Strona 16 z 35 PierwszyPierwszy ... 67891011121314151617181920212223242526 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 160 z 344

Temat: Multiecuscan (MES) dla Giulii/Stelvio (tylko dyskutujemy tu funkcje)

  1. #151
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0T
    Postów
    429

    Domyślnie

    Podwyżkę tłumaczą słabym kursem naszej waluty, udało mi się zejść na 380zł

  2. #152
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    i


    no to podrożało w ostatnich miesiącach. z drugiej strony nie uwierzycie ile czasem trzeba czasu poświęcić na wsparcie (a czasem i nerwy utrzymać na wodzy) z klientem indywidualnym. ot parę dni temu wysłałem do Danii bypass. wczoraj otrzymuję "miły" email bez witam czy cokolwiek, coś w stylu: "czy to działa w ogóle? podłączył i pisze mu że SGW dalej jest i że ma 1000 błędów których nie da się w ogóle skasować" no i zero proszę o podpowiedź, co robię źle, czy dziękuje czy pozdrawiam, zero podpisu.
    no więc na dzień dobry trzeba było grzecznie acz stanowczo klienta doprowadzić do porządku, czyli coś w stylu żeby się uspokoił i pisał do mnie przestrzegając pewnych zasad szacunku i nie zwalał winy na produkt. potem że mu gwarantuje że produkt jest sprawny i najlepszy na rynku a jego problemy wynikają z niewiedzy w temacie i to co widzi jest po prostu normalne aczkolwiek dla laika wygląda przerażająco. zadałem mu 9 pytań, odpisał częściowo, okazuje się że zrobił jakieś zmiany proxi, bez adapterów (OBDLink jakiś więc adaptery muszą byc), no i ma powywalane proxi, a to że SGW pokazywało przed proxi, to normalne bo MES czyta konfig a nie detektuje SGW. no i co teraz. napisałem mu że w sumie to mógłbym dalej nie pomagać a przynajmniej nieodpłatnie, no ale że trochę mu pomogę (liczę że może chociaż mnie gdzieś na ichnich forach zarekomenduje jako kogoś kto nie musiał a jednak pomógł wyjść z opresji). dałem mu listę wytycznych i dopytanie o pozostałe sprawy których nie odpowiedział. ponad sprzedaż już ze 40 minut poświęciłem a jeszcze daleko do końca tematu. generalnie na każdą sprzedaż trzeba zainwestować jakiś czas, czy to przed (marketing, doradztwo, telefon - często wysłuchać historii motoryzacyjnej, BMW tak miało a Lexus śmak itp) czy po jako support. przy sprzedaży detalicznej trzeba wziąć pod uwagę ryzyka typu zwrot (wtedy oddajemy kasę towar + wysyłka), prowizje (allegro teraz to 10% lub 14% przy promowaniu (jakiś rok temu było jeszcze 7.5 i 10% odpowiednio), ebay 5% (ja jeszcze 3% dodatkowo promocja oferty) +paypal z wymuszonym przewalutowaniem i opłatami bez VAT ok 7-9% (zależy skąd płatność), szybkie przelewy 1.2-1.8% też bez VAT wszystko od całej kwoty z VAT i wysyłką). Są ryzyka z wysyłkami - np ostatnio dopłacałem drugie tyle za przesyłki które wróciły z Francji i Belgii ze względu na niemożliwość dostarczenia bo firmy się zamknęły przez COVID (korzystałem z brokera kurierskiego wcześniej ale nic nie mogłem decydować i mnie w tyłku mieli, teraz od jakis 2 tyg DHL Express, ale dopłacam 4EUR z marży towaru bo wysyłki nie chciałem już ruszać - jest 15EUR w EU a płacę 18 no i paypal bierze swoje), te przesyłki musiałem wysłać kolejny raz (tym razem DHL Express) tak więc totalnie w plecy na 2 produktach sprzedanych. Powiem Wam że coraz częściej zastanawiam się czy nie zdać się na dystrybutorów. Z instrukcji nowych serii już usuwam sprawy typu w razie pytań kontaktować się ...(mój email) itp, teraz piszę że ze sprzedawcą.
    Chyba coś nie bardzo z regułami biznesu. Podjąłeś ryzyko własnego biznesu. Sam wielokrotnie pisałeś co musi FCA jako gwarant a więc coś tu nie tak. Lepiej jakby można było skasować ten post.

  3. #153
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    nie wiem czy wybralem dobry temat ale zastanawiam sie czy jest mozliwosc przeprogramowania ACC zeby trzymal troche mniejsze odleglosci ?

    minimalna jest wg. mnie troche za duza zarowno na autostradzie jak i w jezdzie w korku. Ostatnio troche testowalem i bylem zdziwiony ze nawet w miescie moze sie przydac o ile jest korek i samochody jada dosc rowna predkoscia ale jednak odleglosc jaka trzyma ACC moglaby byc minimalnie wieksza i tez szybciej moglby reagowac na przyspieszenie samochodu przed jezeli prawie sie zatrzymamy i ponownie przyspieszamy

  4. #154
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2018
    Mieszka w
    BIALYSTOK
    Auto
    alfa romeo
    Postów
    1,510

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    nie wiem czy wybralem dobry temat ale zastanawiam sie czy jest mozliwosc przeprogramowania ACC zeby trzymal troche mniejsze odleglosci ?

    minimalna jest wg. mnie troche za duza zarowno na autostradzie jak i w jezdzie w korku. Ostatnio troche testowalem i bylem zdziwiony ze nawet w miescie moze sie przydac o ile jest korek i samochody jada dosc rowna predkoscia ale jednak odleglosc jaka trzyma ACC moglaby byc minimalnie wieksza i tez szybciej moglby reagowac na przyspieszenie samochodu przed jezeli prawie sie zatrzymamy i ponownie przyspieszamy
    To pytanie chyba do producenta nie wiem czy alfy czy boscha bo to on firmuje radar.

  5. #155
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    no dlatego nie wiedzialem gdzie zadac to pytanie, moze sa magicy co juz doszli czy i jak da sie cos z tym zrobic np. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]

  6. #156
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfy Romeo MiTo; Alfa Romeo 159sw; Alfa Romeo Gulia Super
    Postów
    1,285

    Domyślnie

    Jedna kreska w korku wydaje mi się jest dobra, gorzej jak zapomni się przestawić przy większej (powyżej 30 km/h) prędkości bo wtedy staje dęba i problem z wyhamowaniem będzie miał ten z tyłu.

  7. #157
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    owszem, szczegolnie jak ktos pas zmieni i wskoczy w przerwe miedzy Toba a samochodem poprzedzajacym, dosc nerwowo wtedy ACC reaguje

  8. #158
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jml
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo Giulia 2.0 TBi 200KM
    Postów
    452

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    nie wiem czy wybralem dobry temat ale zastanawiam sie czy jest mozliwosc przeprogramowania ACC zeby trzymal troche mniejsze odleglosci ?

    minimalna jest wg. mnie troche za duza zarowno na autostradzie jak i w jezdzie w korku. Ostatnio troche testowalem i bylem zdziwiony ze nawet w miescie moze sie przydac o ile jest korek i samochody jada dosc rowna predkoscia ale jednak odleglosc jaka trzyma ACC moglaby byc minimalnie wieksza i tez szybciej moglby reagowac na przyspieszenie samochodu przed jezeli prawie sie zatrzymamy i ponownie przyspieszamy
    Tu bym absolutnie nie dłubał... Pewnie jest założony bezpieczny margines błędu, zmniejszysz odległość a później auto nie wyhamuje w pewnych okolicznościach...

    Takie marudzenie to już przesada bym powiedział Pamiętajcie że te systemy autonomiczne nie są jeszcze mega inteligentne, sporo problemów sprawiają im czynności które dla ludzi są bardzo proste do opanowania.

  9. #159
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    Cytat Napisał method Zobacz post
    no dlatego nie wiedzialem gdzie zadac to pytanie, moze sa magicy co juz doszli czy i jak da sie cos z tym zrobic np. [MENTION=20089]epsonix[/MENTION]
    nie dotykam się systemów bezpieczeństwa, hamulców itp - co Wy chcecie żebym został kozłem ofiarnym na którego zwali się wszelką winą za awarię auta/wypadek itp? przecież tak od razu będzie. dlatego nie ma choćby auto-holda, którego przecież mógłbym zrobić.

    ACC jest zaszyty w ABS, nie mam kodu, nie mam wiedzy co tam siedzi, nie mam programatorów - temat nie dla mnie, aż takim magikiem to nie jestem
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  10. #160
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia 2.0 RWD MY'20
    Postów
    475

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    nie dotykam się systemów bezpieczeństwa, hamulców itp - co Wy chcecie żebym został kozłem ofiarnym na którego zwali się wszelką winą za awarię auta/wypadek itp? przecież tak od razu będzie. dlatego nie ma choćby auto-holda, którego przecież mógłbym zrobić.

    ACC jest zaszyty w ABS, nie mam kodu, nie mam wiedzy co tam siedzi, nie mam programatorów - temat nie dla mnie, aż takim magikiem to nie jestem
    no tak, nie popatrzylem na to z tej strony, ze jest to ingerencja w systemy bezpieczenstwa i modyfikowanie tego wiazaloby sie z jakas odpowiedzialnoscia, pelna zgoda. Trzeba liczyc ze Alfa bedzie ACC udoskonalac w kolejnych iteracjach systemu

Podobne wątki

  1. [Stelvio] Opinie użytkowników o Stelvio
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 1105
    Ostatni post / autor: 23-03-2022, 19:40
  2. [Giulia] Akcesroria karbonowe dla Giulii/Stelvio.
    Utworzone przez Belfer w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-07-2017, 21:19
  3. [159] Nie działają funkcje radia
    Utworzone przez szymonjot w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-09-2015, 20:54
  4. ICS zmienia sam funkcje
    Utworzone przez lukas 166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-12-2011, 20:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory