulia Q
    Postów
    207

    Domyślnie

    Cytat Napisał Peterr Zobacz post
    Ale czy czasem ta nawigacja TomToma nie korzysta z TMC?
    Jeśli tak to podobno RMF FM wysyła sygnały - http://www.lokalizacja.info/pl/rynek...l#.WgwcN3mDM-U
    RMF emituje, ale w PL jest to zablokowane widocznie, bo jeden z kolegów będąc w Italii miał nie tylko korki ale i deszcz. A TMC ma bardzo dobre informacje, bo korzysta z nich m.in. Waze.

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Stelvio vs. Veloce
    Utworzone przez Krzysztof w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 120
    Ostatni post / autor: 21-08-2018, 14:45
  2. Stelvio
    Utworzone przez blackjet w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-12-2017, 07:13
  3. Stelvio
    Utworzone przez piotr_c w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-04-2017, 22:01
  4. [Stelvio] Stelvio first edition
    Utworzone przez janek w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 91
    Ostatni post / autor: 23-03-2017, 15:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory