Strona 26 z 48 PierwszyPierwszy ... 161718192021222324252627282930313233343536 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 476

Temat: Akcje serwisowe.

  1. #251
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Dziś tankowałem i Stefka przeszła samą siebie. Zatankowałem jakieś 10 km po pojawieniu się czerwonej rezerwy. Do baku weszło 50,5 litra. Wygląda na to, że wskaźnik rezerwy działa losowo i należy go olać i liczyć ręcznie ilość paliwa w baku ze wskazań komputera, który też trochę zawyża, ale jest znacznie bliższy prawdzie niż wskaźnik paliwa/rezerwa. Żeby tak dało się wrócić do starej wersji softu sprzed akcji 8242.

  2. #252
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Dziś tankowałem i Stefka przeszła samą siebie. Zatankowałem jakieś 10 km po pojawieniu się czerwonej rezerwy. Do baku weszło 50,5 litra. Wygląda na to, że wskaźnik rezerwy działa losowo i należy go olać i liczyć ręcznie ilość paliwa w baku ze wskazań komputera, który też trochę zawyża, ale jest znacznie bliższy prawdzie niż wskaźnik paliwa/rezerwa. Żeby tak dało się wrócić do starej wersji softu sprzed akcji 8242.
    A tankowałeś do pierwszego odbicia, czy pod korek? Bo u mnie od pierwszego odbicia do baku wchodzi jeszcze 4 litry, tylko trzeba dolewać ręcznie i nie na "pełnej mocy".
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

  3. #253
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krzysztof Zobacz post
    A tankowałeś do pierwszego odbicia, czy pod korek? Bo u mnie od pierwszego odbicia do baku wchodzi jeszcze 4 litry, tylko trzeba dolewać ręcznie i nie na "pełnej mocy".
    Zwykle tankuję do pierwszego odbicia i "zaokrąglam" w górę do pełnego litra. Na razie nie mam jeszcze za dużo doświadczenia z tym autem więc nie szaleję. Ale nawet gdybym tam dolał jeszcze 4 litry to i tak teoretycznie jeszcze w baku powinno być z 10 litrów a to trochę dużo jak na czerwoną rezerwę (a co najmniej litr już przepaliłem jadąc na stację).

  4. #254
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    Panowie, ja też jakoś specjalnej różnicy nie widzę, po samej akcji, jak pojechałem z pełnym zbiornikiem i jak wyjechałem to zasięg zmienił się z ok. 500 km na 730 bodajże, ale zaraz wróciło do normy i tak jak piszą koledzy, na czerwonej 50 litrów wchodzi. No to miała chyba w założeniu ta akcja pomijając, że nieco za wcześnie to robi, ale żeby nie było, że chop siup i paliwa ni ma...
    Z tym tankowaniem dużym po odbiciu to w benzynie bym był ostrożny, nie wiem jak w Alfie, ale np. w grupie VW to jak tak się robi, to może dojść do uszkodzenia, zaworu odpowietrzania oparów paliwa, była nawet informacja od producenta z numerem usterki jaka może występować

  5. #255
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bartas82
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Wlkp.
    Auto
    Giulia, Giulietta
    Postów
    891

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kurynio Zobacz post
    Z tym tankowaniem dużym po odbiciu to w benzynie bym był ostrożny, nie wiem jak w Alfie, ale np. w grupie VW to jak tak się robi, to może dojść do uszkodzenia, zaworu odpowietrzania oparów paliwa, była nawet informacja od producenta z numerem usterki jaka może występować
    Też chciałem o tym wspomnieć. Mnie kiedyś przestrzegali, żeby tankować do pierwszego odbicia, bo można uszkodzić odpowietrznik.
    Pozdro,
    Bartas

  6. #256
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Jestem ciekaw jaka jest realna pojemność zbiornika w Stelvio. Ile Wam się udało maksymalnie zatankować? Mnie po dłuuugiej jeździe na "czerwonej rezerwie" weszło 58 litrów.

  7. #257
    Użytkownik Fachowiec Avatar Kurynio
    Dołączył
    01 2019
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Stelvio Q, wcześniej Stelvio 2.0 280
    Postów
    2,620

    Domyślnie

    No ja chyba kiedyś już też z dusza na ramieniu wlałem coś koło 60 litrów

  8. #258
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    10,003

    Domyślnie

    pamietajcie ze w stelvio mozna byli zamówić w opcji wiekszy zbiornik, o ile pamietam benzyny mialy go chyba standardowo a diesle w opcji? wiekszy jest 70l?
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #259
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2019
    Auto
    czarne
    Postów
    173

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    pamietajcie ze w stelvio mozna byli zamówić w opcji wiekszy zbiornik, o ile pamietam benzyny mialy go chyba standardowo a diesle w opcji? wiekszy jest 70l?
    Pojemność zbiornika powiększonego to 64 litry, normalnego 58. Natomiast wygląda na to, że miernik poziomu paliwa wraz z kontrolką działa tak jakby zbiornik miał zawsze 58 litrów. W instrukcji jest napisane, że w wersji benzynowej żółta kontrolka zapala się przy 9 litrach w zbiorniku. Jeżeli przyjąć że zbiornik ma 58l, to by się zgadzało. U mnie zapala się po spaleniu około 48-49 litrów czyli wydaje mu się, że mam zbiornik 58 litrów choć jest 64.

  10. #260
    Użytkownik Znawca Avatar Krzysztof
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4
    Postów
    1,394

    Domyślnie

    Cytat Napisał MietasM Zobacz post
    Pojemność zbiornika powiększonego to 64 litry, normalnego 58. Natomiast wygląda na to, że miernik poziomu paliwa wraz z kontrolką działa tak jakby zbiornik miał zawsze 58 litrów. W instrukcji jest napisane, że w wersji benzynowej żółta kontrolka zapala się przy 9 litrach w zbiorniku. Jeżeli przyjąć że zbiornik ma 58l, to by się zgadzało. U mnie zapala się po spaleniu około 48-49 litrów czyli wydaje mu się, że mam zbiornik 58 litrów choć jest 64.
    Rezerwa zapala się przy 9 litrach w zbiorniku niezależnie od tego jak duży masz zbiornik - jak zatankujesz pół baku też zapali się gdy zostanie w nim 9 litrów Ale skoro tankując wtedy do pełna możesz wlać tylko 48-49 litrów, to oznacza, że chyba jednak nie masz powiększonego zbiornika
    Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 AT8 Q4 (2018-...)
    AR 159 1.9 JTDM Q-Tronic Distinctive (2008-...)
    AR 147 2.0 TS Selespeed Distinctive (2001-2008)

Podobne wątki

  1. [159] Akcje serwisowe dla 159
    Utworzone przez marqo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 103
    Ostatni post / autor: 13-05-2021, 11:09
  2. [Giulietta] Akcje serwisowe - spis
    Utworzone przez Piwek w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 14:10
  3. [Brera] A akcje serwisowe dla Brer'y ???
    Utworzone przez MoonRay w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory