Strona 7 z 162 PierwszyPierwszy 123456789101112131415161757107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 1611

Temat: Zużycie paliwa

  1. #61
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Suvy najlepsze są na trasy 90 kmh Cicho, wygodnie, stan nawierzchni nieważny
    Ale na autostrady tez da rady, bo jak widze w dieslu spalanie nie jest jeszcze tragiczne. U mnie udział autostrad to z 20% km, więc mam to gdzieś.
    Zresztą, jak ktoś będzie chciał oszczędzać, to kto komu zabroni jechac na autostradzie 100 kmh za TIRem? wtedy nawet w benzynie powinno spaść poniżej 8 l

  2. #62
    Użytkownik Ogier Avatar Mandus
    Dołączył
    10 2017
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    STELVIO First Edition
    Postów
    167

    Domyślnie

    SUV to taki karakan na kołach - dziwadło i tyle Połączenie auta sportowego z terenowym - na zdrowy rozsądek - nie może się udać! A jednak - te dziwadła robią furorę - mało tego, sam to kupiłem
    A przecież prościej było kupić Giulię Veloce... ale u mnie zadziałał temat, że żona chce SUVa, bo bezpieczniejszy, a ja przy okazji chciałem przyzwoitego konia pociągowego z napędem 4x4. A że żona była zakochana w Alfie GT, którą kiedyś miała - i nadal wzdychała do Alfy Romeo - no to wybór mógł być tylko jeden...

    Dla mnie SUV wcale nie jest taki wygodny - limuzyna jest znacznie wygodniejsza. Do tego szybsza, ekonomiczniejsza, mniej kosztuje... same plusy. Po prostu nie jestem zwolennikiem SUVów, ale fakt - Stelvio bardzo mi się podoba i kupiłbym go ponownie - ale u mnie jako drugie auto w rodzinie. Z tym, że ja sporo w trasy jeżdżę... może stąd to przekonanie, bo po mieście faktycznie SUVy są wygodne (mam na myśli krawężniki itp)

  3. #63
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Giulią nie przewiozę 2 rowerów w środku
    Znacznie wygodniej tez wsadza sie dzieciaka do SUVa, niż nachylając w ciasne drzwu sedana.
    Nie mówiąc o lepszym wybieraniu nierówności itd itp.
    Nie zgodze się, że SUVy to moda, ten segment już zostanie, moda mija.
    Właściwie to SUVy wypierają terenówki, które były popularne w latach 50-80-tych, ze względu na dużo mniejszą ilość dróg utwardzonych i dobrej jakości. Dziś takich kiepskich dróg (gruntowych, brukowych) jest niewiele, wiec właściwości SUVa w zupełności starczają tym, tym którzy potrzebują na dziurawe drogi, ale jednak utwardzone. Albo inaczej, kiedyś wielu potrzebowało prawie terenówek, ale nie kupowało bo przesada na co dzień. SUVy idealnie się w to wpasowały.
    Ale by było na temat i by nas nie skasowali, to dodam, że największą wadą (i dla mnie prawie jedyną, bo inne mam już serdecznie w du...e), to jest spalanie gdzieś tak około +15/20% do wersji "normalnej". Ale zazwyczaj dostajemy za to większe bezpieczeństwo wraz z 4x4.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 07-03-2018 o 17:21

  4. #64
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Jeszcze raz wkleję za WIKI

    Rozpowszechnione w Polsce tłumaczenie terminu Sport Utility Vehicle jako "samochód sportowo-użytkowy" jest błędne. Nie chodzi bowiem o połączenie cech samochodu sportowego (np. Toyota GT86) i użytkowego (np. VW Transporter), lecz o samochód, który jest przeznaczony do aktywnego stylu życia, dla osób uprawiających różne formy sportu i aktywnego wypoczynku na łonie natury
    Nie wiem skąd też przekonanie, że jest bezpieczniejszy. Wrażliwość na podmuchy boczne nie zaliczyłbym do bezpieczeństwa. Powiększony prześwit też nie pomaga w przyklejaniu do drogi. Wybieranie nierówności na felgach 19 i "sportowym" zawieszeniu (bo przecież to najszybszy sportowy SUV ) jakie się pakuje do Stelvio też bym polemizował. Jedno co faktycznie jest na + to łatwiejsze wsiadanie. Ogólnie to bym wolał już minivana niż SUV. Jest po prostu praktyczniejszy (jaki powinno się uważać SUV). Prawdziwym SUVem jest dla mnie Lincoln Navigator. Nie udaje sportowca. Jest mega praktyczny i wygodny. Sprawdzi się też w lekkim terenie.

    Stelvio to crossover a nie SUV ale dzisiaj SUV to słowo klucz i nikt nie wie co dokładnie znaczy. Duży samochód
    Ostatnio edytowane przez azar ; 07-03-2018 o 17:53
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  5. #65
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Z tym crossover to już pojechałeś
    Stelvio jak najbardziej nadaje się do aktywnego korzystania, rowery, narty, decha itd.
    Nie myl SUVów tylko z gigantami, wystarczy że spełniają swoje zadania, Lincolnem to przewieziesz z 5 rowerów i 2 snopki siana, tego nie potrzeba do aktywnego życia
    Nie wiem też dlaczego się uparłeś na to, że SUV to terenówka, tego nie ma nawet w twojej definicji z wiki
    Co do bezpieczeństwa i podmuchów, dla mnie to jeden wielki mit, zdarza się może 1 na milion wypadków coś takiego. Ja osobiście nie kojarzę, by ktoś miał z tym realny problem i wypadek.
    Co do 19-20 cali, to uwierz mi, że większy skok zawieszenia i 2 cm więcej gumy nawet w 20 calach w Stelvio niż w 18-19 calach w Giuli, robi swoje.
    Przy mocnim silniku nie włożysz do Giuli 16-17 cali, by miec porównywalny komfort, bo ani tarcza nie pozwoli, no i chujowo wygląda.
    A co do Lincolna, to nie jesteś konsekwenty krytykujesz w mniejszych SUVach to, czego Lincoln ma jeszcze względem minivanów.
    Pamiętaj, że nie każdy potrzebuje stodoły na kółkach, bo 5 m nie zawsze jest wygodne. Miałem już samochód 520 cm i koło praktycznosci to nawet nie stało, w Polsce. Bo w USA mają wszystko większe i szersze (drogi, parkingi itd) i to inna bajka.
    Praktycznie zawsze miałem do wyboru, albo stanąc jak burak albo iśc 200m dalej niz inni, bo znalezienie miejsca to koszmar.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 07-03-2018 o 18:24

  6. #66
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Nie sądzę, żebym pojechał z tym crossoverem. Różnica między crossoverem i SUV polega na tym, że crossover nawet nie udaje terenówki. Ma jeździć w miastach, autostradach i czasem zjechać nad rzekę czy do lasu. Czyli dokładnie to co Stelvio. SUV ma wywodzi się z auta terenowego i powinien radzić sobie już w terenie lekkim ale jednak Czyli jak nie lubisz gigantów to Jeep czy Range Rover, Outlander itp. Luksusowy samochód do lekkiego terenu żeby właśnie zabrać kajak, przyczepę ze skuterem, przejechać przez błoto itp.

    W skrócie SUV to duży (bo musi w niego wejść sprzęt sportowy) samochód którego korzenie są w terenie a nie w sporcie.
    Crossover to powiększony samochód osobowy ze zwiększonym prześwitem, któremu bliżej do osobówki. Czyli dokładnie Stelvio

    Chodzi mi tylko o to, że Stelvio powinno być reklamowane jako crossover bo dokładnie taki jest W dodatku całkiem niezły
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  7. #67
    Użytkownik Znawca Avatar prezes-tk
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Siemianice/Słupsk
    Auto
    Były: 2 x AR 166 2,4 20v, AR 156 1,9 JTD, AR 159 SW 2,4 20v, jest: Giulia Super 2.0T
    Postów
    1,426

    Domyślnie

    Skoro odbiegliśmy od tematu, to tylko zapytam, czy wiecie czym się różni dobra terenówka od słabej?

  8. #68
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Dobra terenówka pomaga słabej. Jeśli jesteś wyciągany to znaczy, że masz słabszą terenówkę
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

  9. #69
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Firste
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    Alfa Romeo Stelvio FE 280 KM
    Postów
    648

    Domyślnie

    Azar to jest twoja opinia, segemnty są jednak inne.
    I wg mnie, jeśli coś tutaj kogoś udaje, to właśnie crossovery
    Gdyby nie udawały, to by po prostu wyglądały albo jak kombi, albo jak zwykłe osobówki, a nie wyglądają.
    Bo jednak starają się mieć wygląd a`la terenowe czy SUVów, a prześwit wyższy zazwyczaj tylko o 1-3 cm od osobówek (są takie cross, które mają prześwit 15 cm, czyli praktycznie osobówka), ba, często w ofercie nie ma nawet wersji 4x4.
    Sorry, są crossy, które jednak nie udają, np: Toyota CH-R, ale zrównanie takiej Toyotki do Stelvio, to przesada
    Równie dobrze można by Golfa ze Stelvio zrównać, a to już absurd.
    Dla mnie crossoverem są auta do ok 440-450 cm i prześwitem ok 15-17 cm, czyli prześwit prawie identyczny jak osobowe i wymiary bagaznika typowe do HB.
    SUVy są większe i wyższy prześwit, a do tego wersje z mocnym silnikiem do wyboru.
    A to, że są SUVy mniejsze i większe, to już sprawy techniczne. Kajaka czy skutera i tak do środka nie zmieścisz, wiec takie rozważanie jest absurdalne.
    Stelvio uciągnie przyczepę nawet do 2300 kg, to nawet wiecej niż Land Rover Discovery Sport, który ma max 2000-2200 kg, nowy Velar tez ma chyba 2300.

    Prezes - do dobrej terenówki traktor jedzie dalej
    A tak poważnie, nic co nie ma terenowych opon, nie jest dla mnie nawet pół terenówką, nawet Lincoln choćby miał 8 m.
    Ostatnio edytowane przez Firste ; 07-03-2018 o 19:25

  10. #70
    Użytkownik Znawca Avatar azar
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Giulia Veloce, Giulietta 1.4
    Postów
    1,716

    Domyślnie

    Oczywiście, że to moja opinia A czyja ma być? Nie jestem w jury car of the year tylko zwykłym Alfistą

    Imho crossovery wizualnie udają tak samo terenówki jak SUVy taka moda.
    Jak widać pojęcie jest rozmyte i teraz to bardziej kwestia mody niż definicji. Dla mnie Stelvio to bardziej crossover niż SUV. Nawet marketing jest w stronę sportu (samochodowego) niż sportu (stylu życia).
    Własne: 147->146->156->159->159->Giulietta->Giulia Super->Giulia Veloce
    Jaram się, że jeździłem 147 GTA, 156 GTA, Brera Ti, 159 SW Ti, Mito Veloce, Giulietta Veloce, 4C
    Jaram się, że siedziałem: Prototyp 8C

Podobne wątki

  1. [159] Zużycie paliwa / spalanie 159, Brera, Spider
    Utworzone przez alces1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3224
    Ostatni post / autor: 08-03-2023, 18:25
  2. [159] zużycie paliwa BENZYNA
    Utworzone przez dziodek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-04-2019, 11:09
  3. [159] hamowanie silnikiem i zużycie paliwa 2.0 litra/100 km
    Utworzone przez tojatajanka w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 17-02-2019, 20:34
  4. Zużycie paliwa i sonda lambda
    Utworzone przez knapsu w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2016, 15:14
  5. Zużycie paliwa na postoju - wskazania ICS
    Utworzone przez motomycha w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-04-2011, 06:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory