Strona 100 z 162 PierwszyPierwszy ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110150 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 991 do 1,000 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #991
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Czy możesz podać rozmiar opon przed zmianą i po zmianie?

  2. #992
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    tu jest ten ich test z autocentrum
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-05-06 09_46_18-Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBI 280 KM (AT) - pomiar zużycia paliwa - YouT.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	55.8 KB
ID:	268951
    0.8l to chyba spora roznica, ale mi wyszlo (co prawda z 1 pomiaru i 166km co moze nie byc w pełni miarodajne) 0.3l mniej realnie w stosunku do komputera

  3. #993
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wilq84 Zobacz post
    tu jest ten ich test z autocentrum
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2020-05-06 09_46_18-Alfa Romeo Giulia Veloce 2.0 TBI 280 KM (AT) - pomiar zużycia paliwa - YouT.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	55.8 KB
ID:	268951
    Bo to jest autocentrum. Może i sympatyczny prowadzący, ale nie ma pojęcia o tym jak się dokonuje pomiarów i jak z tego wyciągnąć wnioski. Jak liczyć błąd pomiaru itd. To samo zresztą dot. wielu innych redakcji. Nie można z jednego pomiaru wyciągnąć jakiegokolwiek rzetelnego wniosku.

    Moje pomiary z ok. 8500 km pokazują, że prawidłowo uśredniony błąd ilości spalonego paliwa w Giulii to ok. 1,0% (według komputera spaliłem 880 litrów, a według stacji benzynowej 889 litrów). To przekłada się na różnicę w średnim spalaniu na ok. 0,1 l/100 km. Przychodzi mi do głowy jeszcze to, że różnice między komputerem a faktycznym spalaniem mogły się brać z oszustw na stacjach benzynowych. Ja tankuje tylko na Circle i BP i takie u mnie są błędy pomiarów.

    Poniżej lista pomiarów

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa_giulia_zuzycie_paliwa.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	64.1 KB
ID:	268952
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 06-05-2020 o 10:27

  4. #994
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Przychodzi mi do głowy jeszcze to, że różnice między komputerem a faktycznym spalaniem mogły się brać z oszustw na stacjach benzynowych
    Kiedyś już też pisałem o swoich spostrzeżeniach na temat dziwnie "małych litrów".

  5. #995
    Użytkownik Znawca Avatar duke75
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Kłaj/Kraków
    Auto
    AR Giulia Super; AR Tonale PHEV; Spider 916 3.0 V6, GTV 3.2 V6 "La Regina"
    Postów
    1,403

    Domyślnie

    Przychodzi mi do głowy jeszcze to, że różnice między komputerem a faktycznym spalaniem mogły się brać z oszustw na stacjach benzynowych
    Też to czasem zauważam choć dość rzadko.

  6. #996
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    no ciekawe jak to jest per brand stacji, ja z reguły staram się tankować tylko na shellu (w 95% tam), ale jeszcze za mało pomiarów/km jak np. u kolegi [MENTION=680]jahu[/MENTION], żeby wyciągnąć jakieś daleko idące wnioski

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jahu Zobacz post
    Bo to jest autocentrum. Może i sympatyczny prowadzący, ale nie ma pojęcia o tym jak się dokonuje pomiarów i jak z tego wyciągnąć wnioski. Jak liczyć błąd pomiaru itd. To samo zresztą dot. wielu innych redakcji. Nie można z jednego pomiaru wyciągnąć jakiegokolwiek rzetelnego wniosku.

    Moje pomiary z ok. 8500 km pokazują, że prawidłowo uśredniony błąd ilości spalonego paliwa w Giulii to ok. 1,0% (według komputera spaliłem 880 litrów, a według stacji benzynowej 889 litrów). To przekłada się na różnicę w średnim spalaniu na ok. 0,1 l/100 km. Przychodzi mi do głowy jeszcze to, że różnice między komputerem a faktycznym spalaniem mogły się brać z oszustw na stacjach benzynowych. Ja tankuje tylko na Circle i BP i takie u mnie są błędy pomiarów.

    Poniżej lista pomiarów

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	alfa_giulia_zuzycie_paliwa.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	64.1 KB
ID:	268952
    fajna analiza, musze przewertowac zeszyty do statystyki, bo liczylo sie rozne cudawianki na studiach
    ja tankuje tylko na shellu i tez postaram sie zrobic podobna analize - wiem, ze niektorych bedzie krew zalewała, ze tutaj posty ida ale temat jest dość ciekawy

  7. #997
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    To ja Wam powiem tak: zawsze tankowałem na Shellu (mam obok firmy) ale znam osobiście dwa przypadki, kiedy auta po zatankowaniu nie odjechały ze stacji (nie było tu winy umyślnej obsługi ale Shell odpowiadał). Poza tym, jakiś czas temu zaobserwowałem, jak z "mojej" stacji Shell odjeżdża cysterna po zrzucie paliwa, przejeżdża na drugą stronę ulicy i podłącza się do zbiorników stacji na Leclercu. Poszedłem do kierowcy po informacje i uzyskałem odpowiedź, że leje tam to samo paliwo co wcześniej na Shellu. I robi to systematycznie około raz w tygodniu. Oczywiście mówimy o Pb95, nie żadnym Vpower. Od tamtej pory jestem stałym klientem Leclerca - średnia różnica ceny 1 litra to ok. 30 gr.

  8. #998
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2020
    Auto
    Giulia Veloce Q4
    Postów
    291

    Domyślnie

    niestety, wszystko mozliwe tutaj, ja wiem na pewno, ze paliwo na stacjach Aral (w niemczech, tankowalem srednio raz w miesiacu) jest duzo wydajniejsze niz porownywalne w Polsce na orlenach czy shellu, tamtejsza 98ka a tutejsza to byla przepasc, jesli chodzi o zasieg w km na pelnym baku - wiec cos jest na rzeczy, tylko że tutaj raczej trzeba skupić sie na tym naszym rodzimym rynku
    Macie wiec moze jakies doswiadczenie, na której stacji w Polsce najlepiej zasilać bak? myślałem, że Shell jest nie do tknięcia, ale wydaje się że jednak, że i tam się przytrafiają "strzały". Ogólnie, jeśli chodzi o stacje benzynowe w PL to były afery pare lat temu słyszane z badaniem zawartości nie paliwa w paliwie i wiem, że raport był spory,ale nie mogę sie do niego dokopac

  9. #999
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Tankuję na różnych stacjach, w miejscu zamieszkania, jak już napisałem, na Leclercu - przyczyny podałem. jak jestem gdzieś w trasie to raczej Shell, chętnie BP, Orlen również. Na pewno nie tankuję na stacjach związanych z miejscowym biznesem - nie podam tu nazwy sieci ale na stronach rządowych, tam gdzie UOKIK podaje wyniki badań, konkretna sieć z mojego terenu jest zawsze (w negatywnym sensie). Poza tym przyjeżdżają do naszego serwisu auta z fabrycznym LPG, w których z powodu jakości gazu, na zaworku w parowniku osadza się taka klejąca substancja, która powoduje sklejanie zaworka i w rezultacie brak pracy na LPG. Za każdym razem pytam się klienta, gdzie tankuje i wierzcie mi, w 8 na 10 przypadków jest to TA sieć. Kiedyś zrobiłem sobie taki żart: powiedziałem klientowi z takim zgłoszeniem, że na kartce piszę nazwę stacji, na której tankuje, a on niech potwierdzi lub zaprzeczy. Zgadnijcie jaki wynik. Co do "małych litrów", najwięcej wątpliwości wzbudzały u mnie zawsze stacje tuż przed granicami RP. To po tankowaniu na takich stacjach kilka razy mi się zdarzyło, że auto "zużyło" więcej paliwa niż na innych odcinkach trasy, a do tego była duża rozbieżność pomiędzy obliczeniami z tankowania a wskazaniami komputera. Ale raz miałem podobny przypadek na markowej stacji (weszło do Giulii 64 litry pod korek, a przecież jeszcze jechałem) w Warszawie, na Włochach. Jeszcze tylko dygresja dot. stacji Arala w Niemczech - zdarza mi się w Berlinie tankować na takiej stacji i żadnych różnic nie czuję. Ani na minus ani na plus. Dotyczy to również Shella w Berlinie, którego stację mam obok tamtejszego mojego lokum.
    Ostatnio edytowane przez prezes-tk ; 06-05-2020 o 20:36

  10. #1000
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    RZ
    Auto
    Stelvio 2018 Sport TI
    Postów
    3,476

    Domyślnie

    moja obserwacja w zakresie wiarygodności wskazań spalania. Więc zatankowałem 64,5 litra paliwa - do tego stopnia że widziałem już stan paliwa tuż za korkiem. Autko przejechało 573 km i na tej samej stacji zatankowałem po raz kolejny z tego samego dystrybutora - weszło 65,4 litrów - tankowałem do tego samego momentu jak poprzednio czyli aż ujrzałem stan paliwa tuż za korkiem. po przeliczeniu wychodzi że spalił 11,3 litra- komp pokazał 11,5.

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory